Skocz do zawartości

Marynia punktualnie, równo z budzikiem, wstaje o 5:19, czym zadziwia liczących na spóźnienie


krzysfiol

  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No ja tez tak juz nie przeżywam, czasami sobie wlacze United czy Sporting, na Lecha sie przejdę raz na jakis czas (w tej rundzie jeszcze nie bylem) i tyle. Nie stałem sie jakimś hejterem pilki, ale już mnie tak nie jara po prostu. Wole w wolnejdomu chwili koszykówkę pooglądać, gdzie tez mnie wiele rzeczy irytuje pod względem wymuszanie fauli, ale jednak sprawia mi to więcej przyjemności.

 

Co do pogladow politycznych to po wyrosnieciu z korwinizmow zwykle sa dwie najbardziej popuparne drogi: nacjololo i osoby ktore do pogladow wolnosciowych gospodarczo dokladaja tez wolność światopoglądowa. Ciesze sie ze u mnie poszlo to w te druga stronę.

Odnośnik do komentarza

Podaj jeden przykład meczu, w którym gospodarze dostają karnego z tyłka i nie dostają dwóch czerwonych, a goście nie dostają dwóch rzutów karnych, skoro "takich meczów są miliony". :lol:

Z jednego karnego z dupy dzien pozniej zrobil sie brak dwoch czerwonych i brak dwoch karnych :D za tydzien sie okaze ze powinno byc 5-0 dla PSG ;)

Odnośnik do komentarza
Z jednego karnego z dupy dzien pozniej zrobil sie brak dwoch czerwonych i brak dwoch karnych :D za tydzien sie okaze ze powinno byc 5-0 dla PSG ;)

11' - ręka Mascherano, koniec 1 połowy - druga żółta dla Pique, szereg przewinień Neymara, faul Mascherano - karny + czerwona. Miękko 2 karne i 2 czerwone.

Na przyszłość polecam Ci oglądać mecze, które chcesz później skomentować. :)

 

 

 

O jeszcze o paleniu wspomniales to po 3.5 roku palenia w styczniu wreszcie zmotywowalem sie do rzucenia, od dwoch miesięcy nie palilem tradycyjnych fajek, czasami sie wspomagam elektrykiem, ale nie zbyt często.

Dobrze Ci to lewicowanie robi, propsuję!

Odnośnik do komentarza

 

Z jednego karnego z dupy dzien pozniej zrobil sie brak dwoch czerwonych i brak dwoch karnych :D za tydzien sie okaze ze powinno byc 5-0 dla PSG ;)

11' - ręka Mascherano, koniec 1 połowy - druga żółta dla Pique, szereg przewinień Neymara, faul Mascherano - karny + czerwona. Miękko 2 karne i 2 czerwone.

Na przyszłość polecam Ci oglądać mecze, które chcesz później skomentować. :)

 

Tak mistrzu, tylko ty ogladasz mecze i w ogole twoja racja jest bardziej twojsza niz mojsza :)

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi nawet o samych sędziów, bo błędy są w każdej dyscyplinie. Po pierwsze mentalność współczesnych zawodników mnie irytuje, bo kładą się jak pizdy za każdym razem, często nawet bez kontaktu. Po drugie lekkie przyzwolenie FIFA/UEFA na to, bo brak powtórek video (w NBA są błędy, no ale chociaż te kluczowe sytuacje są jakoś weryfikowane) i nie próbują jakoś specjalnie walczyć z symulacjami i "pizdowatością" graczy (w NBA są chociaż te kary za flopy).

 

O, kroczysz moją drogą. :D

 

Poza tym piłka nożna musiała gdzieś źle skręcić w Albuquerque, że z tego:

hqdefault.jpg

zrobiła się czymś takim:

268C799000000578-2992246-The_Chelsea_pla

 

To skakanie wokół sędziego chyba mnie jeszcze bardziej irytuje niż symulacje :|

Odnośnik do komentarza

 

Z jednego karnego z dupy dzien pozniej zrobil sie brak dwoch czerwonych i brak dwoch karnych :D za tydzien sie okaze ze powinno byc 5-0 dla PSG ;)

11' - ręka Mascherano, koniec 1 połowy - druga żółta dla Pique, szereg przewinień Neymara, faul Mascherano - karny + czerwona. Miękko 2 karne i 2 czerwone.

Na przyszłość polecam Ci oglądać mecze, które chcesz później skomentować. :)

 

Z drugim się zgadzam, chociaż był to faul bardzo ciężki do wychwycenia, bo i muśnięcie było minimalne. Z pozycji sędziego głównego zapewne wyglądało to, jakby di Maria się przewrócił, mimo że obrońca robi wślizg dobre pół metra za nim. Sędzia bramkowy powinien wychwycić.

 

Co do ręki to "zrobiłeś mi dzień" :D

Odnośnik do komentarza

Bo przepis przepisem, ale powinni dać błogosławieństwo sędziom na kartkowanie tych, którzy się nie stosują.

 

Poza tym ja od dawna widzę jeszcze jeden problem, ale to już wiązało by się z większą rewolucją - obecnie żółta kartka jest karą, która nie ma większego wpływu na bieżące wydarzenia na boisku. Owszem, zawodnik musi uważać, bo druga to czerwona, i musi sobie kalkulować, czy nie zebrał tyle, że go wykluczą z następnego spotkania. Ale na bieżące wydarzenia nie ma wpływu, bo gra dalej. W praktyce wyglądało więc to by tak, że by mimo zakazu darł ryja na sędziego i machał rękami, dopóki by nie przegiął i sędzia by mu nie pokazał kartki. Wtedy by przestał, ale to przecież powinna być sytuacja wyjściowa.

 

Natomiast jakby żółta kartka wiązała się np z 10 minutami na ławce kar i realnym osłabieniem zespołu, to by może bardziej mu dało do myślenia :-k

Odnośnik do komentarza

 

Coś mi się kojarzy, że FIFA chce wprowadzić przepis, który pozwala tylko kapitanowi na dyskutowanie z sędzią.

To jest od dawna, ale niektórych drużyn nie dotyczy.

 

 

Ale pytanie czy twardo na papierze czy jest to kwestia umowna, która koniec końców jest olewana. To o czym wspomniałem, to jeden z punktów tych zmian, o których mówił jakieś 2 miesiące temu van Basten.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem jeszcze kilka razy powtórkę faulu Marqinhosa i stwierdzam, że faul był. Była próba chwycenia gdzieś na wysokości klatki piersiowej i wytrącenie z równowagi kontaktem z tyłu. Brak zainteresowania piłką w tej sytuacji. Takich fauli się nie gwiżdże w polu karnym, ale obrońca jednak dał sędziemu podstawę do gwizdnięcia.

 

Za jedyną kontrowersję w tym meczu uważam faul Mascherano. Tam faktycznie powinien być rzut karny (chociaż według wykładni przepisów z ostatnich ME czerwonej kartki jak sugeruje Gacek być nie powinno, jeżeli jest rzut karny).

Odnośnik do komentarza

 

 

nie zdziwiłbym się jakby była agentką ubezpieczeniową :) połowa z jakimi mam kontakt to właśnie taki poziom brak elementarnej wiedzy, roszczeniowość i wywieranie presji

 

Jak większość pracowników korpo :keke:

 

Po awanturach w Tauronie rachunki w cudowny sposób spadły z ~200PLN do 77PLN.

 

 

Napiszesz coś więcej?

Mam w Enei, ale też wysokie rachunki.

 

 

Okazało się, że mam taryfę dla przedsiebiorców zamiast dla gospodarstw domowych. Tauronowi się najwyraźniej pomyliło przy przygotowywaniu umowy, a ja przez dłuższy czas płaciłem ponad 50% więcej niż powinienem. Dopiero, jak przyszedł mi typ przeglądać instalację, czemu takie pieniądze wypływają mi z kieszeni, to wyszło szydło z worka. Po wielkiej awanturze zmienili mi taryfę (za cały trwający okres rozliczeniowy) i nagle rachunki spadły do 77 zeta.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale pytanie czy twardo na papierze czy jest to kwestia umowna, która koniec końców jest olewana. To o czym wspomniałem, to jeden z punktów tych zmian, o których mówił jakieś 2 miesiące temu van Basten.

A widzisz, pomyliłem się. Regulacje dot. rozmów z sędziami są ujmowane w regulacjach krajowych (przepisy PZPN, Lega Calcio i FA, te znam), ale już w aktualnych przepisach gry w piłkę na ten sezon FIFA wskazała, że kapitan jakkolwiek odpowiedzialny jest za zachowanie drużyny, to nie ma żadnej specjalnej pozycji.

A zatem jest to taka odgórna dyspozycja wskazywana przez instytucje krajowe, nie wiem, czy to w LM obowiązuje.

 

 

 

Za jedyną kontrowersję w tym meczu uważam faul Mascherano. Tam faktycznie powinien być rzut karny (chociaż według wykładni przepisów z ostatnich ME czerwonej kartki jak sugeruje Gacek być nie powinno, jeżeli jest rzut karny).

Mylisz się, nowelizacja odnosiła się do innej sytuacji. Znów odsyłam do arbiter cafe na twitterze albo przepisów, gdzie jest to ładnie wyjaśnione - czerwona i karny, nie padła bramka z tego, więc tylko te dwie decyzje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...