Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

A czemu ma to nie zadzialac? W Schalke tez postawili na Slomke i wcale na tym zle nie wyszli. Jakby kazdy tak myslal jak ty, to bysmy mieli tylko 150 letnich trenerow i nigdy by nikt nowy szansy nie dostal.

pomagier wywalonej łamagi (a więc współodpowiedzialny za przygotowanie do sezonu)

Z tym tez sie nie zgodze. Von Heesen z nim wczesniej nie pracowal, a jak go sobie zazyczyl, to zostal on zatrudniony. On i von Heesen to zupelnie dwie inne bajki. Czolowi zawodnicy tacy jak Schäfer, Mintal, Pinola wypowiedzieli sie za nim, bo twierdza, ze ma on wspanialy kontakt z druzyna. Wszyscy zgodnie powiedzieli, ze z nim chce im sie znowu grac w pilke. Skonczyla sie dyktatura vH i wszyscy odzyli. Osobiscie meczu poniedzialkowego nie widzialem, ale skoro Charisteas u vH nie miescil sie do skladu, a teraz zostaje wybrany graczem spotkania, to to chyba mowi samo za siebie. Czemu nie dac mu szansy?

Teraz mozemy pisac, az nam palce odpadna. Teraz ma 2 tygodnie zeby z druzyna popracowac. Niech rozegra 4 spotkania i wtedy bedziemy oceniac. A co on ma w CV napisane to mi wiesz kolo czego lata. Skoro w mniejszym lub wiekszym stopniu planowal druzyne, to wie co ma i musi z tym pracowac.

Sprzedali wszystkich obrońców

Z tym tez sie nie zgodze. Jesli chodzi o obroncow to oddany zostal raptem Glauber i Beauchamp, ktorzy grali tragicznie. W ich miejsce kupiony zostal Gonçalves i Kammermeyer. Po kontuzji Wolfa kupili teraz jeszcze Mitreskiego. Do tego jest jeszcze Spiranovic. Nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz?

Teraz napewno powiesz, ze to nie sa doswiadczeni zawodnicy. A gdzie oni maja doswiadczenia nazbierac jak nie w 2 lidze? W zezerwach juz grali. Skoro uwaza sie ze cos potrafia, to czemu nie maja byc zawodnikami uzupelniajacymi i w razie potrzeby zamykac dziury.

Wez mnie nie denerwuj tym marudzeniem!!! W zeszlym sezonie 1899 Hoffenheim mial po 4 kolejkach 1 punkt na koncie, a Borussia M'gladbach 2. Niech sie zgraja i poukladaja kolo 6 kolejki bedzie mozna pogdybac, ale nie teraz. I wcale w zespole nie jest tak zle jak ty to widzisz, bo teraz wraca spokuj i wszystko sie stabilizuje.

Odnośnik do komentarza
A czemu ma to nie zadzialac? W Schalke tez postawili na Slomke i wcale na tym zle nie wyszli. Jakby kazdy tak myslal jak ty, to bysmy mieli tylko 150 letnich trenerow i nigdy by nikt nowy szansy nie dostal.

Nie uważam, że klub, który ma konkretny cel, uciec z pieprzonej drugiej ligi stać na luksus promowania nowicjusza w stylu Oeninga. Może koleś jest geniuszem, nie wiem. Może jednak być fajtłapą i sprawić, ze już w lutym będzie trzeba się szykować do kolejnego sezonu w drugiej lidze sprzedając Pinolę, Mintala, Wolfa i inne ikony Clubu. To nie moment na eksperymenty, a czas na ucieczkę (tak właśnie, ucieczkę a nie awans, bo mamy kadrę skonstruowana na jednoroczny pobyt w II lidze, każdy kolejny zakończy się zonkiem) z miejsca w którym się znaleźliśmy.

 

Nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz?

O tym, że jak pozbywali się niepotrzebnych, to na ich miejsce trza było sprowadzać nowych. Mitreski powinien był przyjść zaraz po kontuzji Wolfa a nie na ostatni moment. Kammayer i Patrick Wolf? Daj spokój, na co dzień to oni se mogą grać w FSV Frankfurt czy Ingolstadt, a nie być podstawowymi obrońcami klubu, który ma pozamiatać w lidze. A o jakim uzupełnieniu my mówimy? Goncalves to jedna wielka niewiadoma. W Szkocji grał w klubie prowadzonym przez zdebilałego prezesuncia i ciężko powiedzieć na co go stać. Spiranovic ma 20 lat i do tej pory grywał ogony, a teraz ma hops, wskoczyć do pierwszego składu i stać się skałą. Jeszcze przy Andy Wolfie z którym się znają, w to bym uwierzył, ale tak..

Wez mnie nie denerwuj tym marudzeniem!!! W zeszlym sezonie 1899 Hoffenheim mial po 4 kolejkach 1 punkt na koncie, a Borussia M'gladbach 2. Niech sie zgraja i poukladaja kolo 6 kolejki bedzie mozna pogdybac, ale nie teraz. I wcale w zespole nie jest tak zle jak ty to widzisz, bo teraz wraca spokuj i wszystko sie stabilizuje.

Jak już wspomniałeś zeszły sezon, to przypomnij sobie co mówiłem, żeby jak najszybciej uciekać z dołu tabeli bo spadniemy...No ale pewnie też marudziłem :-k

A poza tym, nie chodzi mi o to ile punktów mamy, ale o chaotyczne postępowanie w klubie. To oni mają większa panikę niż ja, ale to ja dostaję po głowie za to, że zwracam na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
No ale pewnie też marudziłem

Nie marudziles tylko krakales i wykrakales :] To tylko i wylacznie twoja wina ze jestesmy gdzie jestesmy :keke:

 

Du ganz alleine, du bist schuld :D

 

Trzeba wierzyc i wspierac, a nie caly czas marudzic i krytykowac :]

 

Glowa do gory bedzie dobrze, a jak nie bedzie to sie kilka lat w drugie pobujamy i tez bedzie fajnie.

FCN, FCN, FCN!!!

Odnośnik do komentarza

Oglądałem dzisiaj poniedziałkowy mecz Freiburga i powiem, że podoba mi się to, co robi Dutt z zespołem. Po tych całych komplikacjach przed półtora roku temu z kontraktem widać, że jednak postawiono na dobrego trenera. Nie oczekuje cudów, fajnie byłoby awansować, chociaż kadry na BuLę nie mamy, ale najważniejsze, że gra Freiburga jest ładna dla oka i poukładana. Szwankuje co prawda jeszcze koncentracja, zwłaszcza w takich momentach, jak strzelenie bramki, ale wszystko zmierza ku lepszemu.

 

Dziwię się trochę, bo w zasadzie SClub oddał/sprzedał 3 największe gwiazdy zespołu (Aogo, Pitroipa i Matmour), do tego odeszła praktycznie cała stara gwardia.

Odnośnik do komentarza

Nowym co-trenerem FCN ma zostac Peter Hermann. Hermann jest, a moze raczej byl 19 lat w Bayer Leverkusen, ale niestety ze miana trenera przyszla tez zmiana drugiego i ma on wesprzec Oenninga w walce o awans. Poza tym w piatek FCN zremisowal 1:1 z trzecioligowcem Kickers Offenbach. Michu napewnie powie SKANDAL :) Trzeba jednak wziasc pod uwage, ze FCN zagral drugim skladem. Z tego co czytalem z bardzo dobrej strony pokazali sie w obronie Kammermeyer i Mitreski i w ataku Chhunly Pagenburg i Dario Vidosic. Moze zablysnie jakas mloda gwiazdka w drugiej lidze :]

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to Norymberga jest zbyt pewna siebie i chce jak najmniejszym nakładem sił awansować. No bo jak można nazwać to, że sprzedają najlepszych kopaczy,a ściągają tych, co może się sprawdzą, a może nie - na pewno mniej zarabiać będą.

Rok oszczędności? :kekeke:

Odnośnik do komentarza
No i tu sie z toba nie zgodze. Odeszli tylko ci, ktorzy powiedzieli, ze w drugiej lidze grac nie beda. Wszyscy podstawowi zawodnicy zostali utrzymani na pierwszoligowych warunkach, wiec o roku oszczednosci raczej mowic nie mozna.

 

Ale prawdą jest, że Norymberga chciałaby awansować jak najmniejszym nakładem sił. Jak widać na razie niezbyt dobrze to wychodzi - jednak, pomimo nie aż tak strasznej różnicy poziomów (dolna część pierwszej BuLi, górna część 2giej BuLi), kopanina jest zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Mecz piłkarskiej Bundesligi Eintracht Frankfurt - Karlsruher SC został odwołany, gdyż murawa boiska na stadionie Commerzbank-Arena, po wtorkowym koncercie Madonny nie nadawała się do użytku.

Zdaniem arbitra Thorstena Kinhoefera świeża murawa mogłaby spowodować kontuzje zawodników i postanowił odwołać zaplanowane na piątek spotkanie.

 

i oficjalka

 

Nach einer erneuten Begehung des Rasens in der Commerzbank-Arena durch eine Platzkommission, bestehend aus Vertretern der DFL sowie des Schiedsrichtergespannes, wurde die für heute Abend geplante Bundesligapartie zwischen Eintracht Frankfurt und dem Karlsruher SC nun doch abgesagt.

 

In der Begründung heißt es, dass die Gesundheitsgefährdung der Spieler durch den fehlenden Unterboden zu groß gewesen sei und man dieses Risiko nicht eingehen wolle.

 

Ein Nachholtermin für das Spiel steht noch nicht fest. Bereits erworbene Tickets behalten ihre Gültigkeit.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem dzisiejsze derby w Dortmundzie. Feliks Luz będzie się się śnił kibicom Schalke, bo karny z 88' był wymysłem sędziego głównego i liniowego. BVB nie grało do 60 minuty specjalnie nic i zasłużenie przegrywało 3:0. A potem nagle bramka, druga (mistrzowska swoją drogą) i kopanie Błaszczykowskiego, który nagle zaczął mijać zawodników S04 jak tylko chciał. Najpierw za faul na nim drugą żółtą dostał Pander (słusznie), a potem czerwoną od razu za wjazd w nogi Kuby Ernst (jak najbardziej słusznie). I w zasadzie oprócz tego, że przy drugiej kartce dla Pandera sędzia najpierw puścił grę (faul w środku boiska) bo piłkę miało BvB, to czemu cofnął całą grę, kiedy któryś z zawodników BvB (Rukavina?) po przebiegnięci 35 metrów wypalił piłą w słońce? No i ten karny na końcu totalnie z dupy kradnący 2 punkty Szalkom.

Odnośnik do komentarza
przy drugiej kartce dla Pandera sędzia najpierw puścił grę (faul w środku boiska) bo piłkę miało BvB, to czemu cofnął całą grę, kiedy któryś z zawodników BvB (Rukavina?) po przebiegnięci 35 metrów wypalił piłą w słońce?

 

Bo taka jest poprawna interpretacja przepisu o prawie korzyści. Jeśli zespół nie skorzysta na puszczeniu gry, dyktuje się rzut wolny. Tak parę lat temu Lech stracił gola w meczu z KSZO bodajże.

Odnośnik do komentarza
przy drugiej kartce dla Pandera sędzia najpierw puścił grę (faul w środku boiska) bo piłkę miało BvB, to czemu cofnął całą grę, kiedy któryś z zawodników BvB (Rukavina?) po przebiegnięci 35 metrów wypalił piłą w słońce?

 

Bo taka jest poprawna interpretacja przepisu o prawie korzyści. Jeśli zespół nie skorzysta na puszczeniu gry, dyktuje się rzut wolny. Tak parę lat temu Lech stracił gola w meczu z KSZO bodajże.

 

Znaczy jeśli nie strzelą gola, to mogą rozgrywać akcję przez następne 15 minut i nie będzie wolnego? (Abstrakcja trochę)

 

Ale akcja BVB poszła dalej, Rukavina dośrodkował w okno Pana Boga, dlatego się dziwiłem, że po zakończeniu akcji, sędzia cofną grę. Skoro jednak mówisz, że tak jest w przepisach, to cofam swoje ale co do tej akcji :-)

Odnośnik do komentarza

To być może, nie chce się spierać, bo nie wiem.

 

Problem dla Schalke leży raczej w tym, że sędziowie ich wydymali z tym karnym. Ale sami są sobie trochę winni, bo mieli 3:0, a przez to, że poczuli się zbyt pewnie, stanęli, BVB ich pocisnęło i zamiast 3:0, 3 punktów i fotela lidera, mają 1 punkt i dwóch zawodników zawieszonych. A Ernst może pokiblować dłużej niż 2 mecze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...