Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za fatygę :*

 

No faktycznie jest rykoszet, ale mimo wszystko mógł go wyciągnąć "dobrym ustawieniem". Może jestem niesprawiedliwy dla Blażka, ale nie mam do niego zaufania po prostu. Do tego to nie jest ktoś, kto może sobie porobić błędy bo jest młody i perspektywiczny i będzie z niego pożytek.

Odnośnik do komentarza

Brat, ale to nie jest Piotruś Czech, żeby takie triki robił. Był już, według mnie, za bardzo wygięty do obrony w drugą stronę i ta piła go totalnie zaskoczyła. Inna rzecz, że po "Szaferze" ciężko zadowolić kibiców grą w klatce :-)

Odnośnik do komentarza
OK, to dlaczego Klawer nie dostaje szans, skoro Blazek jest taki cienki.

 

Bo on tak naprawdę bronił tylko jak Rafi się połamał oraz karne w pucharze (Pokalheld!! :*) i od trzech lat siedział na ławce. To jest ryzyko jak się gra o utrzymanie nagle zmienić bramkarza. Bo nie jest powiedziane, że Klewer nas uratuje, bo on jakiś fantastycznym bramkarzem nie jest.

 

Z cyklu bauns i lans: mam już bilety na mecze z HSV i Bochum :jupi:

Odnośnik do komentarza
OK, to dlaczego Klawer nie dostaje szans, skoro Blazek jest taki cienki.

 

Bo on tak naprawdę bronił tylko jak Rafi się połamał oraz karne w pucharze (Pokalheld!! :*) i od trzech lat siedział na ławce. To jest ryzyko jak się gra o utrzymanie nagle zmienić bramkarza. Bo nie jest powiedziane, że Klewer nas uratuje, bo on jakiś fantastycznym bramkarzem nie jest.

 

Z cyklu bauns i lans: mam już bilety na mecze z HSV i Bochum :jupi:

 

 

HSV pewnie będzie na SK+ :-)

 

A tak poza tym, to ja bym dał szanse Klawerowi, gorzej być nie może :P

 

Swoją drogą w Pucharze Niemiec:

 

VfB Stuttgart 2:2 Carl Zeiss Jena (po karnych 4:5)

Dortmund 3:1 Hoffenheim

Odnośnik do komentarza

Dobra, to teraz ja dodam swoje 3 grosze do tej dyskusji na temet FCN. Jesli chodzi o bramke, to pilka odbila sie od nogi Reinharda, ale byl to dosc slaby strzal, wiec raczej nie ma dyskusji ze z takiego kata bramkarz powinien taka pilke miec. Caly problem powstal jednak w tym samym meczu jak Blazka pilka przeskoczyla. Zostal wygwizdany i kibice zaczeli skandowac "Daniel Klewer". Wtedy to Blazek przylozyl palec do ust i zaczal ich uciszac w sensie, ze niby on jest numerem 1 i nie ma zadnej dyskusji. To wywolalo wielka dyskusje. Tendencja jest taka, ze kibice i media chca zobaczyc w bramce Klewera, ale trener von Hessen (ma racje) mowi, ze Blazek jest poprostu lepszym bramkarzem od Daniela. Oficjalnie ta sprawa jeszcze nie jest rozstrzygnieta i Blazek ma przekonac trenera do konca tygodnia ze sie zlapal i pokazac to na treningach, ale z tego co czytalem na treningach jest bardzo niepewny w tym tygodniu. Wydaje mi sie, ze o decyzji trenera dowiemy sie w sobote, jak zostanie ogloszone 11 na mecz z Hannoverem. Ciekawe jest jeszcze to, ze von Hessen jest od dobrych 2 tygodni trenerem, a ten tydzien jest pierwszym tygodniem w ktorym moze przeprowadzic normalny, tygodniowy trening. Poza tym FCN pojechal na szybkie zgrupowanie do Marienfeld w Westfalii, gdzie tydzien wczesnie przygotowywal sie MSV Duisburg, ktory wygral w Bielefeld. Czyzby byl to dobry omen. Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze H96 od 5 spotkan nie wygral i zawsze nam sie dobrze z nimi gralo. Od 3 lat z nimi nie przegralismy. Poza tym po kontuzjach i chorobach do treningow powracaja Robert Vittek i Zvjezdan Misimovic, co moze nam dac troche wiecej pomyslow w ofensywie. No i Saenko bedzie mogl znowu grac. To na tyle z mojej strony.

 

@me_who: na mecz z HSV masz juz 7, a o Bochum sie staram. Ale bedzie cie to drogo kosztowalo :)

 

Witam wszystkich ponownie!

Odnośnik do komentarza
Daniel może i faktycznie jest słabszy, ale Blazek i jego forma pozostawiają wiele do życzenia.

Zgadzam sie z toba. Jak dla mnie Klewer powinien dostac szanse. Wydaje mi sie ze jest to odpowiedni moment, ale nie mamy na to niestety wplywu.

Odnośnik do komentarza
Swoją drogą w Pucharze Niemiec:

 

VfB Stuttgart 2:2 Carl Zeiss Jena (po karnych 4:5)

 

Szkoda tylko, że tak chłopakom w lidze nie idzie... choć remis z Mainz wlał trochę nadziei w moje serce...

 

Wiesz co, ale grają dobrze - widziałem ze dwa ich mecze w tej części sezonu i nie wygląda to tak źle, jak pokazuje pozycja w tabeli.

Odnośnik do komentarza
Ale sędzia wyruchał TSV :doh!: Przy stanie 0:0 w 120 minucie gry gwizdnął karnego z kapelusza dla Bayernu, którego na gola zamienił Ribery :/ zawodnik Bayernu był co prawda faulowany ale faul miał miejsce ewidentnie przed polem karnym :/ i jak tu lubić Bayern? ;]

Nic dodac, nic ujac. Sedzia wiekszej pajdy nie mogl walnac. Karne bylyby naprawde ciekawe. Szkoda mi TSV. W tym sezonie ogolnie w Niemczech jest problem, ze duzo spotkan rozstrzyganych jest przez sedziow, niestety.

Odnośnik do komentarza

Wyczytalem wlasnie, ze decyzja odnosnie bramkarza na mecz z Hannoverem ma zapasc po dzisiejszym treningu. Razem z druzyna trenowali Vittek, Misimovic i Jakobsen. Na podstawowa 11 jeszcze sa kondycyjnie zbyt slabi, ale jako mocne wsparcie z lawki sa napewno dobzi. Moze teraz zaczniemy troche lepiej wykorzystywac nasze szanse. W meczu z Cottbus 43 dosrodkowania, 27 strzalow i 1 gol :doh:

Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie martwi liczba dośrodkowań. 43? Przecież to aż za jasno świadczy o prostej (prostackiej?) taktyce "wrzucaj piłę na wieżowiec". To może się udać, ale nie musi. Najlepszy przykład, ze bramkę z Cottbus strzeliliśmy gdy Koller opanował piłkę, i zgrał do tyłu, a nie zbił z bani na ślepaka. IMO musimy trochę zmodyfikować taksę i nie liczyć wciąż na te 200 centymetrów Czecha.

Odnośnik do komentarza
No właśnie mnie martwi liczba dośrodkowań. 43? Przecież to aż za jasno świadczy o prostej (prostackiej?) taktyce "wrzucaj piłę na wieżowiec". To może się udać, ale nie musi. Najlepszy przykład, ze bramkę z Cottbus strzeliliśmy gdy Koller opanował piłkę, i zgrał do tyłu, a nie zbił z bani na ślepaka. IMO musimy trochę zmodyfikować taksę i nie liczyć wciąż na te 200 centymetrów Czecha.

Ja nie wiem, ale ty chyba ogladasz inne mecze niz ja! Nie wpadlo ci w oko, ze ze wzgledu na kontuzje mielismy dziure pomiedzy defensywa a atakiem? Jedynym ktory staral sie ja zamykac byl Engelherdt. Chwilowo brakuje nam kogos kto gre poprowadzi, a mam tu na mysli Misimovica. Jakby zagral zamiast Mnariego w pomocy razem z Engelhardtem bedz Kluge to wyglada to juz calkiem inaczej, bo masz 2 zawodnikow ktorzy moga rozprowadzac pilki i "karmic" atak. Ze taktyka wszystko na Kollera nie jest dobra to ja tez wiem. Zreszta Koller jesli tylko zbija pilki, to musi ktos te akcje tez zamykac, a jest to troche ciezkie jak masz na boisku 2 defensywnych i jednago centralnego pomocnika.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...