Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry mecz. Gdy zobaczyłem skład czułem, że możemy dziś wygrać gdyż był na ta chwile optymalny. Szczególnie ze Brożek w końcu zagrał i spisał sie bardzo dobrze dodając do tego Rogera który wraca do formy co było dziś widać (choć w Legii osatnio też). Jednak MoM to Błaszczykowski dwie kapitalne akcje dające asyste i gola. Pozytywnie mnie zaskoczył dziś środek który zagrał b. dobrze szczególnie Murawski który w reprezentacji dotychczas grał niemrawo ale dziś udowodnił że to najlepszy środkowy w lidze. Lewandowski Mariusz tez dobrze i dziwie sie ze w klubie na ławce siedzi. Martwi obrona, mam nadzieje że jodłowiec bedzie teraz wprowadzany.

Odnośnik do komentarza

Ode mnie tylko jedno slowo - wygralismy mecz w drugiej linii, ktora w Czechach nie istniala, a u nas spisywala sie znakomicie. Dzieki dobrej grze Murawskiego, Lewandowskiego i przyzwoitej Rogera udalo nam sie zdominowac srodek pola i uniemozliwic Czechom rozgrywanie pilki we wszelkich wariantach. Widac wyraznie, jak wiele zalezy w czeskiej druzynie od takich pilkarzy jak Rosicky, Jarolim, Matejovsky czy Polak.

Odnośnik do komentarza

Kolejny raz zadziałała magia Stadionu Śląskiego :) reprezentacja zagrała zupełnie inaczej niż z San Marino i Słowenią. Zagraliśmy jak z Portugalią przed dwoma laty. Bez kompleksów, odważnie, uważnie. 11 października, Stadion Śląski, ten sam sędzia, wymagający przeciwnik no i wynik taki sam.

To co zrobił Błaszczykowski przy 1 bramce powinno być pokazywane wszystkim naszym ligowym panienkom. Chłop zamiast się położyć i szukać litości u arbitra zacisnął zęby i mimo wybijania go z rytmu przez rywali minął trzech Czechów i fantastycznie podał do Brożka dla którego może to być mecz przełomowy z reprezentacji. Przy drugiej bramce majstersztyk - tak przelobować Petra Cecha może tylko zawodnik klasy światowej. Popełnialiśmy błędy ale tylko raz zostaliśmy skarceni i to na razie Czesi mają poważny problem a my kolejne 3 punkty.

Odnośnik do komentarza
Widac wyraznie, jak wiele zalezy w czeskiej druzynie od takich pilkarzy jak Rosicky, Jarolim, Matejovsky czy Polak.

 

A widać jak dużo u nas zależy od takich osób jak Błaszczykowski czy Boruc :]. Boję się pomyśleć co w kilku sytuacjach na początku meczu by byto gdyby stał tam zamiast Artura Fabiański.. Mecz dobry, dobrze szczególnie w środku pola. W odstawkę powinien pójść Smolarek. Nie wiem jak z lewą stroną, ale spróbowałbym drugiego Brożka. Pierwszy już się chyba zadamawia w reprezentacji. Co miała znaczyć zmiana Wawrzyniak-Krzynówek? Wojtkowiak mógłby zagrać na lewej stronie, mimo że nie jest to jego nominalna pozycja występował on w Lechu kilka razy na tej pozycji, a Leo OP L wstawia.. :|

Odnośnik do komentarza

Boruc - 7

Wasilewski - 7

Dudka - 7

Żewłakow - 7

Wawrzyniak - 4 (Krzynówek - 5)

Murawski - 8

M. Lewandowski - 9

Roger - 9

Smolarek - 6

Błaszczykowski - 9

Brożek - 7 - trzeba go mierzyć inną miarą, w grze beznadziejny, ale niechaj nam strzela bramki, a będziemy go kochać!

 

Mistrzostwa Świata powinny odbywać się w październiku - wtedy nasza reprezentacja gra najlepiej! Całkowicie zasłużone zwycięstwo, szczególnie w I połowie zdominowaliśmy środek pola i dzięki temu zdobyliśmy przewagę. Znakomicie w destrukcji grał Lewandowski, wspomagany przez Rogera i Murawskiego. Widać było, że mamy jakiś pomysł na grę, środkowi byli detonatorami każdej groźnej akcji naszego zespołu.

Niestety, nerwową końcówkę zafundowaliśmy sobie na własne życznie, zagraliśmy fatalnie taktycznie. Jeżeli jest 10 minut do końca i prowadzimy 2:0, to z tyłu zostaje sześciu zawodników, a czterech atakuje, a nie odwrotnie! Już mi serce zaczęło trzepotać, bo w najczarniejszych myślach widziałem wyrównującą bramkę. Tak grać nie wolno, to jest niedopuszczalne, aby stracić bramkę w takich okolicznościach, po kontrataku. Na szczęście dowieźliśmy wynik i jest się z czego cieszyć, oby ze Słowacją było tak samo.

 

DZIĘKUJEMY POLSKO, DO BOJU POLSKO!

Odnośnik do komentarza
Wojtkowiak to się "popisał" z San Marino, więc nie dziwię się Leo że nie ryzykował.

 

Ale ja jakoś nie potrafię zrozumieć, dlaczego Leo zmienił Wawrzyniaka na Krzynówka.. biorąc pod uwagę, że miał obrońcę na ławce. A Krzynówek jak to pomocnik, ciągnął do przodu, i trzeba było łatać dziury. A z SM to się raczej nikt nie popisał.

Odnośnik do komentarza
Pewnie zaryzykował, bo wiedział że Krzynówek ma doświadczenie i że nawet na DL sobie poradzi.

 

a poradził sobie? Tak obiektywnie. Na DL? Częściej go widziałem pod polem karnym, albo wracającego do obrony. Ciekaw jestem co z tą lewą stronę Don Leo zrobi, bo Krzynówek też wieki grać nie będzie, i za jakieś 2-3 lata już nie będzie mógł na tym DL grać.

Odnośnik do komentarza

IMO najlepszy mecz Polaków pod wodzą Leo. Chyba nawet z Portugalią nie zagraliśmy tak pewnie i spokojnie. Dawno nie widziałem takich zagrań i przytrzymania piłki w naszym wykonaniu. Rozumiem, że Czesi nie zagrali meczu życia, ale to nie ważne. Potrafiliśmy wykorzystać słabośc mocnego rywala. Trochę szkoda straconej bramki. Brak komunikacji i koncentracji zrobił swoje.

Ważne są jednak 3 pkt i jakieś światełko w tunelu.

Odnośnik do komentarza
A widać jak dużo u nas zależy od takich osób jak Błaszczykowski czy Boruc :]. Boję się pomyśleć co w kilku sytuacjach na początku meczu by byto gdyby stał tam zamiast Artura Fabiański..

 

Byłoby to samo co dziś widzieliśmy w wykonaniu Boruca czyli spokojne i pewne interwencje IMO

 

Dzieki dobrej grze Murawskiego, Lewandowskiego i przyzwoitej Rogera udalo nam sie zdominowac srodek pola i uniemozliwic Czechom rozgrywanie pilki we wszelkich wariantach

 

Chyba powinno być inaczej, "dzięki bardzo dobrej grze Rogera i dobre Murawskiego i Lewandowskiego".

Odnośnik do komentarza

Moje oceny "na gorąco"

Boruc - 8 - Kilka ładnych obron. Coś czuję, że w środę będzie miał więcej roboty jeśli wyjdzie w podstawowej 11- stce

Wasyl - 7 - Jak dla mnie w końcu dobry i pewny mecz Wasyla. Nie faulował aż tak dużo. Ogólnie na +

Dudka - 7 - Myślałem, że będzie gorzej, ale nawet dość pewnie.

Żewłakow - 9 - Jak zwykle jeden z najlepszych na boisku

Wawrzyniak - 6 - Przeciętnie (Krzynówek - 6 - Tak samo)

Murawski i M. Lewandowski - 7 - W pierwszej połowie bardziej widoczny ten pierwszy w drugiej drugi

Roger - 8 - Dobry mecz Rogera, kilka dobrych podań i przechwytów. Ale i tak nie potrafię się do niego przekonać oby dwaj zagrali dobry mecz

Smolarek - 6 - Mało widoczny w 1 połowie. W drugiej albo on niecelnie zagrywał albo do niego niecelnie zagrywali.

Błaszczykowski - 10 MoM Miszcz. Świetna gra. Bramka też extra. Liverpool będzie musiał wyłożyć duże pieniądze na niego i oby się opłaciło to i dla Anglików i dla Kuby

Brożek - 8 - Jak typowy napastnik strzelił, ale jakoś poza tym nic (R. Lewandowski - 6 - myślałem, że będzie miał lepsze wejście, ale nie mogę mieć do niego pretensji bo dopiero "wchodzi" do tej reprezentacji)

 

Ogólnie Polska reprezentacja tak jak 2 lata temu zaskoczyła mnie na +. Zagraliśmy pewnie, mądrze, i gdyby nie ta stracona bramka w końcówce to można by powiedzieć, że mecz udał się w 100%. Jestem ciekaw czy na Słowację znów wyjdziemy z 4-5-1 (czy jak kto woli 4-4-1-1).

Odnośnik do komentarza
Cała linia pomocy zagrała dziś pewnie, a Roger to miłe zaskoczenie.

btw: czemu co czytam jakieś artykuły o Błaszczykowskim, to Kuba jest w cudzysłowie. Przecież On ma tak na imię :co:

Bo nazwisko Błaszczykowski jest za trudne do wymówienia dla Niemców i tam znają jedynie piłkarza o pseudonimie 'Kuba' (zresztą z takim napisem na koszulce gra w BVB).

 

Dlatego jest:

Jakub Błaszczykowski, zwany 'Kuba'

Ricardo Izecson dos Santos Leite, zwany 'Kaká'

Ronaldo Luís Nazário de Lima, zwany po prostu 'Ronaldo'

Odnośnik do komentarza
A widać jak dużo u nas zależy od takich osób jak Błaszczykowski czy Boruc :]. Boję się pomyśleć co w kilku sytuacjach na początku meczu by byto gdyby stał tam zamiast Artura Fabiański..

 

Byłoby to samo co dziś widzieliśmy w wykonaniu Boruca czyli spokojne i pewne interwencje IMO

 

 

Oglądając ostatnio mecze reprezentacji odniosłem inne wrażenie. Brak pewności, ogrania i czucia piłki. A Boruc jednak w Celticu gra.

Odnośnik do komentarza

Żagań się bawi, Żagań się bawi! Przynajmniej u mnie na chacie :P

 

Miałem jakieś dziwne przeczucie że może być powtórka z Portugalii sprzed dwóch lat. Nie myliłem się! Kuba to klasa europejska. Gdyby nie kontuzje, to teraz byłby klasą światową. Ale co się odwlecze... Ciekawe jakby wyglądały nasze ostatnie imprezy gdyby Kuba był zdrowy. Ten chłopak stanowi bez przesady 50% wartości drużyny. Wielki diament!

Odnośnik do komentarza
Żagań się bawi, Żagań się bawi! Przynajmniej u mnie na chacie :P

Normalnie chyba zaraz do Ciebie przylecę, w końcu daleko nie mam ;P

 

A co do Kuby, to wreszcie doczekaliśmy młodego, perspektywicznego zawodnika z pola, mającego pewne miejsce w podstawowym składzie dobrego zachodniego klubu, o którego zakusy robi już jeden z największych, europejskich klubów. Obyśmy mieli więcej takich zawodników! :>

Odnośnik do komentarza
Cała linia pomocy zagrała dziś pewnie, a Roger to miłe zaskoczenie.

btw: czemu co czytam jakieś artykuły o Błaszczykowskim, to Kuba jest w cudzysłowie. Przecież On ma tak na imię :co:

Bo nazwisko Błaszczykowski jest za trudne do wymówienia dla Niemców i tam znają jedynie piłkarza o pseudonimie 'Kuba' (zresztą z takim napisem na koszulce gra w BVB).

 

Dlatego jest:

Jakub Błaszczykowski, zwany 'Kuba'

Ricardo Izecson dos Santos Leite, zwany 'Kaká'

Ronaldo Luís Nazário de Lima, zwany po prostu 'Ronaldo'

 

Ale chyba Łonio nie to miał na myśli. Niemcy niech sobie nazywają Błaszczykowskiego jak tylko chcą, to nie ma żadnego znaczenia. Jesteśmy w Polsce i imienia Kuba/Jakub nie powinno się pisać w cudzysłowiu. Wyobrażasz sobie coś w stylu "Jacek", "Artur" itp? Jesteśmy w Polsce i tego się trzymajmy...

 

Brożek - 8 - Jak typowy napastnik strzelił, ale jakoś poza tym nic

 

Strzelił jak typowy napastnik? Parę spotkań piłkarskich w życiu widziałem i jego bramka na pewno nie była bramką "typowego napastnika". "Typowe" bramki dla napstników to strzela RVN albo Inzaghi, a Brożek strzelił naprawdę kapitalnie. Niejeden pomocnik by tak nie potrafił. Przy całej mojej nienawiści dla Brożka, dzis zagrał naprawdę dobrze i szacunek dla niego.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...