Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

To, o ile Hiszpania zalicza się do łacińskiej Europy, to ich koszulki(te pamiątkowe po zdobyciu mistrzostwa) łamią zasady heraldyki.

 

Także "problem" z umieszczeniem gwiazdki nie wystąpi. Bo jak widać w tym przypadku, nie łamie to tych zasad. No i istnieje przywołana przeze mnie w poprzednim poście, możliwość umieszczenia jej po herbem, jeśli już ktoś byłby wyjątkowo czuły na tym punkcie ;)

Odnośnik do komentarza

Wystąpi. Hiszpanie popełnili po prostu błąd. Nad herbem może być jedynie klejnot z koroną/hełmem/kapeluszem/innymdostojnymnakryciemgłowy. Inna sprawa, że w polskim ustawodawstwie popełniono kardynalne błędy i zamiast "herbu" mamy "godło". A gwiazda nad godłem staje się po prostu częścią godła, więc problem "znika" :)

Odnośnik do komentarza

http://i29.tinypic.com/2ly0m7b.jpg

Tak to wygląda u Włochów, a mają czterokrotnie większy problem niż my (nie)możemy mieć, po tych mistrzostwach ;)

 

No ale Włosi nie mają herbu/godła na koszulce, tylko logo związku, a tam można i gołą dupę wstawić, jeśli ktoś tak ustali ;)

 

A wracając do tematu, można by znaleźć złoty środek - na prawej piersi Nike, na lewej logo związku, a na środku - niczym ryngraf - godło :> Za tym rozwiązaniem przemawia, że tam się znajdowało m.in. w 1974, a więc była by to kontynuacja sukcesów polskiej piłki, a umiejscowienie niczym u rycerza/husarza na pewno usatysfakcjonowała by zwolenników Wielkiej Polski od Morza do Morza ;)

Odnośnik do komentarza

Jak widać wszystkie decyzje są Polsce narzucane. Jak rozumiem w Polsce nie ma firmy, która może przygotować sprzęt na Euro. Robienie przez 18miesięcy koszulek z butelek jest tak samo absurdalne jak narzucanie ograniczenia CO2 .

 

A kto narzucił? Czy Polska jest jedynym krajem, który nie używa "rodzimych" koszulek dla swojej reprezentacji? Brazylia, wielka potęga gospodarcza, olbrzymi kraj, tez jest zniewolona, czy nadal tkwi w swojej kolonialnej przeszłości bo noszą koszulki Nike? :picard:

Może jak się doczekamy koncernu odzieżowego potężnego jak Nike, Adidas, Reebok, Puma czy Umbro (nie wiem czy Hummel, Lotto i Kappa jeszcze kogoś ubierają, innych nie znam) to my będziemy ubierać inne reprezentacje. Prosta zależność - kto daje lepsze warunki* ten zostaje partnerem danego związku sportowego. Jak masz zacięcie biznesowe, załóż firmę "Qqlkan Odzież Nielewacka Sp. z o.o." i przebij ofertę Nike. Proste jak budowa cepa.

 

* - oczywiście zakładam, że przetarg jest czysty, choć z misiami z PZPN nigdy nic nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza

A kto narzucił? Czy Polska jest jedynym krajem, który nie używa "rodzimych" koszulek dla swojej reprezentacji? Brazylia, wielka potęga gospodarcza, olbrzymi kraj, tez jest zniewolona, czy nadal tkwi w swojej kolonialnej przeszłości bo noszą koszulki Nike? :picard:

Hehe ale mnie rozbawiłeś. A co mnie interesują inne kraje czy federacje, niech sobie żyją swoim życiem. Mowa jest o Polsce i PZPN.

Odnośnik do komentarza

Jak widać wszystkie decyzje są Polsce narzucane. Jak rozumiem w Polsce nie ma firmy, która może przygotować sprzęt na Euro. Robienie przez 18miesięcy koszulek z butelek jest tak samo absurdalne jak narzucanie ograniczenia CO2 .

Ale kto narzucił, bo nie rozumiem szczerze mówiąc? Poza tym Nike to prywatna firma i jak chce to może sobie koszulkę robić z siatek Tesco przez 10 lat.
Odnośnik do komentarza

Jak widać wszystkie decyzje są Polsce narzucane. Jak rozumiem w Polsce nie ma firmy, która może przygotować sprzęt na Euro. Robienie przez 18miesięcy koszulek z butelek jest tak samo absurdalne jak narzucanie ograniczenia CO2 .

Ale kto narzucił, bo nie rozumiem szczerze mówiąc? Poza tym Nike to prywatna firma i jak chce to może sobie koszulkę robić z siatek Tesco przez 10 lat.

To nie pierwszy przypadek. W zeszłym roku rękawy były czerwono-białe zamiast biało-czerowne. Ludzie wtedy pisali, że jeszcze brakuje na koszulce niemieckiej wrony albo innego emblemetu no i wykrakali. Olejkowska rzecznik PZPN komentowała to wtedy słowami: "- Firma Nike, która jest sponsorem technicznym kadry, przyjęła strategię polegającą na szokowaniu.".

Odnośnik do komentarza
Hehe ale mnie rozbawiłeś. A co mnie interesują inne kraje czy federacje, niech sobie żyją swoim życiem. Mowa jest o Polsce i PZPN.

 

Jakoś Eurokołchoz cię bardzo zajmuje. Wskaż polską firmę, która ubierze wszystkie reprezentacje w stroje odpowiedniej jakości. I jeszcze za to zapłaci pieniądze porównywalne z Nike:

 

Liczby w umowie między PZPN i Nike:

4,5 mln euro PZPN ma dostać od Nike wlatach 2009-2012

1 mln euro PZPN ma dostać od Nike w latach 2013-2014

200 tys. euro miał dostać PZPN od Nike za awans do MŚ w 2010

2 mln euro miał dostać PZPN od Nike za złoto Polakówna MŚ 2010

2 mln euro ma dostać PZPN od Nike za złoto Polaków na Euro 2012

500 tys. euro dostanie PZPN za złoty medal Polaków na igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012)

1,1 mln euro wynosi wartość sprzętu sportowego przekazana w każdym roku od Nike na użytek PZPN

1,5 mln euro mają wynosić gwarantowane wpływy na konto polskiej federacji z tytułu sprzedaży sprzętu sportowego z logo Nike i PZPN

Odnośnik do komentarza

Jak widać wszystkie decyzje są Polsce narzucane. Jak rozumiem w Polsce nie ma firmy, która może przygotować sprzęt na Euro. Robienie przez 18miesięcy koszulek z butelek jest tak samo absurdalne jak narzucanie ograniczenia CO2 .

Ale kto narzucił, bo nie rozumiem szczerze mówiąc? Poza tym Nike to prywatna firma i jak chce to może sobie koszulkę robić z siatek Tesco przez 10 lat.

To nie pierwszy przypadek. W zeszłym roku rękawy były czerwono-białe zamiast biało-czerowne. Ludzie wtedy pisali, że jeszcze brakuje na koszulce niemieckiej wrony albo innego emblemetu no i wykrakali. Olejkowska rzecznik PZPN komentowała to wtedy słowami: "- Firma Nike, która jest sponsorem technicznym kadry, przyjęła strategię polegającą na szokowaniu.".

Ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie kto narzucił. I jest to kolejny przypadek czego?
Odnośnik do komentarza

Jak widać wszystkie decyzje są Polsce narzucane. Jak rozumiem w Polsce nie ma firmy, która może przygotować sprzęt na Euro. Robienie przez 18miesięcy koszulek z butelek jest tak samo absurdalne jak narzucanie ograniczenia CO2 .

 

A kto narzucił? Czy Polska jest jedynym krajem, który nie używa "rodzimych" koszulek dla swojej reprezentacji? Brazylia, wielka potęga gospodarcza, olbrzymi kraj, tez jest zniewolona, czy nadal tkwi w swojej kolonialnej przeszłości bo noszą koszulki Nike? :picard:

Może jak się doczekamy koncernu odzieżowego potężnego jak Nike, Adidas, Reebok, Puma czy Umbro (nie wiem czy Hummel, Lotto i Kappa jeszcze kogoś ubierają, innych nie znam) to my będziemy ubierać inne reprezentacje. Prosta zależność - kto daje lepsze warunki* ten zostaje partnerem danego związku sportowego. Jak masz zacięcie biznesowe, załóż firmę "Qqlkan Odzież Nielewacka Sp. z o.o." i przebij ofertę Nike. Proste jak budowa cepa.

 

* - oczywiście zakładam, że przetarg jest czysty, choć z misiami z PZPN nigdy nic nie wiadomo ;)

 

Vicenza gra w koszulkach rodzimego producenta, szerzej nieznanego, o nazwie "Max".

Odnośnik do komentarza

me_who Nike narzuca swoje wzory koszulek bo z doświadczenia wie, że PZPN łyknie wszystko jak młody pelikan, bez poprawek i zawracania dupy, no i kasa się zgadza. Wywalenie orzełka, barwy czerwono-białe o co my się kłócimy? Przecież gdyby takie np Wisła, Legia i Lech w miejsce swoich herbów zaakceptowały bochomaza któregoś ze sponsorów to też by nie było o co kruszyć kopii, prawda? Na szybko by się skleciło jakąś sondę na bliżej nieznanej grupie kibiców żeby nie było winnych w klubie.

Odnośnik do komentarza

Odsyłam raz jeszcze do wywiadu z PR managerem Nike na weszło. Nike odpowiadało za fakturę, materiał, barwy, ale dodatki typu godło, emblemat wybierał PZPN i tylko PZPN. Jak sam powiedział facet z Nike "zostawiliśmy tam czerwony kwadracik i nadrukowaliśmy to co chciał związek".

Odnośnik do komentarza

http://i29.tinypic.com/2ly0m7b.jpg

Tak to wygląda u Włochów, a mają czterokrotnie większy problem niż my (nie)możemy mieć, po tych mistrzostwach ;)

 

No ale Włosi nie mają herbu/godła na koszulce, tylko logo związku, a tam można i gołą dupę wstawić, jeśli ktoś tak ustali ;)

 

A wracając do tematu, można by znaleźć złoty środek - na prawej piersi Nike, na lewej logo związku, a na środku - niczym ryngraf - godło :> Za tym rozwiązaniem przemawia, że tam się znajdowało m.in. w 1974, a więc była by to kontynuacja sukcesów polskiej piłki, a umiejscowienie niczym u rycerza/husarza na pewno usatysfakcjonowała by zwolenników Wielkiej Polski od Morza do Morza ;)

1. Co to ma do rzeczy? Pisałem o alternatywnym umiejscowieniu gwiazdek za mistrzostwo, tak aby nie łamać heraldyki, a nie tym czy na włoskim logo można wstawić gołą dupę czy nie. Skoro u Włochów dało się umieścić gwiazdki pod logiem, gdzie nawet umieszczenie ich na górze, nie łamałoby żadnych zasad. To tym bardziej na polskich koszulkach byłoby to możliwe, skoro gwiazdka nad godłem stanowiłaby problem.

 

2. W porządku opcja.

Odnośnik do komentarza

1. Co to ma do rzeczy? Pisałem o alternatywnym umiejscowieniu gwiazdek za mistrzostwo, tak aby nie łamać heraldyki, a nie tym czy na włoskim logo można wstawić gołą dupę czy nie. Skoro u Włochów dało się umieścić gwiazdki pod logiem, gdzie nawet umieszczenie ich na górze, nie łamałoby żadnych zasad. To tym bardziej na polskich koszulkach byłoby to możliwe, skoro gwiazdka nad godłem stanowiłaby problem.

 

2. W porządku opcja.

 

To ma do rzeczy, że zasady heraldyczne dotyczą herbów (i godeł), a nie logo ;) W projektowaniu logo jest wolna amerykanka (stąd ta goła dupa)

 

Ale masz rację, można gwiazdki ewentualne :kekeke: umieścić pod godłem, nie naruszając samego godła :-k

 

@Vami MEPy to różne rzeczy proponowali, jeden np żeby nauczać w szkołach, że dinozaury i ludzie razem współistnieli ;)

Odnośnik do komentarza

Vami - tak jak lubię posłuchać Nigela, któremu często udaje się ująć w czytelny sposób wiele absurdów UE (mimo, że gramy w zupełnie różnych drużynach) to może jakieś linki potwierdzające, że jego wpis na twitterze mówi prawdę? bo na chwilę obecną mam wrażenie, że z tymi flagami UE będzie jak z linkowanym kiedyś artykułem z Rzepy o podobnym "nakazie", który z oryginalnymi dokumentami UE miał tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektryczny...

i nie wiedziałem, że "to suggest" znaczy "kazać" - ale pewnie się nie znam...

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...