Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W meczu „Dziesiątka dla Piątka" zmierzy się drużyna Gwiazd Ligii z Lechem Poznań. W tej pierwszej wystąpią: Waldemar Piątek, Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Krzysztof Gajkowski, Tomasz Iwan, Michał Goliński, Tomasz Hajto, Andrzej Juskowiak, Tomasz Frankowski, Manuel Arboleda, Tomasz Kłos, Dariusz Pietrasiak, Dawid Nowak, Marcin Kowalczyk, Paweł Sasin, Błażej Telichowski, Jarosław Lato, Adrian Sikora, Marek Sokołowski, Kamil Grosicki, Mirosław Szymkowiak i Jacek Dembiński. Trenerem Gwiazd będzie Grzegorz Mielcarski.

 

Ciekawa ekipa :] Ogólnie to warto wesprzeć tę inicjatywę bo pomysł super :D

Odnośnik do komentarza

Spotkanie pod hasłem „Dziesiątka dla Piątka" rozegrane zostanie 16 listopada, o godzinie 19:00

wogole to Buffu wkleiles nawet nie polowe newsa :P

 

DZIESIĄTKA DLA PIĄTKA

 

Pragniemy poinformować, że rozpoczęła się sprzedaż biletów na mecz „Dziesiątka dla Piątka". Wejściówki w cenie 10 zł można kupować w punkcie sprzedaży na stadionie od poniedziałku do piątku oraz w dniu meczu z Polonią Bytom w kasach stadionu.

 

Spotkanie pod hasłem „Dziesiątka dla Piątka" rozegrane zostanie 16 listopada, o godzinie 19:00, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie dochód zostanie przeznaczony na dalszą rehabilitacje Waldemara Piątka. Waldek, krótko po wywalczeniu z Lechem Poznań Pucharu oraz Superpucharu Polski zachorował na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Od tego czasu przeszedł serię specjalistycznych badań oraz kosztownych kuracji, które pozwoliły mu zatrzymać rozwój choroby, lecz aktywny proces zapalny jest wciąż obecny w jego organizmie.

 

 

W meczu „Dziesiątka dla Piątka" zmierzy się drużyna Gwiazd Ligii z Lechem Poznań. W tej pierwszej wystąpią: Waldemar Piątek, Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Krzysztof Gajkowski, Tomasz Iwan, Michał Goliński, Tomasz Hajto, Andrzej Juskowiak, Tomasz Frankowski, Manuel Arboleda, Tomasz Kłos, Dariusz Pietrasiak, Dawid Nowak, Marcin Kowalczyk, Paweł Sasin, Błażej Telichowski, Jarosław Lato, Adrian Sikora, Marek Sokołowski, Kamil Grosicki, Mirosław Szymkowiak i Jacek Dembiński. Trenerem Gwiazd będzie Grzegorz Mielcarski.

Odnośnik do komentarza
Czesław Michniewicz miał poprowadzić drużynę "Gwiazd Ligi" w charytatywnym meczu na rzecz Waldemara Piątka. Nie poprowadzi, bo nie zgodziły się na to władze Lecha Poznań.

 

 

- Nie zajmowałem się tym - twierdzi po namyśle zakłopotany prezes "Kolejorza" Andrzej Kadziński, gdy zapytaliśmy go, kto zdecydował o tym, że Michniewicz nie pojawi się na imprezie zaplanowanej na 16 listopada. - Dla mnie ten zespół może prowadzić ktokolwiek, nawet Heniu Kasperczak - dodaje Kadziński.

 

Na ławce trenerskiej zasiądą więc niezwiązani w żaden sposób z Lechem Grzegorz Mielcarski i Mateusz Borek. - Chciałem, by to był trener Michniewicz. Nie wiem dlaczego okazało się to niemożliwe - mówi bohater wieczoru Waldemar Piątek i prosi, by sprawie nie nadawać rozgłosu.

 

- Słyszałem o tym [że zarząd Lecha nie zgodził się, by Michniewicz prowadził zespół gwiazd - przyp. red.] od Piotrka Reissa. To on rozmawiał

z władzami klubu. Nie, to nie. Nie będę nikomu solą w oku - mówi trener Michniewicz. - Chętnie przyjąłbym zaproszenie, bo mam teraz dużo wolnego czasu i przyjechałbym, żeby zrobić coś dla Waldka. Razem zdobyliśmy Puchar Polski, co było chyba największym sukcesem w jego sportowym życiu.

 

To nie pierwszy przypadek jawnie okazywanej niechęci władz Lecha do byłego trenera. Kiedy doszło do inwestycji koncernu Amica w upadającego Lecha, jego ówczesny szkoleniowiec nie dostał propozycji pracy w nowo tworzonym klubie. Wkrótce trafił do Zagłębia Lubin, z którym zdobył mistrzostwo Polski. Gdy niespełna rok temu klub czcił swoje 85-lecie, zarząd robił wszystko, by nie dostrzec udziału Michniewicza w sukcesach Lecha. - Nie chcą mnie? Trudno... - komentuje Michniewicz.

 

- Trenerem będzie Mati Borek, bo pomaga w załatwieniu wolnego dla kilku zawodników, których zespoły w tym czasie grają w Pucharze Ekstraligi. Pomoże mu Grzegorz Mielcarski. miał zagrać, ale nie pozwala mu na to zdrowie - tłumaczy Reiss. - A z tego co wiem, trener Michniewicz dostał zaproszenie na lożę honorową - dodaje.

 

W meczu "Dziesiątka dla Piątka" zmierzy się drużyna Gwiazd Ligi z Lechem Poznań. W tej pierwszej mają wystąpić oprócz samego Piątka m.in. Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Krzysztof Gajkowski, Tomasz Iwan, Michał Goliński, Tomasz Hajto, Andrzej Juskowiak, Tomasz Frankowski, Manuel Arboleda, Tomasz Kłos, Dariusz Pietrasiak, Dawid Nowak, Marcin Kowalczyk, Paweł Sasin, Błażej Telichowski, Jarosław Lato, Adrian Sikora, Marek Sokołowski, Kamil Grosicki, Mirosław Szymkowiak i Jacek Dembiński. Bilety będą kosztowały 10 zł, a cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Piątka, którego zaatakował wirus wątroby. Impreza rozpocznie się w piątek, 16 listopada, o godz. 19.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań

Ciekawe co im Michniewicz zrobil?

Zaproszeni na testy Brazylijczycy Marcio Marcolino Egido i Amaral Diogo raczej nie zostaną piłkarzami "Kolejorza". Po jednym treningu trener Lecha Franciszek Smuda nazwał ich wczoraj "pasztetami".

Pojawienie się w Poznaniu obu zawodników ma charakter grzecznościowy i wynika ze współpracy z firmą menedżerską, którą reprezentuje w Polsce Zenon Jarzębski - kiedyś prawa ręka Krzysztofa Siei, a także dyrektor MSP Szamotuły. Jarzębski był wczoraj na Bułgarskiej i obserwował trening Lecha z udziałem Egido i Diogo. - Raczej nie zostaną z nami. Już kilka razy powiedzieliśmy sobie, że nie będziemy zbierać żadnych pasztetów - powiedział Smuda.

Ehh..

"Nawet nie wiemy, czy mieliby trafić do nas za darmo, czy trzeba coś za nich zapłacić"

To się nazywa profesjonalizm...

Odnośnik do komentarza
Lech Poznań zimą przeznaczy na transfery około sześciu milionów złotych. Lwia część ma pójść na transfer z Zagłębia Lubin Macieja Iwańskiego. - Biorę go w ciemno - mówi trener Lecha Franciszek Smuda. - Pozostaje tylko kwestia ceny.

- W tym momencie Iwański jest trochę za drogi, ale przecież można negocjować - mówi Smuda. - Inna sprawa, że ceny za polskich piłkarzy oszalały, są z kosmosu.

 

Ile kosztuje Iwański? Kiedy w 2005 roku przenosił się ze Szczakowianki Jaworzno do Lubina kosztował 700 tysięcy złotych, czyli niecałe 200 tysięcy euro. Teraz ta cena wzrosła pięciokrotnie! W kontrakcie ma wpisaną sumę odstępnego równą 950 tysięcy euro.

 

- Gdyby kosztował połowę mniej... - rozmarzył się Smuda. - Jestem w stanie w każdej chwili zapłacić za niego dwa miliony złotych.

Hmmm, Lech planuje niezle wzmocnienia.. Aroboleda, Pietrasiak, Iwan.. :-k

Odnośnik do komentarza
Lech Poznań 3-2 Gwiazdy Ligi Polskiej

Marcin Zając 50, Anderson Denyro Cueto Sánchez 82, Marcin Kikut 84 - Marcin Wachowicz 24, Błażej Telichowski 87

 

 

Lech Poznań: 22. Waldemar Piątek (26, 1. Dawid Kręt) - 23. Marcin Kikut, 4. Dawid Kucharski, 3. Ivan Đurđević, 22. Grzegorz Wojtkowiak (80, 25. Luis Alfonso Henríquez Ledezma) - 7. Marcin Zając (70, 17. Dawid Florian), 21. Dimitrije Injac (73, 28. Mariusz Szyszka), 15. Henry Edson Quinteros Sánchez (80, 14. Ilijan Micanski), 5. Jakub Wilk (46, 20. Anderson Denyro Cueto Sánchez) - 11. Hernán Rengifo Trigoso (46, 26. Maciej Kononowicz), 9. Piotr Reiss.

 

Gwiazdy Ligi Polskiej: 1. Radosław Majdan (85, 22. Waldemar Piątek) - 16. Paweł Sasin (46, 8. Paweł Kaczorowski), 2. Tomasz Kłos (46, 6. Arkadiusz Głowacki), 77. Tomasz Hajto (46, 15. Dariusz Pietrasiak), 3. Maciej Stolarczyk (46, 4. Błażej Telichowski; 76, 18. Marcin Wachowicz) - 17. Marek Zieńczuk (46, 11. Marek Sokołowski; 81, 4. Błażej Telichowski), 7. Piotr Świerczewski (58, 5. Mariusz Mowlik), 10. Mirosław Szymkowiak (46, 14. Michał Goliński), 20. Jarosław Lato (46, 19. Damian Nawrocik) - 21. Tomasz Frankowski (76, 10. Mirosław Szymkowiak), 18. Marcin Wachowicz (46, 9. Adrian Sikora).

 

sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).

widzów: 4500.

 

W spotkaniu towarzyskim Lech Poznań wygrał z drużyną Gwiazd Ligi Polskiej 3-2 (0-1). Całkowity dochód z tego spotkania przeznaczony będzie na pomoc w leczeniu byłego bramkarza Kolejorza Waldemara Piątka, który cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu C.

90minut.pl

 

Może te PA -8 dla Ceuto faktycznie nieprzypadkowe? :keke:

Odnośnik do komentarza

A mi w tym meczu brakowało pewnych rzeczy, a dokładniej osób. Cel był bardzo szczytny, ale i wynik mało ważny. Pasowało by więc pamiętać także o zaproszeniu dwóch-trzech zawodników Wisłoki Dębica (mam na myśli na przykład Janusza Wolańskiego), w której to przecież zaczynał karierę i na stadion której miał przejść przez ulicę. Na pewno wszyscy byli by też zadowoleni, gdyby nawet chwilkę na boisku pojawił się brat Waldka, z którym walczył o miejsce bramce Wisłoki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...