Skocz do zawartości

Moderator odmówił poddania się demokratycznej weryfikacji i wraz z Marynią i 558 plusami użytkowników odchodzi ku zachodzącemu słońcu


krzysfiol

Już nie będzie krzysfiola na następnych wyborach  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A Inuici żywili się odwrotnie ;)  Sam weganizm nie jest zdrowy dlatego, że nie jesz mięsa. Dostarczasz większą ilość witamin, składników i tak dalej, ale mięso też jest potrzebne. Mięso tez nie jest tak szkodliwe - a żywność przetworzona ogólnie. Czy warzywa nawożone chemią będą lepsze niż karmiony tym zbożem z paszą świniak? Był popyt na mięso, więc weszło do niego dużo rzeczy "ulepszaczy", żeby było szybciej, intensywniej, taniej - niekoniecznie zdrowiej, moda na brak mięsa powoduje to w drugą stronę. Przykład: moda na brak glutenu i wysyp produktów tego typu - a czy zdrowe? No nie do końca, bo często produkt bezglutenowy ma jeszcze gorszy wpływ, bo nie ma glutenu, ale ma całą tablicę mendelejewa.

 

Podsumowując: myślę, że nikt świadomie nie może powiedzieć - odżywiam się zdrowo, to najlepsza dieta. Bo nie uciekniesz od przetwórstwa, chemii, dodatków. Jedz co uważasz za słuszne i co Ci nie szkodzi. Jeśli za tym idzie ideologia - z tym cierpieniem zwierząt - jak najbardziej.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, jmk napisał:

mięso też jest potrzebne.

 

Tu będę się spierał: to nie mięso jest potrzebne, co aminokwasy, witaminy i minerały w nim występujące. A nie jest tak, że są jakieś, które występują jedynie w mięsie, dlatego mięso nie jest niezbędne w diecie i jest całkiem łatwo zastępowalne.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Kurwa jebana w dupe jego mać przez ostatnie kurwa 30 minut wypełniałem jakieś jebane świstki internetowe po czym okazuje się, że mbank się wyjebał na ryj. Chuj z tym, gdyby nie to, że uzależnili mnie od swojego zjebanego profilu zaufanego...Usunęli mój wcześniejszy, tworząc nowy (lepszy, bo ofc jak chciałem użyć to nie działa) i sesja mi się poszła jebać i jak się wkurwie zaraz to jakiś oddział im się pójdzie jebać 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Gabe napisał:

 

Tu będę się spierał: to nie mięso jest potrzebne, co aminokwasy, witaminy i minerały w nim występujące. A nie jest tak, że są jakieś, które występują jedynie w mięsie, dlatego mięso nie jest niezbędne w diecie i jest całkiem łatwo zastępowalne.

 

Łatwo? A przyswajalność białka? Też chyba nie można polemizować, że jest gorsza. A czym zamieniasz, soją? Modyfikowaną genetycznie + też mającą masę szkodliwych dodatków?

 

Ja nie chcę zgrywać kumacza, bo nie znam trendów w badaniach, ale dietetyką z racji życiowych się interesowałem i miałem już chyba 7 dietetyków różnych i na tej podstawie coś tam mogę polemizować.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Kinas napisał:

i mimo to straszysz GMO :lol:

 

Nie mam zdania na ten temat, ale lekarze np. są raczej anty GMO.

 

Dałem przykład, bo GMO ma tyleż zwolenników co przeciwników.

 

https://www.ekologia.pl/srodowisko/technologie/czy-gmo-to-zlo,5257.html

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...