Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Kto mówi o pokazie geniuszu w tym zagraniu? Pokaz geniuszu wygrywając LM z Porto, wygrywając dwa razy mistrzostwo z Chelsea bo to też osiągnięcie bo jak pokazuje przykład ManC pieniądze to nie wszystko. Tak samo wygrał potrójną koronę w Interem. To jest geniusz Jose, a nie polecenie by otrzymali kartki. Zrobił to co uważał za najlepsze dla drużyny i nie obchodziło go czy będzie gadanie czy to uczciwe czy nie. A dlaczego się do tego nie przyzna masz w swoim linku. Żeby nikt nie mógł się przyczepić, żeby brakowało dowodów, że to on. Bo po to zakrywali usta, żeby nawet z ruchu warg nie odczytać co mówią. Mogą powiedzieć, że grał z Jurkiem w głuchy telefon. I nikt nie udowodni mu tego. UEFA może wszystko i jeżeli będzie chciała go ukarać bez jednoznacznych dowodów to pewnie to zrobi.

Odnośnik do komentarza

Mourinho jest dobrym trenerem, lubię go, więc tym bardziej szkoda, że się "marnuje"* w Realu. Zagranie jakoś specjalnie chamskie nie było. Nikt na tym nie ucierpiał, więc afera jest niepotrzebna. Co innego, gdyby kogoś brutalnie sfaulowali, to byłoby naganne.

A Ronaldo na opinię zasłużył. Ja akurat nie jestem jakimś jego przeciwnikiem, ale rozumiem osoby, które go nie szanują. Jakby nie patrzeć, wsławił się nie tylko dobrą grą, ale także ogromną ilością aktorskich zagrań. No a pseudonimy odnoszące się do jego wyglądu też nie powinny dziwić. Jakoś wielkiego obruszenia nie było jak prawdziwego Ronaldo, tytułowano "grubym", czy Ronaldinho 'królikiem' ;P

A GD, mam nadzieję, przegracie ;)

 

I dzięki za te filmiki z youtube'a, niektóre bawią ;)

 

 

*taka pseudo ironia, jako osoba nie przepadająca za Realem, a przede wszystkim jako sympatyk Interu Mediolan, wolałbym aby Jose dalej prowadził Inter, bo robił to dobrze, a z Benitezem na ławce daleko nie zajdziemy chyba, pozdro bez napinki ;))))))

Odnośnik do komentarza

@pescar Czyli nie jest ważne czy uczciwie byle dla dobra drużyny? Podobną filozofię prezentował trener Dariusz W. Już sobie przypomniałem dlaczego nie lubię Mourinho.

 

Poz tym pisałeś wcześniej: Nikt nikomu nie broni zrobić tego samego (...) Jeżeli znajdą się następni chętni, którzy chcą się wyczyścić to mają do tego prawo.Dlatego zapytałem, dlaczego się tego wypierają

Odnośnik do komentarza

porównanie tego do korupcji jest tak absurdalne, że nie będę komentował. Nikomu krzywda się nie stała i nie rozumiem o co tyle szumu. Jeżeli dzisiaj Barcelona, ManU, Lyon czy kto tam jeszcze gra ma możliwość złapać celową kartkę by wyczyścić konto to niech tak zrobi. Jego sprawa. Nic do tego nie mam.

Jeżeli jesteście tacy święci to dlaczego gdy Dani Alves wyczyścił się przed poprzednim GD to nikt nie protestował?

http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=699823&idseccio_PK=803

Odnośnik do komentarza

Ludzie zawsze będą gadać. Mourinho zagrał bardzo sprytnie i wyczyścił kartki Alonso i Ramosowi przez co będą mogli grać w 1 meczu fazy pucharowej. Real jest w wysokiej formie, a poniedziałkowe Gran Derby będą chyba jednym z najciekawszych meczów sezonu (wielki pojedynek Realu z Barceloną, Mourinho z Guardiolą, również Ronaldo oraz Messiego uznawanych za najlepszych piłkarzy świata).

Czas na wielki rewanż, za zeszły sezon! iHala Madrid!

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to byl geniusz po prostu - co raz bardziej lubie tego faceta (Mourinho) :D

Dokładnie! Kolo wie czego chce i konsekwentnie to realizuje :)

Za wczorajszą akcje ma szacunek

Przyłączam się do wychwalania Mou. Zachowanie z wczoraj to czysty spryt, geniusz trenera, który potrafi wykorzystać nabytą wiedzę. Rozbrajacie mnie z tą korupcją i w ogóle chęcia zamknięcia go za kratkami :lol: I jeszcze jedno, pytacie jaki geniusz Mou, dlaczego się nie przyznał? No śmiech na sali.. A co miał powiedieć na konferencji prasowej? Tak, to prawda chciałem wyczyścić konto kartek i nakazałem grę na czas...

Odnośnik do komentarza

Ronaldo odegra plecami SKANDAL! Ramos i Alonso celowo złapią kartki SKANDAL! Najlepiej dać i dożywotni zakaz grania profesjonalnie w piłkę, a klub wykluczyć z rozgrywek UEFA na 5 lat. Jaka paranoja. Czepianie się Mourinho czy Realu to czysta głupota, inna sprawa z przepisami UEFA.

Dla mnie to cale spinanie sie po odegraniu Ronaldo plecami to byl lol roku - co to kogo obchodzi czy odegral plecami, nosem, czy czubkiem penisa... Zagral zgodnie z przepisami? Zagral. Osiagnal co chcial? Owszem. Wiec o co chodzi?

 

Tak samo teraz - wielkie oburzenie jakby to wszyscy byli swieci, nie symulowali na boisku, nie grali na czas i nie kombinowali... To balet jest? Slabszy przegrywa. Koniec. Kropka.

Odnośnik do komentarza

Słabszy przegrywa to poważny skrót myślowy. Przegrywa ten, kto po zakończeniu regulaminowego czasu gry ma na koncie mniej bramek. Czasem słabszy przechodzi (tak, pamiętamy jak Iniesta jednym strzałem przełożył porażkę na sukces), czasem słabszy ma szczęście (tak, pamiętamy jak - i tu do wstawienia dowolny fuks drużyny, której nie lubimy).

A faule taktyczne pojąłem dopiero wtedy, kiedy zacząłem z kolegami grać w FIFA 11 - kiedy wychodzę sam na sam, zawsze dostaję kosę, a kolega czerwień. Fakt jednak pozostaje faktem - 1 na 1 to niemal zawsze gol, a z wolnego już tak łatwo nie jest. Tutaj Murinho zastosował tę samą zasadę - skoro można zwiększyć swoje szanse chociaż o kilka %, to dlaczego miałby tego nie zrobić? Skoro hodowanie na hormonach jest dopuszczalne, tworząc tym samym niesamowitą szybkość i warunki fizyczne, to czyszczenie kartek jest nie fair? Bez głupich żartów, krucjata chybiona.

Odnośnik do komentarza

Hmmm... M8, czy Ty musisz za każdym razem pić do Barcy? Zazdrość Cię bierze na myśl o tym, że najlepszy obecnie piłkarz na świecie gra w Barcelonie i ma takie a nie inne przejścia? Nie stwierdzono nigdy, że był to doping. A że teraz wkręca w każdym swoim meczu obrońców Realu w ziemię, to rozumiem frustrację.

 

Fakt, zrobiono z całej akcji aferę, może nawet za dużą. Ale dla mnie Ramos powinien beknąć choćby za prostackie zachowanie po kartce - uśmieszek, podanie ręki sędziemu. Niech chociaż się zachowa pozory. Ja mam w nosie to, jak to się skończy. Zawsze ktoś będzie narzekał, że jest pokrzywdzony. A zwłaszcza Mourinho. Zaraz będzie, że spisek, że villarato (choć to Liga Mistrzów, ale co tam?)

Odnośnik do komentarza

Czemu Ramos miał płakać po czerwonej kartce? Podanie ręki sędziemu gdy nawet wylatuje się z boiska to nie jest nic nowego. Pożegnał się z sędzią i tyle. Czy sędzia w jakiś sposób ucierpiał, że musiał wyrzucić Xabiego i Ramosa z boiska? Nikogo nie powinno obchodzić, że dostali celowo kartki. To ich sprawa i klubu. Uznali, ze tak będzie najlepiej dla klubu i wykorzystali przepisy by to osiągnąć. Na Jose nie ma żadnych dowodów czego nie można powiedzieć o Guardioli, którego słowa się nagrały:

 

W poprzednim sezonie kamery i mikrofony wychwyciły zachowanie Guardioli, który podczas meczu Barcelony z Mallorcą przywołał do siebie Daniego Alvesa i powiedział mu: "Graj, dopóki nie wymażesz żółtych kartek". Brazylijski obrońca w końcu dostał żółtą kartkę, został zawieszony na spotkanie z Athletic Bilbao, ale w kolejnym meczu - klasyku z Realem - już zagrał.

 

Jakoś nikt nie najeżdżał na Alvesa czy Guardiole. Czy frustruje Was to że Real ma najlepszego trenera na świecie, który już dwa razy eliminował Was z LM dlatego czepiacie się tego?

Odnośnik do komentarza
Jak już wczoraj informowaliśmy, UEFA zapowiedziała, że rozpatrzy sprawę żółtych kartek, jakie w ostatnim meczu pomiędzy AFC Ajax a Realem Madryt wymusili Xabi Alonso i Sergio Ramos. Oprócz tej dwójki dochodzenie obejmie także trenera José Mourinho i uczestniczących w przekazywaniu informacji Ikera Casillasa i Jerzego Dudka. Ostateczna decyzja Komitetu Kontroli i Dyscypliny podjęta zostanie w najbliższy wtorek. "Tego typu akcje są wbrew zasadom fair play i nie możemy ich tak zostawić", skomentował całe zajście prezydent UEFA, Michel Platini. Właśnie dlatego były francuski piłkarz chce nałożyć na Real Madryt przykładną karę, która miałaby zniechęcić inne zespoły do tego typu zagrywek.

 

Sama UEFA chciałaby nałożyć na Królewskich najwyższą możliwą karę, czyli trzy mecze zawieszenia dla Alonso i Ramosa, a także kary pieniężne dla obu piłkarzy oraz dla Mourinho i całego Realu Madryt za niesportowe zachowanie. Jednak prawnicy Komisji Kontroli i Dyscypliny poinformowali już przedstawicieli UEFA, że w regulaminie nie ma artykułu, który pozwoliłby na zastosowanie aż tak srogiej sankcji. "Tak, możemy nałożyć na Real Madryt taką karę, ale wówczas klub odwoła się do Sportowego Sądu Arbitrażowego, który anuluje jakiekolwiek zawieszenia, ponieważ nie będą one zgodne z artykułem", wyjawił jeden z prawników.

 

Real Madryt wierzy oczywiście, że wszystko skończy się na samej grzywnie, ale w Nyonie rozważają zastosowanie następującej kary - mecz zawieszenia dla Xabiego Alonso za czerwoną kartkę (nie zagra z Auxerre), dwa mecze zawieszenia dla Sergio Ramosa (nie zagra z Auxerre i w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów), a także kary pieniężne dla obu zawodników, trenera i całego klubu. UEFA była również bardzo oburzona słowami Mourinho, który wszystkiego się wyparł, ale w tej sprawie nie można mu niczego zarzucić. UEFA napotkała jednak jeszcze jeden problem - w akcie arbitra Craiga Thomsona nie ma ani słowa o wymuszaniu kartek. Szkocki sędzia dodał jedynie adnotację - "gra na czas".

realmadrid.pl

 

Szopki ciąg dalszy. I jak tutaj wszystkie kluby mają być sobie równe skoro za identyczne zachowanie dwójka piłkarzy Lyonu dostała jedynie 10k Euro kary finansowej, co i tak uważam za śmieszne, bo żaden regulamin takiego zachowania nie zabrania. Głupota UEFY nie zna granic. Najpierw niech się wezmą za swoje przepisy, a potem czepiają, że ktoś wykorzystuje luki w nich. Poza tym podzielam zdanie, że po rozgrywkach grupowych kartki powinny się zerować, ewentualnie nie przy bezpośrednich czerwonych kartkach w ostatnim spotkaniu grupowym.

Odnośnik do komentarza

:co_jest:

 

Hidalgoo, chyba nie wiesz jak było z Di Stefano :D Po pierwsze został kupiony niezgodnie z prawem (Real kupił go od Milionairos de Bogota, a nie od River, od którego zgodę miała Barca...), to potem sprowadzono zakaz ściągania obcokrajowców W OGÓLE, żeby Barca nie mogła kupić Di Stefano, a jak "wziął" go Real, to zakaz zdjęto.

W pewnym momencie w zarządzie ligi było 12 Realczyków, jeden Barcelończyk, jeden z Bilbao... no tak, ale wszyscy byli za Barca :]

Jak im nie chcieli przekształcić terenów wokół Camp Nou, to też ich wspierali. Jak obstawiali mecze "swoimi" sędziami (co widać po statach ilość karnych, kartek i MŚ), jak i słynny cytat kolesia, który mianował sędziów "póki ja rządze, Barca nie będzie mistrzem" i tak dalej...

 

Ale wszyscy byli za Barcą ;) Hioba z niej chcieli zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...