Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałoby mi się to, że kiedy zgłaszam raport, to dostaje potwierdzenie tego, że był skuteczny lub, że moderator uznał go za bezzasadny, bo na przykład dzisiaj raportując użytkownika o wyglądzie i zachowaniach ogra, a może bardziej trolla (wielkiego i tępego) i to bynajmniej nie takiego ze Shreka - zabawnego i szlachetnego, tylko z dzikich lasów północnej Europy, który notorycznie zwraca się do użytkowników zwrotem wypierdalaj, nie wiem czy został za to ukarany, czy jest na takie zachowania przyzwolenie ModTeamu, wbrew regulaminowi CM Forum.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, o co Ci chodzi, Melerski, ale ja pamietam z doswiadczenia moderatora zarowno czasy upublicznionych ostrzezen, jak i czasy nieupublicznionych. Te pierwsze forum spokojnie przetrwalo, a roznica miedzy tamtym systemem a obecnym polegala na tym, ze kontrola publiczna moderatora (hint: nie tylko Icona) byla duzo wieksza, anizeli obecnie.

 

Teraz nigdy nie wiemy, jak sie pewne sprawy koncza, nie wiadomo, kto ma knebla/bana i za co. Sam wielokrotnie musialem udzielac na nowym skrypcie informacji na PW userom, ktorzy byli ciekawi, jak zakonczyly sie bulwersujace ich sprawy. Zwykle zadawali konkretne pytanie, bo interesowalo ich co sie stanie, jesli sami popelnia podobny tekst (przypomina to troche - warto wspomniec, ze nadal niedokonczona - sprawe stulejarsko-nolajfowska).

 

Zdajmy sobie sprawe, ze odwolanie De Rapha (pomijajac jego styl i zachowanie owczesnego MT) nie mogloby sie np. rozegrac na obecnym skrypcie, gdyz nikt poza karanymi userami nie ma wgladu w logi ostrzezen, a wiec mniej zorientowanym trudno pozyskac wiedze, pozwalajaca ocenic dzialania moda.

 

Obecnie mozna niewygodnego usera wywalic z forum po cichu i nikt nawet nie zauwazy - nie bedzie wiadomo, ktory moderator go wywalil, za co go wywalil etc. Prawda jest taka, ze obecny system wzmacnia (wszech)wladze MT, a oslabia pozycje usera - i to jest slabe, ale moze kiedys uda sie znalezc/napisac skrypt ostrzezen, pozwalajacy rozwiazac problem niewidocznych logow ostrzezen (dawno nie bylem w panelu IPB, ale moze wystarczy poeksperymentowac z prawami grup? Czy moge miec prosbe do Icona i Fenomena, a takze do innych forumowych informatykow, o sprawdzenie mozliwych rozwiazan w tej kwestii?).

 

Zapytacie, po co nam te logi? Juz odpowiadam: MT sam serwuje nam wiele dzialan, podwazajacych jego autorytet. Lista malo chwalebnych dzialan tylko z ostatniego okresu jest imponujaca (afera stulejarska, sprzeczne deklaracje w sprawie opcji zadna z powyzszych w CMF Awards, wybiorcze karanie za piramidy, agresywny i prostacki jezyk w stosunku do userow - nie, nie poprzewracalo nam sie w glowach, niekonsekwencja w stosunku do rozpatrywania wnioskow userow etc.), wiec rodzi sie pytanie, czy jest to dobra i odpowiednia wladza dla CMF. Ze skladu MT ubylo w zeszlym roku kilka doswiadczonych osob, ale nie mozemy wciaz stosowac taryfy ulgowej dla obecnie nam panujacych tylko dlatego, ze sa jeszcze (nomen omen) zieloni. Zwlaszcza w sytuacji, kiedy praktycznie nie mozemy ich kontrolowac ani rzetelnie ocenic (brak publicznych logow ostrzezen). Z tego wzgledu dosc zabawna wydaje mi sie kategora Moderator Roku w CMF Awards.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie da sie ze strony technicznej upublicznic warnow to najprostszym rozwiazaniem bedzie jak ktos pisal zalozenie zamknietego tematu w ktorym [A] beda pisac posty kto i za co dostal warna. Dodatkowo mozna zalozyc temat do odwolan/dyskusji ale ktos bedzie musial nad nim panowac zeby nie zrobil sie smietnik ;) Chociaz mi tam akurat rybka czy to widac czy nie. Zrobcie ankiete i kazdy sie wypowie. Chyba, ze ktos ma inny pomysl.

Odnośnik do komentarza

Widziałoby mi się to, że kiedy zgłaszam raport, to dostaje potwierdzenie tego, że był skuteczny lub, że moderator uznał go za bezzasadny, bo na przykład dzisiaj raportując użytkownika o wyglądzie i zachowaniach ogra, a może bardziej trolla (wielkiego i tępego) i to bynajmniej nie takiego ze Shreka - zabawnego i szlachetnego, tylko z dzikich lasów północnej Europy, który notorycznie zwraca się do użytkowników zwrotem wypierdalaj, nie wiem czy został za to ukarany, czy jest na takie zachowania przyzwolenie ModTeamu, wbrew regulaminowi CM Forum.

Zwraca się tak tylko do wkurwiających i niechcianych w Maryni (a może i na całym forum), więc nie uogólniaj :]

Odnośnik do komentarza

Wszystko ok, ale nie rozumiem całej tej idei kontrolowania modteamu. Mnie modteam w niczym nie przeszkadza, a wydaje mi się, że sporo z forum korzystam. Może nie wypowiadam się dziś tak często jak kiedyś w tematach okołogrowych lub o FMie, ale piszę posty, zakładam tematy i jakoś mi modteam w drogę nie wchodzi. Nie potrzebuję ich kontrolować, nie obrażam się też jak dostanę warna (owszem mam parę na koncie, kiedyś nawet toczyłem o jeden z nich boje z Iconem) - serio, może jestem prosty, ale w moim odczuciu jak ktoś chce po prostu korzystać z forum to mu MT na drodze nie stoi, a wiedza kto, z kim i po co jest mu do niczego nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Mnie modteam w niczym nie przeszkadza, a wydaje mi się, że sporo z forum korzystam.

Nie mozemy opierac sie jedynie na Twoim doswiadczeniu, wystarczy, ze znajdzie sie jedna osoba, ktora napisze cos przeciwnego i co wtedy? Przeciez tez jest userem, tez ma swoje racje...

 

Tym, ktorzy nie maja potrzeby kontrolowania MT, widocznosc ostrzezen nie zawadzi - po prostu nie beda w nie klikac. Tym, ktorzy sa jednak zainteresowani stanem forumowej wladzy, jej sprawiedliwoscia, kultura pracy, skutecznoscia etc. - bardzo pomoze. Przeciez to zadna nowosc (byla w czasach phpBB), a przeciez jawnosc dzialan moderatorow w niczym im nie wadzi, o ile nie maja nic do ukrycia... Kontrola sprawujacych funkcje publiczne to dosc wazny temat, zwlaszcza na forum, na ktorym mozna nie doczekac sie oficjalnego stanowiska MT w prostych sprawach, i to mimo wielu prosb i ponaglen.

 

serio, może jestem prosty, ale w moim odczuciu jak ktoś chce po prostu korzystać z forum to mu MT na drodze nie stoi, a wiedza kto, z kim i po co jest mu do niczego nie potrzebna

Serio, moze jestem prosty, ale jak chce po prostu korzystac z forum, a po prostu czlonek MT wystawia mi po prostu warna i knebla za cos, za co po prostu nikt inny warna nie dostaje, to ja sie po prostu pytam, jak to po prostu jest...

 

To jeszcze polurkaj SZk nad modami umożliwiającymi ignorowanie tematów i dzień można uznać za udany ;)

Nie bede odbieral chleba ModTeamowi, chociaz i tak pewnie za jakis czas uslysze, ze mimo konkstruktywnych propozycji, uarguemntowanych i podanych niemalze na tacy, jestem najwiekszym wrzodem na pupci tego forum czy cos w tym stylu...

Odnośnik do komentarza

Hm, meczaca robi sie nie tylko nieslownosc Pucka i jego zapewnienia, ze juz sie wiecej nie odezwie, ale takze chec reformowania niereformowalnego przez SZk. Ja juz od dawna nie mam zludzen, ze tu bedzie normalnie, ze praca MT bedzie jawna i ze ktokolwiek z MT poza Iconem wda sie w jakas konstruktywna dyskusje z uzytkownikami. Tak samo, jak Meler egzystuje tu, czerpie z tego przyjemnosc i mam w dupie tak polityke MT, jak i wszelakie warny przyznawane przez MT, bo ani szacunku, ani respektu to gremium (poza jednostkami) u mnie nie budzi.

Odnośnik do komentarza

Widziałoby mi się to, że kiedy zgłaszam raport, to dostaje potwierdzenie tego, że był skuteczny lub, że moderator uznał go za bezzasadny, bo na przykład dzisiaj raportując użytkownika o wyglądzie i zachowaniach ogra, a może bardziej trolla (wielkiego i tępego) i to bynajmniej nie takiego ze Shreka - zabawnego i szlachetnego, tylko z dzikich lasów północnej Europy, który notorycznie zwraca się do użytkowników zwrotem wypierdalaj, nie wiem czy został za to ukarany, czy jest na takie zachowania przyzwolenie ModTeamu, wbrew regulaminowi CM Forum.

Zwraca się tak tylko do wkurwiających i niechcianych w Maryni (a może i na całym forum), więc nie uogólniaj :]

Tak, ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. Żeby było jasne - nie dbam o siebie; mnie nie ciągnie do Maryni, znoszę baty i odpowiadam. Ale też przypominam sobie sytuacje, gdzie zaglądali tam nowi, młodzi użytkownicy i byli witani w podobny sposób. I nie przypominam sobie sygnału ze strony ModTeamu, że takie zachowania są karane, a domniemam i to domniemanie graniczące z pewnością, że są zupełnie tolerowane. Wiem, że to czasem takie igrzyska dla kasty chamów, ale chciałbym wiedzieć już do końca, czy ten raport był zasadny, czy nie, bo to świadczy o osobach, które są tu moderatorami.

Odnośnik do komentarza
mam w dupie tak polityke MT, jak i wszelakie warny przyznawane przez MT, bo ani szacunku, ani respektu to gremium (poza jednostkami) u mnie nie budzi.

No tak, ale jestes czlonkiem tej spolecznosci, raczej zaangazowanym i doswiadczonym, wiec zapewne zdajesz sobie sprawe, ze przyjmowanie takiej postawy moze doprowadzic do stopniowego upadku tej spolecznosci. Troche szkoda byloby, gdyby lata budowania jej poszly na marne, bo wszyscy przyjeli, ze MT to banda frajerow.

Odnośnik do komentarza

Tak, ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. Żeby było jasne - nie dbam o siebie; mnie nie ciągnie do Maryni, znoszę baty i odpowiadam.

Zaprawde nieslychanym altruista jestes tak dbajac o forum ktorego likwidacje postulowales.

 

mam w dupie tak polityke MT, jak i wszelakie warny przyznawane przez MT, bo ani szacunku, ani respektu to gremium (poza jednostkami) u mnie nie budzi.

No tak, ale jestes czlonkiem tej spolecznosci, raczej zaangazowanym i doswiadczonym, wiec zapewne zdajesz sobie sprawe, ze przyjmowanie takiej postawy moze doprowadzic do stopniowego upadku tej spolecznosci. Troche szkoda byloby, gdyby lata budowania jej poszly na marne, bo wszyscy przyjeli, ze MT to banda frajerow.

Zgadzam sie SZk - ale jesli ktos prezentuje zachowanie godne betonu z PZPN to ja naprawde mam w zyciu ciekawsze rzeczy do roboty niz walka z wiatrakmi. Zdaje sobie sprawe, ze brak dzialania moze byc zgubny, ale naprawde nie mam juz pomyslu co moglbym zrobic. Jak widac Twoja taktyka tez guzik daje i niestety trzeba by obrac inna droge.

 

Mozliwe, ze takiej drogi nie mam i po prostu dosliszmy do momentu w ktorym trzeba po prostu przejsc nad tym do porzadku dziennego i poszukac sobie innego miejsca kiedy to przestanie funkcjonowac.

Odnośnik do komentarza

Tak, ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. Żeby było jasne - nie dbam o siebie; mnie nie ciągnie do Maryni, znoszę baty i odpowiadam.

Zaprawde nieslychanym altruista jestes tak dbajac o forum ktorego likwidacje postulowales.

Muszę starać się dbać, bo do tego miejsca odsyła się z oficjalnej strony serii Football Manager w Polsce. Skoro się nie da go zlikwidować, to próbuje o nie dbać.

Odnośnik do komentarza

Tak, ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego o czym piszesz. Żeby było jasne - nie dbam o siebie; mnie nie ciągnie do Maryni, znoszę baty i odpowiadam.

Zaprawde nieslychanym altruista jestes tak dbajac o forum ktorego likwidacje postulowales.

Muszę starać się dbać, bo do tego miejsca odsyła się z oficjalnej strony serii Football Manager w Polsce. Skoro się nie da go zlikwidować, to próbuje o nie dbać.

Ja bym powiedzial, ze probujesz stwarzac pozorny dbania o nie do realizacji swoich wlasnych gierek i cieszysz sie jak dziecko kiedy udaje Ci sie kogos sprowokowac.

 

Przeciez i tak najchetniej bys to forum zaoral, nieprawdaz?

Odnośnik do komentarza

Zamiast się zająć robieniem czegoś konstruktywnego znów wylewacie swoje żale. Trzeba było napisać, że chodzi o głosowanie. Zaraz Wam zrobię kolejną upragnioną ankietę i sobie sami zdecydujecie czego chcecie. Nie obiecuję jednak, że znajdę czas i chęci aby technicznie przerobić system widoku ostrzeżeń. Koniec tematu.

 

I jeszcze w kwestii wyjaśnienia. SZk próbuje manipulować opinią publiczną. Linki przez niego podane tyczą się innych wersji niż ta zainstalowana na naszym forum. Na przyszłość jeżeli się na czymś nie znasz to nie zabieraj głosu.

 

Natomiast kwestia stulejarska została wyjaśniona i tu również SZk okłamuje wszystkich dookoła. Decyzja była prosta - ban zostanie cofnięty kiedy Hyde zadeklaruje, że przeprosi użytkowników. Co więcej przekazywałem to SZk i mam na to dowody.

Odnośnik do komentarza
Zaraz Wam zrobię kolejną upragnioną ankietę i sobie sami zdecydujecie czego chcecie. Nie obiecuję jednak, że znajdę czas i chęci aby technicznie przerobić system widoku ostrzeżeń.

To po co ta ankieta, skoro nie przejawiasz zbyt duzej ochoty do respektowania jej wynikow? Listek figowy?

 

I jeszcze w kwestii wyjaśnienia. SZk próbuje manipulować opinią publiczną. Linki przez niego podane tyczą się innych wersji niż ta zainstalowana na naszym forum. Na przyszłość jeżeli się na czymś nie znasz to nie zabieraj głosu.

Jesli w starszych wersjach dzialaly, to znaczy, ze taka opcja byla dostepna od dawna, a Ty do dzis twierdziles, ze to niemozliwe. Kto tu manipuluje? Szydlo wyszlo z worka, albo root admin okazal sie niekompetentny (mowil, a nie wiedzial), albo oszukiwal wszystkich od dawna (wiedzial, ale nie powiedzial). Do tego probuje swoje klamstwo/nieudolnosc zatuszowac, atakujac personalnie uzytkownika, ktory a) uargumentowal potrzebe wprowadzenia zmian b) naprowadzil admina na rozwiazanie problemu. Kolejny minus dla MT, kolejny dowod na to, ze nie warto im ufac.

 

Ja nie pisze, ze to sa rozwiazania do aktualnej wersji, pisze, ze to mozliwe oraz ze sa ludzie, ktorzy to zrobili. Kompetentny admin z pewnoscia bedzie potrafil sie z nimi skontaktowac, sprawdzic zaproponowane przez nich rozwiazania, ew. dostosowac najbardziej aktualne mody do obecnego skryptu.

 

Natomiast kwestia stulejarska została wyjaśniona i tu również SZk okłamuje wszystkich dookoła. Decyzja była prosta - ban zostanie cofnięty kiedy Hyde zadeklaruje, że przeprosi użytkowników. Co więcej przekazywałem to SZk i mam na to dowody.

Nie o to chodzi, chodzi o jednoznaczne okreslenie, czy za nazwaniem kogos stulejarzem/nolajfem sa ostrzezenia i jakie. Uargumentowalem wczesniej, dlaczego rozwiazanie zaproponowane przez Icona w podsumowaniu dyskusji nie jest dobre - i mam na to dowody.

Odnośnik do komentarza
To po co ta ankieta, skoro nie przejawiasz zbyt duzej ochoty do respektowania jej wynikow? Listek figowy?

A kto powiedział, że nie zamierzam? Zamierzam, ale nie mam na to czasu, więc nie obiecuję, że od razu po zakończeniu głosowania taka opcja się pojawi.

Jesli w starszych wersjach dzialaly, to znaczy, ze taka opcja byla dostepna od dawna, a Ty do dzis twierdziles, ze to niemozliwe. Kto tu manipuluje? Szydlo wyszlo z worka, albo root admin okazal sie niekompetentny (mowil, a nie wiedzial), albo oszukiwal wszystkich od dawna (wiedzial, ale nie powiedzial). Do tego probuje swoje klamstwo/nieudolnosc zatuszowac, atakujac personalnie uzytkownika, ktory a) uargumentowal potrzebe wprowadzenia zmian b) naprowadzil admina na rozwiazanie problemu. Kolejny minus dla MT, kolejny dowod na to, ze nie warto im ufac.

Ale ty jesteś śmieszny. Dobrze wiesz, że nigdy nie stosowałem na tym forum modyfikacji, które w jakiś sposób mogłyby ingerować w kod i licencję. Ja znam warunki użytkowania skryptu i wiem na co mogę sobie pozwolić, a na co nie. Modyfikacje, do których podałeś linki:

1. nie gwarantowały 100% skuteczności,

2. wiązały się z ryzykiem spadku wydajności,

3. nie były legalne i wspierane przez oficjalny support

4. gwarantowały działanie tylko i wyłącznie w zakresie jednej wersji. Po aktualizacji skryptu stawały się niekompatybilne.

 

Albo się bawimy w legalne forum, robimy składki, kupujemy skrypt i zobowiązujemy się do przestrzegania zasad licencyjnych, albo kończymy z tym, skoro chcecie nielegalnych rozwiązań. Na IPB można spokojnie funkcjonować bez supportu, ważności licencji i z pirackimi modyfikacjami. Ale wtedy poszukajcie sobie innego admina i osób, które się pod tym podpiszą. Bo ja się pod tym nie podpiszę.

 

Uprzedzając debilne pytania jak to zrobię, że jeżeli ankieta zakończy się wynikiem na TAK będzie to legalne - nie twoja w tym broszka. Jak się nie uda zrobić tego legalnie to powstanie temat, w którym każdy moderator odnotuje fakt ukarania użytkownika ostrzeżeniem. Będzie to temat zamknięty. Ja się nie boję publicznych ostrzeżeń i ewentualnego rozliczania się z nich. Pewni możecie być jednego - jeżeli przegłosujecie to na tak, to bawienie się w czyjegoś adwokata będzie skutkowało natychmiastowym zakazem pisania. Jeżeli coś ma służyć funkcji informacyjnej to taką niech pozostanie.

 

Więc wsadź sobie te swoje prywatne wyjazdy w moim kierunku między bajki. Albo dyskutuj o problemie, albo zamilknij, bo nie mam czasu ani ochoty na przepychanki z kimś tak nieistotnym jak ty.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...