Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Mourinho zapewne bedzie grał jednym centralnym, klasycznym napastnikiem, chyba więc 2 piłkarzy wystarczy. W razie czego zawsze można poszukać kogoś zdolnego w drużynach młodzieżowych, a i od biedy przestawić Ronaldo na strikera. To taki plan zapasowy. Jeśli pojawiłby się w tej chwili trzeci klasowy piłkarz, będzie ciasno. Tak w sumie należy postrzegać sytuajcję w defensywnej pomocy. Osobiście, bardzo cenię Lassana Diarre i on powinien wystarczyć tej drużynie jako wsparcie linii defensywy. Stąd zakup Khediry postrzegam jako niepotrzebny, zbyteczny. Tutaj już jednak trzeb wziąć pod uwagę autorytet i zamysł Mourinho, skoro tak postanowił, to zapewne miał ku temu własne przesłanki. Ciekaw jestem ustawienia Królewskich w nadchodzącym sezonie, moze to bedzie 4-3-3, z trójką środkowych pomocników, centralnym napastnikiem i skrajnie ofensywnymi DI Marią i Ronaldo. To już jednak tylko moje gdybanie.

 

Co do wspomnianego przez Ciebie olfeusz transferu Raula, to ja naprawdę nie rozumiem ataków na tego piłkarza. W wywiadzie (zawartym na stronie oficjalnej) dał jasno do zrozumienia, że był to dla niego ostatni gwizdek, aby spróbować swych sił w zagranicznej lidze. Oczywiście, perspektywa braku miejsca w wyjsciowym składzie i grzania ławki również miała znacznenie dla podjętej decyzji. Raul miał prawo do takiego wyboru, chociaż gdyby został w Madrycie i wspierał drużynę mentalnie oraz dawał z siebie wszystko w pojedyńczych występach, to wielu kibiców byłoby wdzięcznych.

Odnośnik do komentarza

Ja absolutnie nie atakuje Raula. Jestem wdzięczny za to co dał temu klubowi i to po części przez niego zaczęła się moja miłość do piłki nożnej i Realu. Po prostu dla mnie to nie jest taki lekki widok i trochę czasu minie zanim się przyzwyczaję do takiej sytuacji. Jednak na dzień dzisiejszy w pełni go rozumiem i szanuję nawet jeszcze bardziej bo nie wybrał pierwszej, lepszej drużyny dla kasy, tylko solidną ekipę, którą będzie się biła na wszystkich frontach.

 

Jak będzie grał Real? Ciężko powiedzieć, mamy 5 środkowych, defensywnych pomocników, do tego jest Kaka, Canales, Granero i VdV, na prawym skrzydle Ronaldo i Leon, na lewym pewne miejsce będzie miał Di Maria, ale w razie czego może tam grać także Marcelo. Jeszcze tylko transfer jakiegoś obrońcy i drużyna będzie ułożona, a potem mała wyprzedaż. Szczerze jednak powiem, że ktokolwiek odejdzie z tego zespołu to będzie trochę smutku (może poza Drenthe). Chociaż z drugiej strony jest 23 zawodników w kadrze, więc odejdzie myślę góra 2 grajków.

Odnośnik do komentarza

Ja absolutnie nie atakuje Raula. Jestem wdzięczny za to co dał temu klubowi i to po części przez niego zaczęła się moja miłość do piłki nożnej i Realu. Po prostu dla mnie to nie jest taki lekki widok i trochę czasu minie zanim się przyzwyczaję do takiej sytuacji. Jednak na dzień dzisiejszy w pełni go rozumiem i szanuję nawet jeszcze bardziej bo nie wybrał pierwszej, lepszej drużyny dla kasy, tylko solidną ekipę, którą będzie się biła na wszystkich frontach.

 

Przepraszam za drobną nieścisłość w moim poście. Referowałem generalnie do kibiców, futbolowych fanów, którzy negatywnie wypowiadali się o decyzji Raula o odejściu. Nie miałem na myśli Ciebie, w swojej wypowiedzi poruszyłeś ten temat, czego następstwem był mój ogólny komentarz.

Odnośnik do komentarza

Real ma już za sobą pierwszy sparing przygotowujący do nowego sezonu. Real wygrał 3:2 ze Club America po bramkach Canalesa, Higuaina i Ronaldo. Szału nie było ale pierwsza połowa była dobra w wykonaniu Realu. Druga połowa bardziej przypominała zespół z poprzedniego sezonu i po błędach obrony stracone dwie bramki ale tak jak bywało w poprzednim sezonie Higuain do spółki z Ronaldo zapewnili zwycięstwo. Najlepiej z nowych nabytków spisał się Pedro Leon. Ale di Maria co dopiero wznowił trening.

 

Złe wieści napływają jeżeli chodzi o Kakę. Brazylijczyk przeszedł operację kolana. Przewidywany powrót Kaki to 2-4 miesiące. Oby po operacji w końcu mógł grać bez bólu bo z kontuzjami jest to cień zawodnika zdobywającego Złotą Piłkę. I w takiej formie jak w poprzednim sezonie tylko przeszkadzał niż pomagał drużynie.

Wszystko wskazuje, że po opuszczeniu dwójki kapitanów do rady drużyny dołączy Marcelo :keke: Dzisiaj był kapitanem drużyny. Kapitanem będzie Casillas, potem Ramos i mam nadzieję, że jako trzeci Xabi Alonso. A że nie ma kogo czwartego to zostanie Marcelo z braku piłkarzy nadających się do tej roli. A Marcelo ma obok Higuaina największy staż w klubie. Zespół jest bardzo odmłodzony i wystarczy powiedzieć, że Iker jest po Dudku najstarszym zawodnikiem w zespole:o

 

Jeżeli chodzi o kolejne transfery to wydaje się blisko przyjście Maicona. Zawodnik dogadał się co do zarobków. Obniżył swoje wymagania do 5,5 mln euro za sezon. Teraz pozostaje kwestia dogadania się z Interem. Ale skoro wyrazili zgodę na rozmowy o kontrakcie dla piłkarza to dużych rozbieżności być nie powinno. Nadal nie ma kandydata do wzmocnienia lewej obrony. Ostatnio tylko nazwisko A. Cole przewijało się w mediach.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że tak to się skończyło. Liczyłem, że Maicon przyjdzie. Ramos miał świetne mistrzostwa na prawej stronie ale dla mnie jest to środkowy obrońca i z biegiem lat pewnie skończy na tej pozycji. Ale o ile na prawej stronie jest Ramos i może tam grać z dobrym skutkiem to na lewej jest prawonożny Arbeloa i Marcelo. Brakuje klasowego lewego obrońcy. Jest Carvalho i zobaczymy czy wywalczy sobie miejsce w składzie czy będzie tylko uzupełnieniem kadry.

Odnośnik do komentarza

W sumie to nawet dobry transfer, skoro temat Maicona prawdopodobnie upadł (a nie może być już inaczej) bo w razie ewentualnego transferu Brazylijczyka byłoby 5 OŚ. Wtedy ktoś by musiał ze środka wylecieć, a ktokolwiek by to nie był byłoby mi go szkoda. Mam też nadzieję, że cała 4 będzie dosyć regularnie grała. Na pewno Maicon to świetny zawodnik, ale od początku nie byłem jego zwolennikiem zwłaszcza, że Ramos przez jeszcze kilka ładnych lat może spokojnie grać na prawej stronie. Co innego gdy tam dobije do powiedzmy 30tki, wtedy nie będzie co żałować pieniędzy. Bo w przypadku Maicona ewidentnie tego właśnie zabrakło, niby tłumaczyli się wiekiem, ale za ledwie rok młodszego Kakę nie mieli problemu płacić bajońskich sum. No, ale jak się rok temu zaszalało to teraz trzeba zacisnąć pasa.

 

Bardziej mnie właśnie martwi lewa strona obrony. Arbeloa to zmiennik Ramosa, na pozycji Marcelo grał z konieczności. O Drenthe lepiej nic nie pisać bo osobiście tylko czekam aż go gdzieś wypożyczyć. Z okienka jestem jak najbardziej zadowolony, ale właśnie zabrakło mi kogoś na lewą stronę. Szkoda, że w przypadku Kolarova też wszystko rozbiło się o kasę, a Man City nie miał problemów wydać trochę więcej.

Odnośnik do komentarza

Cieszy mnie to, że realizowane są w większości transfery których chce trener a nie Perez. :) Fajnie, że Mourinho jakoś potrafił wystarać się u prezesa o niezależność w podejmowaniu decyzji oraz że nie daje innym klubom windować cen za swoich zawodników. I wychodzi, że Real nie musi płacić więcej za tych samych zawodników.

 

Teraz czekam z niecierpliwością na pierwsze mecze w La Liga i marsz po jakieś trofeum. :dzuk:

Odnośnik do komentarza

O Drenthe lepiej nic nie pisać bo osobiście tylko czekam aż go gdzieś wypożyczyć.

 

Sprzedać go w cholerę, choćby za grosze.

 

Z tym, że na treningach to on podobno prezentuje się naprawdę dobrze, tak więc można by chyba spróbować go wypożyczyć gdzieś na rok, i kto wie, może by zaczął grac na normalnym poziomie. Swoją drogą to trochę śmieszne, że tak długo utrzymuje się w drużynie.

Odnośnik do komentarza

Nie odchodzi bo nikt nie chce go kupić. Pewnie pensji niskiej nie ma, a patrząc na to co prezentuje to na pewno nikt mu tyle nie zapłaci. Widać stawia pieniądze wyżej niż swoją karierę. Bo sam chciałby odejść lub zostać gdzieś wypożyczonym byle grać w młodym wieku ale jak widać przez 2 czy 3 lata siedzenie na ławce mu nie przeszkadza i ani razu nie było słychać marudzenia, że z powodu braku gry będzie chciał odejść. Brak mu ambicji i raczej nic z niego już nie będzie. Jak nie odejdzie lepiej go zesłać do Castilli i niech tam coś sobie pogra lub tam siedzi na trybunach, żeby nie blokował miejsca młodym bardziej ambitnym ludziom.

Odnośnik do komentarza

Czy tylko mnie wczorajsze spotkanie z Bayernem zaskoczył pozytywnie pod względem gry naszych zawodników? Bo dzisiaj wchodzę na RM.pl i z ciekawości przeczytałem co tam nabazgrali nt. meczu i trochę się zdziwiłem. Wiadomo, to tylko sparing, ale przypuszczam, że Real z zeszłego sezonu gładko by przegrał i nie nawiązałby równorzędnej walki. Oczywiście dużo rzeczy jest do poprawienia. Przede wszystkim sporo niedokładności i to właśnie po głupich stratach było najwięcej zagrożenia pod naszą bramką, m.in. karny po faulu Ramosa.

 

Nie ma sensu się rozpisywać nt. meczu bo to dopiero 3 sparing, ale ciekawi mnie zdanie innych i czy tylko ja to tak pozytywnie odebrałem. Biorąc pod uwagę, że liga startuje dopiero za 2 tygodnie, a w zespole pojawiło się 5 nowych zawodników i trener.

Odnośnik do komentarza

chyba tylko ty pozytywnie odebrałeś ten mecz :P

Dla mnie gra była bardzo słaba. Przez cały mecz nie udało się przejąć inicjatywy i pograć trochę piłką na połowie Bayernu. Nie wiem czy takie były założenia, żeby przetestować grę obronną i skupiać się na obronie i wyprowadzaniu kontr czy po prostu byli za słaby. Zbyt dużo szkolnych błędów. Proste straty szczególnie przy podaniach do środka boiska wprost na groźną akcję dla Bayernu. Tak naprawdę ten mecz nam uratował Iker broniąc karnego i miał jeszcze przynajmniej 3-4 interwencje najwyższej klasy. Po za tym nie można nikogo wyróżnić na plus. Pare akcji się udało jak na początku strzał głową Higuaina nad bramką. Świetny strzał z dystansu Marcelo. Podanie Canalesa do Khediry ale ten nie wykorzystał dobrej szansy. Wstrzelenie piłki Marcelo do Higuaina ale nie zdążył zmienić toru lotu piłki. Sytuację di Mari gdzie zamiast podawać strzelał ale potem szansę na dobitkę miał Vaart ale na prawie pustą bramkę strzelił w boczną. Było kilka pozytywów ale ogólnie za dużo niedokładności i brakowało akcji z pomysłem. Mamy jeszcze dwa tygodnie i dla kilku zawodników był to pierwszy mecz w Realu jak Carvalho czy Khediry. A i treningów za wiele z drużyną nie mieli. Carvalho kilka dni temu kupiony, a Khedira po powrocie z wakacji nabawił się lekkiego urazu i też nie trenował. Nie ma co panikować ale i nie ma czym się zachwycać na tym etapie przygotowań.

Real złożył oficjalną ofertę za Ozila. Podobno trochę poniżej 10 mln euro i oferta została odrzucona. Wygląda na to że Mourinho zrezygnuje z kupna napastnika kosztem Ozila. Ale na pozycji Niemca jest już Canales, Vaart i Kaka. A na lewej pomocy Di Maria i ewentualnie Ronaldo.

Odnośnik do komentarza

No to teraz ciekawie będzie wyglądała linia pomocy. Nie wiem czy to trochę nie zastopuję drogę Canalesowi na pokazanie się.

Transfer mnie cieszy, ale zobaczymy jak Ozil wypadnie na boiskach La Ligi, jeżeli tak jak na MŚ to może stać się nową gwiazdą na Bernabeu.

Odnośnik do komentarza

Transfer Mesuta oznacza, że mamy nadmiar ofensywnych pomocników i na wylocie w chwili obecnej jest VdV. Kaka do dyspozycji Mou będzie zapewne w październiku, Canales doskonale prezentuje się w okresie przygotowawczym, Ozil po świetnym Mundialu i sezonie w Bundeslidze na pewno okaże się wzmocnieniem. Jestem wielkim zwolennikiem jego talentu, z wielką przyjemnością obserwowałem jego grę w Niemczech i rozgrywkach międzynarodowych. Zapowiada się niezwykle interesująca rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i trafiła się nam chyba najciekawsza grupa. Co ciekawe, drugi rok z rzędu gramy z Milanem, podobnie już było z Lyonem, poza tym Mourinho wraca do Mediolanu, i oby tym razem w pojedynku z Włochami nasi pokazali, że będą się w końcu liczyli. Ponownie też w grupie mamy zespół z Francji, który nie był mistrzem swojego kraju, miałem właśnie nadzieję, że Jelonki trafią na Real i się udało. Do tego na dokładkę Ajax. Jak by nie patrzeć sami giganci LM, Jeleń będzie miał się przed kim zaprezentować. Zapowiadają się same klasyki. Poza Francuzami oczywiście. Co też ważne, bliższych wyjazdów chyba już nie było można trafić.

Odnośnik do komentarza

Losowanie nie było złe. Na pewno z pierwszego koszyka lepiej było ciężko trafić. Milan i Lyon na papierze wyglądają najsłabiej ale z obiema drużnami mierzyliśmy się rok temu z Milanem i Lyonem porażka i remis. Ajax to medialny klub ale ostatnio w europejskich pucharach zaistnieć nie potrafili. No i Auxerre, który po kilku latach awansował do LM i raczej ciężko będzie mi pogodzić rozgrywki ligowe z LM. Ten sezon nie zaczęli najlepiej. We wszystkich spotkaniach będziemy faworytami. Wyjazdy też nie są daleko. Udało się uniknąć wyjazdu na wschód. Chociaż osobiście chciałbym trafić na Chelsea albo ManU. Przydałby się Realowi mecz z absolutną czołówką przed GD czy 1/8 LM.

 

Więcej zakupów w Realu nie powinno być. Mourinho chciał napastnika ale chyba nic z tego nie wyjdzie bo brakuje dobrego kandydata. Na pewno zespół musi ktoś opuścić. Obecnie kadra liczy 26 zawodników, a można zgłosić 25 zawodników. Do odstrzału jest M. Diarra, Drenthe, Vaart (chociaż Mourinho zapewnia, że liczy na tego zawodnika). Kilka klubów zainteresowane jest Lassem ale dzięki temu, że może grać na środku pomocy jak i na prawej obronie to nie odejdzie.

Niepokoją kontuzje szczególnie w formacjach defensywnych. Pepe, Albiol, Garray i Gago kontuzjowani. Pepe i Albiol opuszczą 1 kolejką potem powinni wrócić do gry z Garrayem i Gago to dłuższe przerwy około miesiąca.

Liga rozpocznie się od trudnego wyjazdu na Mallorcę( niedziela 21:00 c+s).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...