Skocz do zawartości

524 rok z rzędu Marynia utrzymuje Arsene'a Wengera jako trenera przez podobieństwo imienia do nazwy "Arsenal"


Hawkeye

  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież "nie kazać" to nie jest to samo co "nie pozwolić". Dla mnie "nie kazać" to oznacza to samo co "nie dać polecenia (do zrobienia czegoś)" lub "nie nakazywać". Przykładowo szef nie kazał mi robić czegoś to nie zrobiłem bo nie musiałem.

Ja też myślę podobnie. Ale jednak w niektórych gwarach jest inaczej i nie kazać = zabronić.

 

krzysfiol jest pierwszym, który się z tym zetknął :)

Odnośnik do komentarza

Trafiłem na moment na scenę w "Na Wspólnej" jak grają w pokera, w ciągu 10 sekund zauważyłem dwa absolutne błędy, które nie mogą się zdarzyć podczas gry - string-bet, czyli zagranie "Daję 500... i jeszcze 1000" oraz sugerowanie komuś zagrania przez osobę nie będącą w rozdaniu. Ale przynajmniej nie pokazali jak w Plebanii, gidze koleś kładł do puli kluczyki od samochodu :D

Odnośnik do komentarza

 

 

Mieliśmy dyskusję w pracy i pisze żeby rozwiązać dylemat. W jakich częściach kraju mówi się "nie kazać" w znaczeniu "nie pozwolić"?. Wpisujcie miasta!!! :D

To jakiś absurd :D możesz to użyć jakoś w zdaniu?
Mama mi nie kazała palić papierosów.

Ja to już słyszałem dawno temu u kilku znajomych z Mazur. Ale w dyskusji wyszło że różne inne miejscowości też tak mają. Dlatego zastanawia mnie skąd to przyszło.

Chodzież, płn Wielkopolska jak najbardziej tak mówi.
Odnośnik do komentarza

 

Coś dzisiaj czytałem newsa, że zabrali się za kasowanie masy seriali właśnie :-k

No i dobrze, jakość > ilość, a bądźmy szczerzy, poza HoC i powiedzmy Narcos jest co najwyżej średnio, a sporo jest byle jakich

 

Trochę tak, a trochę nie. Podobała mi się ta różnorodność, Sense8, The Get Down, The OA, a jeszcze przede mną choćby Bloodline. Wolałbyś mieć 5 seriali na krzyż, obejrzeć je w tydzień i czekać rok na kolejny sezon? ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Coś dzisiaj czytałem newsa, że zabrali się za kasowanie masy seriali właśnie :-k

No i dobrze, jakość > ilość, a bądźmy szczerzy, poza HoC i powiedzmy Narcos jest co najwyżej średnio, a sporo jest byle jakich

 

Trochę tak, a trochę nie. Podobała mi się ta różnorodność, Sense8, The Get Down, The OA, a jeszcze przede mną choćby Bloodline. Wolałbyś mieć 5 seriali na krzyż, obejrzeć je w tydzień i czekać rok na kolejny sezon? ;)

 

Dobre seriale robi nie tylko Netflix :P

 

Btw, niezłego herbatnika sobie AZS Warszawa ściągnął do składu w tym roku. Dzieciak 18 lat, jeden z największych talentów siatkarskich na świecie, a skacze tak:

 

40-Sharone-Vernon-Evans.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...