Skocz do zawartości

Marynia siada głęboko w fotelu, zapina pasy i startuje 527 sezon Premier League


Hawkeye

  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To i Pan Wołodyjowski za mną, siadł w cztery dni. Muszę się przyznać, że pretekstem do wzięcia się za trylogię była właśnie ta książka bo... Pana Wołodyjowskiego nigdy nie czytałem :). Z tego względu lektura była dość zaskakująca (serialu/filmu też nie oglądałem) i ciekawa. Ale z całej trylogii chyba najsłabsza część. Za długi początek z miłosnymi zalotami, później już wszystko ruszyło z kopyta. Fajny sztafaż, bardzo ciekawie opisane oblężenia Kamieńca (przyznam, że było ciekawsze niż Zbaraż w Ogniem i Mieczem czy Częstochowa w Potopie) miła odmiana w postaci opisów wojsk tureckich, przepiękna scena/dialog między Michałem a Basią w oblężonym mieście i wzruszająca scena na końcu książki (nie spoileruję :P). Minusy? Oprócz wspomnianego już początku zbyt po macoszemu potraktowane postacie Nowowiejskiego i Azji Tuhajbejowicza. Aż się prosiło je rozwinąć bardziej, bo zarysy miały bardzo interseujące. Szkoda.

 

Jestem w takim cugu do Sienkiewicza, że teraz na warsztat idzie Quo Vadis (już kiedyś czytałem), a potem Rodzina Połanieckich (tego nie). Coś czuję, że przejadę po wszystkich jego powieściach, a co tam ;).


A, i jak tak czytam jego książki, to stwierdzam, że Sienkiewicz miał niesamowicie "filmową" wyobraźnie. Cała masa scen jest opisywana w sposób taki, że od razu można je sobie wizualizować jako obrazki z jakimiś epickimi scenami rodem z Hollywood ;)

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Narcos, trzeci sezon moim zdaniem dał radę :)

Ja słucham soundtracka z pierwszego i drugiego sezonu. Straszny kicz ta kolumbijska muzyka i ogólnie folk, ale ciekawy i dobrze się słucha ;)

Sezon 3 Narcos przede mną, na razie po 4 odcinkach jestem.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co ukrywać, to będzie szalona końcówka - 3 kolejki do końca, wyjazd do Guimaraes i Estoril, a kończymy przed własną publicznością meczem z Rio Ave. Chwilę temu wygrałem mecz ze Sportingiem :o nie możemy tego spierdolić.

 

PS. kontrakt mam do końca czerwca :kekeke:

 

21269782_10212672830607234_685236412_n.p

Odnośnik do komentarza

a dziękuję, dziękuje :)

 

podpisałem nowy roczny kontrakt z O Bele, ale z obniżką wynagrodzenia o połowę :> mam taką ekipę, że aż mi szkoda odchodzić... pewnie 2-3 wymiataczy mi wykupią, ale postaram się połatać luki i obronić mistrza.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...