Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Real wykonał swój cel i na GD jedzie na pozycji lidera La Liga. Zgromadzenie32 punktów po 12 spotkaniach jest nowym rekordem w lidze hiszpańskiej. Mecz nie zaczął się najlepiej bo świetną akcję zrobił Llorente ogrywając Carvalho i Khedire ale piłkę zmierzającą do bramki wybił Pepe. Pepe, który nie zaliczył znowu dobrego spotkania. Najpierw głową wystawił piłkę do strzału rywalom i rozciął skórę Carvalho. Potem jeszcze łatwo ograł go Llorente po czym oddał strzał w światło bramki. Na prowadzenie Real wyprowadził Higuain. Wykorzystał dobre podanie od Di Marii i utrzymał się na nogach i bez problemu zdobył bramkę. Druga bramka też z udziałem Pipity. To on rozpoczął kontrę, a potem piłka do Ozila ten z pierwszej do Ronaldo, a ten z przed pola karnego strzałem po ziemi zdobywa bramkę. Gdy wydawało się że wszystko pod kontrolą i kwestią czasu są kolejne bramki dla Realu zrobiło się 2:1. Llorente zdobył bramkę, która prawdopodobnie padła ze spalonego. I tak skończyła się pierwsza połowa. Druga zaczęła się od dobrego strzału z wolnego gości ale Iker na posterunku. W odpowiedzi Real wywalczył karnego za sprawą Di Marii. Niespodziewanie do karnego podszedł Ramos, a nie Ronaldo co mocno zdziwiło Mourinho. Jednak pewnie wykorzystał i Real odskoczył na bezpieczny dystans. Oby ta bramka przełamała Ramosa bo prawie każdym meczu ma szansę na bramkę ale fatalnie przestrzela głową. Bramka na 4:1 to popis Ronaldo. Po raz pierwszy w tym sezonie po niezliczonych próbach użył swojego tomahawka i losy meczu już na dobre się rozstrzygnęły. Pewnie bramkarz mógł się zachować lepiej ale strzał nie był łatwy. Oby to zwiastowało lepszą formę CR7 z rzutów wolnych. Real nie zwalniał bo stworzył kolejne szansę. Dobrą okazję po wkręceniu obrońcy wypracował sobie Ronaldo ale już strzał był obok bramki. Tak samo strzał głową Ramosa po rzucie wolnym. Atletic odpowiedziało w drugiej połowie tylko strzałem w poprzeczkę. Wynik ustalił Ronaldo z karnego po faulu na Granero. Za drugim razem bo było trzeba powtórzyć. Najważniejsze, że wpadło. Dobry mecz Ronaldo jedyny minus to próba wymuszenia karnego gdzie za daleko wypuścił piłkę przy mijaniu bramkarza i wiedząc, że jej nie dogoni padł na murawę. Powinna być żółta kartka. Co mi zaimponowało, że nie ma obsesji na punkcie Pichchi. Messi strzelił hattricka i przegonił go w klasyfikacji, a on i tak oddał karnego Ramosowi, żeby zdobył pierwszą bramkę. Jednak zdołał strzelić hattricka, a gdyby jeszcze ten jeden karny i wykorzystał jedną z tych dwóch setek byłoby genialnie. Sędzia rozegrał dobre zawody i w sumie dwa poważniejsze błędy o uznaniu bramki ze spalonego i braku kartki za wymuszenie.

Teraz w LM czeka wyjazd do Amsterdamu i jeden punkt daje nam (pozdro SZU ;) ) awans z pierwszego miejsca. Nie spodziewam się żeby Mou zdecydował się na wystawienie zmienników chyba, że zmuszą go do tego jakieś urazy. Mecz jest we wtorek, a GD w poniedziałek to sporo czasu, żeby zregenerować siły tym bardziej, że nie widać jakiegoś mega zmęczenia po piłkarzach. Już dawno Real nie miał tyle czasu, żeby mógł tyle czasu spokojnie przygotowywać się do meczu. I powinien być to pierwszy prawdziwy test dla tej drużyny. Oby nie zawiedli.

 

Hala Madrid!

 

Odnośnik do komentarza

A ja jestem niemal pewien, że na Ajax będą zmiany. Dlaczego? Oto wypowiedź Karanki po wczorajszym spotkaniu:

 

Czy na mecz z Ajaksem szykowany są jakieś rotacje?

Będzie kilka zmian. Drużyna świetnie sobie radzi i to odpowiedni moment, aby powoli włączać do składu pozostałych zawodników, którzy również coraz lepiej się prezentują.

 

Mecz całkiem dobry, zwłaszcza w ofensywie, dużo gorzej w defensywie. Dobrze by było aby niezawodność Carvalho oraz Pepe wróciła, bo Barcelona raczej nie ma nam drugiej szansy. Czasu faktycznie mamy mnóstwo na przygotowania, oby Mourinho coś wymyślił aby wyłączyć z gry przede wszystkim Messiego. Jeśli to się uda to remis, a być może nawet zwycięstwo będzie jak najbardziej w naszym zasięgu. Oby też nie zawiodła skuteczność, bo jak sobie przypominam zeszłoroczną potyczkę na Camp Nou to równie dobrze mogło być 1:0 dla nas.

Odnośnik do komentarza

Strasznie ciekawie zapowiadają się najbliższe GD - zarówno przez rekordy Mou [najlepszy debiutant, po raz pierwszy w historii 32 pkt w 12 meczach], jak i mecze je poprzedzające - zarówno nasi jak i Barca powinna mieć wysokie morale po ostatniej kolejce. Wierzę, że Mourinho i ekipa staną na wysokości zadania.

Odnośnik do komentarza

Real wykonał 100% które sobie założył przed mecze z Ajaxem. Wystarczył im remis do wygrania grupy ale drużyna przyjechała ten mecz wygrać i cel osiągnęła. Szansę dostało pięciu rezerwowych od początku meczu: Benzema, Pedro Leon, Lass, Albiol i Arbeloa. I wszyscy zagrali na dobrym poziomie.Może Pedro swoją grą szału nie zrobił. Benzema strzelił ładną bramkę i pokazał kilka dobrych akcji. Szczególnie te klepki z Ronaldo. Widać, że dobrze się rozumieją. Z Higuainem to dobrze współpraca nie wygląda. Lass robił swoje i czyścił to co miał. Arbeloa też zdobył bramkę i do tego piękną. Dobrze, że zmiennicy jak wchodzą to nie zawodzą i potrafią dać jakość drużynie. Dobry mecz rozegrał Ozil gdzie popisał się świetną asystą i wywalczył karnego. Ronaldo mimo dwóch strzelonych bramek nie rozegrał wielkiego meczu. Trochę za bardzo pod publiczkę grał. Próby strzałów piętami itp. Taktyczne czerwone kartki dostali Xabi Alonso i Ramos by zmniejszyć kartki przed następną fazą LM. Widać, że Mou ma wszystko pod kontrolą i planuje wszystko w drobnych szczegółach by nie powtórzyła się sytuacja gdzie Xabi Alonso będzie musiał pauzować jak było z Lyonem w rewanżu.

Dzisiaj piłkarze mają dzień wolny, a od czwartku przygotowania na Gran Derbi ruszają pełną parą. Faworytem jest Barcelona ale chyba każdy z Realu wierzy, że królewscy są zdolni do zwycięstwa w tym meczu. Na Camp Nou drużynie jak była w słabej formie lub zmagała się z plagą kontuzji stawiała dzielnie czoła gospodarzom chociaż schodzili pokonani z boiska. Dzisiaj Real na pewno ma więcej argumentów niż w poprzednich latach i oby pokazali to na boisku. To będzie pierwszy mega test tej drużyny czy jest w stanie walczyć z najlepszymi jak równy z równym.

Odnośnik do komentarza
Taktyczne czerwone kartki dostali Xabi Alonso i Ramos by zmniejszyć kartki przed następną fazą LM. Widać, że Mou ma wszystko pod kontrolą i planuje wszystko w drobnych szczegółach by nie powtórzyła się sytuacja gdzie Xabi Alonso będzie musiał pauzować jak było z Lyonem w rewanżu.

 

Jak dla mnie żanua. UEFA powinna mu kare przywalić. Dla zasady i ostrzeżenia innych, bo zaraz się znajdzie kilku chętnych, którzy będą robić podobne cyrki. Faule w walce z rywalem, bywa, ale takiej perfidnej akcji nie pamiętam (ktoś mi może przypomnieć?) Lepiej tępić w zarodku podobne pomysły...

 

Link

Karteczki

 

No i warto by pomyśleć nad zmianą przepisów, żeby takich krzywych akcji unikać.

Odnośnik do komentarza

Absurdalne żądanie. Jose nie zrobił nic szokującego i nowego. Brak dowodów, że było to celowe chociaż nikt nie ma wątpliwości, że było zaplanowane. Krzywda nikomu się nie stała i nie ma co lamentować. Nikt nikomu nie broni zrobić tego samego. Różnica jest taka, że Real mógł sobie na to pozwolić bo ma zapewniony awans i to z pierwszego miejsca. Ajax czy tym bardziej Auxerre nie są tutaj pokrzywdzone. Bo Real bez tych dwóch zawodników powinien swoje zrobić i wygrać ostatnie spotkanie. Jedynie rywal w 1/8 może mieć jakieś pretensje ale nikt im nie bronił zrobić tego samego. To że walczą o awans do ostatniej kolejki to ich problem. Jeżeli znajdą się następni chętni, którzy chcą się wyczyścić to moją do tego prawo. Już widzę plagę czerwonych kartek, która zaleje Europę, a potem cały świat.

Przytoczyć przykładów tak z ręki nie potrafię. Z tego co pamiętam to Figo kiedyś też w LM złapał taką kartkę by się wyzerować. Tylko, że potrzebował jednej żółtej. Dzieję się tak też w lidze hiszpańskiej gdzie zawodnicy z większą liczbą kartek też celowo łapią 5 kartkę gdy następny mecz grają ze słabszą drużyną. Tutaj było to dwóch zawodników i czerwone kartki dlatego tak mocno rzuciło się w oczy.

Odnośnik do komentarza

Gdzie tu geniusz? :lol: Ja rozumiem, ze Mourinho dla wielu to The Spiecial One, ale nie przesadzajmy. W wiekoszsci przypadkow gracze czyszczą swoje kartki przed waznymi meczami. Zeby nie bylo, nie mam o to pretensji, dla mnie to normalnie zachowanie, np. Pique mial wyzerowac swoje konto przed GD, w tym przypadku akurat nie wyszlo bo dostal czerwona. Zenujace sa dla mnie wypowiedzi pomeczowe:

 

Sergio Ramos:

- Drugie żółte kartki wcale nie były wymuszone. Mając na uwadze przebieg meczu, arbiter mógł sobie to oszczędzić. Ale cóż, zostałem wyrzucony i tyle...

 

Mourinho:

W meczu, w którym jedna drużyna prowadzi trzema czy czterema bramki, nie można z taką łatwością rozdawać czerwonych kartek. Brytyjski arbiter najpierw wyrzucił jednego zawodnika, a po chwili drugiego... To było bardzo naiwne ze strony moich podopiecznych, chociaż trzeba przyznać, że ostatecznie spotkanie z Auxerre nie ma większego znaczenia. Łatwo nam było przejąć kontrolę nad tym dzisiejszym meczem. To Ajax zanotował dużo więcej przewinień, ale Ramos od razu ujrzał żółtą kartkę za pierwszy faul. Nie podobała mi się ta gra na czas pod koniec meczu. W końcu byliśmy już pewni zwycięstwa.

 

IMHO straszna dziecinada. :pieprzenie:

Odnośnik do komentarza

To co powiedział Iker:

Iker Casillas

- Czerwone kartki? Cóż, tego typu sytuacje mają czasami miejsce na boisku. Prawdą jest, że z ławki musiały dojść do nas pewne wytyczne, które przekazał mi Dudek. Ostatecznie wszystko poszło po naszej myśli. Rozmowa z Dudkiem? Zapytał mnie tylko o moje problemy żołądkowe, a później przekazałem reszcie zawodników, aby uważali. Ramosowi powiedziałem, aby większą uwagę zwrócił na napastnika, który bardzo często wchodził ze skrzydła. Ogólnie bardzo dobrze sobie radzimy w Europie. Mamy zapewniony awans z pierwszego miejsca i w końcu potrafimy się pokazać z dobrej strony w Lidze Mistrzów.

 

- Po tym zwycięstwie możemy się już skupić tylko i wyłącznie na Barcelonie. To będzie bez wątpienia elektryzujący i pasjonujący pojedynek. Liczymy oczywiście na dobry rezultat na Camp Nou. Obie drużyny podchodzą do tego spotkania w dobrej formie i żadna nie obawia się porażki. Trzeba jednak przyznać, że to oni mają lekką przewagę, ponieważ grają u siebie. Moje problemy żołądkowe? W nocy przed meczem było mi niedobrze, ale teraz czuję się już lepiej.

 

Nie wydaje mi się że tutaj potwierdza, że były wytyczne z ławki na temat kartek. Z Dudkiem wiadomo o czym rozmawiali, a twierdzi, że tylko o problemach żołądkowych. W sumie jakie to ma znaczenie co powiedzieli mediom. wiadomo, że się nikt nie przyzna i musieli powiedzieć co powiedzieli.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to śmieszne, że aż taka afera wśród niektórych wychodzi z powodu zaistniałej sytuacji. Skoro była możliwość wyczyszczenia sobie konta to trzeba było z niej skorzystać. A jeśli ktoś ma jakieś pretensje to niech ba do UEFY za zasady a nie do Realu. Jak dla mnie to w ogóle we wszystkich rozgrywkach kartki po fazie grupowej powinny się zerować, bo to co jest obecnie zabija ducha gry.

Odnośnik do komentarza
UEFA dokładnie przyjrzy się sprawie kartek otrzymanych przez zawodników Realu Xabiego Alonso i Sergio Ramosa w końcówce meczu Ligi Mistrzów przeciwko Ajaxowi. Zawodnicy mogą zostać zawieszeni na więcej niż jedno spotkanie. Jednostka dyscyplinarna UEFA zbada sprawę tuż po otrzymaniu oficjalnego raportu od Craiga Thomsona, sędziego który prowadził to spotkanie.

http://www.sport.pl/pilka/1,73556,8711877,Casillas__Dudek_pytal_mnie_o_moje_problemy_z_brzuchem.html

 

Czyli jednak nie wszysto mogło być takie zgodne z przepisami. Jedno mnie też zastanawia. Skoro to był taki wspaniały pokaz geniuszu Mourinho, to dlaczego nie chcą sie do tego przyznać i cytując klasyka rżną głupa :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...