Skocz do zawartości

KKS Lech Poznań


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

ale przodem już sie gubi.

 

No szczególnie przy bramce się pogubił, jak wygrał główkę, odebrał piłkę, minął trzech i strzelił gola ;)

 

Dobry mecz, dużo walki. Po pierwszej połowie byłem przekonany, że jak to tradycyjnie w tym sezonie na Bułgarskiej w drugiej połowie strzelimy kilka bramek, bo Widzew choć dzielnie się bronił to jednak jego obrona nie stanowiła jakiejś zapory nie do przejścia.

Druga połowa troszkę słabsza, Lech niepotrzebnie dopuścił do groźnych sytuacji (to, że Masłowski nie strzelił bramki w okolicach 60 minuty, to naprawdę cud ;) )

Najbardziej z graczy Lecha podobał mi się Djurdjevic, Rengifo fajnie, że gol, ale jeszcze coś temu chłopakowi brakuje (zazwyczaj 5 cm żeby skutecznie dołożyć nogę :) ). Na minus Quinteros, który gra słabo - po pierwszej połowie miał zaledwie 25 kontaktów z piłką, a grający za nim Murawski dwa razy więcej. W drugiej pan Kwinto już właściwie statystował na boisku. Mniej widoczny Wilk, Zającowi też średnio wyszedł ten mecz. Ale są 3 punkty i za bardzo nie ma co wybrzydzać :)

A i jeszcze słowo o oprawie - to co zrobiła Druga Trybuna z sztucznymi ogniami wyglądało przegenialnie. Po prostu zaniemówiłem. Myślę, że Ci co siedzieli na Czwartej mieli ładne szoł :)

Odnośnik do komentarza
Zajac [...] (aczkolwiek wielki entuzjazm wywołał nie tylko u mnie jego galop na lewe skrzydło, gdy miał zostać zmieniony),

buhaha to byl maksior :D Dla niewtajemniczonych: jak Zajac w 81 minucie zobaczyl ze jego nr do zmiany wyswietlili polecial ile mial sil na przeciwlegla strone boiska :D tam zdziwiony, ze to on minute dreptal do zmian :D Rekord na setke chyba pobil :D w sumie nie fair takie zagranie i bronienie wynilu 1-0 jest srednie, ale sytuacja zabawnie wygladala :D

 

http://pl.youtube.com/watch?v=HqnzLvQemZc

i nie mam wiecej pytan :respekt::pray::blaga:

Co do meczu to jakby w 1 polowie wykorzystali te 2 setki poszloby "latwiej", a tak "tylko" wymeczone 1-0. Na plus Djordievicz, Renifer, Murawski.Cos slabiej Wilk i Zajac i po raz kolejny Kwinto :/ Szkoda, ze Sandecja wpuszczona tak pozno, bo lubi poszarpac na skrzydle.

Widzewa chyba wiecej niz runde temu...nie wiem 3.5k? Wazne, ze sa 3 punkty :D

Odnośnik do komentarza

Za oficjalną

 

Przemysław Łapiński, syn doskonale znanego polskiego obrońcy Tomasza Łapińskiego do czwartku przebywał będzie na testach w Lechu.

Łapiński ma 21 lat, występuje na pozycji środkowego obrońcy i ostatnio występował w CKS Zdrój Ciechocinek.

 

Za wp.pl

 

Od pewnego czasu w mediach pojawiają się informacje, jakoby zespół poznańskiego Lecha wzmocnił defensor Zagłębia Lubin, Manuel Arboleda. Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" donosi, że jeden z najlepszych stoperów w ekstraklasie przeniesie się do poznańskiego Lech jeszcze w tym oknie transferowym.

 

Na ostateczną decyzje fani "Kolejorza" będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Poznański klub oficjalnie nie chce komentować całej sprawy, co może mieć związek z faktem, iż obie strony prowadzą obecnie negocjacje.

 

Już mnie te spekulacje prasowe denerwują. wolałbym info, że kupili, a nie że zainteresowani :] Że trwają rozmowy, a może teraz..

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Za oficjalną:

 

Dziś roczny kontrakt z Lechem Poznań podpisał Panamczyk Luis Henriquez. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwa lata.

 

Zawodnik został wypożyczony Tauro FC do 30 czerwca 2008 roku, z opcją pierwokupu.

Odnośnik do komentarza
Za oficjalną:

 

Dziś roczny kontrakt z Lechem Poznań podpisał Panamczyk Luis Henriquez. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwa lata.

 

Zawodnik został wypożyczony Tauro FC do 30 czerwca 2008 roku, z opcją pierwokupu.

 

Hmm, Panamczyk :) Taka szczypta egzotyki w naszej lidze :]

 

Angielska Wiki podaje, że to obrońca. Patrząc na jego wzrost (1,74m) to chyba boczny :-k

Odnośnik do komentarza

Z pewnych, dość pewnych źródeł wiem co nieco na temat absencji Reissa. Owe źródło powiedziało mi, że Reiss został zawieszony przez zarząd za zbyt częste rozmowy z mediami. Miało to być pokazanie Reissowi, że bez Niego zespół również potrafi sobie poradzić i wygrywać. Jeżeli tak jest to zarząd ma u mnie dużego plusa za zdecydowanie. Natomiast, żeby nie było nieścisłości to Reiss wg mych informacji był kontuzjowany, ale mógł wystąpić już w meczu z Widzewem.

Odnośnik do komentarza

Stanowisko Orange w sprawie kibiców Lecha:

 

PTK Centertel systematycznie i konsekwentnie wspiera rozwój polskiej piłki nożnej i idei sportowej rywalizacji według zasad fair play. Sponsorując Orange Ekstraklasę firma daje wyraz sportowej pasji, a poprzez programy Orange Fair Play i Gram Fair - troski o przejrzystość zasad na boisku i na trybunach.

 

Podstawowym założeniem Orange Fair Play była wiara w polskich kibiców, którzy wspólnie z Orange od początku chcieli „odczarować" polskie stadiony, sprawić, by były kolorowe, przyjazne i bezpieczne. Dzięki ich zaangażowaniu, poświęcanemu czasowi i środkom, widowiska Orange Ekstraklasy zyskały niepowtarzalne oprawy, przełamujące panujące stereotypy o kibicach piłkarskich. Kluczową dla powodzenia programów stała się współpraca z Klubami Kibica m.in. Wiara Lecha. Promowanie i wspieranie takich godnych naśladowania postaw jest dla Orange zarówno przyjemnością, jak i zaszczytem.

 

Nieodłączną częścią kampanii Orange Fair Play jest projekt Stadion Kolejki, w którym Kluby Kibica są nagradzane za najbardziej widowiskowe oprawy spotkań Orange Ekstraklasy. Konkurs sprawił, iż kibice z równym zainteresowaniem śledzili wydarzenia na boisku i akcje kibiców na trybunach.

 

Po sukcesie i uznaniu, jakie zdobył wśród kibiców program Orange Fair Play, kolejnym krokiem stał się program Gram Fair. Jest on kierowany już nie tylko do kibiców piłki nożnej odwiedzających stadiony piłkarskie i zasiadających przed telewizorami, ale do szerokiego grona odbiorców, w tym do grona tzw. „milczącej większości" miłośników piłki nożnej.

 

Wydarzenia ostatnich dni stały się okazją do powracającej regularnie dyskusji o dopuszczalnych formach i środkach wykorzystywanych podczas opraw spotkań OE. Stało się to za sprawą kary, jaką Komisja Ligi spółki Ekstraklasa S.A nałożyła na Stowarzyszenie Wiara Lecha za używanie środków pirotechnicznych podczas oprawy meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań.

 

W świetle Ustawy o organizacji imprez masowych, wnoszenie i używanie środków pirotechnicznych jest niezgodne z prawem. Mimo niepodważalnej atrakcyjności, jaką zapewniają oprawy meczów z wykorzystaniem rac i innych środków pirotechnicznych, ich stosowanie podczas spotkań Orange Ekstraklasy jest niedozwolone, gdyż priorytetem jest bezpieczeństwo kibiców na stadionach. Według takich zasady opracowano także regulamin konkursu Stadion Kolejki, według którego Orange nagradza oprawy realizowane w ramach obowiązujących przepisów.

 

Zasady bezpieczeństwa na stadionach, podobnie jak zasad rozgrywania spotkań, ustalane są przez takie podmioty jak FIFA, PZPN i Ekstraklasa S.A. PTK Centertel, operator Orange, nie może więc być stroną w negocjacjach pomiędzy Stowarzyszeniem Wiara Lecha, a spółką Ekstraklasa.

 

Jednocześnie mając za cel dalszy rozwój polskiej piłki nożnej i atrakcyjność rozgrywek Orange Ekstraklasy, PTK Centertel chętnie weźmie udział w szerokiej dyskusji o formach dopingowania zawodników i budowaniu niepowtarzalnej atmosfery sportowego widowiska podczas spotkań Orange Ekstraklasy. PTK Centertel dalej będzie prowadzić programy Orange Fair Play, Gram Fair i tak doceniany przez rzesze kibiców Stadion Kolejki, respektując w każdym przypadku obowiązujące przepisy i normy prawa.

Odnośnik do komentarza

A więc przegraliśmy 2:4 z Wisłą po czterech błędach naszych zawodników. Przy pierwszej bramce zawinili Dolha i Tanewski, druga i czwarta to zasługa wyłącznie Dolhy, a trzecią zawalił Rengifo. W drugiej połowie dobrze zagrał Kotorowski, dwa gole strzelili Wilk i Cleber, więc wynik wygląda przynajmniej nie kompromitująco. Szkoda, że po raz kolejny nie umieliśmy wykorzystać naprawdę wielu dobrych sytuacji do strzelenia goli, i szkoda, że Dolha pękł psychicznie. Z wyjściowej jedenastki na dłużej powinni wypaść dzisiaj Dolha i Quinteros.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że tak będzie. Z początku poprzedniej rundy Quinterosa zastąpił Injać i wychodziło mu to bardzo dobrze. Tylko z ostatnich wypowiedzi Smudy wynika, że chcą u siebie grać 4-4-2 więc będzie miejsce tylko dla pary Szeryf - Murawski. No chyba, że Murawski - Quinters bądź Injać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...