Skocz do zawartości

Większością 487 głosów parlament orzekł, że Marynia ma duszę


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

No Forumkowa brać! Wszystkiego dobrego! żeby nam było lepiej niż ostatnio. Żeby każdy zdał to prawko :), dostał nową robotę z furą siana, żeby zdrowie dopisywało (Smetek, jmk i cała reszta), samych fajnych taktyk w fmie i dobrej zabudowy w Cities Skylines.

Bawcie się dobrze i wracajcie jutro w dobrych humorach bez kaców.

Odnośnik do komentarza

Wybudowałem elektrownię wodną na ujściu rzeki w miejscu, w którym rzeka wypływa z mapy razem ze ściekami. Niestety, tama zablokowała odpływ i woda zaczęła się kierować w kierunku miasta, bo nie miała ujścia.

W efekcie zafundowałem mojemu miastu prawdziwy shitstorm. ^^

Czy są jakieś czynności zaradcze, które mogę podjąć? Tamę zlikwidowałem, woda wróciła na swoje miejsce, ale jej część z miasta nie zniknęła i teraz znikają domy z zalanej powierzchni.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta: trzeba czekać, aż woda po prostu sama odpłynie.

 

Ponad 82k mieszkańców, po rozbudowie do megalopolis wykupiłem wszystkie możliwe kafelki dookoła (bodaj 25 ich jest) i żałuję, że nie mogę na swojej mapie dostać się do gór, które są blisko granicy miasta. Niestety, przyrost spadł z 450 mieszkańców do około 200, smuteczek. Czy obniżka podatków może go znów podwyższyć? Albo co innego można zrobić w tym celu?

Z uwagi na nadmiar forsy wybudowałem dwa lotniska (zwykłe i rozbudowane), ale żadne z nich nie funkcjonuje - działają normalnie, nie mają żadnych potrzeb, ale ściągają do miasta 0 turystów dziennie - mimo tego, że pociągami tych turystów przyjeżdża do miasta kilkudziesięciu/kilkuset, a ponadto jest cała masa rozrywkowych budynków wybudowanych, to lotnisko jest puste. Ma ktoś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Imperial Agenta wylevelowałem na maksa, to pora na Sith Inquisitora. Trzeba korzystać z duble XP póki so.

 

Btw, wczoraj się złamałem i kupiłem to całe Skylines. Nie powiem, wciąga, ale ma jeden poważny minus. Denerwują mnie gry, które za pierwszym razem na pewno Ci nie wypalą, bo nie sposób przewidzieć, że np. przystanki i postoje taksówek zajmują tyle a tyle miejsca ;) Albo np. po 5,5k mieszkańców możesz budować drogi ze ścieżkami rowerowymi. Istniejących już nie przerobisz, bo nie (albo nie znalazłem opcji). Także mimo, że pierwsze miasto wyszło mi w miarę poprawne do prawie 7k, to trzeba zacząć grać od nowa :]

Odnośnik do komentarza

Btw, wczoraj się złamałem i kupiłem to całe Skylines. Nie powiem, wciąga, ale ma jeden poważny minus. Denerwują mnie gry, które za pierwszym razem na pewno Ci nie wypalą, bo nie sposób przewidzieć, że np. przystanki i postoje taksówek zajmują tyle a tyle miejsca ;) Albo np. po 5,5k mieszkańców możesz budować drogi ze ścieżkami rowerowymi. Istniejących już nie przerobisz, bo nie (albo nie znalazłem opcji). Także mimo, że pierwsze miasto wyszło mi w miarę poprawne do prawie 7k, to trzeba zacząć grać od nowa :]

Ziomuś, kumaj:

http://www.gry-online.pl/Galeria/Html/Poradniki/1602/437712488.jpg- tam po lewej stronie od znaku Riddlera (keke) masz cztery przyciski do budowy dróg: na niebiesko oznaczony jest znaczek aktualnie wybrany, czyli budowa dróg prostych. Po prawej od niego jest budowa dróg bardziej skomplikowana, dalej jest budowa krętych dróg i zupełnie z lewej strony jest przycisk upgradu dróg (taki granatowy wykrzyknik): wybierasz drogę, która Cię interesuje, naciskasz go, najeżdżasz kursorem na drogę, która Cię interesuje - i voila, dowolną drogę możesz dowolnie ulepszać.

Nie bój się też niszczyć budynków, żeby zbudować budynki transportu publicznego, bo on się naprawdę mega przydaje.

 

Ale tak na marginesie: mam prawie 90k mieszkańców w mieście i ani jednej drogi ze ścieżkami rowerowymi czy buspasami. Da się bez tego żyć.

Odnośnik do komentarza

Vami byłby z Ciebie dumny :)

 

No własnie taki detali nie znam, bo chyba nie odpaliłem tutoriala, tylko grę z włączonymi poradami :-k

To w tej grze jest tutorial? :-k

Ja robiłem chore miasta dopóki nie uruchomiłem jakiegoś filmiku, na którym gość przez pół godziny tłumaczy prawidłowy początek miast (tworząc takie jakby żagle z dróg jednokierunkowych przy zjazdach z autostrady). Zacząłem robić podobnie i nagle się okazało, że nawet przy dużej rozbudowie miasta mam pole do rozwoju.

No i teraz czuję, że może i 150k pęknąć przy takim rozwoju - jutro mam w planach budowę drugiego centrum miasta na południe od obecnego i ostateczne zlikwidowanie kwestii ścieków, które mnie wkurwiają, całe wybrzeże mam w gównie i nawet tryliard oczyszczalni nie działa. Trzeba więc będzie przerzucić wszystkie ścieki na skraj mapy i niech tam się kiszą. Może wartość gruntów na wybrzeżu wzrośnie dzięki temu. :-k

Odnośnik do komentarza

Ja robiłem chore miasta dopóki nie uruchomiłem jakiegoś filmiku, na którym gość przez pół godziny tłumaczy prawidłowy początek miast (tworząc takie jakby żagle z dróg jednokierunkowych przy zjazdach z autostrady). Zacząłem robić podobnie i nagle się okazało, że nawet przy dużej rozbudowie miasta mam pole do rozwoju.

 

znajdziesz ten filmik?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...