Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze może byłbym wyrozumiały, jakby przegrali grając rezerwami, ale grał podstawowy skład i przegraliśmy z jakimiś słabiakami z drugiej ligi..Drużyna która ma niby mistrzowskie aspiracje..Kompromitacja. Mam nadzieję, ze to ostatnia runda Smudy przy Bułgarskiej, a na wiosnę poprowadzi nas kto inny. Bo owszem, można zwalić ileś wpadek na piłkarzy, ale jeśli wciąż powtarzane są te same błędy to chyba i trener nie jest bez winy :/

Odnośnik do komentarza

Oświadczenie w związku z nie wpuszczeniem kibiców Lecha na mecz z Polonią:

 

Stowarzyszenie „Wiara Lecha” w Poznaniu, działając w imieniu swoich członków oraz innych kibiców Lecha Poznań, których otacza statutową opieką, a przebywających indywidualnie w dniu 25 września 2007 w Warszawie i usiłujących wejść zgodnie z prawem wolnego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej, na stadion sportowy przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie, w celu obejrzenia meczu Pucharu Polski pomiędzy miejscową Polonią i Lechem Poznań, oświadcza:

 

Wyrażamy stanowczy protest i oburzenie z powodu niezrealizowania przez KSP Polonia Warszawa S.A. umowy cywilnoprawnej wynikającej z indywidualnego zakupu przez kibiców Lecha biletów na trybunę Kamienną w kasach klubu Polonia. Protestujemy również przeciw próbom bezprawnego ograniczenia możliwości uczestniczenia w imprezie masowej do osób zameldowanych w mieście i gminie Warszawa. Naruszając podstawowe swobody konstytucyjne, normy prawne, prawa obywatelskie i lekceważąc treść bezwarunkowego zezwolenia na organizację imprez masowych, włodarze klubu z Konwiktorskiej podjęli bezprecedensową decyzję o nie wpuszczeniu na trybuny niezorganizowanych w grupę kibiców Lecha, którzy przeszli już przez kontrolę biletową i osobistą. W momencie, gdy kibice Lecha, po oświadczeniu o skierowaniu pozwów przeciwko organizatorowi do sądów powszechnych, dobrowolnie opuszczali teren stadionu, zostali brutalnie zaatakowani przez wynajęte służby ochrony organizatora oraz oddziały prewencji Policji.

 

Działania te nie będą przez Stowarzyszenie „Wiara Lecha” oraz kibiców Lecha pozostawione bez odzewu. Jako wolni obywatele tego kraju, mamy prawo do swobodnego poruszania się po jego terytorium (co gwarantuje nam zarówno Konstytucja RP jak i przepisy prawa europejskiego), uczciwego i legalnego zakupu biletów wystawionych do publicznej sprzedaży oraz uczestniczenia w imprezie, na którą bilety te zostały nam sprzedane. Działania podjęte przez KSP Polonia Warszawa S.A. oraz Policję, traktujemy jako bezpodstawne naruszenie podjętych zobowiązań umownych oraz swobód obywatelskich i przeciwko takim działaniom będziemy podejmować dalsze możliwe i prawem przewidziane kroki.

 

Stowarzyszenie „Wiara Lecha” zwraca się z apelem do wszystkich osób przebywających w Warszawie o nadsyłanie materiałów filmowych i fotograficznych dokumentujących brutalne i prowokacyjne zachowanie służb ochrony i oddziału prewencji Policji, w szczególności mających miejsce poza stadionem, po oficjalnym zwolnieniu kibiców Lecha, w trakcie niczym nieuzasadnionej akcji prewencji dowodzonej przez aspiranta Tomasza Zycha; na adres Stowarzyszenia: ul. Bułgarska 5/7 61-320 Poznań lub mailem na adres stowarzyszenie@wiaralecha.pl.

Prosimy również o nadsyłanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres, numer dowodu osobistego, numer rejestracyjny pojazdu) osób, które chciałyby wystąpić z pełnomocnictwem dla „Wiary Lecha” do reprezentowania ich interesów przed sądem powszechnym przeciwko KSP Polonia Warszawa i Komendzie Stołecznej Policji z powództwa cywilnego. Osoby te prosimy także o zachowanie biletów na mecz Polonia Warszawa – Lech Poznań.

 

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia „Wiary Lecha”

Jarosław Kiliński

Prezes Zarządu

 

Co do samego meczu, to trudno mi powiedzieć jak wyglądał mecz ale na pewno nie tego oczekuje od zespołu. Ponoć Lech ma do wykorzystania w zimę 6 mln zł, a jeżeli tak będą grać jak teraz to karnetów pójdzie mniej. W tym zespole są potrzebne transfery i to głośne. Ponoć Arboleda, ale oprócz tego DP i NŚ. Takie są zapowiedzi zarządu, ale ich było już wystarczająco dużo. czyny nie słowa!

Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś się pytał, dziś o 8:00 rozpoczęła się sprzedaż otwarta biletów na mecz Lecha z Legią. Bilety według nieoficjalnych informacji skończyły się o 12:36 :o, i to mimo ograniczenia sprzedaży do 4 sztuk na łeb za podaniem numerów PESEL.

 

I jeszcze o PP:

 

http://sport.onet.pl/74326,1248760,2703385,1,relacje.html

 

Pierwsza bramka dla Polonii to standardowo gówniane ustawienie Kotorowskiego, przy drugiej miał niewiele do powiedzenia, przy trzeciej mógł ruszyć z linii do piłki; w sumie co najmniej 1.5 bramki jest na jego sumieniu. Obie bramki Lecha miodzio.

Odnośnik do komentarza

co do biletow to znowu skandal...ludzie stali po 5-6h w kolejach i nie dostali.

cytaty z forum lecha:

 

Właśnie wróciłem z saloniku Kolportera na Wierzbięcicach. 5 godzin(pięć godzin) stania w kolejce, od 7:30 i biletów brak

 

Podobno pierwsza osoba w kolejce przy kasach na Bułgarskiej stała od 23.00!! Moja siostra stała od ok. 4 rano i była piąta.

 

ORAZ skandal bedzie!

 

Nie wiem jak w innych salonikach to wygladało, ale mój ziomal był na Strzeszynie Greckim i Pani sprzedawała bilety na zmiane ludziom w kolejce i z jakieś dziwnej listy, bilety te były podobno zamówione.

 

W Ostrowie bilety sprzedawane z jakiejs dziwnej listy, pani zamknęła kiosk i klepała do systemu jak leci..

 

W Gostyniu podobna sytuacja tylko że tam typiara drukowała bilety zamówione (280 sztuk), natomiast w otwartej sprzedaży nie pojawił się żaden bilet. Wszyscy czekający w kolejce pod sklepem zostali odprawieni z kwitkiem po 5 godzinach czekania.

 

Jak przeczytaja to osoby ktore staly po 5-6h i nie dostaly..

Chyba wiadomo dokladnie w jakich to punktach bylo i zainteresowac sie tym powinna WL oraz Klub. Dziwimy sie pozniej skad na allegro maja po 100 biletow? Idzie lapowka dla sprzedawcy w konkretnym punkcie i drukuje mu 100-300 biletow!!

szok!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ciekawy felieton pojawil sie na pyrze.pl link autorstwa niejakiego M. Krygera.

W 100% popieram-jesli przegramy z Legia nic nie uratuje glowy Smudy. Remis? hmm jedynie po dobrym meczu. Tak naprawde porazka bedzie oznaczac "koniec sezonu" dla nas, bo strata do pucharow bedzie ponad 10 punktow i przy dobrze grajacej Legii i Wisle nie do odrobienia. Oby pytanie kto zamiast Smudy nie zadawac juz jutro...

Na trybunach bedzie chyba rekord w skali kraju ostatniego 10-20 lecia? Jesli sprzedali bilety na sektor gosci+bufory+2000 sztuk na przejscia (stojace) to bedzie nas cos pod 30.000? Kiedy tyle bylo w Polsce na meczu ligowym? Ja nie pamietam...

Odnośnik do komentarza
Na trybunach bedzie chyba rekord w skali kraju ostatniego 10-20 lecia? Jesli sprzedali bilety na sektor gosci+bufory+2000 sztuk na przejscia (stojace) to bedzie nas cos pod 30.000? Kiedy tyle bylo w Polsce na meczu ligowym? Ja nie pamietam...

Już nie przeginaj tak bardzo pały z lansowanie tej ogromnej ilości widzów bo wpadasz w obsesję.

Odpowiadam na Twoje pytanie. 7 czerwca 1989 w Zabrzu na meczu Górnik - Ruch było... 65000 widzów. Szczena opadła? ;) Nie przesadzaj z tymi najwyższymi frekwencjami w historii, bo do najlepszych czasów jeszcze sporo brakuje.

Odnośnik do komentarza

czyli najwiecej od 18 lat. Blisko bylo bo pisalem miedzy 10-20 :) Pytanie wlasnie bylo: kiedy ostatnio. i dzieki ze na nie odpowiedziales. A mam pytanie OT: na jakim stadionie grali? Na tym obecnym Gornika? ostry scisk byl :o

ps. przeciez wiem ze do rekordow brakuje i to spoooooro. Nawet tych poznanskich-przeslanie bylo: kiedy poprzednio :)

Odnośnik do komentarza

Poza tym weź pod uwagę to, że NIGDZIE w Polsce nie ma stadionu tak wielkiego jak w Poznaniu (Śląski niby większy ale tam nie gra żadna drużyna klubowa), więc jak kibice innych klubów mają przychodzić w większej liczbie skoro ich stadiony mogą pomieścić góra 22000 (stadion w Zabrzu)?

 

Na tym obecnym Gornika?

Na tym obecnym z czego, że on wyglądał wtedy trochę inaczej niż dziś.

I nie odpowiedziałem na pytanie rzetelnie bo tylko ten mecz mi się przypomniał. Nie analizowałem frekwencji z późniejszych lat.

Odnośnik do komentarza

Lech - Legia 1-0

Rengifo 73'

 

Brawo chłopcy :] Para nie poszła w gwizdek, tylko w pracę na boisku. Lech przez cały mecz prezentował się bardzo solidnie nie pozwalając Legii na żadne fajerwerki (0 strzałów celnych gości :)). Rzeźnikiem absolutnym jest Djurdjević, świetnie też zagrał Kikut - eksperyment ze środka obrony tez bez większych wpadek. Podobał mi się pressing, szaleńcze tempo i zaangażowanie wszystkich graczy. Naprawdę ciężko wskazać jakieś słabsze ogniwa Kolejorze w tym konkretnym meczu. Aż chciałoby się, żebyśmy zawsze tak grali :]

Gol padł po świetnej akcji Zająca i Kikuta - ten drugi asystował, a Rengifo zachował się jak rasowy snajper nie dając szans Musze :]

Warto wspomnieć, ze wcześniej Zając nie trafił do psutej bramki, a chwilę po objęciu prowadzenia Mucha uratował Legię przed utratą kolejnej bramki. Ale w sumie to Legia nie zasłużyła na wyższą porażkę, ale i na remis chyba tez nie. Lech zrobił po prostu więcej, żeby wywalczyć "trójkę".

Odnośnik do komentarza
Nie chce mi się nawet pisać o tym meczu, chore klimaty na trybunach sprawiły, że był to najgorszy kibicowsko mecz, na jakim w życiu byłem. Wracają chore lata 90-te, a już szczytem ironii jest to, że po ryju można było wczoraj dostać za śpiewanie przeciwko Legii.

:szok:

 

Prof, ten mecz nie tylko kibicowsko stał na słabym poziomie. Piłkarsko to była żenada i nie potrafię do tej pory zrozumieć jak komentatorzy C+ mogli się zachwycać tym meczem :] w pewnych momentach myślałem, że przełączę na inny kanał. Drużyny jak by się dogadały, że grają na zanudzenie widzów i swój plan konsekwentnie realizowali do samego końca.

Odnośnik do komentarza
Piłkarsko to była żenada

A co takiego żenującego było bo nie rozumiem? Zadna z drużyni się nie murowała, bardzo szybkie tempo meczu, nie klepanie w środku pola czy amatorskie konstruowanie ataku pozycyjnego, akcje pod jedną i druga bramką. Brakowało tylko może większej ilości strzałów :-k Ale wolę oglądac mecz z takim tempem, zaangażowaniem obu drużyn niż powiedzmy szachy na 0-0 albo "przede wszystkim nie stracić bramki". Tu było widać, że obie drużyny chciały wygrać i poszły na wymianę ciosów, a że defensywy były tego dnia dobrze dysponowane, to dlatego padł wynik 1-0.

No ale rozumiem, że w Wodzisławiu przywykliście do wyższego poziomu piłkarskiego i takie mecze Was po prostu nudzą :keke:

Odnośnik do komentarza
Piłkarsko to była żenada

A co takiego żenującego było bo nie rozumiem? Zadna z drużyni się nie murowała, bardzo szybkie tempo meczu, nie klepanie w środku pola czy amatorskie konstruowanie ataku pozycyjnego, akcje pod jedną i druga bramką. Brakowało tylko może większej ilości strzałów :-k Ale wolę oglądac mecz z takim tempem, zaangażowaniem obu drużyn niż powiedzmy szachy na 0-0 albo "przede wszystkim nie stracić bramki". Tu było widać, że obie drużyny chciały wygrać i poszły na wymianę ciosów, a że defensywy były tego dnia dobrze dysponowane, to dlatego padł wynik 1-0.

No ale rozumiem, że w Wodzisławiu przywykliście do wyższego poziomu piłkarskiego i takie mecze Was po prostu nudzą :keke:

tej, chyba tak, w wodzisławiu to dopiero jest futbol a nie taki hajziel co Icon?

Odnośnik do komentarza

Boże, jaka ta wiara na forum Lecha jest za przeproszeniem pierdolnięta. A vivace to już w ogóle nieporozumienie jakieś. Tamtego forum się czytać nie da. Ci ludzie mają jakieś kółko wzajemnej adoracji i jak ktoś napisze coś co nie jest po ich myśli to autor dostaje bana, albo w najlepszym wypadku kończy się na skasowaniu posta.

 

Dodatkowo większość z nich jest zaślepiona nienawiścią do Smudy. Oni pewnie by woleli, żeby Lech przegrywał, Smudę wywalili, wrócili Michniewicza (który dobrym trenerem będzie dopiero za kilka(naście) lat), a wyników co prawda by nie było, ale na ławce byśmy mieli człowieka który by ciekawe wywiady do prasy dawał.

 

Napisałem to tutaj, bo na tym forum nawet hasła przypomnieć się nie da, a rejestracja nie działa.

 

Pozdrawiam wszystkich prawdziwych fanów, którzy znają się na piłce.

 

PS. A to że nie bluzgamy na Legię? Kto nie chce niech nie bluzga, ale nie będzie mi jakiś wyrośnięty 15 latek mówił co ja mam śpiewać a czego nie.

Niech się każdy w tym całym kotle zajmie samym sobą a nie ogląda się na innych. Z tego co słyszałem to parę osób nawet po twarzy dostało za wyzywanie Legii. Ciekawe czy ci sami ludzie którzy bili tych kibiców podczas następnego meczu z Legią będą bluzgać czy nie.

Odnośnik do komentarza
Piłkarsko to była żenada

A co takiego żenującego było bo nie rozumiem? Zadna z drużyni się nie murowała, bardzo szybkie tempo meczu, nie klepanie w środku pola czy amatorskie konstruowanie ataku pozycyjnego, akcje pod jedną i druga bramką. Brakowało tylko może większej ilości strzałów :-k Ale wolę oglądac mecz z takim tempem, zaangażowaniem obu drużyn niż powiedzmy szachy na 0-0 albo "przede wszystkim nie stracić bramki". Tu było widać, że obie drużyny chciały wygrać i poszły na wymianę ciosów, a że defensywy były tego dnia dobrze dysponowane, to dlatego padł wynik 1-0.

No ale rozumiem, że w Wodzisławiu przywykliście do wyższego poziomu piłkarskiego i takie mecze Was po prostu nudzą :keke:

tej, chyba tak, w wodzisławiu to dopiero jest futbol a nie taki hajziel co Icon?

I po co to było?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...