Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Raczej ciężko będzie obok Higuaina bo to ozanczałoby zabranie miejsca Di Mari. A chyba nie po to go kupiono, żeby był rezerwowym. A do tego wydaje się tylko kwestią czasu kupienie Pedro Leona A płacenie za kogoś kto może się przebije do składu albo będzie rezerowym dla Kaki i Vaarta i będzie blokował miejsce dla Canalesa mija się z celem. Tym bardziej, że w tym okienku Real nie chce wydawać dużo. Kupiono di Marię gdy cena została obniżona do 25 mln euro z 40. Dlatego nie ma jeszcze Maicona bo Real nie chce płacić 35 mln euro.

Higuain

Di Maria, Kaka, Ronaldo

Xabi Alonso, def pomoc.

Odnośnik do komentarza

Mueller? Moze dla Niemiec gral dobrze, ale jak go widzialem w Bayernie kilka razy w LM, to byla tragedia. Juz niepotrzebnie kupilismy Di Marie, teraz mamy brac tego drewniaka? Z reszta, nie podales zrodla tej informacji, a szkoda, bo Real po zakupach z poprzedniego lata, w tym sezonie ogorkowym byl laczony chyba z kazda gwiazda swiatowego futbolu, oprocz osmiornicy Paula.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wskazuje, że mamy drugi transfer. Dzisiaj prezydent Getafe był na Bernabeu i oba kluby doszły do porozumienia. Transfer ma kosztować 10 mln euro, a potwierdzenie transferu jutro rano. Myślę, że spokojnie może powalczyć z Di Marią o pierwszy skład. Oby grał lepiej niż Granero, który też w Getafe dawał sobie radę, a w Realu nie potrafił grać regularnie na wysokim poziomie. Granero miał świetne przebłyski ale to zdecydowanie za rzadko. Oby Pedro radził sobie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na jaki ch.. nam ten Pedro Leon. Plotki o Khedirze jak się szybko pojawiły, z taką szybkością zostały zdementowane. Tego zawodnika również bym widział w Realu. Nie wiem czemu jesteście tak negatywnie nastawieni na transfery niemieckich zawodników. Mnie na MŚ 2010 urzekli swoją grą

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej jest potrzebny. Jeżeli drużyna ma grać skrzydłami to nie może mieć dwóch zawodników w całej kadrze, którzy to potrafią. Di Maria jest wielką niewiadomą. Różnie bywa z piłkarzami ze słabszych lig. Nie każdy potrafi się odnaleźć w silniejszych ligach. Dlatego piłkarz ograny w lidze hiszpańskiej o sporym talencie mogący grać na większości pozycji w ofensywie. Dlatego ten transfer uważam za dobry ruch.

Wakacje w Madrycie się skończyły. I zaczyna się coś dziać. Dudek podpisał nowy kontrakt z Realem na kolejny rok. Ale newsem dnia jest już oficjalne odejście Gutiego. Oficjalna strona Besiktasu potwierdził pozyskanie "14" Szkoda, że odchodzi bo mógł pograć jeszcze rok i zakończyć karierę w Realu. Martwi mnie to że nie ma w Realu więcej piłkarzy w Realu o takiej charakterystyce co Guti. I nie zanosi się żeby ktoś taki miał przyjść. Może mu wiele zarzucić ale na pewno był to wielki talent i przyczynił się do wielu sukcesów Realu. Kilka jego zagrań przeszło do historii klubu.

Odnośnik do komentarza

Niby jest ograny, ale moim zdaniem to nie jest zawodnik na miarę Realu - obym się mylił.

Dla mnie skandalem będzie, jeśli włodarze Realu pozwolą odejść Raulowi. To żywa legenda klubu, powinien zostać i wchodzić sobie na ostatnie minuty spotkań - należy mu się to.

Odnośnik do komentarza

Adriano piłka jest nie tylko po stronie włodarzy. Skąd możesz wiedzieć jakie są wymagania Raula. To wielki zawodnik, ale w chwili obecnej stać go właśnie tylko na granie końcówek, a to może być poniżej jego ambicji więc trudno żeby klub trzymał go na siłę.

 

Co do Pedro Leona, nie widzę problemu z jego przyjściem. Solidny ofensywny zawodnik, który powinien być dobrym uzupełnieniem składu.

Odnośnik do komentarza

Decyzja o odejściu nie należy do klubu. Już od dawna było mówione, że decyzję o swojej przyszłości podejmie sam piłkarz. Jeżeli będzie chciał pełnić podobną rolę co w poprzednim sezonie to zostanie, a jak nie to dostanie zgodę na odejście za darmo i mówi się że zostanie wypłacona mu pensja, którą by zarobiłby przez ten sezon. Myślę, że to uczciwe pozostawienie sprawy i trzeba czekać na decyzję piłkarza. Chciałbym, żeby został ale nie robię sobie nadziei.

Odnośnik do komentarza

Powinien zostać bo? Bo Tobie się tak podoba? Żebyśmy się dobrze zrozumieli sam zacząłem kibicować Realowi przez Raula i na zawsze zostanie moim ulubionym piłkarzem, ale tym jest się raz w życiu. Nie dziwię mu się, że jedyne czego chce pod koniec jego kariery to regularna gra. Nie oszukujmy się bo mimo całej mojej sympatii do niego na regularną grę w Realu niestety go już nie stać. Wszyscy go dookoła niby tak uwielbiają, ale zazwyczaj jak były jakieś ankiety kto powinien usiąść na ławce padało właśnie na niego. Kluby jest wobec niego jak najbardziej fair i jeśli odejdzie to jedyne co pozostanie to odpowiednio go pożegnać.

 

Co do Gutiego to się cieszę bo nigdy za nim nie przepadałem i miałem wrażenie, że mimo swoich przebłysków miał zły wpływ na drużynę. Chociaż to co zrobił dla klubu na pewno należy docenić i należy mu się bezwzględny szacunek.

 

Mnie osobiście transfer Pedro Leona bardzo ucieszył, wiadomo, że fajniej gdyby przyszedł np. Jesus Navas, ale wtedy sumę transferu trzeba by pomnożyć x3, a jak widać ubiegłoroczne szaleństwa zmusiły zarząd do zaciśnięcia pasa. W lidze prezentował się naprawdę świetnie prawie po 10 bramek oraz asyst i może się okazać strzałem w '10'. To, że nie jest jakimś wielkim nazwiskiem akurat nie jest żadnym argumentem bo wcale być nim nie musi by być ważnym członkiem drużyny. Fajnie, że zarząd to chyba w końcu zrozumiał. Chociaż oczywiście może się powtórzyć historia z Granero, ale mam nadzieję, że JM jak zwykle wyciśnie wszystko co najlepsze ze swojej drużyny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Real, póki co okienko transferowe beznadziejnie - Pedro Leon bardzo dobry ruch i względnie tani, Di Maria na pewno przepłacony, wg mnie też przereklamowany, nadal nie mamy lewego obrońcy z prawdziwego zdarzenia, zakładając że odejdzie Raul (+ jego wiek), to nie mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia na mordercze klincze z Anglikami, Barcą czy Interem w LM, nie mamy rozgrywającego - Kaka nim nigdy nie był i nigdy nie będzie, Guti to chimera w dodatku ma odejść. Za to mamy masę zawodników do środka pola... Wychodzi bezmyślne kupowanie gwiazdek sprzed roku i rozpierdolenie ćwierć miliarda Euro, po którym nasza kadra nie ma żadnej równowagi i same braki. Zostało jeszcze trochę czasu, ale jestem pesymistą (choć trochę mniejszym niż rok temu) - Mourinho cudów nie zrobi. Jak wpadniemy w grupie np na Tottenham i Inter, a teoretycznie może tak być, to raczej skończymy sezon z pucharem, tyle że pocieszenia, przy łatwiejszej grupie, popłyniemy w 1/8, bo pół roku to dla Jose za mało. Było to za mało w dość poukładanym i pancernym Interze, a co dopiero w chaotycznym i toksycznym pod kątem presji Madrycie z idiotami u sterów. Podsumowując, balonika oczekiwań bym nie pompował, osobiście ucieszę się z 1/4 w LM, 1/2 Pucharu Hiszpanii i przynajmniej takiej walki o mistrza, jak rok temu z Barcą.:]

A niech odejdzie jeszcze Raul i M. Diarra, to Real będzie mentalnie "wykastrowany", sytuacja przeciwna do Interu Mourinho - tam miał oddział elitarnych komandosów do zadań specjalnych, tu ma "panów z salonów", którzy nie ubrudzą sobie rączek ziemią, a co dopiero krwią. Tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza

No i Khedira na 99% nowym zawodnikiem Realu, jeszcze tylko musi przejść badania medyczne. Jak widzę nie wszyscy, ale ja jestem całkiem zadowolony z obecnego okienka transferowego, zwłaszcza, że do jego końca pozostał jeszcze miesiąc. Przede wszystkim zostało wzmocnione zarówno lewe (Di Maria) jak i prawe skrzydło (Pedro Leon). Oczywiście można się spierać czy to dobre transfery, czy 25 mln za Argentyńczyka to nie przypadkiem za dużo, ale teraz naprawdę ciężko to stwierdzić, a wszystko wyjaśni się dopiero za kilkanaście miesięcy. Z drugiej strony ciężko znaleźć jakieś inne nazwiska na te pozycje.

 

Środek pola też został wzmocniony, chociaż Canales to prawdopodobnie melodia przyszłości i na pewno nie będzie (przynajmniej jeszcze nie teraz) kluczowym zawodnikiem. Jednak potencjał ma spory więc jego transfer jak najbardziej cieszy. Wracając do Khediry, szczerze powiedziawszy to jakoś nie podzielałem tych wszystkich zachwytów nad jego grą podczas MŚ i tak jest nadal. Zwłaszcza, że w zespole jest Gago, Lass, Diarra i Xabi. A jeszcze sporo się mówi o Oezilu. Na pewno też ktoś z tej czwórki odejdzie i jestem niemal pewien, że będzie to któryś Diarra.

 

Jedyne co mnie tak naprawdę na dzień dzisiejszy martwi to brak wzmocnień na lewej stronie obrony. O ile na prawej jakoś nie widzę sensu kupowania Maicona, zwłaszcza, że w bardzo dobrej formie jest Ramos, a i Arbeloa spisywał się tam bardzo dobrze tak lewa strona jest w opłakanym stanie. Na Kolarova szkoda było im kasy, a innych nazwiska jakoś nie słychać bo IMO Cole jak i Evra są raczej nie do ruszenia. Co gorsza jeśli się o czymś mówi to przede wszystkim cały czas o Maiconie. Drenthe chyba w końcu opuści szeregi Realu, a Marcelo orłem defensywy raczej już nie będzie.

 

Ostatnią sprawą jest atak gdzie został nam już tylko Higuain i Benzema. Nie wiem jaki klub i Mourinho mają pomysł na tą pozycję, ale ja najchętniej zobaczyłbym jako trzeciego jakiegoś wychowanka, a nie jak piszą wieżowca w stylu Gomeza czy Amauriego.

 

Najważniejsze, że kupują zawodników młodych i jak widać nie rzucają pieniędzmi jak błotem (chociaż przypuszczam, że to efekt ubiegłorocznych szaleństw). Mam też nadzieję, że budują ekipę według pomysłu Mourinho więc mu wypada chyba tylko zaufać. No i w końcu nie jesteśmy tymi najgorszymi w okienku transferowym. :0

 

Co się tyczy odejścia Raula i Gutiego to tutaj nie ma się co rozpisywać. Podjęli taką, a nie inną decyzję, klub w końcu zachował się tak jak powinno wobec swoich wielkich zawodników (bo z tym bywało naprawdę różnie w poprzednich latach) i pozostaje im życzyć jeszcze kilku lat wspaniałej kariery. I tak tego co czuje nie da się napisać zwłaszcza w przypadku El Capitano, zwłaszcza po zobaczeniu go w koszulce Schalke. Coś się właśnie skończyło. Prędzej czy później i tak by się stało, a komentarze z całego świata ludzi związanych z tym sportem tylko potwierdzają jak niesamowitym zawodnikiem był Raul.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...