Skocz do zawartości

Marynia, zapowiadana jako obiecująca, zawodzi przegrywając ze wszystkimi, zostaje zwolniona, ale jest szczęśliwa, bo inkasuje 509 milionów odprawy


krzysfiol

  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Model Ali Express ;) Masz jednocześnie ciśnienie + przelew. Tylko wiesz jmk, jak masz tam robić kawę z Lidla czy Biedronki, to bez sensu - nie poczujesz różnicy. Musisz zainwestować w ziarno specialty. Natomiast i tak używam drippera ceramicznego, bo mi się nie chce rozkładać i składać aero.

Odnośnik do komentarza

 

Słowian nie ma hali?

Hal jest od groma, ale wiele jest pozajmowanych przez grupy uczęszczające na nie od dawna i tym samym wolnych terminów jest malutko.

 

 

U nas jako, że hale są miasta zbiera się mnóstwo stowarzyszeń i klubów, które "nagle" chcą zajęcia na hali (ofc za friko). Więc kufa założyliśmy stowarzyszenie, jednak za friko nie mamy, bo wykupujemy cały dzień :keke:

Odnośnik do komentarza

To są w większości kawy aromatyzowane (jest kilka niezłych pozycji). Natomiast najlepiej poszukaj tu: http://www.coffeedesk.pl/kawa/filters/attribute/77/624/i sobie atrybuty ustaw. Najlepsze będą kawy jasno palone (max średnio). Niestety, w zwykłych sklepach jest mnóstwo przepalonej kawy. Moja znajoma, która ma kawiarnię specialty nie używa kaw, które były palone (!) dawniej niż 2 tygodnie temu. Tak więc aby najwięcej aromatów zatrzymać, kupuj rzeczy palone na bieżąco. A najlepiej kup wypalarkę ;)


Np. na KH masz Arcaffe Meloria i nie masz podanej daty palenia. Na CD masz: http://www.coffeedesk.pl/product/267/Arcaffe-Meloriato samo i podane: 31.10.2015. Owszem, ważna jest do 2017, ale aromatów to ona już nie ma za dużo intensywnych. To jak z piwem mocno chmielonym. Kupisz amerykańskie IPA ważne jeszcze pół roku, ale 3 tygodnie po rozlewie połowy najlepszych aromatów już nie ma. Mircen się bardzo szybko utlenia.

Odnośnik do komentarza

Nie no aż takiego zacięcia do tego to nie mam :D. Albo kasy w sumie ;).

 

No, ale kupując nawet te ziarna i je mieląc i parząc w tej kawiarce odczuwam różnicę (chociażby zapachową ;)). Chyba jednak poszukam lepszej albo po prostu wymienię kawiarkę na nową.

Odnośnik do komentarza

Jak jechałem na stopa do Budapesztu to w Cieszynie zabrała nas babka z polski, która wracała do domu do czech, bo tam ma męża. Przenocowali nas. Tyle w kwestii wprowadzenia :keke: Koleś był fanem kawy, właśnie wypalarka i inne takie cuda. Czekałem godzinę aż przygotuje mi naparsteczek kawki. Jako, że powiedziałem że lubię mocną nockę miałem z głowy :keke:

Odnośnik do komentarza

Właśnie, skoro już o tym mowa. Jak zacząć swoją przygodę z kraftową kawą? Z racji polepszenia moich warunków bytowych przerzuciłem się z tchibo family na nieco wyższą półkę typu Kimbo, Davidoff i typ podobne i czuję różnicę, ale mam nieodparte wrażenie, że to wszystko są takie koncerniaki wśród kaw. Mam do dyspozycji tylko kawiarkę.

Odnośnik do komentarza

No i dobre masz wrażenie. To tak jakbyś z Łomży przerzucił się na Ciechana. Ciut lepiej, ale nadal w sumie ta sama nuda. Podstawa to dobre ziarno. Metody parzenia to niuanse, liczy się ziarno. Możesz skorzystać z mojego linka i wybrać coś dla siebie. To tak jak z piwem - trzeba szukać. Jeden lubi gorzkie, drugi kwaśne, a trzeci słodkie. Masz każde ziarno opisane ładnie sensorycznie.

Odnośnik do komentarza

Taki sprzęt nazywa się młynek ;)

 

https://www.garneczki.pl/produkt/reczny-mlynek-do-kawy-coffee-grinder-espresso,29828?gclid=Cj0KEQjwsai_BRC30KH347fjksoBEiQAoiaqscIa-vLTxA7zSg190HP9I75UHiO9D_OdlW5oEvnrafoaAk7C8P8HAQ

 

Mam taki (inny wzór, ale mechanizm i sposób wykonania taki sam). Nie są to drogie sprawy.

 

Najlepszy oczywiście będzie młynek z możliwością ustawienia grubości mielenia. Inaczej mieli się kawę do ekspresu, a inaczej do alternatywy. Ja generalnie lubię kawę grubo mieloną.

Odnośnik do komentarza

O, ładna rzecz, raz że spełni swoją funkcję, a dwa że będzie dobrze wyglądać w kuchni, kupuję :)

 

Vami, a na herbatach też się znasz? Też mi się znudziło picie standardowego liptona, jakiś czas temu zaopatrzyłem się w taki zaawansowany technicznie przyrząd:

 

zaparzacz-do-herbaty-stalowy-odelo-tea.j

Odnośnik do komentarza

 

 

 

beczunia, zawsze myślałem, że mój Uniwerek w Opolu to prowizorka, UWr wypada jeszcze gorzej. :P

>2016

>polskie uczelnie publiczne

 

xD

I co z tymi uczelniami nie tak w 2016? :P

Co z tego co slysze od znajomych na najrozniejszych kierunkach to wszystko. Od podejscia wykladowcow, do olbrzymiej liczby godzin na uczelni, przez brak powiazania uczelni z przenyslem/rynkiem pracy. Ofc praca na pehistorycznym sprzecie, prehistoryczne narzedzia organizacji studiow (jak slysze co chwile historie o usosie to turlam sie po podlodze ze smiechu). Konczac na wykladowcach psychopatach, ktorym nie chce sie sprawdzac egzaminow albo nie przepuszcza kogos, bo ubral sie w zlym kolorze.

Szkoda strzepic ryja, chociaz zdaje sobie sprawe, ze pewnie pare dobrych wydzialow na pojedynczych polskich uniwerlach jest w Polsce jest (zaraz wyskczy Kif i powie ze geografia na UAM to top 3 uczelnia w Europie Wschodniej xD)

 

co ci nie pasuje w usosie?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...