Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

No to poczytajcie z nim wywiady ostatnio. W Realu np. w ogóle nie zajmowano się ofensywną stroną obrońców. Tymczasem sam przyznał że to Probierz przekonał go do dośrodkowań. Efekt? Asysta.

:rotfl: w Jagiellonii ma idealne warunki do rozwoju? Ciekawe w którym miejscu? Już pomijam fakt że to kompletny idiota, a jego wypowiedzi w stylu "w Newcastle miałbym pewne miejsce w wyjściowym składzie" mówią wszystko ten gośc może ma jakies umiejętności ale zwyczajnie jaest za głupi by być wartościowym piłkarzem.

Odnośnik do komentarza
Sebastian Tyrała, młody pomocnik Borussii Dortmund, może w końcu grać w reprezentacji Polski! Nazywany przez Niemców "przyszłym Messim" piłkarz odebrał w poniedziałek w konsulacie w Kolonii polski paszport.

 

Tyrała to bez wątpienia wielki talent. W różnych kategoriach wiekowych rozegrał dla Niemiec 37 spotkań, strzelając 22 gole. Nie chciał jednak grać w dorosłej reprezentacji tego kraju, odmówił także przyjęcia powołania do drużyny U-21. W odróżnieniu od wielu innych młodych zawodników polskiego pochodzenia, woli grać dla Polski, niż dla Niemiec czy Austrii.

 

- Rodzice cieszą się, że wybrałem Polskę, tata marzył, bym grał dla biało-czerwonych, ale nigdy na mnie tego nie wymuszał. Polegało to bardziej na zasadzie: nie musisz ale możesz, to twoje życie i ty o nim decydujesz, my i tak zaakceptujemy twój wybór - tłumaczył niedawno na łamach tygodnika "Tylko Piłka" Tyrała.

 

Duży wpływ na jego decyzję mieli także grający swego czasu w Dortmundzie Ebi Smolarek i Jakub Błaszczykowski. - Cieszę się, że w Borussii natrafiłem na Ebiego Smolarka, często rozmawialiśmy o Polsce, meczach, całej atmosferze gry dla reprezentacji. On też wpłynął na moją decyzję. Później do klubu przyszedł Kuba Błaszczykowski. On także namawiał mnie na grę z orłem na koszulce - ujawnia "przyszły Messi".

 

tylko trzeba czekać na powołanie..

Odnośnik do komentarza

Hmmm no to przegraliśmy :/ Ja mam tylko takie pytanie jak trener wychwala zawodnika w prasie i cieszy się że właśnie takiego zawodnika potzrebował a później w ogóle go nie wystawia to normalne jest :-k (tak chodzi o Sosina). Czy gazety znów kogoś źle zacytowały i po prostu nie było żadnego chwalenia tego piłkarza :>

Odnośnik do komentarza

A'props Tyrały:

 

Piłkarz Borussi Dortmund, Sebastian Tyrała może występować w reprezentacji Polski po tym, jak odebrał polski paszport - czytamy w "Fakcie".

 

Piłkarz ma jednak dość trudną sytuację w swoim klubie. Po tym jak odmówił przyjęcia powołania do młodzieżowej reprezentacji Niemiec zmniejszyły się jego szanse na grę w barwach Borussii Dortmund.

 

Polski pomocnik przyznaje, że chętnie zagrałby w którymś z polskich klubów. - Skoro mam już paszport, to bardzo chętnie zagrałbym w naszej lidze. Gdybym dostał ofertę z takiego klubu, jak Legia czy Wisła, nie zastanawiałbym się ani przez chwilę, tylko spakował i jechał grać do Polski - mówi Tyrała.

Miłośnik kwaśnych jabłek chciałoby się rzec :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Antoni Piechniczek, nowy wiceprezes ds. szkolenia przekonuje, że zasady współpracy z Leo Beenhakkerem muszą się zmienić - podał dziennik "Polska".

Były selekcjoner naszej reprezentacji twierdzi, że Holender powinien składać szczegółowe raporty, a powołania konsultować z Wydziałem Szkolenia. Co więcej, prezes PZPN i jego współpracownicy będą chcieli usłyszeć, jaką taktykę Leo obierze na dane spotkanie i dlaczego.

- Czy Listkiewicz nie miał prawa zapytać Beenhakkera po Euro: Leo, nie uważasz, że popełniłeś błąd, że nie zabrałeś Pawła Brożka? Czy prezes angielskiej federacji będzie leżał plackiem przed trenerem Fabio Capello, jeśli ten nie powoła do kadry Rooneya i Ferdinanda. Nie, zapyta go z grubej rury: Dlaczego? Zapyta, bo tak jest na całym świecie - przekonuje Piechniczek. - Chodzi o to, że w przypadku niepowodzenia trener musi przyznać się do błędu, a nie mówić, że polska piłka jest słaba, nie gramy w europejskich pucharach etc.

- Ja chciałbym poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego w meczu z Niemcami podczas Euro, w którym gramy czwórką obrońców w linii, rywale w ciągu kwadransa wychodzą trzy razy sam na sam z Borucem. Dlaczego średnio strzelamy jedną bramkę na trzy mecze, i to ze stałego fragmentu gry? Dlaczego nie gramy z kontry, co przez lata było naszą najsilniejszą stroną? Dlaczego w ciągu dwóch lat strzeliliśmy dziesięć goli i każdy był inny, co świadczy, że nie mamy wypracowanych żadnych schematów gry? - wylicza nurtujące kwestie wiceprezes PZPN, który w wywiadzie udzielonym niedawno dziennikowi "Polska" zasugerował, że kolejnym selekcjonerem kadry powinien być Polak, najlepiej któryś z dwójki Jan Urban, Maciej Skorża.

 

Zaczyna się. Piechniczek został v-prezesem i teraz może jechać po Beenhakkerze oficjalnie. Jak siedział w Wiśle przy kominku to nikt się nim nie interesował. Teraz sobie odbije.

Odnośnik do komentarza
Były selekcjoner naszej reprezentacji twierdzi, że Holender powinien składać szczegółowe raporty, a powołania konsultować z Wydziałem Szkolenia. Co więcej, prezes PZPN i jego współpracownicy będą chcieli usłyszeć, jaką taktykę Leo obierze na dane spotkanie i dlaczego.

Zaczyna się Piechniczek show :lol:

Czemu ma konsultować powołania? Leo jest selekcjonerem i to on decyduje kto jedzie na zgrupowanie a nie WD.

Ma im przedstawiać taktykę przed meczem?! Z jakiej racji? Jak wyżej - Leo jest szkoleniowcem, taktyka jest jego. Nikt inny nie musi jej znać (oprócz zawodników ofkors).

Piechniczkowi chodzi po prostu o to, żeby Beenhakker sam zrezygnował. Może sam ma ochotę na to stanowisko?

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...