Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, ze to onet i w ogole, ale artykul dosc fajny, choc to o czym pisza bylo wiadome od dawna.

 

 

Zapomnieli jeszcze o takich zawodnikach jak Negredo czy De La Red, choc pewnie znalazloby sie ich wiecej :-k

 

 

Ciekaw jestem kto bedzie nastepny :-k Garay, Granero, Guti :-k

 

Negredo, Guti, Granero to są wychowankowie, tak gwoli ścisłości. W ogóle... co tu robi Guti? :rotfl: Przecież ten facet zagrał 15 sezonów w barwach Realu, to chyba ma prawo odejść na zakończenie kariery, hmm?

 

nie twierdze, ze nie ma prawa odejsc - uwazam tylko, ze w Realu nie byl kluczowa postacia i moze sie okazac, ze w nowej druzynie, dostajac wiecej swobody stanie sie liderem i gwiazda swiatowego formatu, bo choc goscia nie znosze, uwazam, ze ma ku temu potencjal

 

i zeby nie bylo - przez Barcelone tez sie tacy pilkarze przewineli; zeby wspomniec tylko Quaresme, Geovanniego czy, rzecz jasna, Fabregasa; ale poza Ceskiem pozostale nazwiska nie sa na tyle znane w pilkarskim swiatku (zarowno Quaresma, jak i Geovanni po zmianie klubu zrobili kariere ale tylko na krajowym podworku - Quaresma w Porto, a Geovanni w Hull)

Odnośnik do komentarza

Guti ma potencjał od kilkunastu lat i szans dostaje bez liku i bez względu na to ile głupot popełnia i nieważne, że zagra 1 dobry mecz na 3. Doceniam to co zrobił dla tego klubu, ale na prawdę mam wrażenie, że kiedy odejdzie będzie w klubie lepiej. Jednak zapamiętam go z jak najlepszej strony, chociaż gdyby nie jego charakter to równie dobrze mógłby grać na poziomie Xaviego.

 

Negredo? Jakoś w tej Sevilli sobie za bardzo nie radził w tym roku, kilka debilnych czerwonych kartek, masa zmarnowanych sytuacji, na Mundial jakoś się nie załapał, a szanse miał spore. Real ma jeszcze jeden rok prawa pierwokupu.

 

Sprawa De La Reda została już wyjaśniona.

 

Z resztą nazwiska ciężko się nie zgodzić, i poza Samuelem ubolewam nad każdym zawodnikiem z tej listy. Oddanie zwłaszcza obu DP to był szczyt głupoty, Sneijder i Robbena to niestety konsekwencja zakupu Ronaldo, Xabiego, Kaki i Benzemy. Nawet Real nie jest studnią bez dna, a pamiętać należy, że każdy z tych graczy na ławce siedział po cichu nie będzie. Oczywiście na dzień dzisiejszy gdyby tak porównać duet Kaka - Benzema oraz Sneijder - Robben to nawet nie ma wątpliwości, że wyszliśmy na tym gorzej, ale nikt nie wie jak będą grali w następnym sezonie i wtedy równie dobrze wszyscy mogą zapomnieć o dwójce świetnych Holendrów.

 

No i gdyby nie Real to europejska piłka byłaby w zupełnie innym miejscu. :)

Odnośnik do komentarza

Real sprzedał De La Reda do Getafe, a rok później ponownie kupił. Nie wiem ile zapłacił, ale pewnie sporo więcej niż za niego dostali ;)

 

Feno takim zawodnikiem może być też Benzema :)  Real dał za niego jeśli dobrze pamiętam ok. 40 milionów euro, a sporo mówi się teraz o jego sprzedaży.

 

Kiepsko się orientujesz :]

Dali za niego 35 baniek. A o jego sprzedaży to się chyba na Onetach pisze. Jose widzi dla niego miejsce w swoim zespole i nie chce go sprzedać.

Feno, co do Gutka. gość ma 33 lata, z kondycją u niego clujowo skoro całego meczu drepcząc nie potrafi zagrać. Poza tym on już tyle szans dostał aby być liderem naszego środka, że głowa mała. Jego wina, że miał formę strasznie niestabilną. Jeden mecz genialny, potem w kilku piaszczył.

I nie oszukujmy się, nie stanie się z dnia na dzień gwiazdą światowego formatu. Do tego brakuje mu waleczności i takiej sportowej zadziorności.

Odnośnik do komentarza
Real Madryt i Gonzalo Higuaín uzgodnili warunki nowego kontraktu. Argentyńczyk podpisze nową umowę z Królewskimi, obowiązującą do 2016 roku. Tym samym zakończyły się trwające od dłuższego czasu negocjacje.

 

Poprzednia umowa Pipity z Realem Madryt obowiązywała do 2013 roku, na mocy której argentyński napastnik zarabiał 1,8 miliona euro. Higuaín zasłużył na nowy kontrakt, będąc najlepszym strzelcem zespołu w poprzednich dwóch sezonach. Nie podano jeszcze informacji o nowych zarobkach reprezentanta Albicelestes

 

Świetnie, że w końcu się dogadali i skończy się temat odejścia Higuaina. Nie zapowiada sie żeby Real kupił napastnika dlatego Gonzalo znowu powinien być podstawowym napastnikiem bo w świetną grę Benzemy ciężko mi uwierzyć.

 

Z oficjalnych wiadomości to do sztabu Mourinho jako jeden z asystentów dołączył były piłkarz Realu - Karanka. 

 

Po za tym nic ciekawego. Sporo plotek ale najczęściej plotkuje się o Maiconie, Koralovie, Gerardzie :keke: Di Mari. Ale pewnie przed MŚ nikt nie przyjdzie. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Kamień z serca ten nowy kontrakt dla Higuain. Mówi się o 3,5 mln Euro miesięcznie, mimo wszystko w porównaniu z 6 jakie dostaje Benzema to jakieś śmieszne się wydaje, zwłaszcza, że wartość marketingowa może w najbliższych miesiącach wzrosnąć co najwyżej Argentyńczyka. No, ale co mnie to obchodzi.

 

Karanka w sztabie mnie dosyć zdziwił, samego zawodnika kojarzę, ale nigdy bym go chyba nie wymienił w gronie ewentualnych kandydatów.

 

Najbardziej póki co irytuje mnie to czekanie i czytanie ciągle plotek. Najgorsze, że to jeszcze trochę potrwa no i o Silvie jakoś się już nic nie pisze.

Odnośnik do komentarza

Silva według mnie nie przyjdzie do Realu. Mourinho chce skrzydłowych dlatego wyżej stoją szansę Di Mari i Navasa niż Silvy, który gra na pozycji Kaki i dlatego pewnie nie przyjdzie. I mimo swojej wielkiej sympatii do Silvy to muszę przyznać, że nie jest to typ piłkarza jaki dzisiaj potrzebuje Real. Jest Vaart, Kaka, przyjdzie Canales i nie wiadomo co z Gutim.

Odnośnik do komentarza

Ciężko na prawdę cokolwiek powiedzieć o transferach bo pisze się o wielu nazwiskach, a zarówno Mourinho jak i Perez mówili, że 3-4 transfery i to wszystko. Zakładając, że dwa to będą boczni obrońcy to może się skończyć tak, że nikt z trójki Di Maria, Navas i Silva do nas nie przyjdzie, a byłaby to wielka szkoda.

 

Mówi się o 3,5 mln Euro miesięcznie

chyba raczej rocznie :>

 

Oczywiście. :)

Odnośnik do komentarza

Kaka nie gra na skrzydle. Acz oczywiście musi schodzić na skrzydła i szukać gry. Ale na pewno nie jest to typowo pozycja skrzydłowego.

 

Mówi się że Real chce wszystkich :P Od początku okienka było: Silva, Di Maria, Rooney, Rossi, Gerard, Maicon, Karolev, David Luiz, Lampard, Drogba, A. Cole, J. Cole, Milito, Sneijder, Fabregas, Navas, Javi Martinez, Mata, Pedro León, Giorgio Chiellini, Taye Taiwo, Michael Essien, Juan Manuel Vargas, Nemanja Vidić, Filipe Luís Kasmirski, Fábio Coentrao, Edin Džeko, Zlatan Ibrahimović, Cesar Azpilicueta , Carlos Tévez, Neymar da Silva, Ganso, Patrice Evra, Cristián Zapata, Gaël Clichy ,  Bastian Schweinsteiger i to jestem pewny czy wszystkich nie wymieniłem. Dlatego nie dziwi, że i Gourouff trafił na tą listę.

 

Tak naprawdę Real według mnie będzie chciał pozyskać Maicona, Koralova, di Marięi możliwe, że Gerarda ale nie wierzę, że Liverpool go sprzeda. Mourinho mówił o pozycji dwóch bocznych obrońców, środkowego pomocnika  i skrzydłowego. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dżizys, naucz się tego nazwiska, bo będzie w czerwcu często odmieniane - Kolarov! :P

Serb na pewno zalicza się do ścisłej czołówki najlepszy lewych obrońców w Serie A. Gra dużo lepiej w defensywie niż Marcelo i ma potężne uderzenie lewą nogą. Jeśli Mou widzi Ramosa w środku obrony (bardzo dobrze!) naturalną kandydaturą na prawą flankę jest Maicon. Jeden skrzydłowy - Di Maria i wystarczy. Stabilizacja kadrowa i zaufanie obecnym piłkarzom to najlepsze co może nas spotkać.

Odnośnik do komentarza

Bo FM to wyrocznia.

 

Szczerze powiedziawszy o Kolarovie pierwszy raz usłyszałem dopiero przy okazji tych wszystkich plotek transferowych i na oczy go nawet nie widziałem w żadnym meczu, ale skoro Mourinho interesuje się nim od dawna to musi być wart tych pieniędzy. Co do Maicona, sam nie wiem, jak mamy płacić za niego jakieś olbrzymie sumy (a przecież ma 29 lat) to już chyba lepiej byłoby kupić kogoś młodszego. O ile się nie mylę to w Osasunie mają dwóch świetnych bocznych obrońców, jednego lewego (Azpilicueta?), ten drugi to nie wiem jak się nazywa. W meczach z Realem jednak radzili sobie na prawdę dobrze.

 

Na nazwiska Silva i Navas jestem dosłownie chory. Jeśli ta dwójka zostanie w swoich klubach to trudno, będzie można kupić ich w przyszłości, ale najgorsze jeśli ktoś ich wykupi, przecież to jedni z najbardziej utalentowanych zawodników w kadrze Hiszpanii. Fajnie gdyby chociaż jeden przyszedł do nas, bo w obu jakoś nie wierzę. Chociaż z drugiej strony jeśli te wszystkie plotki o tym, że Di Maria jest już jedną nogą w Realu są prawdą, no to na drugą stronę idealnie pasowałby Navas, dla Silvy raczej miejsca by już nie było. Chociaż on równie dobrze może grać jako rozgrywający. W lidze zaliczył 8 bramek i 7 asyst.

Odnośnik do komentarza

Jak przyjdzie Di Maria to i dla Navasa może zabraknąć miejsca. Wydaje mi się że Real będzie grał jednym wysuniętym napastnikiem (Higuain, Benzema). I po bokach Di Maria i Ronaldo. Z napastnikiem Kaka i dwóch zawodników w środku pola (Xabi Alonso i ktoś do niego). Chyba, że Ronaldo zajmie miejsca na szpicy ale mało prawdopodobne. 

Odnośnik do komentarza

Całkiem możliwe, w końcu Chelsea grała w pierwszych latach pracy Mourinho podobnie. I chyba faktycznie powoli trzeba się pogodzić z tym, że nikt z tej dwójki do nas nie przyjdzie, przynajmniej jeszcze nie teraz. Warto jednak pamiętać, że jeśli faktycznie tak grałby Real to nie ma zmienników dla Ronaldo i Di Marii. Z drugiej strony Navas czy Silva to nie gracze na ławkę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Na 100 procent podpiszę nowy, roczny kontrakt z Realem Madryt - powiedział Sport.pl 37-letni bramkarz Jerzy Dudek.

 

Taką decyzję podjął nowy trener Realu José Mourinho. To będzie czwarty sezon polskiego piłkarza w roli zmiennika Ikera Casillasa. - Przed wyjazdem z Madrytu uzgodniłem warunki kontraktu z prezydentem Fiorentino Perezem i dyrektorem sportowym Jorge Valdano. Czekali tylko na decyzję trenera, a ja zawsze, czy to w Feyenoordzie, czy Liverpoolu, dobrze broniłem w spotkaniach przeciwko drużynom prowadzonym przez Portugalczyka - powiedział Dudek.

sport.pl

 

Nasz rodak pozostanie na kolejny sezon w Realu Madryt. Zapewne zbyt wiele nie pogra, bo Iker rzadko jest kontuzjowany. Sama obecność Jurka w klubie z Madrytu bardzo cieszy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Real Madryt chce za wszelką cenę sprowadzić na Santiago Bernabeu piłkarza Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec Thomasa Muellera - informują hiszpańskie media.

Mueller był objawieniem mistrzostw świata w RPA. 20-letni piłkarz reprezentacji Niemiec zdobył nagrodę "Złotego Buta" przyznawaną najlepszemu strzelcowi turnieju. Został także uznany najlepszym młodym zawodnikiem mistrzostw.

 

Wspaniała dyspozycja młodego piłkarza Bayernu Monachium sprawiła, że zainteresowały się nim najmocniejsze klubu Europy z Chelsea Londyn i Realem Madryt na czele. Ponoć najbardziej zdeterminowani są "Królewscy", którzy pomimo zapowiedzi Bayernu, że ten nie ma zamiaru sprzedawać Muellera, chcą złożyć Bawarczykom ofertę.

 

Według doniesień hiszpańskich mediów, trener Realu Jose Mourinho po mistrzostwach świata uczynił z Muellera swój cel transferowy numer jeden. Natomiast prezydent klubu Florentino Perez jest gotów spełnić potrzeby Portugalczyka i rozpocząć negocjacje z Bayernem.

 

"Królewscy" mają nadzieję, że uda im się wynegocjować cenę odstępnego poniżej 30 mln. euro.

 

Jestem jak najbardziej za, taki piłkarz by się nam przydał. Wie gdzie i kiedy dostawić nogę by piłka wpadła do siatki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...