Skocz do zawartości

Marynia wymienia 493 zalety byłego Natchnionego Wieszcza


Kuchar

  

67 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niezła opcja w robocie wyszła - planowałem 5 kwietnia śmignąć do Pragi i posiedzieć kilka dni, bo kumpel tam mieszka, połazić sobie po mieście, nawpierdalać się dobrego żarcia, popić piwka itp. A tu łapie mnie dzisiaj ziomek i mówi, że ekipa ok 20 osób z roboty jedzie do Pragi w terminie... 31 marca - 4 kwietnia :D No to teraz muszę przemyśleć czy zostanę dłużej, czy mi te kilka dni wystarczy :P


 

mi się kurewsko marzy kilka dni urlopu, żeby posiedzieć w mieszkaniu w spokoju, pograć na konsoli, dobrze jeść, wieczorkiem piwerko pić i ogólnie wprowadzić trochę relaksu do swojego życia :-k no ale to chyba jeszcze trochę, bo praca mocno :/

ja sie niestety dowiedzialem, ze przy przejsciu teraz na umowe o prace urlop bedzie mi sie liczyl, jakbym byl zupelnie nowym pracownikiem (czyli naliczany miesiecznie) :| co w konsekwencji prowadzi do tego, ze musze sobie odpuscic wyjazd na Balkany, zeby uzbierac urlop na czerwcowy wyjazd do Gruzji/Rosji :(

mialem cicha nadzieje, ze troche lepiej potraktuja pracownika z 3-letnim stazem :/ chociaz z drugiej strony dostalem podwyzke, ale nie wiem, czy nie wolalbym jednak od razu dostac pelnej puli urlopu do wykorzystania :-k

 

Nie brzmi to zgodnie z kodeksem :-k To nawet przy zmianie pracy urlop Ci się normalnie nalicza przecież :-k

Odnośnik do komentarza

 

 

da sie grać w fife na pc bez pada?

 

grac niby się da, ale za gałki masz dodatkowe cztery przyciski (po cztery na gałkę od pada) i cięzko kiwać.

 

Ja tam ustawialem zawsze klawisze od kiwek pod z x c v i dawałem radę drybling na klawie robić. :D

 

kiwać, przecież w fifie są podania 360 stopni, więc nie wiem jak za pomocą 4 strzałek chcesz dokładnie skierować piłkę - grając dobrym padem możesz podać co do centymetra w miejsce, które chcesz. nie wyobrażam sobie gry na klawiaturze i bycia ograniczonym do ośmiu kierunków zagrań. :)

Odnośnik do komentarza

 

 

 

da sie grać w fife na pc bez pada?

 

grac niby się da, ale za gałki masz dodatkowe cztery przyciski (po cztery na gałkę od pada) i cięzko kiwać.

 

Ja tam ustawialem zawsze klawisze od kiwek pod z x c v i dawałem radę drybling na klawie robić. :D

 

kiwać, przecież w fifie są podania 360 stopni, więc nie wiem jak za pomocą 4 strzałek chcesz dokładnie skierować piłkę - grając dobrym padem możesz podać co do centymetra w miejsce, które chcesz. nie wyobrażam sobie gry na klawiaturze i bycia ograniczonym do ośmiu kierunków zagrań. :)

 

nigdy specjalnie problemów z konstrukcją akcji nie miałem, zawsze dominowałem w posiadaniu piłki nad padowcami wśród kumpli, wiem że klawa ma ograniczenia, ale powiedzmy że wymasterowałem grę na niej i tak mi jest lepiej. :P

Odnośnik do komentarza

 

AFAIK zmiana pracy = naliczanie urlopu na nowo. Przy odejściu wykorzystujesz urlop, albo dostajesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Liczy się tylko staż pracy do liczby dni.

nie, mogą Ci go wpisać na świadectwo pracy chyba też.

 

 

Wg googla wymaga porozumienia między pracownikiem, starym pracodawcą i nowym pracodawcą, nie jest to prawnie uregulowane. Czyli wszystko zależy od dobrej woli nowego.

Odnośnik do komentarza

U mnie niezła opcja w robocie wyszła - planowałem 5 kwietnia śmignąć do Pragi i posiedzieć kilka dni, bo kumpel tam mieszka, połazić sobie po mieście, nawpierdalać się dobrego żarcia, popić piwka itp. A tu łapie mnie dzisiaj ziomek i mówi, że ekipa ok 20 osób z roboty jedzie do Pragi w terminie... 31 marca - 4 kwietnia :D No to teraz muszę przemyśleć czy zostanę dłużej, czy mi te kilka dni wystarczy :P

 

U mnie też jest w planach wypad w kwietniu do Pragi, ale jeszcze nie wiem, w jakich dniach dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza

 

AFAIK zmiana pracy = naliczanie urlopu na nowo. Przy odejściu wykorzystujesz urlop, albo dostajesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Liczy się tylko staż pracy do liczby dni.

nie, mogą Ci go wpisać na świadectwo pracy chyba też.
Praktyka jest taka, że jak nie są w stanie udzielić całości urlopu przed końcem wypowiedzenia to wypłacają ekwiwalent. Inny układ nie miałby zupełnie sensu bo wtedy mogłoby dojść do takiego absurdu, że np. W grudniu zatrudniam pracownika z 20 dniami urlopu do wykorzystania. Czyli przez miesiąc place za nic.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...