Skocz do zawartości

Marynia urzeczona promocjami sięga głęboko do portfela i wydaje 532 złote na przedmioty, z których nigdy nie skorzysta


krzysfiol

Powiem szczerze, że nie mam pomysłu na ankietę, tworzę Marynię tylko dlatego, żeby jmk się nie sapał :/  

56 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

W wiosce, w której moja babka mieszka, ktoś z 5k rzeczywiście nie byłby zamożny. Byłby królem :) .

 

Nawet w takim Elblągu ktoś z 5k na rękę to spokojnie już osoba zamożna. Ostatnio oglądałem sondę uliczną, marzeniem większości odpowiadających było zarabianie 3k na ręke (to byłyby godziwe zarobki), 5k to już luksus :) 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

No ale nie o to mi przecież chodzi - nie kwestionuję tego, że jest tak jak napisałeś. Chodzi mi tylko o śmieszne - IMO - użycie słowa "zamożny". Choćby w kontekście definicji słownika PWN, zamożny to posiadający duży majątek, a nie ktoś o kim można powiedzieć, źe co najwyżej nie żyje od pierwszego do pierwszego.

 

To, że jest tak jak piszesz to znaczy, że w wielu częściach Polski jest mało zamożnych, a nie że o kimś z zarobkami 5k można powiedzieć, że jest zamożny :). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, schizzm napisał:

Poza największymi miastami zdanie jak najbardziej prawdziwe.

 

Zamożny (def.)

dysponujący dużym majątkiem; bogaty, majętny.

 

Ktoś zarabiający 5k netto dysponuje dużym majątkiem? To chyba tylko w grach...

Odnośnik do komentarza

W wiosce, w której moja babka mieszka, ktoś z 5k rzeczywiście nie byłby zamożny. Byłby królem :) .

 

Nawet w takim Elblągu ktoś z 5k na rękę to spokojnie już osoba zamożna. Ostatnio oglądałem sondę uliczną, marzeniem większości odpowiadających było zarabianie 3k na ręke (to byłyby godziwe zarobki), 5k to już luksus :) 

Ale tak już abstrahując od tego, to to brzmi jak lekka przesada. Jesteś pewien, że to nie była sonda sprzed 10 lat? ;)

 

Przy obecnej hossie w gospodarce i rekordowo niskim bezrobociu, to brzmi dziwnie. Mam sporo znajomych na wsi/w małych miastach, bo sam pochodzę z takich okolic i większość znajomych spokojnie znalazła zatrudnienie w przeróżnych lokalnych zakładach, itp. i zarabia powiedzmy w przedziale 2,8-3,5k netto. Dodając do tego różne "500plusy" itp. to nie przedstawiałbym 3k jako zarobków pożądanych jako "godziwe" (jeśli już to jako minimum). Wiadomo, na pewno jest jeszcze wiele miejsc, gdzie wygląda to gorzej, ale generalnie sporo się zmienia i też rynek pracownika zaczyna być widoczny, coraz częściej ludzie upominają się o wyższe płace. 

Odnośnik do komentarza

Dalej się z Tobą nie zgodzę. Bo zamożny to dla mnie "dostatek" bez względu na to czy mieszkasz w Mławie czy w Gdańsku. Nie wydaje mi się, żeby stosowanie wybiórczo definicji było tutaj prawidłowe. W ten sposób zamożny jest ktoś, kto zarabia 1,5k, bo w małej wiosce w Chinach byłby bogiem... ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, schizzm napisał:

Jest tryb dla 3-osobowych składów? :)

PUBG ma teraz jakoś nie wychodzić z EA? Żeby przypadkiem ceny w związku z tym nie zmienili :/ 

Teamy moga byc 3 lub 4 osobowe. Przy 3 osobach mozesz sobie zaznaczyc zeby ci dodalo czwartego randoma lub nie. My z Kucharem gramy duo, ale kilka razy gralismy z Kołkiem w teamach - spoko sie gralo na sluchawce.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...