Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

.To co piszesz to interpretacja będąca w znacznej mniejszości. Brazylijskie i katalońskie media( a więc raczej najlepiej poinformowane) podają że kwota od 27 mln do 35 to suma za 100 % praw do zawodnika.

To ciekawe, bo media wymienione podają o kwocie >=30 milionów euro zapłaconych Santosowi tylko, który - jak wiadomo - posiadał tylko 55% prawo do zawodnika.

Ponadto pojawia się też wersja, że Barcelona wcale tych pozostałych 45 % płacić nie musiała.

ERROR - europejski klub musi posiadać 100% praw do gracza, by móc go zarejestrować. Wyjątkiem Włochy z ich instytucją współwłasności. To dlatego właśnie tak długo toczyła się np. sprawa transferu Teveza i Mascherano, bo Corinthians posiadało mniejszościowy pakiet udziałów w ich karcie zawodniczej.

Dlatego właśnie reszta Twojego wywodu o wejściu w miejsce Santosu nie mogła mieć miejsca.

 

Jeśli więc nawet prawo pierwokupu Neymara to wymysł jakiś mediów (nie wiem, nie śledzę tego, pozostaje mi Ci uwierzyć), to fakt pozostaje faktem - kwota 30 milionów za 55% jego karty to tylko część wydatków za niego. Dlatego właśnie uważam wersję Hidalgoo o 54 milionach za absolutnie wiarygodną, natomiast wiarę w 30 milionów euro za dość naiwną.

 

Był dobrze się zapowiadającym piłkarzem z przeciętnej od paru lat ligi włoskiej

Był najlepszym cofniętym napastnikiem w swoim ostatnim sezonie w lidze , z której napastnicy odchodzą za >30 milionów euro. Pewnie, był przepłacony, ale to był efekt licytacji z bodaj Interem. Wiek i talent też dodały parę milionów do ceny finalnej. Ale masz rację, z megagwiazdą grubo przesadziłem - zaczynałem zdanie myśląc o Ibrze, skończyłem podając Sancheza. ;)

Suarez ma obecnie lepszą reputację, ale i on by was kosztował znacznie więcej, choć pewnie mniej niż Neymar.

 

Ale nawet jeśli, to skądś sie ta medialność i łatka największego brazylijskiego talentu wzięła.

Pewnie. W przypadku Robinho też skądś się wzięła.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu ciągnąć dyskusji ile za niego zapłacili bo prawdy się nie dowiemy, w każdym razie z tych newsów które się pojawiają przeważają te o kwocie bliższej 30 milionów niż 50. Choćby tutaj : http://www.blaugrana.pl/news/13262/bar%C3%A7a_zaplaci_za_neymara_35_milionow_euro.html .

 

Biorąc pod uwagę, że miał rok do końca kontraktu wątpię, żeby aż tak zaszaleli, choć inna sprawa, że te transfery z Brazylii zawsze śmierdzą.

 

 

Pewnie. W przypadku Robinho też skądś się wzięła.

 

Robinho to podobny do Neymara kazus, owszem, ale mimo wszystko inny. Robinho nie był aż taką gwiazdą w Brazylii. No i różnica w profesjonalizmie też się rzuca w oczy. Neymar to może i gwiazdeczka i irytujący typ, ale swoją karierę raczej rozsądnie póki co prowadzi, z duża zasługą jego ojca. No i też Robinho jakos tak strasznie nie zawiódł w Europie. Naprawdę pokazał sie parę razy ciekawie, myślę że problem leżał trochę w jego psychice. Jeśli Neymar będzie chciał się uczyć na jego błędach to powinien się zaadoptować.

Odnośnik do komentarza

Vami pierdolisz - Kerlon poza słynną "foką" (którą dobry obronca i tak zatrzymywał, nawet w lidze brazylijskiej) tak naprawdę był słaby. Ani trochę nie myślał na boisku i nie potrafił się dostoswać do sytuacji, gdy już jego sztuczki techniczne zostały odczytane przez obrońców.

 

Co do Neymara - moim zdaniem to będzie niewypał, podobnie jak każdy ofensywny transfer w FCB. Dopóki cała gra będzie pod Messiego, to inni zawodnicy nie będą mogli rozwinąć w pełni skrzydeł.

Odnośnik do komentarza

Co do Neymara - moim zdaniem to będzie niewypał, podobnie jak każdy ofensywny transfer w FCB. Dopóki cała gra będzie pod Messiego, to inni zawodnicy nie będą mogli rozwinąć w pełni skrzydeł.

 

a kto był tym niewypałem według Ciebie? Henry, Villa? to, że nie strzelali tylu bramek co w poprzednich klubach to zasługa przestawienia na lewe skrzydło i roli Messiego. Ibrahimovic? statystyki miał bardzo przyzwoite, niestety nie pasował Guardioli z charakteru. Sanchez? owszem, na pewno oczekiwania były większe, szczególnie biorąc pod uwagę jakie liczby kręcił w Udinese, ale ostatnio się ogarnął i nowy sezon powinien zacząć w pierwszym składzie. jedyny zawodnik który pasuje do Twojej tezy to Keirrison, ale on przecież nawet nie dostał szansy w FCB, więc ciężko powiedzieć żeby to była akurat wina Messiego.

 

a Neymar moim zdaniem będzie strzałem w 10, w końcu Barcelona kupiła zawodnika, którego naturalną pozycją jest lewa strona napadu. no i moim zdaniem też prędzej kosztował 50 mln niż 30 (co i tak nie jest bardzo wysoką ceną biorąc pod uwagę obecne realia).

Odnośnik do komentarza
Nie ma sensu ciągnąć dyskusji ile za niego zapłacili bo prawdy się nie dowiemy, w każdym razie z tych newsów które się pojawiają przeważają te o kwocie bliższej 30 milionów niż 50. Choćby tutaj : http://www.blaugrana...ionow_euro.html .

 

Biorąc pod uwagę, że miał rok do końca kontraktu wątpię, żeby aż tak zaszaleli, choć inna sprawa, że te transfery z Brazylii zawsze śmierdzą.

Tak żarliwie mi zaprzeczałeś, że Neymar nie mógł kosztować nic w okolicach 50 milionów... A tu niespodzianka - kosztował 57 milionów:

 

FC Barcelona@FCBarcelona 18 min

Vice-president Bartomeu reveals that Neymar's buyout clause is set at 190 million and that the deal to purchase the player cost 57 M euros.

 

Gacek - prawdy się pewnie nie dowiemy, więc daruj sobie ten ton jakbyś tam siedział z nimi przy stole i przyglądał się negocjacjom.To co piszesz to interpretacja będąca w znacznej mniejszości. Brazylijskie i katalońskie media( a więc raczej najlepiej poinformowane) podają że kwota od 27 mln do 35 to suma za 100 % praw do zawodnika.
To nie tak, że pisałem jakbym siedział przy stole z nimi, choć fakt, dla kogoś totalnie niezorientowanego w rynku brazylijskim te moje informacje mogą brzmieć dziwnie. Po prostu przez dwa lata obserwowałem durną sagę "Ganso w Milanie" i poczytałem sobie trochę na temat mechanizmów rządzących tamtejszym rynkiem transferowym oraz struktury kontraktów. Sam widzisz, że docinka była potwornie bezsensowna i chybiona.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Patrząc na grę Neymara na PK, jestem spokojny o jego poczynania na hiszpańskich boiskach. Myślę, że kwota na niego wydana jest wysoka, ale takie mamy czasy i niestety takie kwoty aktualnie to normalka. Myślę, że jeśli chodzi o zawodników Barcy, to tylko Jordi Alba lepiej się prezentuje od niego na PK.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Duże zaskoczenie, ale jeśli to prawda, to szkoda Tito.

 

 

No nie wiem... Po drugim nawrocie choroby można było się obawiać, że nastąpią kolejne. Dlatego uważałem, że Tito już po ostatnich problemach, kiedy zastąpił go Moura, powinien zrezygnować. Postawił klub w trochę nieprzyjemnej sytuacji, wiadomo że raczej nie zwolnią człowieka w takiej sytuacji, bo byłoby to co najmniej niedelikatne, ale trochę naraża drużynę na destabilizację i problemy. Szkoda, że tak to się potoczyło, wiadomo że ciężko jest zostawić posadę trenera Barcy, no ale myślę że to dobra, choć spóźniona decyzja. Teraz jeszcze można kogoś poszukać w jego miejsce, problem byłby gdyby liga już wystartowała. Aczkolwiek najlepsza IMO kandydatura (Pellegrini) już uciekła.

Odnośnik do komentarza

Niech Puyol zostanie trenerem :) Posłuch w drużynie pewnie by miał większy niż każdy z zewnątrz czy nawet żuczek z rezerw, a pewnie przez lata gry na najwyższym poziomie nauczył się tego i owego. Do przygotowań fizycznych można mu dac jakiegoś eksperta i jedziemy z tym koksem. Choć znając charakter Tarzana to po pięciu minutach pierwszego meczu by sam wszedł na boisko.

Aczkolwiek ja mam nadzieję na to, że wykupią Luisa Enrique :) Nie wiem dlaczego, ale cały czas czekam na to, aż zostanie główną szyszką w Barcelonie.


Zamordysta Bielsa i Neymar <3 Pomysł samobójczy.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem koncepcji z Lucho jako trenerem i mam nadzieję, że taka myśl nie wykiełkuje w głowie Rosella... Nie łudźmy się, że każdy insider będzie drugim Guardiolą, to raczej był jednostkowy ewenement. Enrique już prowadził Romę i skończyło się to nieciekawie. Zatrudnienie go to byłaby głupota. Idealny byłby Pellegrini, który był spokojnie do wzięcia gdyby Tito zrezygnował wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...