Skocz do zawartości

Marynia podczas Majówki wychyla 556 butli z kumplami z forum


lad

Ulubione zajęcie Maryni to:  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, lad napisał:

Ej @jmk, po co bierzesz kredyt na budowę chałupy? Przecież te 1000 zł raty możesz odkładać i za 30 lat postawisz sobie za gotówkę :gool: 

 

Bez ofensywy (ang. no offence), ale może taki przejaskrawiony przykład ci trochę otworzy oczy ;)

 

Bo to nie inwestycja i raczej drugiego domu nie bede budowal dla nowych mieszkancow tej wiochy ;)

 

A tak w ogole to wez mi nie przypominaj, bo w dupie jestem z budowa -.-.

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Scorpio napisał:

No właśnie z tym "sporo mniej" to tak nie do końca- wczoraj kupowałem warzywa na rosół dla młodej w Lidlu i pęczek już za prawie 7zl. Jeszcze jakiś czas temu 3-4zl. Byle papryka potrafi kosztować tyle, ze sie odechciewa :/

 

Bo przednówek, co roku tak jest ze świeżymi warzywami. 

 

Za to powoli pojawiają się już polskie warzywa z tego roku, i o ile susze/ulewy nie spowodują klęski nieurodzaju, to będą niedługo tańsze.

 

Ale ja też nie to do końca miałem na myśli, jedząc mięso było: jakiś schab na kotlety - 18 zł za kilogram, wędlina na kanapki - ze 30 zł/kg, żeby nie świecić w ciemnościach, jakieś kabanosy, parówki, mięso mielone itp, to wszystko się dodaje jedno do drugiego i się rachunek robi spory. A tymczasem takie pieczarki - 8 zł za kg, soczewica czerwona z 5 zł za opakowanie, warzywa mrożone są tanie, strączki w puszkach wbrew pozorom też, można tak wymieniać sporo tego.

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Gabe said:

 

Bo przednówek, co roku tak jest ze świeżymi warzywami. 

 

 Za to powoli pojawiają się już polskie warzywa z tego roku, i o ile susze/ulewy nie spowodują klęski nieurodzaju, to będą niedługo tańsze.

 

Ale ja też nie to do końca miałem na myśli, jedząc mięso było: jakiś schab na kotlety - 18 zł za kilogram, wędlina na kanapki - ze 30 zł/kg, żeby nie świecić w ciemnościach, jakieś kabanosy, parówki, mięso mielone itp, to wszystko się dodaje jedno do drugiego i się rachunek robi spory. A tymczasem takie pieczarki - 8 zł za kg, soczewica czerwona z 5 zł za opakowanie, warzywa mrożone są tanie, strączki w puszkach wbrew pozorom też, można tak wymieniać sporo tego.

Masz jakąś konkretną stronę, z której czerpiesz przepisy na obiad? Nie jem mięsa od kilku miesięcy, ale znajdowanie nowych przepisów to jakaś katorga :D Szczególnie takich, w których nie pojawiają się jakieś niedostępne w normalnych sklepach warzywa o cenie, która sugerowałaby, że owocują przez 4,5 godziny w roku w niedostępnej wiosce gdzieś w górnych partiach Andów. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@demrenfaris, nie mam, ale jako że jem nabiał i jajka, to mam łatwiej - niemal całą kuchnia śródziemnomorska stoi otworem :)

 

A w "rzucaniu" mięsa od miesiąca towarzyszy mi żona, więc albo ona coś z pinteresta podrzuci, albo ja z jakiejś grupy z FB i jakoś to leci. Pewnie zależy od tego, jakie lubisz smaki.

 

a jeśli chodzi o brak wyszukanych składników, to lubię pozerkać na kanał Healthy Omnomnom, taki weganizm z polskich rzeczy ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
[mention=4922]demrenfaris[/mention], nie mam, ale jako że jem nabiał i jajka, to mam łatwiej - niemal całą kuchnia śródziemnomorska stoi otworem
 
A w "rzucaniu" mięsa od miesiąca towarzyszy mi żona, więc albo ona coś z pinteresta podrzuci, albo ja z jakiejś grupy z FB i jakoś to leci. Pewnie zależy od tego, jakie lubisz smaki.
 
a jeśli chodzi o brak wyszukanych składników, to lubię pozerkać na kanał Healthy Omnomnom, taki weganizm z polskich rzeczy
Ja np. lubię smak steka rare.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Albo możecie wyzwolić się z prymitywnego kolektywizmu i zamiast walkę ras zastepowac walką klas, po prostu być wolną jednostką i racjonalnym egoistą.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • lad zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...