Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Co do pomysłu o przesunieciu Kuby na środek IMO bezsensu. Kuba traci tylko swoje najcenniejsze atuty, tj. niezlą szybkość, niezły drybling i dośrodwania. A co może dać w środku - imo niewięcej niż Mażczyński

A spór kto lepszy Linetty, czy Jodła nie chcę roztrzasać, bo obaj są chujowi i bez formy niemniej Poznaniak chyba jest obecnie gorszy. Gdyby nie animozje na linii Eugen - Nawałka, mielibyśmy drugiego niezłego środkowego pomocnika, a tak mamy co mamy

I jeszcze jedno, patrząc na nasza ligę m isię nasuwa. Trener wie, że mamy środek do dupy i dlaczego nie powołuje graczy w formie. Z środkowych pomocników wyróżniają się Cetnarski i Dabrowski z Craxy, Góralski z Jagi, Furman no i Saša Živec z Piasta, ale to obcokrajowiec. Czemu nie ma choćby jednego z tej czwórki w kadrze?

Odnośnik do komentarza

Lewandowski jak zaczyna strzelać bramki w kadrze to reszta przedniej formacji idzie na wakacje.

 

W ogóle się nie zgodzę, bo jednak ktoś te piłki Lewandowskiemu musi zagrywać, a Milik wczoraj posłał takie dwa prostopadłe podania, idealne w tempo, że nie powstydziliby się takich zagrań najlepsi rozgrywający. Dodatkowo dobrze rozrzucał piłki po skrzydłach Mączyński. Potrzeba lepszej gry skrzydłowych. Grosicki, poza jednym uruchomieniem akcji zagraniem z pierwszej, czego się nie dotknął, to spieprzył. Niestety, to jest taki zawodnik, że nie ma regularności i pojawia się na meczu raz na dwadzieścia takowych. Choćby nie wiem co, Błaszczykowski musi być obecny obok Milika i Lewego jako trzecia opcja w ofensywie. Wczoraj niczym się nie wyróżniał.

 

Przed meczem z Irlandią:

- co z Milikiem? Pierwsze sygnały są takie, że nie zagra,

- jak Piszczek zniesie kolejne 90 min w tak krótkim czasie? Kto za niego? Jędza?

- niczego nie mieszać ze środkiem obrony. Pazdan z Glikiem wyglądają całkiem nieźle,

- zdecydowanie lepiej rozdysponować miejsca na ławce rezerwowych.

Odnośnik do komentarza

No najsłabiej wczoraj obaj skrzydłowi.

Na Irlandię kilka niewiadomych

1. Czy zagra Milik? Jeśli nie to nie za bardzo wiem kto mógłby tam zagrać. Maksymalne ryzyko z Kapustką? Mączyński na 10 (moim zdanie strasznie tam traci na jakości)? Mila albo Zieliński? A może Sobiech albo Kuba ustawiony za Lewym?

2. Czy zagra Rybus? Już przed meczem ze Szkocją dochodziły słuchy, że ma kontuzje. Czyli Wawrzyniak?

3. Czy Piszczek da rade grac co 3 dni? Jeśli nie to Olkowski?

Odnośnik do komentarza

Fabian - Wawrzyniak, Pazdan, Glik, Jędrzejczyk - Krychowiak, Borysiuk/Kapustka, Mączyński - Grosicki, Błaszczykowski - Lewy

 

Innej opcji nie widzę. Na lewej obronie nie ma alternatywy dla Wawrzyniaka po kontuzji Rybusa, na prawej jest niepewny Piszczek i Olkowski, więc chyba lepiej zabezpieczyć defensywę, bo Irlandia ma dobre skrzydła Jędrzejczykiem. Środek obrony wiadomo. W środku pomocy mamy trzy miejsca, pewniak to Krychowiak no i u Nawałki Mączyński, więc zostają dwie-trzy opcje, albo defensywna czyli z Borysiukiem lub Linettim, ale moim zdaniem Linetty to bardziej profil Mączyńskiego, więc tak czy siak optowałbym za bardziej ofensywnym zawodkiem - stawiam na Kapustkę, bo jest w formie, Mila kiepski, Zieliński niewiadoma. Można też spróbować cofniętym Grosickim za Lewym, a wtedy na skrzydło wpuścić Peszkę.

Odnośnik do komentarza

jmk, czy Ty Boga w sercu nie masz? Grosicki do środka, a na skrzydło Peszko? Kamil niech się trzyma skrzydła. W innej opcji się pogubi, a to nie czas na eksperymenty. Peszki w ogóle nie powinno być na zgrupowaniu, a co dopiero w wyjściowym składzie na taki mecz. Ja zamiast rozmyślać kto z Krychowiakiem i Mączyńskim ma grać w środku wystawiłbym Sobiecha jako giermka Lewandowskiego. Fanem talentu Kapustki jestem, ale to jeszcze dzieciak i może się łatwo spalić w takim meczu. Linetty? Wydaje mi się, że nie jest w optymalnej formie. Borysiuk? Przy ustawieniu z nim miałbym obawy, że Irlandia nas zepchnie do głębokiej defensywy. W obronie nie zmieniałbym Piszczka. To charakterny zawodnik. Poradzi sobie.

Odnośnik do komentarza

jmk, czy Ty Boga w sercu nie masz? Grosicki do środka, a na skrzydło Peszko? Kamil niech się trzyma skrzydła. W innej opcji się pogubi, a to nie czas na eksperymenty. Peszki w ogóle nie powinno być na zgrupowaniu, a co dopiero w wyjściowym składzie na taki mecz. Ja zamiast rozmyślać kto z Krychowiakiem i Mączyńskim ma grać w środku wystawiłbym Sobiecha jako giermka Lewandowskiego. Fanem talentu Kapustki jestem, ale to jeszcze dzieciak i może się łatwo spalić w takim meczu. Linetty? Wydaje mi się, że nie jest w optymalnej formie. Borysiuk? Przy ustawieniu z nim miałbym obawy, że Irlandia nas zepchnie do głębokiej defensywy. W obronie nie zmieniałbym Piszczka. To charakterny zawodnik. Poradzi sobie.

 

Grosik kiedyś grał w ataku, mógłby z tej biedy zagrać fałszywego napastnika, wolny elektron. Nie moja wina, że takie są powołania. Innego skrzydłowego poza Grosickim, Błaszczykowskim i Peszkiem nie ma. A kiedy ostatnio Sobiech zagrał? Strzelił gola?

Piszczek zawalił nam mecz z Niemcami, ze Szkocja też słabo, dlaczego nagle z Irlandią ma sobie poradzić?

 

Kapustka jest w formie a Zieliński to niewiadoma jmk :roll:

 

Z Ekstraklasy oglądam większość meczów, a Serie A żadnego, więc stąd ta moja opinia zgodna z faktami ;).

Odnośnik do komentarza

Piszczek zagrał słabo ze Szkocją?

nieporównywalnie lepsza forma niż ostatnio. Momentami brakowało precyzji, ale częściej przypominał nam się stary dobry Piszczek. Nie wolno podważać jego pozycji w reprezentacji. To jeszcze nie ten czas.


To uzasadnienie noty z Weszło, z którym pozwolę sobie się zgodzić.

Co do Sobiecha, to jak sam stwierdziłeś... nie moja wina, że takie są powołania ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście Zieliński na dzień dzisiejszy wciąga nosem Kapustkę, ale dodać muszę, że od tego sezonu Zieliński jest ustawiany głębiej - rok temu w 4312 grał rezerwowego ofensywnego pomocnika, a dziś gra jednego z trójki pomocników - i to gra naprawdę nieźle. W ostatnim meczu asysta (choć też głupia czerwień), wcześniej grał naprawdę bardzo solidnie. Wygląda na to, że tym solidniej, im głębiej gra.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...