Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

A reprezentacja Portugalii nie miała podobnych?

 

Motyw loga ZPN jest dość popularny: pierwszy przykład z brzegu to reprezentacja Holandii.

 

PS. Zanim temat odbije w dyskusję o narodowej dumie: to jest orzeł, tylko stylizowany.

 

tak. tak samo stylizowany jak hymn w wykonaniu Górniak. Jakoś normalne kraje maja normalne koszulki, z normalnymi do ch.. pana atrybutami (Niemcy, Szwecja, pewnie można dziesiątki wymienić), a u nas jak zwykle: zamiast Polska Poland, zamiast godła, logo PZPN. K.... kiedy doczekam czasów, żeby Polacy byli dumni ze swoich barw i świadomi swojej narodowości. Dlaczego Szwed na głupim grillu w domu potrafi zawiesić szwedzką flagę na maszt (wisi prawie w każdym domu), a Polak wręcz likwiduje swoje godło ? Co za cymbal na to wpadł ? Po prostu DNO dna.

Odnośnik do komentarza

Jakoś normalne kraje maja normalne koszulki, z normalnymi do ch.. pana atrybutami (Niemcy, Szwecja, pewnie można dziesiątki wymienić)

To wymieniaj:

 

Niemcy - na koszulkach logo federacji.

Szwecja - na koszulkach logo federacji.

Anglia - na koszulkach logo federacji.

 

Nie przyszlo Wam do glowy, ze to my sie troche wylamujemy wrzucajac orla na koszulki?

Odnośnik do komentarza

Tak jest, Szczęsny powinien mieć ten strój:

Tomaszewski.jpg Nie - tu też nie ma godła

.

Orzeł narysowany w inny sposób niż w naszym godle nie jest orłem - też świetna logika.

Greg: pokaż mi na koszulkach Poland zamiast Polska , gdy nawet na trzecim zdjęciu widać wyraźnie napis POLSKA. Potem możesz pokazać te koszulki Niemców i Szwedów z narodowym godłem. Anglia, Szwajcaria, Holandia, tak samo.

Odnośnik do komentarza

Nie, ale rozdzieranie szat niczym Rejtan jest reakcja - jak dla mnie - mocno przesadzona.

Ale argumentacja, że inni też korzystają z logo federacji do mnie nie przemawia. Podobnie jak sugestia Gietza, że kiedyś na trykotach reprezentacji Polski nie było godła. Od dłuższego czasu ten znak jednak funkcjonował na koszulkach i nie widzę powodu, by zamieniać go na ten nowy znaczek PZPN-u.

Odnośnik do komentarza

Nie mówię że jest lepiej teraz, ale z takich postów:

Euro organizowane w Polsce, a reprezentacja Polski nie zagra, szkoda.

 

wynika że Anglię na Wembley powstrzymała reprezentacja Adidasa :> Trochę umiaru. Do mnie nie przemawiają argumenty (?) Grega, tragedii nie ma. Jakość materiałów i ogólna estetyka na plus, choć rzeczywiście, koszulki z husarzem miały więcej uroku.

Odnośnik do komentarza

Nie, ale rozdzieranie szat niczym Rejtan jest reakcja - jak dla mnie - mocno przesadzona.

Ale argumentacja, że inni też korzystają z logo federacji do mnie nie przemawia. Podobnie jak sugestia Gietza, że kiedyś na trykotach reprezentacji Polski nie było godła. Od dłuższego czasu ten znak jednak funkcjonował na koszulkach i nie widzę powodu, by zamieniać go na ten nowy znaczek PZPN-u.

Ja tez nie widze powodu do zmian, ale tez nie widze powodu do lamentu skoro taka decyzje podjeto - bo nie jest to zaden ewenement na skale swiatowa.

Odnośnik do komentarza

Henkel - z takim nastawieniem to niedługo w ogóle z koszulek poznikają napisy : Polska, Sverige, poznikają kolory bo po co w tolerancyjnej, lewackiej Europie tożsamość narodowa ?

 

Sorry, dla mnie orzeł to symbol narodowy, który na koszulce polskiej jest od dłuzszego czasu, nawet w nieciekawych czasach jednak on był. Jakoś słabym substytutem wydaje mi się gówniane PZPN'owe logo, za którym nie stoi żadna historia. Szwedzki emblemat federacji ma przynajmniej flagę Szwecji, coś z czym jednak można się identyfikować. A jak ja mam się identyfikowac z jakimiś tak naprawdę bohomazami, które sam bym wymyslił ? :)

 

 

http://shirt-footbal...t-82882080.html

 

Niemcy od x lat mają odpowiednie logo, mają 3 gwiazdki symbolizujące zdobyte Mistrzostwa Świata. No i "ptak" ichniejszy ;) jednak nawiązuje do herbu.

 

To co jest u nas to jest tak jak z hymnem Górniakowej - zbyt luźna interpretacja. Jakiś bohomaz, z którym chyba nikt w stanie nie jest się identyfikować. Lewandowski walnie bramę i co ucałuje ? Łyżwę ? A może to bliżej nieokreślone coś ? Mamy piekną historię, po co się jej pozbywać, malując na koszulce jakiś nowoczesny bohomaz ?

 

Dla mnie to jest projekt jakiegoś przygłupiego designera, który nie wie, że piłka nożna jest jak religia, że to są marzenia - a po nich należy stąpać ostrożnie.

 

Nie podobają mi się takie zagrywki. Tak dalej pójdzie to niedługo będziemy grali w tolerancyjnych, lewacki, różowych koszulkach - z dwoma penisami zamiast orła.

 

Gietz - masz racje, było napisane Polska - pomyliłem sie. Co do Niemców to oglądam ich od bardzo dawna i na koszulce mają ten sam symbol od lat. Jasne, czasem jest bardziej nowoczesny, czasem mniej. Na tej samej zasadzie wielkie marki projektują swoje logo i co jakiś czas je odświeżają. Tyle, że w przypadku Polski to nie jest odświeżenie. To jest zastąpienie czegoś istniejącego, czymś nowym z czym ciężko się identyfikować. Na podobnej zasadzie ktoś niedługo wpadnie na to, aby pozbyć się białego i czerwonego koloru, a zastąpić np. pachnącym unią niebieskim i żółtymi gwiazdkami. Jeszcze tylko sierp i młot do kompletu ;)

Odnośnik do komentarza

Greg: naprawdę nie widzisz że to jest orzeł? On nie nawiązuje do herbu a niemiecki tak? Orła na bluzie Tomaszewskiego też brakowało i co? Jeżeli orła (stylizowanego) porównujesz do dwóch penisów to raczej źle świadczy o Tobie, nie o projektancie.

Teksty o Eurokołchozie lepiej zostawić na piątek niż wystrzelać już dziś. Nie ma tutaj powiązania po prostu, po co mieszać dziwnie rozumianą politykę do prostego krawiectwa? Stroje są ładne, wygodne, mają kolory narodowe, napis POLSKA (a nie Poland) i tyle.

Edytowane przez Gietz
Odnośnik do komentarza

Ale to jest reprezentacja PZPNu przecież, a nie Polski. Nikt kto nie jest zarejestrowany w tej organizacji nie ma prawa zagrać w reprezentacji. To, że jest ona monopolistą trochę zamydla obraz sytuacji.

 

Otóż to. Od dawna postuluję powołanie alternatywnych federacji.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...