Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Smetek - ale nie koniecznie cytowanie całego posta, kiedy odnosimy sie tylko do jego czesci. Fakt - czasem cytat jest konieczny, ale nie zawsze.

pewnie, że nie zawsze, ale jak czytam posty bez żadnego cytatu, to mnie krew zalewa, że potem wyżej muszę czytać i domniemywać, do którego postu autor wypowiedzi się odniósł

Odnośnik do komentarza

Smetek - ale nie koniecznie cytowanie całego posta, kiedy odnosimy sie tylko do jego czesci. Fakt - czasem cytat jest konieczny, ale nie zawsze.

dokładnie. Bardzo często cytowanie jest konieczne i wręcz wskazane. Ale jak się cytuje post pod postem cała wypowiedź odnosząc się ogólnie do niej - to wydaje mi się to poprostu zbyteczne (patrz na przykład co podałem wczoraj). Może faktycznie karanie za takie cos od razu warnami by było za ostro...ale można uczulić na to ludzi i kilka razy ostrzegać, a jak ktoś notorycznie (a są tu tacy delikwenci) bedzie mimo próśb tak robił to +1 nie będzie jakąś mega karą.

Jednych to nie irytuje, mnie ogromnie, szczególnie jak na telefonie się przegląda forum i cytowane są wypowiedzi po 30-40 linijek post pod postem by dopisac 3 słowa.

Odnośnik do komentarza

Smetek - ale nie koniecznie cytowanie całego posta, kiedy odnosimy sie tylko do jego czesci. Fakt - czasem cytat jest konieczny, ale nie zawsze.

Może faktycznie karanie za takie cos od razu warnami by było za ostro...ale można uczulić na to ludzi i kilka razy ostrzegać, a jak ktoś notorycznie (a są tu tacy delikwenci) bedzie mimo próśb tak robił to +1 nie będzie jakąś mega karą.

Jednych to nie irytuje, mnie ogromnie, szczególnie jak na telefonie się przegląda forum i cytowane są wypowiedzi po 30-40 linijek post pod postem by dopisac 3 słowa.

Qcz przygotuj KPI, ktore zostana umieszczone w regulaminie, i wedle nich mod team bedzie ocenial ilosc upomnien na przyznanie warna... jak dla mnie jest to dorabianie nadmiarowej pracy dla MT(fakt jest ich teraz wiecej... sa mimo wszystko pozyteczniejsze rzeczy do ogarniecia)

 

albo karzemy za kazdy incydent albo dajemy sobie z tym siana, co bedziesz robil jak ktos wklei artykul w quote i odniesie sie do tych 60 linijek subiektywnym komentarzem na jedna linijke, 6-7 slow...

 

zdarza mi sie przegladac forum na telefonie i nie mam takiego problemu, o ktorym wspominasz

Odnośnik do komentarza

peżet - zwykły przykład, bez przytyku do Ciebie.

 

 

 

Często jednak post taki jak mój wygląda tak (podkreślam post pod postem):

 

Qcz podał mój post do dyskusji tutaj, nawet nie pomyślałem, że może to komuś przeszkadzać. Obiecuję, że będę o tym pamiętał :)

peżet - zwykły przykład, bez przytyku do Ciebie.

 

Czy jest sens cytowania poprzedniego postu?

 

 

Może faktycznie wystarczy tylko zwrócić uwagę na problem (co zrobiłem wczoraj) i tak jak peżet obiecuje o tym pamiętac będzie o tym pamiętać kilku więcej userów i będzie coraz mniej takich sytuacji.

@smetek: wklejenie jakieś dłuższego artykułu a cytowanie post pod postem całej wypowiedzi dluższej niz 20-50 linijek to troszkę chyba inna sytuacja. Jednak zdarza się też, że ktoś wklei arta na te przysłowiowe 50 linijek, a osoba post pod nią cytuje cały post z artem by dopisać swoją opinie. Uważasz, że to nie zaśmieca? Jeśli ktoś coś dopisze po wklejeniu tego arta a chcemy sie do niego też odnieść to nie trzeba chyba całego quotować tylko napisać: w nawiazaniu do arta XXX, albo zacytować akapit do ktorego sie odnosimy...

 

Nie wiem mnie to drażni, zwróciłem tylko uwagę na "problem" co MT z tym zrobi - jego decyzja.

Odnośnik do komentarza

Tak nie mam pewności i wiesz co ja robię, albo pisze z cytowaniem całego posta do ktorego sie odnoszę (gdzie jest ostra dyskusja i posty pojawia sie jeden po drugiem, patrz np. livescoring) i jak trafi sie post pod postem EDYTUJE i wywalam cytat, albo jak piszę w tamacie gdzie nikt go nie przegląda to pisze posta bez cytowania i jak się przypadkiem cos pojawi dokladam quote :P

btw na tym skrypcie jest niezly bajer bo w trakcie pisania szybkiej odpowiedzi wyskakuje info: "dodano posta w trakcie pisania" i mozesz podejrzec i dodac cytat aby nie stracić kontekstu. Dla chcącego porządku nic trudnego ;)

 

[...] karanie warnem za takie coś nie byłoby adekwatne do wagi przewinienia.

jako ciekawostkę napisze, ze na forum WL za cytowanie post pod postem jest warn, za cytowanie długiego posta a nie akapitu do którego się odnosimy -warn.

a warny maja tam inna wagę niz u nas:

- ostrzeżenie 20% - blokada pisania na forum przez 7 dni

- ostrzeżenie 40% - zawieszenie konta na 14 dni;

- ostrzeżenie 60% - zawieszenie konta na 21 dni;

- ostrzeżenie 80% - zawieszenie konta na 30 dni;

- ostrzeżenie 100% - ban

 

u nas MT jest łaskawy...jakieś +1, potem +2 i to za przewinienia powiedzmy dużej rangi. Dodam jeszcze, że warny tam NIGDY nie wygasają, jedynie po ROKU można poprosić o zdjęcie i mod może odmówić bez podania przyczyny. Mozna miec jakies 20% i zacytowac post pod postem i dostać zawieszkę na 14 dni :) Baaa za pierwsza pierdołke jest 7 dni odsiadki... Sielanka jest u nas :) To tak tylko dla tych co mówią, że MT jest surowy jak da komuś za naprawdę duże przewinienie 7-14 dni bez pisania postów.

Odnośnik do komentarza

u nas MT jest łaskawy...jakieś +1, potem +2 i to za przewinienia powiedzmy dużej rangi. Dodam jeszcze, że warny tam NIGDY nie wygasają, jedynie po ROKU można poprosić o zdjęcie i mod może odmówić bez podania przyczyny. Mozna miec jakies 20% i zacytowac post pod postem i dostać zawieszkę na 14 dni :) Baaa za pierwsza pierdołke jest 7 dni odsiadki... Sielanka jest u nas :) To tak tylko dla tych co mówią, że MT jest surowy jak da komuś za naprawdę duże przewinienie 7-14 dni bez pisania postów.

 

Fora kibicowskie to akurat antyprzykład moderacji :) Na forum Jagiellonii bana dostać można za każdą wypowiedź inną niż Jedyna Właściwa Linia Poglądów Ustalona Przez Kumatych ;) Tak więc podawanie forum WL jest dla mnie kandydatem do posta roku.

Odnośnik do komentarza

W imieniu MT informuję, że dalsze wykorzystywanie Marynii (oraz w szczególności innych tematów) do podawania linków do stron (lub innych informacji) wspierających piractwo będzie skutkowało wyciąganiem konsekwencji regulaminowych. W ostatnich dniach nasiliły się praktyki podawania linków do stron, na których można było znaleźć daj.mi.bana do FM 2012, a takie praktyki nigdy nie były i nie będą mile widziane na CMF.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że wszelkie teksty o graniu na pirackiej wersji, podczas gdy takowa nie istniała, były traktowane jako żart, bo takowymi raczej miały być, zarówno patrząc na styl wypowiedzi, jak i prawdopodobieństwo tego, że dana osoba faktycznie gra na "piracie".

 

A różnica względem ostatnich lat chyba była spowodowana właśnie czasem jaki minął od premiery do czasu obejścia zabezpieczeń.

Wszak dawniej często bywało tak, że szybciej gra ukazywała się w internecie niż w legalnych kanałach dystrybucji. Także odróżnienie kto faktycznie gra w Fm-a od cioci z Rosji, a kto ma oryginał(albo nie ma wcale i nie zamierza ściągać) ale sobie żartuje, byłoby bardzo ciężkie. W tym roku, do wczoraj/dzisiaj, było wiadomo, że ci którzy grali mieli oryginały, cokolwiek by nie pisali o krakach etc.

 

Tak ja się na to zapatruję.

Odnośnik do komentarza

Dostrzegam, ale takowych nie widziałem, być może przeoczyłem, albo jeszcze nie doczytałem do tego momentu ;)

Za to wcześniej widziałem pełno tekstów typu "Jest jusz krak?????", "Właśnie ściągam pirata!1111" etc. I właśnie o takich mówiłem, podawanie linków do stron z nielegalnym oprogramowaniem to coś innego ;)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...