Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Pique to nie jest głupi pomysł, ale mnie martwi coś zupełnie innego, młody trener bez jakiegokolwiek doświadczenia potrzebnego w takim klubie jak Barca. Być idolem i trenerem rezerw to trochę za mało jak na taki zespół i do tego młodzi nie doświadczeni piłkarze, jak Barca ma walczyć skutecznie z Realem o prymat w lidze to potrzeba jednego dwóch graczy z,, nazwiskiem'' na każdą formację i dopiero będzie można mówić o transferach, bo wg mnie Pique to doskonałe ( i kosztowne) uzupełnienie, ale nie wzmocnienie składu a tej drużynie trzeba od zaraz graczy, którzy podniosą jej poziom, bo obecna Barca leci już na oparach.

Odnośnik do komentarza

Edmilson podpisal kontrakt z Villarrealem, tymczasem:

 

Seydou Keita jeszcze dziś może zostać nowym nabytkiem FC Barcelona przed sezonem 2008/2009. Piłkarz spotkał się dziś w klubowych budynkach z Txikim Begiristainem i Marciem Inglą, gdzie panowie negocjowali warunki kontraktu.

 

Porozumienie z zawodnikiem z Mali jest niemal całkowite, a Barça będzie mogła go pozyskać, płacąc klauzulę odstępnego wynoszącą 14 milionów euro. Katalończycy będą jeszcze rozmawiać z przedstawicielami Sevilli, ponieważ chcieliby uniknąć płacenia podatku VAT.

 

Gracz w najbliższy poniedziałek mógłby przejść badania lekarskie, jednak nie zostanie oficjalnie zaprezentowany do końca czerwca, kiedy trenerem FC Barcelona oficjalnie zostanie Pep Guardiola. Trener obecnie skupiony jest bowiem na rywalizacji play-off z Barçą B, walczącą o awans do Segunda División B. Sytuacja będzie się miała podobnie w przypadku innych zawodników, których włodarzom Blaugrany zdołają pozyskać do końca czerwca.

 

Seydou Keita, urodzony w 1980 roku, zaczynał swoją karierę na europejskich boiskach w Olympique Marsylia w 1999, ale niedługo potem przeniósł się do Lorient, a następnie do Lens, gdzie grał w latach 2002-2007. Rok temu podpisał on kontrakt z Sevillą. Po sezonie spędzonym na Sanchez Pizjuan, stanie się on najprawdopodobniej graczem FC Barcelona.

 

Keita to ciekawy zawodnik, podobala mi sie jego gra w tym sezonie, dysponuje swietnym uderzenie z lewej nogi. Ciekawe tylko jak sobie poradzi w Dumie Katalonii. No i czekamy na jeszcze jednego gracza z Sevilli - Alvesa :).

Odnośnik do komentarza

A mnie te dwa prawietransfery lekko niepokoja.

 

Za calym szacunkiem dla Keity, ale to pilkarz ktory w wieku 27 lat gral jeszcze w RC Lens. Moze to nic nie znaczy, a ja sie czepiam, mimo wszystko optymista nie jestem. W dodatku, gosc po jednym sezonie w Hiszpanii, w klubie, mimo wszystko, o troche innej specyfice niz Barcelona nie wydaje mi sie byc najlepszym rozwiazniem na czas kryzysu.

 

Co do Pique, kupowanie zawodnika(pomijam, ze wychowanka, kiedys kretynsko oddanego), ktory nie miesci sie na lawce w swoim klubie(mimo, ze jest nim ManU), uwazam za glupie.

Odnośnik do komentarza
Za calym szacunkiem dla Keity, ale to pilkarz ktory w wieku 27 lat gral jeszcze w RC Lens. Moze to nic nie znaczy, a ja sie czepiam, mimo wszystko optymista nie jestem. W dodatku, gosc po jednym sezonie w Hiszpanii, w klubie, mimo wszystko, o troche innej specyfice niz Barcelona nie wydaje mi sie byc najlepszym rozwiazniem na czas kryzysu.

 

No ale może będzie miał kto w końcu zapier*** na boisku a nie urządzać sobie piknik na trawce. Takich graczy trzeba, głodnych sukcesów a nie pasibrzuchów.

Odnośnik do komentarza
No ale może będzie miał kto w końcu zapier*** na boisku a nie urządzać sobie piknik na trawce. Takich graczy trzeba, głodnych sukcesów a nie pasibrzuchów.

 

Racja, racja, sam o tym pisalem. Nie wiem jednak czy Keita sie na kogos takiego nadaje.

 

Powinnismy chyba zaczac uczyc sie na wlasnych bledach. Pare lat temu gdy takze Klub przechodzil kryzys, transfery Rochembackow, Christanvalow itp. nie pomogly, dopiero przyjscie uksztaltowanych, doswiadczonych pilkarzy, ale o odpowiedniej mentalnosci, pozwolilo nam powrocic na szczyt.

 

Podobnie jest teraz. O Essienach, Ronaldach nie ma co myslec bo sa nie do wyjecia, ale gdyby sie postarac o Xabiego Alonso, Berbatova czy Ville(w przypadku odejscia Eto'o)...

Odnośnik do komentarza

Zgoda, ale w przeciwienstwie do wynalazkowych transferow z minionych lat to tutaj mamy do czynienia z nieco inna sytuacja - mianowicie kupujemy pilkarza z dobrego klubu, majacego juz ogranie w Primera Division (mozna marudzic, ze tylko jeden sezon, ale to i tak sporo)

Odnośnik do komentarza

Seydou Keita oficjalnie w Barcelonie.

 

Seydou Keita został dziś w południe piłkarzem FC Barcelona. Malijczyk jest pierwszym wzmocnieniem katalońskiego klubu na sezon 2008/09.

 

Keita podpisał z Barceloną 4-letni kontrakt, do 30 czerwca 2012 roku. Klauzula odejścia piłkarza będzie wynosić 90 milionów euro.

 

Strona internetowa klubu Sevilla FC poinformowała, że Keita wysłał faxem pismo prezydentowi José Marii del Nido, w którym zawodnik stwierdza iż skorzystał z prawa do przedwczesnego wygaszenia kontraktu z andaluzyjskim klubem zgodnie z artykułem 13. dekretu 1006/1985.

 

Nowy nabytek FC Barcelona opowiedział o swoich odczuciach związanych z przenosinami do katalońskiego giganta: "Jestem niezwykle zadowolony, bo to wspaniały klub. Moja decyzja jest bardzo ważna, ponieważ miałem oferty z innych klubów, jednak Barçę lubiłem od długiego czasu".

 

Kluczem do zakontraktowania zawodnika rodem z Mali było porozumienie pomiędzy Sevillą i Barceloną. Keita mówi: "Wszystko było jasne, ponieważ chciałem grać w Katalonii. Potem do omówienia pozostały tylko szczegóły pomiędzy oboma klubami. Cieszę się, iż wszystko zakończyło się pomyślnie".

 

Seydou Keita ma zamiar w nowym klubie skupić się przede wszystkim na ciężkiej pracy: "Nie lubię dużo mówić, ponieważ uważam, że forma prezentowana na boisku mówi sama za siebie. Wierzę, że sporo wniosę do Barçy, tak jak stało się to w Sevilli."

Odnośnik do komentarza

Karuzela transferowa w pelni, bardzo prawdopodobne, ze za kilka godzin oficjalnie zostanie zaprezentowany Pique. Komplikuje sie sie niestety transfer Alvesa, del Nido nie chce zejsc ponizej 35 mln. Tymczasem swoje sieci Barcelona zarzuca na Caceresa, ktorego agent odwiedzil siedzibe FC Barcelony (przyznam, ze malo wiem o tym zawodniku) i Davida Silve (tutaj zdecydowanie popieram, swietny zawodnik, pasujacy do Barcy, 100 % poparcie dla tego transferu).

Odnośnik do komentarza

Gerard Piqué w Barcelonie.

 

Agreement reached with Manchester United over Gerard Piqué

 

FC Barcelona and Manchester United have reached an agreement for the transfer of the player Gerard Piqué from the English club to the Catalan club.

The player has signed a contract that will tie him to FC Barcelona until June 30th, 2012 and the ?buy-out clause? will be set at 50 million euros.

 

The player signed the contract at midday today and from 13.15 he was available for media photographs outside the main door of the FC Barcelona offices.

 

Nie jestem zwolennikiem tego transferu. Fajnie, że wychowanek, ale jak mu się zachciało robić karierę i za młodu wyjeżdżać do Man Utd to powinien sobie zostać zagranicą, a nie po czterech latach wraca wielce do Barcelony, bo w Man Utd go już nie chcieli...

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj na transfermarkt.de pojawiła sie informacja, że Barca zainteresowana jest zakupem Aleksandra Hleba z Arsenalu. Białorusin miałby zastąpić Deco. Cena transferu podana na tym portalu to 15-18 milionów euro. Dodatkowo Marca podaje, że indywidualny, czteroletni kontrakt jest już "dograny".

Jakoś tak nie wiem co powiedzieć :-k Hleb to całkiem fajny piłkarz, ale taki dość chimeryczny :-k Chyba by zastąpił Deco zbyt dosłownie ;)

 

a nie po czterech latach wraca wielce do Barcelony, bo w Man Utd go już nie chcieli...

 

Ferdinand i Vidic. Dziękuję.

Chłopak by sie przebił za 3 lata najwcześniej. Pewnie i do niego dotarła ta prawda. A czy mógł trafić do lepszego klubu niż Barcelona? W Saragossie się sprawdzał generalnie, a i jak dostawał szansę w MU to nie był taki ostatni.

Odnośnik do komentarza
Jose Manuel Pinto przedłużył o rok swój kontrakt z Barceloną. Były bramkarz Celty Vigo doszedł w czwartek do porozumienia z władzami katalońskiego klubu podpisując roczną umowę, w której zawarta została opcja prolongaty kontraktu o kolejne 12 miesięcy. Taką informację podało dziś Catalunya Radio.

 

No i nici z transferu nowego bramkarza, a szkoda bo liczylem, ze sprowadzimy jakiegos mlodego zdolnego, ktory z czasem stalby sie konkurencja dla VV.

Odnośnik do komentarza

Abidala w żadnym wypadku nie sprzedawać. Dopiero rok jest, więc niech pogra jeszcze rok. I tak ten rok spisuję na straty i IMO powinien być sezonem, w którym oddzieli się ziarna od plew. I niech Eric ma jeszcze szansę się pokazać. No chyba, że Guardiola go nie widzi w składzie jak Rijkaard Savioli, no to nie ma sensu go trzymać. Ale ten Mancini to :lol:

Co do Eto'o - :pa: Fajny chłopak z błyskiem ale jego charakterku mam już powyżej uszu. Już smęci od kilku miesięcy i raczej nie przestanie, a będzie tykająca bombą w szatni i zamiast strzelaniem goli zajmie się psuciem atmosfery. Będzie interesujące kto zostanie nową 9? Ciekawe, ciekawe :-k

Jeszcze jedno - trochę meni martwi, że robimy wyprzedaż jak jakieś Tesco :-k Nie to, że żal mi tych którzy mają odejść, ale możemy nie dostać takiej kasy jaką byśmy skosili sprzedając Deco, Ronniego czy E2 pojedynczo. No ale z nimi w składzie daleko nie zajedziemy więc już nie wiem co lepsze/gorsze :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...