Skocz do zawartości

Marynia podczas Majówki wychyla 556 butli z kumplami z forum


lad

Ulubione zajęcie Maryni to:  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Reaper napisał:

nigdy nie podejmę się takiego szaleństwa jak Pan Gabe, żeby odstawić mięcho kompletnie, bo po prostu kocham steki, tatarki, karkóweczkę z grilla, burgery itd.

 

To nie jest tak, że ja tego nie lubię (lubiłem?) mięsa. Wręcz przeciwnie, pomimo tego, że jadłem wiele rodzajów plant-based food, nie wyobrażałem sobie takiego obiadu bez mięsa, a przypieczone/przysmażone kawałki (reakcja Maillarda FTW) były z tego wszystkiego najlepsze.

 

Tyle że jak mi się w głowie przestawiła zapadka, że to jest ciało innego żywego stworzenia, to już może nie być odwrotu ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ludzina podobno też jest smaczna :> :P 

 

Swoją drogą ciekawy dylemat w przyszłości może nas czekać - jeśli już powstaje sztuczne mięso, hodowane od początku w probówce, które nie wiąże się z krzywdą żadnego zwierzęcia, to ciekawe jak moralnie zostałoby przyjęte hodowanie w ten sposób mięsa ludzkiego - w celach spożywczych? :-k 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krzysfiol napisał:

Poślizgnąłem się dzisiaj pod prysznicem rano i naciągnąłem sobie mięsień w udzie ;) myślałem, że rozruszam na tenisie, ale jest jeszcze gorzej :iksde: 

 

Się kurła powodzi temu kleru, że na tenisa chodzi :keke:

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gabe napisał:

Ludzina podobno też jest smaczna :> :P 

 

Swoją drogą ciekawy dylemat w przyszłości może nas czekać - jeśli już powstaje sztuczne mięso, hodowane od początku w probówce, które nie wiąże się z krzywdą żadnego zwierzęcia, to ciekawe jak moralnie zostałoby przyjęte hodowanie w ten sposób mięsa ludzkiego - w celach spożywczych? :-k 

Chyba tak samo, jak produkcja seksrobotów w wersji dziecięcej – w sumie nikomu nie dzieje się krzywda, ale może do kogoś zachęcić do przekonania się, jakie wrażenia płyną z obcowania z prawdziwym, za przeproszeniem, wariantem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Gabe napisał:

 

A i jeśli chodzi o zatrzymanie karuzeli fabryk mięsa, zmian klimatycznych i chorób cywilizacyjnych, to przecież nie każdy na świecie musi być weganinem. Lepiej robić coś nawet na 20% niż nie robić wcale ;) 

Właśnie o to mi chodzi, te kilkadziesiąt procent zmniejszenie spożycia mięsa to taki mój mały wkład. A mam i nadzieję, że zdrowotnie to powinno na plus mi się odbić.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, schizzm napisał:

jakich tabletek używasz? 

Teraz brałem stilnox albo senzop.  w razie czego mam jezcze cloranxen i klonazepam. No i rolkę ; ) 

 

Oprócz tego z rana jakieś jeszcze inne przeciwdepresyjne.  Obecnie symfaxin zazywam, wczesniej pregabalina.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Reaper napisał:

Przyznam się z pewnego osiągnięcia, o które nigdy bym sam siebie nie podejrzewał. Powiedziałem żonie, że jestem w stanie odstawić mięso z posiłków kilka razy w tygodniu, co w moim przypadku jest już wielkim wyrzeczeniem i raczej nigdy nie podejmę się takiego szaleństwa jak Pan Gabe, żeby odstawić mięcho kompletnie, bo po prostu kocham steki, tatarki, karkóweczkę z grilla, burgery itd. Ale. W tym tygodniu byłem na lunchu firmowym i zamówiłem... burgera z serem haloumi, co było trudną decyzją. Jeśli chodzi o preferencje, to zdecydowanie mięsny jest dużo lepszy, ale byłem dumny z siebie i tak. Żona dba o moje obiadki, więc przez ostatnie 10 dni na obiad mięso jadłem tylko 2 razy (dwie porcje tego samego), a tak poza okazjonalnymi parówkami na śniadanie czy jednym kawałkiem kiełbasy, to cały okres miałem bezmięsny :o Jakoś jeszcze żyję :-k 

kurła, myślałem że na emigracji się żyje lepiej niż w Polsce, ale widzę że nie ma lekko! :keke:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Pushek_ napisał:

Teraz brałem stilnox albo senzop.  w razie czego mam jezcze cloranxen i klonazepam. No i rolkę ; )

 

Stilnox na propsie :wub:

 

9 minut temu, Reaper napisał:

Lokum i samochód zabukowane, więc w piątek śmigam na Isle of Skye i będę miał między innymi takie widoczki :) 

tour_img-1337342-148.jpg

 

Będzie padać :keke:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Scorpio napisał:

A Ty grasz?

 

Grywałem kiedyś całkiem sporo, ale to było lata temu :)

 

2 minuty temu, Pushek_ napisał:

@T-m tylko, że u mnie się już chyba bardzo zwiększyła tolerancja na niego. Po ilu zasypiałeś?

 

Ja rzadko korzystam, moja mama łyka i zgadza się - tolerancja na niego się, z tego co mówiła, zwiększa z czasem. Mnie wystarczało pół tabletki i odpływałem, mojej mamie z czasem jedna nie wystarczała.

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...