Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w cudzysłowie, a w ustawieniach nic nie zmieniałem.

 

Okazało się, że musiałem w pliku config zmienić true na false

<record><!-- resource manager options -->
    <boolean id="dont_scan" value="true"/>
    
    <!-- don't recurse the sub folders, as they are loaded separately in the settings manager -->
    <boolean id="dont_recurse" value="true"/>
</record>
Odnośnik do komentarza

 

Tak, w cudzysłowie, a w ustawieniach nic nie zmieniałem.

 

Okazało się, że musiałem w pliku config zmienić true na false

<record><!-- resource manager options -->
    <boolean id="dont_scan" value="true"/>
    
    <!-- don't recurse the sub folders, as they are loaded separately in the settings manager -->
    <boolean id="dont_recurse" value="true"/>
</record>

Oba true na false? :>

Odnośnik do komentarza

Pytanko do znawców tematu:

Czy trenowanie ulubionego zagrania ma wpływ na wzrost atrybutów? Przykładowo, obrońcy zleciłem by odbierał piłkę niekoniecznie wślizgami. Czy po zakończeniu (z sukcesem) szkolenia jego atrybut Odbiór piłki wzrośnie czy będzie bez zmian?

Moim zdaniem się nie zmieni.

 

W Pucharze Anglii doszliśmy do 4. rundy.

Cardiff City jednak okazało się za silne. Ale przegraliśmy dopiero po karnych w powtórzonym meczu, więc wstydu nie ma :)

Która to już liga?

Odnośnik do komentarza

mozna w tym fm wyszukiwac dobrych juniorow?tak do 17 lat...mam dobrych scoutow i daja mi zawodnika z potencjalem 4-5 gwiazdek a w rzeczywistosci ma on potencjal okolo 110...czy moze potencjal jest zmienny?

PA jest określone, tzn jest jakieś tam ustalone, ale ono się zmienia. Rośnie u młodego grajka.

Masz dobrych scoutów? Tzn?

Odnośnik do komentarza

http://imgur.com/dxb93tJ

 

jak obserwatorzy znajda mi ciekawych zawodnikow to na koniec sprawdza takiego delikwenta Paul Mitchell

Nic dziwnego skoro ma aż 20/20. Przy takim scoucie to 3/4* potencjału to już kozak. Porównaj sobie jakiegoś młodziaka, któremu on daje najwięcej potencjału i porównaj z jakimś kozakiem np. Neymar - przescautuj go i zobacz ile mu da *. Wtedy będziesz miał na to jakiś obraz, często tak miałem że mega scout obniżał oceny zawodników, pewnie dlatego że ma gdzieś w głowie że kiedyś może przytrafić się ktoś z PA 199-200 i wtedy jego opinia nie będzie realistyczna.

Odnośnik do komentarza

To, że scout Ci powie, że dany gracz ma potencjał, czy obecne umiejętności na 4 gwiazdki, to nie znaczy, że będzie miał on bankowo wysokie PA.

Scout porównuje gracza do obecnej kadry, którą posiadasz. Jeśli daje 4 gwiazdki, to po prostu nadaje się ten gracz do składu jako wzmocnienie.

Przykładowo, masz scouta - kozaka, załóżmy tego samego w Realu Madryt i Lechu Poznań. Obserwujesz tego samego gracza.

W Lechu da Ci raport na 4 gwiazdki, a w Realu na 2, może 2,5.

Odnośnik do komentarza

 

http://imgur.com/dxb93tJ

 

jak obserwatorzy znajda mi ciekawych zawodnikow to na koniec sprawdza takiego delikwenta Paul Mitchell

Nic dziwnego skoro ma aż 20/20. Przy takim scoucie to 3/4* potencjału to już kozak. Porównaj sobie jakiegoś młodziaka, któremu on daje najwięcej potencjału i porównaj z jakimś kozakiem np. Neymar - przescautuj go i zobacz ile mu da *. Wtedy będziesz miał na to jakiś obraz, często tak miałem że mega scout obniżał oceny zawodników, pewnie dlatego że ma gdzieś w głowie że kiedyś może przytrafić się ktoś z PA 199-200 i wtedy jego opinia nie będzie realistyczna.

 

sprawdzalem w edytorze jak maja sie raporty obserwatorow do ich prawdziwego potencjalu i zawodnik dostal 4gwiazdki a potencjal 110 pomimo tego ze moi zawodnicy maja umiejetnosci nawet po 150...teraz wysylal scouta do 3miesiecznej obserwacji zawodnika i raporty mniej wiecej sie pokrywaja

Odnośnik do komentarza

no i gdzie leży problem?

tak jak AeM napisał wyżej - twoich graczy z CA 150 twój scout ocenia na 5 gwiazdek, bo to na ligę w której grasz turbokozaki. Graczy z PA 110 ocenia na 4 gwiazdki, bo to też świetni ligowcy. jak będziesz miał reputację jak Real Madryt to 5 gwiazdek dostaną tylko potwory z PA 170.

Swoją drogą porządnie rozlokowane CA 130-150 to jest spokojnie poziom na fazę pucharową LM.


Pytanko do znawców tematu:

Czy trenowanie ulubionego zagrania ma wpływ na wzrost atrybutów? Przykładowo, obrońcy zleciłem by odbierał piłkę niekoniecznie wślizgami. Czy po zakończeniu (z sukcesem) szkolenia jego atrybut Odbiór piłki wzrośnie czy będzie bez zmian?

 

Nie ma, ale...

Zauważ że gdy trenujesz PPM to ogólny poziom treningu spada. W poprzednich wersjach mogłeś to zaobserwować procentowo. To są jakieś drobne typu 10 czy 20% ale dla niektórych maniaków to wystarczający powód aby trenować PPM dopiero gdy zawodnik osiągnie swój maksymalny potencjał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...