Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Malkontenckie wpisy w lajfskorze mnie skłoniły do napisania kliku słów o dzisiejszym meczu i całych eliminacjach.

Do ostatniego gwizdka wczorajszego meczu nie wierzyłem, że uda nam się awansować. Jednak teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć: kadra Nawałki mnie przekonała i jestem z niej dumny.

Największy postęp w porównaniu z drużynami poprzednich selekcjonerów jest widoczny w strefie mentalnej: wreszcie nie robimy w gacie przed każdym meczem, wreszcie drużyna ze sobą współpracuje, przestaliśmy grać na alibi(byle nie stracić), potrafimy grać nie tylko z kontrataku, ale serią dokładnych podań po ziemi konstruował naprawdę skuteczne i ładne dla oka akcje(mam tu na myśli przede wszystkim pierwsze 30 minut ze Szkocją i mecz z Irlandią). Wreszcie mamy drużynę i trenera.

Cieszy mnie też pozytywna otoczka związana z kadrą i mam nadzieję, że tej drużyny nie spotka casus Orłów Engelsa.

 

Nadzieją napawa też fakt, że jest już pewny trzon drużyny na Euro - w każdej linii mamy gracza europejskiego formatu, opokę, na której można oprzeć grę reszty. Mowa oczywiście o Fabiańskim, Gliku, Krychowiaku i Lewandowskim.

 

Co do wczorajszego spotkania: świetna pierwsza godzina gry, niestety potem wkradła się nerwowość i wróciliśmy do starych grzechów (laga na aferę). Na pewno jest to element, który trzeba poprawić. Mam nadzieję, że do czasu Euro drużyna nabierze pewności siebie i dojrzeje na tyle, aby kontrolować spotkanie przez pełne 90 minut.

 

Fabiański - bardzo pewny, zgodnie z oczekiwaniami. Cieszę się, że wreszcie ten piłkarz otrzymuje tyle uwagi, ile od dawna już mu się należało. Kilka dobrych interwencji i duża pewność przy górnych piłkach.

 

Piszczek - mimo przedmeczowego płaczu na tym forum i nie tylko zagrał świetne spotkanie. Agresywny, pewny siebie - Piszczek grał na poziomie, za którym długo tęskniliśmy.

 

Glik - bez większych zaskoczeń, duży spokój i klasa. Profesor.

 

Pazdan - według mnie dobry mecz Legionisty. Większość osób wiesza na nim psy za sprokurowanie rzutu karnego(który notabene powinien być rzutem wolnym), a mało kto zauważa, że jego zagranie wynikało z dużej determinacji, aby przeciąć piłkę. Przy obrocie i kopnięciu nie widział Longa, był całkowicie skoncentrowany na piłce.

 

Wawrzyniak - król zagrał całkiem przyzwoicie. Miał kilka swoich markowych zagrań (dośrodkowania mijające absolutnie wszystkich w polu karnym). Na minus na pewno sytuacja, w której McGeady ograł go jak dziecko i wrzucił piłkę, na szczęście strzał był w środek i Fabiański zdołał sobie poradzić.

 

Olkowski - mocno przeciętny występ. Tragedii może nie było, ale był dosyć bezproduktywny z przodu.

 

Linetty - bałem się jego występu, ale też chyba tragedii nie było. Bardzo przytomnie zagrał przy drugiej bramce dla nas.

 

Krychowiak - nie wiem skąd on ma tyle sił, ale skurwol z niego niesamowity :D Serce mi rosło widząc z jaką pewnością rozbija ataki, odbiera i rozgrywa. Maszyna.

 

Mączyński - bardzo ładna asysta przy golu Lewandowskiego. Poza tym mało widoczny.

 

Grosicki - poziomem dostosował się do Olkowskiego. Zdecydowanie słabszy mecz niż poprzednie. Miał bodaj dwie(?) sytuacje, może nie stuprocentowe, ale mam wrażenie, że mógł się w nich lepiej zachować. Niestety, gra skrzydłami nieco kulała (Piszczek ratował prawą stronę).

 

Lewandowski - na początku mało widoczny. Po strzelonym golu po prostu Król.

 

Błaszczykowski - bardzo kiepski mecz. Jeśli będzie w takiej formie jak w tym spotkaniu to nie powinien jechać na Euro. Od piłkarza z jego umiejętnościami trzeba wymagać zupełnie innej gry.

 

Szukała - dosyć dobra zmiana, przydał się jego wzrost. Trzeba mieć nadzieję, że będzie grał w klubie w tym sezonie.

 

Peszko - zmiana raczej grzecznościowa.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...