Skocz do zawartości

Marynia bawi się 559x lepiej na forum niż na Zlocie, bo do dobrej zabawy alkoholu nie potrzebuje


Reaper

Dlaczego Marynia nie pojechała na zlot?  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, tio napisał:

Jeżeli polskie jedno przestępstwo jest w Szwecji liczone jak trzy to jak by nie liczył, no jakby nie liczył, i tak mają ich więcej niż my.

Oho, znów czegoś nie zrozumiałeś.

12 minut temu, jmk napisał:

Nom, skoro nie można porównać suchych liczb, bo 1:3 albo i nie, bo pewnie nie zawsze i nie w każdym przypadku to po co to Biedroń przytoczył w tweecie? 

Przecież nic takiego nie przytoczył. Napisał jedynie o bezpieczeństwie, w czym ma rację. Nie odnosił się do statystyk, te przekłamywał kto inny.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Jak to nie miał podkładki? Pierwsze źródło z brzegu, Global Finance Magazine. W rankingu najbezpieczniejszych krajów świata wszystkie kraje skandynawskie są w pierwszej 15, a poza Szwecja pozostałe w pierwszej dziesiątce. Polska jest pod koniec trzeciej dziesiątki. Jak można w ogóle polemizować z taką oczywistością?

 

Edit: inny ranking, Polska w tym samym miejscu, dużo niżej od skandynawskich krajów, które w nim i tak wypadły gorzej niż w GFM: http://worldpopulationreview.com/countries/safest-countries-in-the-world/

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tio napisał:

Skoro juz nawiązałem do owoców przy okazji wytykania błędów rozumowania to nawiąże znów: https://mfiles.pl/pl/index.php/Cherry_Picking

Odnośnik do komentarza

Ranking, który bierze pod uwagę: ryzyko konfliktów zbrojnych, bezpieczeństwo osobiste i prawdopodobieństwo klęsk żywiołowych. ekhm, no nic dziwnego, że takie kraje są wysoko. To jest dopasowanie pod gotową tezę. My jesteśmy przed Holandią, Włochami, Francją czy Wielką Brytanią.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Gacek napisał:

Jesteśmy też przed Somalią. Co to ma wspólnego ze Skandynawią? xD

 

No ale trochę racji jmk ma. Jeśli ranking faktycznie bierze pod uwagę niebezpieczeństwo konfliktów zbrojnych, to ciężko pod tym względem dogonić kraje skandynawskie czy Szwajcarię z przyczyn zdecydowanie innych, niż miał na myśli Biedroń. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Feanor napisał:

 

No ale trochę racji jmk ma. Jeśli ranking faktycznie bierze pod uwagę niebezpieczeństwo konfliktów zbrojnych, to ciężko pod tym względem dogonić kraje skandynawskie czy Szwajcarię z przyczyn zdecydowanie innych, niż miał na myśli Biedroń. 

No na pewno jeden z kilkunastu czynników wplywa w sposób decydujący na to, że Polska jest kilkanaście pozycji za Szwecja i resztą, a tuż za Szwecja są Czechy :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gacek napisał:

No na pewno jeden z kilkunastu czynników wplywa w sposób decydujący na to, że Polska jest kilkanaście pozycji za Szwecja i resztą, a tuż za Szwecja są Czechy :lol:

 

Naprawdę porównujesz zagrożenie konfliktem Czech do Polski?

 

ok

BTW, właśnie zajrzałem w ten ranking. Na czele Islandia i NZ. Nie, zagrożenie konfliktem ma tam znaczenie marginalne. 

Odnośnik do komentarza

No rzeczywiście, w przypadku Polski i Czech sytuacja zagrożenia konfliktem i katastrof naturalnych (czynniki obiektywne) są drastycznie inne. :lol:

ranking podaje kilkanaście czynników (a nie wiemy, do jakich odnosi się Biedroń), a różnica między krajami skandynawskimi i Polska jest tak duża, że obrona tezy o bezpieczniejszej Polsce jest jeszcze bardziej kuriozalna od obrony Kuchcinskiego.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gacek napisał:

No rzeczywiście, w przypadku Polski i Czech sytuacja zagrożenia konfliktem i katastrof naturalnych (czynniki obiektywne) są drastycznie inne. :lol:

ranking podaje kilkanaście czynników (a nie wiemy, do jakich odnosi się Biedroń), a różnica między krajami skandynawskimi i Polska jest tak duża, że obrona tezy o bezpieczniejszej Polsce jest jeszcze bardziej kuriozalna od obrony Kuchcinskiego.

 

Stawiam jednak, że Biedroń nie odnosił się do jakichkolwiek badań, nie podejrzewałbym go o taką rzetelność, tylko raczej do powszechnej opinii o Skandynawii.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Napisali, że każdy z trzech elementów był brany pod uwagę po równo.

 

https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/global-finance-islandia-najbezpieczniejszym-panstwem-swiata,905223.html
 

Cytat


Przy ocenie bezpieczeństwa poszczególnych krajów brano pod uwagę trzy czynniki: ryzyko konfliktów zbrojnych, bezpieczeństwo osobiste i prawdopodobieństwo klęsk żywiołowych.

 

 

https://hunters.pl/poznaj-najbezpieczniejsze-kraje-swiata/

Cytat


„Global Finance” – anglojęzyczny magazyn dla przedsiębiorców – opublikował niedawno listę najbezpieczniejszych krajów na świecie. Oceny przyznano, biorąc pod uwagę zagrożenie wojną, ryzyko klęski żywiołowej oraz bezpieczeństwo obywateli.

 

Wszystkie uwzględnione czynniki zostały potraktowane jednakowo przy ocenie ogólnej – zaznacza na swojej stronie internetowej „Global Finance”. Tytułem najbezpieczniejszego państwa na świecie może pochwalić się Islandia. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Szwajcaria oraz Finlandia. Polska znalazła się na 27. pozycji.

 

 

 

I teraz szach mat:

 

https://www.gfmag.com/global-data/non-economic-data/worlds-safest-countries-2019
 

Cytat


To explain briefly, the safety score for countries equally weighs each of the three factors: war and peace, personal security, and natural disaster risk. The safety score aggregates the indices from these three risks, thus presenting a comprehensive view of safety for each country. This also means that a high level of risk in one factor will have limited effect on the country’s overall ranking. For example, the Philippines is ranked least safe while Yemen is ranked second least safe. This can be attributed to the fact that the Philippines has poor scores in peace, security, and prevalence of natural disasters. Yemen's terrible score is due to war and famine but the country has a very low risk of natural disaster. Thus, the Philippines ranks lower than Yemen even though Yemen is a warzone.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dyskusja rozpoczęła się od przytoczonych przez @jmk statystyk pokazujących liczbę przestępstw na 100 tys. mieszkańców. @Gacek no to, że te statystyki są niewiarygodne i jako argument przytoczył ranking "najbezpieczniejsze państwa świata". A jednocześnie zarzuca innym porównywanie jabłek do pomarańczy. Gdy ja przytoczyłem statystyki pokazujące liczbę jednego z przestępstw (zabójstw) na 100 tys. mieszkańców to @Gacek nadal o jabłkach i pomarańczach. No i oczywiście nie może się obejść od przekonania, że inni nie rozumieją o czym jest mowa. A przysłowiową wisienką, która ma jakoby potwierdzać, że szwedzkie przestępstwa są inaczej liczone niż polskie jest koronny gackowy argument: "słyszałem, że w Szwecji jest mniej certolenia".

Porównywanie jabłek do pomarańczy, zarzucanie innym niezrozumienia tego co czytają i obalanie danych statystycznych argumentami "słyszałem, że w Szwecji to inaczej liczą te przestępstwa i z premedytacją zawyżają swoje statystyki". 

I oczywiście za chwilę pojawi się tutaj kolejny gackowy post, który właściwie wiem jaki będzie miał sens (hur dur, ja, ja , ja).

 

  • Lubię! 3
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • Pulek zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...