Skocz do zawartości

Fristajlowy Kącik [FM2016]


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

 

Panowie, mam rozbudowane obiekty na maxa i dobry sztab szkoleniowy i trochę młodzieży kupiłem, co z nimi zrobić?warto wypożyczyć czy zostawić w rezerwach? gram w polskiej lidze

Są dwie szkoły:

1. można wypożyczać w momencie, gdy masz pewność, iż ci zawodnicy będą grać na dobrej bazie,

2. jak masz wszystko na maxa, to lepiej ich trzymać i ogrywać w rezerwach z lepszym sztabem.

 

To baza ma takie znacznie? Wobec tego lepiej wypożyczyć na "zmiennika" przy dobrej bazie czy "regularne występy" lub "kluczowy" przy bazie przeciętnej albo słabej?

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie najlepiej by był wypożyczyć gracza do klubu, który gwarantuje mu kluczową pozycję w zespole i ten zespół ma dobrą bazę.

Tyle w teorii :)

Od FM14 (może i wcześniej to było, nie pamiętam) zawsze jak ktoś się zgłasza, żeby wypożyczyć grajka, to obiecuje mi, że będzie kluczową postacią. A z tym bywa baaardzo różnie.

Dwa- ja staram się wypożyczać graczy, kiedy wiem, iż będą w rezerwach mniej grali. i nie patrzę wtedy na bazę innych teamów.

Odnośnik do komentarza

Chodzi po prostu o to, by zawodnik, który idzie na wypożyczenie, trenował w klubie, który ma dobre obiekty do treningu.

Jeśli posiadasz je na poziomie bdb, to bez sensu jest wypożyczać gracza do zespołu, który ma obiekty przeciętne lub kiepskie, bo mimo, że będzie grał, to nie rozwinie się za bardzo pod względem atrybutów.

Lepiej takiego gracza ogrywać w swoich rezerwach, ale z lepszymi trenerami i obiektami.

A jeszcze lepiej, jeśli masz dużo lepszych trenerów 1 zespołu, niż trenerów rezerw lub u-18, przesunąć zawodnika do pierwszego składu, by trenował z 1 składem, ale udostępnić go do gry rezerwom / u-18.

Odnośnik do komentarza

Ja robię tak:

- patrzę, czy dany gracz ma silną konkurencję w drużynie rezerw lub u18. Jeśli ma to go wypożyczam, żeby później mi nie sapał, iż nie gra.

- jeśli nie ma dużej konkurencji, to go trzymam.

 

Na bazę i trenerów u konkurencji nie patrzę, gdyż zazwyczaj prowadzę słabe drużyny i każda inna ma lepsze obiekty lub podobne.

Odnośnik do komentarza

Sztab nie ma wpływu na to, jakich grajków dostaniesz. Ważny jest koordynator pionu juniorskiego. Spójrz na te dwa artykuły:

http://www.centrumfm.org/artykul-919,Encyklopedia_Football_Managera_1.html

http://www.centrumfm.org/artykul-928,Encyklopedia_Football_Managera_2.html

 

Trenerzy juniorów mają bardzo ważny wpływ na newgenów. Mają wpływ na ich osobowość czyli w sumie to co u juniorów najważniejsze.

To samo tyczy się koordynatora. Na potencjał newgenów największy wpływ ma twoja baza a konkretnie "wyszukiwanie juniorów". Do tego masa zmiennych czynników krajowych (patrz temat Smetka) oraz marginalnie umiejętności twojego koordynatora.

Ja zatrudniając koordynatora patrze tylko i wyłącznie na jego osobowość. Przykładny obywatel/profesjonalista to gość jakiego potrzebuje. Nie interesują mnie żadne inne jego statystyki. To samo tyczy się trenerów juniorów.

Jeśli już jakichś zatrudniam a robię to bardzo rzadko, to tylko tych z odpowiednią osobowością. Utalentowani newgeni trenują od początku z pierwszym zespołem gdzie w 90% przypadków trenerów masz lepszych (czyt. więcej gwiazdek w poszczególnych kategoriach).

Celem większości moich karier jest tworzenie i trenowanie utalentowanych wychowanków i udaje mi się to niemal zawsze. Nie są do tego potrzebni ani dobrzy trenerzy juniorów ani tym bardziej "obiekty młodzieżowe" gdyż tak jak pisałem powyżej newgena można od razu przenieść do seniorskiego zespołu gdzie trenował będzie już na "bazie treningowej" a nie "obiektach młodzieżowych" pod okiem lepszych trenerów a grać i tak może w drużynie młodzieżowej. Atrybut praca z juniorami również ma znaczenie ale marginalne. Jak pisali znawcy kodu brany jest pod uwagę po przeliczeniu "gwiazdek". Innymi słowy jeśli mamy 2 trenerów na 5 gwiazdek trenujących juniora z czego jeden ma atrybut "praca z juniorami" większy od drugiego, to ma on minimalną szansę na osiągnięcie lepszego rezultatu. W zespole seniorskim jego odpowiednikiem jest "man menagment (kierowanie zespołem???)".

W najnowszej odsłonie FMa mam wrażenie że jakość trenerów jest ważniejsza niż w poprzednich wersjach. Ale to tylko moje osobiste odczucie nie poparte wnikliwą analizą. Wydaje mi się po prostu że na bazie treningowej "7" gdzie gram aktualnie z trenerami na 4 gwiazdki zawodnicy rozwijają się dużo lepiej niż w poprzednich wersjach.

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam nową parę obrońców i obaj dysponują bardzo wysokim atrybutem krycia (18 i 19), dobrym ustawianiem się (17 i 13) oraz przewidywaniem (17 i 13), a ich krycie wygląda jak żart. Mam wrażenie, że czasami mają wyjebane na zawodników wbiegających w pole karne. Czy może to być kwestia braku zgrania? Czy bardziej coś w taktyce?

 

EDIT: Aha, przed nimi stoi DP z również dobrymi ww. atrybutami.

Odnośnik do komentarza

Nie mam teraz dostępu do komputera wiec napisze z pamięci. Obaj maja role ŚO OBRONA, bez poleceń indywidualnych, DP to Defensywny Pomocnik Obrona. W zespołowych mam lekko wysunięta linie, pressing czasami, bez krótkiego krycia i ustawień odbioru piłki.

 

Aha, jeden z nich nie umie po angielsku za bardzo (czyli prawie wcale, jak przychodził 2 msc temu nie umiał nic).

Odnośnik do komentarza

Może krycie strefowe dałeś i kto inny daje ciała, ew. rywal wykorzystuje luki w formacji zespołu, a wina spada na Twoich stoperów :-k

Jeśli grasz z kontry lub z nastawieniem domyslnym spróbuj może zrezygnować z ofsajdów, zawodnicy i tak, gdy nadarzy się okazja będą łapać rywali na spalone, ale nie będą na to "polować" starając się za wszelką cenę utrzymać linię - takie zagrania mają większy sens gdy grasz wybitnie ofensywnie i zespół masz wysunięty do przodu (pamiętam nawet że wcześniej dla pary OŚ-obrona przy mentalności dla całego zespołu "ofensywa" lub "przewaga liczebna w taktyce były domyślnie zaznaczone ofsajdy na tak).

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jesteś słabszą siła w PL, zagraj płynnie i zawęź pole gry. Płynny styl powoduje, że odległość między napastnikiem, a obroną jest mniejsza. Można skuteczniej się bronić, niż np. w sztywnym stylu, gdzie odległość między atakiem, a obroną jest większa i jest więcej "luzu" między formacjami.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich (nowy użytkownik przecież musi sie przywitać, chociaż od dawna obserwuje waszą dyskusje),

 

Już od trzech sezonów gram w Ekstrakalie z Wisłą. Powiem wam szczerze, że od początku irytuje mnie jedna rzecz: nie ma Rozgrywki dla drugiego zespołu.

 

Czy znacie jakieś rozwiązanie aby odpalić tą ligę?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...