Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Johnissem. Warn dla SZU moim zdaniem mocno kontrowersyjny, w Maryni często padają i będą padać tego typu posty, więc za każdą "obrazę" kogoś będą warny?

 

Co ciekawe większość z nich nie ma nic wspólnego z poważnym obrażaniem. Przeważnie żartujemy sobie w dość ostry sposób. Agresji w tym nie ma, może odrobina złośliwości.

Racja, to po prostu Marynia. Warny w Maryni to powinny być za takie wypowiedzi jak np. ostatnie Tofu o rodzicach Johnissa, a nie za "jebanego analfabetę", bo nie była to jakaś chamska, agresywna wypowiedź, a maryniowa złośliwość ;). 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Johnissem. Warn dla SZU moim zdaniem mocno kontrowersyjny, w Maryni często padają i będą padać tego typu posty, więc za każdą "obrazę" kogoś będą warny?

 

Co ciekawe większość z nich nie ma nic wspólnego z poważnym obrażaniem. Przeważnie żartujemy sobie w dość ostry sposób. Agresji w tym nie ma, może odrobina złośliwości.

Racja, to po prostu Marynia. Warny w Maryni to powinny być za takie wypowiedzi jak np. ostatnie Tofu o rodzicach Johnissa, a nie za "jebanego analfabetę", bo nie była to jakaś chamska, agresywna wypowiedź, a maryniowa złośliwość ;).

 

Co do Tofu to po części go rozumiem. Johniss wyjątkowo go prowokował. Sprawa zamknięta.

 

Jeśli chodzi o jawność warnów i raportów to mam mieszane uczucia. Widzielbyśmy jak działa MT i moglibyśmy oceniać słusznosć warnów, tylko czy warto? Znowu zaczęłby się konflikty i kopanie z koniem.

MT powinien jedynie nieco wyluzować jeśli chodzi o Marynię. Temat ten powinny moderowac osoby wkręcone w klimat. Znające użytkowników i ich sposób zachowania.

Jeżeli napiszę, że "Messi to cieć" nie znaczy, że obrażam kibiców Barcelony i samego zawodnika. Ot chcę się trochę podroczyć z me_who'em czy kkamillo. Bez cienia agresji.

Odnośnik do komentarza

zgadzam się, że jawność warnów zdecydowanie posłużyłaby dokładniejszej ocenie sprawności i funkcjonowania tworu zwanego ModTeamem ;) niby na jakiej podstawie mamy teraz zbierać informacje na temat 'pracy' moderatorów, skoro - poza zamykaniem tematów - tak naprawdę nie wiemy co robią?

 

a co do swojego warna, to pominę to milczeniem. Bo to śmieszna sytuacja, ale skoro Tofu się poczuł urażony to okej, jego prawo. Szkoda, że jest tak niekonsekwentny, ale nie komentuję więcej, bo znów dostanę ostrzeżenie :)

Odnośnik do komentarza

W ogóle ja bym wyłączył raporty, bo to moderator ma w odniesieniu do danej sytuacji ocenić czy to było obraźliwe czy przesadne. Oczywiście jego warny i powody powinny być jawne, żebyśmy mogli potem oceniać czy dany moderator się nadaje do swojej roli.

 

A co jak będę miał zły dzień i będzie mnie denerwowała każda odpowiedź w moim kierunku? Wszystkich zbanują po moich raportach, bo poczułem się urażony?:P

Odnośnik do komentarza

zgadzam się, że jawność warnów zdecydowanie posłużyłaby dokładniejszej ocenie sprawności i funkcjonowania tworu zwanego ModTeamem ;) niby na jakiej podstawie mamy teraz zbierać informacje na temat 'pracy' moderatorów, skoro - poza zamykaniem tematów - tak naprawdę nie wiemy co robią?

 

 

popieram. Teraz nie wiadomo, ze co kto dostał warna, odnosi się to szczególnie do postów, które są ciężkie w interpretacji i dodatkowo znajdują się w Marynii.

Odnośnik do komentarza

W ogóle ja bym wyłączył raporty, bo to moderator ma w odniesieniu do danej sytuacji ocenić czy to było obraźliwe czy przesadne. Oczywiście jego warny i powody powinny być jawne, żebyśmy mogli potem oceniać czy dany moderator się nadaje do swojej roli.

 

A co jak będę miał zły dzień i będzie mnie denerwowała każda odpowiedź w moim kierunku? Wszystkich zbanują po moich raportach, bo poczułem się urażony?:P

z raportów raczej nikt nie zrezygnuje, bo ułatwiają pracę moderatorom w dużym stopniu. Tylko trzeba odróżnić służenie dobrej sprawie od zwyczajnego podpierdalania ;)

Odnośnik do komentarza

Z doswiadczenia moderatora:

a) o ile pamietam, modul ostrzezen w IPB nie umozliwial demonstrowania ostrzezen, ale moze dodali jakies ustawienia i sie to zmienilo...

b) to, ze ktos sklada raport, nie jest rownoznaczne z ukaraniem autora raportowanego posta - po to moderatorzy maja mozgi, zeby z nich korzystac

Odnośnik do komentarza
Ostatnimi czasy niektóre warny podchodzą pod mocną kontrowersję (przykładowo dla Jaha i teraz SZU)

poniewaz to ja przyznalem Jahowi trzecie ostrzezenie, ktore bylo rownoznaczne z 14-dniowym banem czuje sie wywolany do tablicy - przekrecanie nazwisk sportowcow, druzyn, etc... zostalo juz dawno dawno temu uznane za wykroczenie podlegajace ostrzezeniu, zwlaszcza jesli jest to przekrecanie nacechowane negatywnie. "Messi-Sresi" jest tak samo nacechowane jak np. Malysz-Sralysz, za to niegdys rowniez bywaly ostrzezenia.

Uprzedzajac kolejne placze i zale: tak, tak samo zareagowalbym gdyby ktos napisal Casillas-Srasillas albo Ronaldo-Sronaldo.

Chciałbym, by ich praca podlegała trochę szerszej ocenie, niż tylko Mod Teamu - skoro to jest władza wybrana m.in. przez nas, chcemy wiedzieć, jakich argumentów używają, np. do wlepiania ostrzeżeń

Tutaj nie masz racji. Kolejni czlonkowie ModTeamu sa wybierani przez ModTeam, nie przez Uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio pojawiła się propozycja aby mianować nowych moderatorów dla działów FMowych. Padły nawet nicki. Kolejny raz daję Wam więc możliwość wypowiedzenia się w kwestii mianowania nowych moderatorów. Tym razem niech dyskusja toczy się na forum publicznym. Zaproponowano mi trzy osoby: Kinasa, Smetka i Dudka. Mam wyrobioną opinię na temat tych osób jednak chciałbym poznać Wasze zdanie na temat czy nadają się na funkcję moderatorów.

 

Jeżeli ktoś ma propozycję innej osoby to proszę ją wymienić z nicka. Tylko bez absurdalnych propozycji proszę.

czyli jakiś wpływ mamy, nie?
Odnośnik do komentarza

Na wielu forach kwestia informowania użytkowników forum o tym, że ktoś dostał bana/warna odbywa się w specjalnym temacie do tego przeznaczonym i moim zdaniem byłoby dobrym pomysłem wprowadzenie tego tutaj.

Temat zamknięty, powiedzmy "Ogłoszenia parafialne", i w nim każdy mod dając bana/warna musi napisać komu daje karę, jaką, za co (link do posta, opis sytuacji jak np. reklama itp.) i na ile (w przypadku bana). Nie wymaga to gigantycznego nakładu pracy i problem będzie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza

Nagle zachciało się Wam oceniać warny moderatorów. Niektórym się chyba ostro w głowach poprzewracało. Do tej pory funkcjonowało to dobrze i nic w tej kwestii się nie zmieni. Poza tym technicznie upublicznienie warnów jest niemożliwe.

 

Już pomijam to, że bezczelnością jest robienie z siebie ofiary mając taką kartotekę jak SZU.

 

Przy okazji pragnę podziękować tym osobom, które wsparły nas finansowo. Od nowego roku jest już 9 zaksięgowanych wpłat. Prosimy o kolejne.

Odnośnik do komentarza

Nagle zachciało się Wam oceniać warny moderatorów. Niektórym się chyba ostro w głowach poprzewracało. Do tej pory funkcjonowało to dobrze i nic w tej kwestii się nie zmieni. Poza tym technicznie upublicznienie warnów jest niemożliwe.

 

Już pomijam to, że bezczelnością jest robienie z siebie ofiary mając taką kartotekę jak SZU.

a w którym miejscu ja robię z siebie ofiarę? W historii swojej kartoteki nie zgodziłem się z bodaj jednym ostrzeżeniem, resztę zaakceptowałem ;) skoro jest to technicznie niemożliwe to koniec tematu, bo o czym tu dyskutować.

Odnośnik do komentarza

Nagle zachciało się Wam oceniać warny moderatorów. Niektórym się chyba ostro w głowach poprzewracało. Do tej pory funkcjonowało to dobrze i nic w tej kwestii się nie zmieni. Poza tym technicznie upublicznienie warnów jest niemożliwe.

 

Już pomijam to, że bezczelnością jest robienie z siebie ofiary mając taką kartotekę jak SZU.

 

Jesteś niekonsekwentny. Z byle pierdnięcia Pucka potrafiłeś zrobić 5 ankiet.

Odnośnik do komentarza

Nagle zachciało się Wam oceniać warny moderatorów. Niektórym się chyba ostro w głowach poprzewracało. Do tej pory funkcjonowało to dobrze i nic w tej kwestii się nie zmieni. Poza tym technicznie upublicznienie warnów jest niemożliwe.

 

Już pomijam to, że bezczelnością jest robienie z siebie ofiary mając taką kartotekę jak SZU.

 

Jesteś niekonsekwentny. Z byle pierdnięcia Pucka potrafiłeś zrobić 5 ankiet.

Bo Pucek piedzial glosno, uparcie, smierdzaco i wiedzial gdzie wbic szpilke.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem o co Johnissowi chodzi, ale abstrahując od prowokacji jestem całkowicie przeciw jakiejś jawności. Jeszcze tego brakuje by akolici SZk'a i jemu podobnych widzieli każdy drobny kruczek do którego by się można przypieprzyć. To forum można by zamknąć, zostawiwszy jeden temat do kłócenia się z Iconem i dopierdalania mu, bo gdzieś przecinek jest w złym miejscu w uzasadnieniu warna. Jestem totalnie przeciwny!

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...