Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj były derby, ale w tym roku wyjątkowo mało mnie interesujące ze względu na przepaść dzieląca oba zespoły :/

Bayern spokojnie wygrał 3-0, a my już właściwie leżymy na łopatkach w lidze i kwiczymy. 3 punkty straty do bezpiecznego miejsca, do miejsc pucharowych to już nie wspomnę :| Bardzo źle zaczął się sezon i aż boję się myśleć co będzie dalej jeśli w najbliższych kolejkach nie zaczniemy wygrywać. Nawet Puchar UEFA mniej cieszy gdy jest taka masakra w lidze...

 

Jeszcze kabaretowa ciekawostka - największy niewypał transferowy imć Charisteas kosztował nas kolejne 200k. Taka była umowa pomiędzy Feyenoordem a FCN w przypadku naszego awansu do fazy grupowej UEFA. W sumie wydaliśmy na niego 2,5M ojro + pobory pana Kuny :/

Jutro losowanie grup i jestem ciekaw kto nam przypadnie w udziale :-k

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj odbyło się losowanie grup UEFA. FCN trafiło do grupy A gdzie zmierzy się z Evertonem, AZ Alkmaar, Zenitem St. Petersburg i Larissą.

Grupa bardzo trudna i z podtekstami. Rywalizacje niemiecko-holenderska i niemiecko-angielska znane są nie od dziś. Z Rosjanami też raczej najlepszych klimatów nie ma..Ogólnie dla kibiców FCN chyba nie jest to zła grupa, a ekipa z Wysp jest nagrodą dodatkową za Puchar Niemiec.

Od strony sportowej - wydaje mi się, że będziemy walczyć o góra 3-4 miejsce. No chyba, że wróci FCN z roku 2006, wtedy możemy spokojnie grać o pierwsze lokaty. Larissa jest w naszym zasięgu, Zenit może być już po sezonie (zależy kiedy nam przypadnie) z Alkmaar i Evertonem to na jakieś wyczyny bym nie liczył. Kluczem będą mecze u siebie - a tu nam wybitnie nie idzie i dopóki nie odczarujemy Max Morlock Stadion, to nie ma co śnić o awansie..

Strasznie chciałbym się znaleźć na meczu FCN - Everton - obojętnie gdzie się odbędzie - by wreszcie zobaczyć angielskich kibiców w akcji :>

Odnośnik do komentarza

Terminy meczów FCN

 

08.11 Everton (H)

29.11 Zenit (A)

5/6.12 Alkmaar (H)

19/20.12 Larissa (A)

 

Trochę do bani, bo dobre wyjazdy są w domu, a mecze gdzie trudno dotrzeć bądź jest mniej miejsc przypadają na wyjazdy. Pomijam już, że lepiej grac z Zenitem i Larissą u siebie bo jest większa szansa na pokonanie ich niż Evertonu czy Alkmaar. Chociaż z naszą gra u siebie.... :-k

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ojropapokaaaal!!!

Świetny mecz FCN :] Nareszcie chyba wszystko wypaliło tak jak miało. Roznieśliśmy Eintracht 5-1. Co ciekawe, jednym z bohaterów spotkania był - Angelos "Kunos" Charisteas, co przyjąłem z dużym zaskoczeniem. Ważne, żeby częściej tak grał, a nie od wielkiego dzwonu, bo bez napastników nie da się grać. Dwukrotnie trafił tez Phantom - to też ważne, bo Marek to czołowa postać FCN. Gola strzelił tez Josh Kennedy - reakcja ta sama jak przy Kunie: nareszcie. Bardzo się ciesze z tej wygranej, bo musimy iść w górę tabeli. No i może Hans Meyer wszystko poukładał. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jest nadzieja, że teraz już będzie tylko dobrze.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejce grupy A w której swoje mecze rozgrywać będzie FCN padły "normalne" i spodziewane wyniki. Zenit zremisował z Alkmaar 1-1, a Everton pokonał Larissę 3-1.

Teoretyzując, to pokonanie Evertonu w następnej kolejce może otworzyć - a raczej uchylić - drzwi do awansu :) Zobaczymy w weekend czy mecz z Frankfurtem to było stare dobre FCN czy wypadek przy pracy.

Inne niemieckie zespoły wygrały, oczywiście najfartowniej Bayern, który dzięki koszmarnej grze bramkarza Crvenej zdobył gola w doliczonym czasie gry i z Belgradu wywiózł 3 punkty. Losy meczu (oprócz bramkarza Zvezdy) zmienił 17-letni Kroos, który asystował przy golu na 2-2 i sam strzelił bramkę w 92 minucie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj o 19 w Jenie FCN zmierzy się z miejscową drużyna Carl-Zeiss w ramach II. rundy Pucharu Niemiec. Już teraz można powiedzieć, że obrona DFB Pokal, to jedyna droga do przyszłorocznych europejskich pucharów, bo w lidze musiałoby się wydarzyć coś niesamowitego żebyśmy zajęli miejsce premiowane przepustką do Europy. Z resztą teraz to interesuje mnie tylko spokojne utrzymanie....

Mecz z Jeną otwiera arcytrudny tydzień FCN -> w sobotę gramy ze Stuttgartem, a w czwartek z Evertonem. Zapowiada się ciekawe.

W rozegranych już meczach II rundy nie obyło się bez niespodzianek. Ekipa z Wuppertal wyeliminowała Herthę Berlin, rezerwy Werderu ograły St. Pauli a Aachen pokonało Bochum. Inni pierwszoligowcy, którzy pożegnali się z pucharem to Hannover i KSC. Cieszy odpadnięcie z rozgrywek Greuther Furth (przegrali 1-2 z milionerami z Hoffenheim)

Odnośnik do komentarza

Sięgamy dna. FCN odpadł już w drugiej rundzie Pucharu Niemiec przegrywając w rzutach karnych 4-5. Po 120 minutach było 2-2. Nie uda się obronić tego cennego trofeum.

Jestem w ciężkim szoku. Nie dlatego, że FCN odpadło, bo mówiąc szczerze w tym sezonie to wszystko jest możliwe, ale z powodu mojego roztargnienia. Sprawdziłem na kickerze wynik i było 2-1. Myślałem, ze to wynik końcowy i zająłem się innymi sprawami. Później przypadkowo zobaczyłem, ze FCN odpadło.

Jest tragicznie. cały czas pod górkę. To nie przypadek, że przegrywamy jak leci w lidze. To cud, że awansowaliśmy do fazy grupowej UEFA. Tam jednak czeka nas masakra, bo rywale silni, a my po prostu...jesteśmy słabi.

Sorki za brak ładu i składu w tym poście, ale jestem zdruzgotany. Chciałbym jak najszybciej pojechać do Nbg, żeby iść na jakiś mecz..

 

Auf gehts Nurnberg!

Odnośnik do komentarza

Kolejna porażka - dodatkowo na własnym stadionie - tym razem z Vfb Stuttgart. Nie wiem co sie dzieje z ta drużyna. To jest po prostu tragedia to co gracze Clubu wyrabiają. FCN miał momentami przewage w tym meczu, ale rażąca nieskuteczność + dobrze dysponowany Schaefer nie pozwoliły na choćby jeden punkt. Jest koszmarnie, jest beznadziejnie.

Mam jak najgorsze myśli jak ten sezon może się zakończyć :(

Odnośnik do komentarza

Ja też dzisiaj nie mam dobrego nastroju po tej kolejce Bundesligi. Bayern zamiast trzech punktów w meczu z Frankfurtem zdobył tylko jeden po bezbramkowym remisie. Wydawało mi się, że na własnym stadionie nie będziemy mieć kłopotów z pokonaniem Eintrachtu, a jednak stało się inaczej. Dziwi mnie brak skuteczności, bo przecież w ostatnich meczach na to nie mogliśmy narzekać.

Odnośnik do komentarza

Freiburg, jak zazwyczaj ostatnio, napykał bramek więcej niż stracił i, przynajmniej do jutra, jest na fotelu lidera. Jestem na prawdę w szoku patrząc na to, co się dzieje w klubie. Miała być padaka po odejściu Finkego, a tym czasem, borem lasem, Freiburg gra bardzo ładną, ofensywną piłę i na dodatek wygrywa :-)

Odnośnik do komentarza
Freiburg, jak zazwyczaj ostatnio, napykał bramek więcej niż stracił i, przynajmniej do jutra, jest na fotelu lidera. Jestem na prawdę w szoku patrząc na to, co się dzieje w klubie. Miała być padaka po odejściu Finkego, a tym czasem, borem lasem, Freiburg gra bardzo ładną, ofensywną piłę i na dodatek wygrywa :-)

 

Ale tylko do jutra, bo poprzedni lider gra z Jeną :(

Odnośnik do komentarza

@Willow, nie będzie tak źle :-)

 

Zresztą dla mnie najważniejszy byłby awans SCF - bez względu na miejsce na końcu sezonu. Aż miło patrzeć, jak ta paczka sobie poczyna. Bardzo, ale to bardzo martwiłem się, co się stanie z Clubem po odejściu nie tyle człowieka instytucji VF, ale po odejściu takiej ilości tak znaczących zawodników. Iashvilli, Coulibaly, Antar, Sascha, Diarra i reszta stanowiła o sile zespołu w poprzednich latach, a tym czasem widać, że najwyraźniej tego nam trzeba było. Świeża krew, nie ludzie spijający piankę i na dodatek zdradzający Club dla największych wrogów :-)

Odnośnik do komentarza
@Willow, nie będzie tak źle :-)

 

Zresztą dla mnie najważniejszy byłby awans SCF - bez względu na miejsce na końcu sezonu. Aż miło patrzeć, jak ta paczka sobie poczyna. Bardzo, ale to bardzo martwiłem się, co się stanie z Clubem po odejściu nie tyle człowieka instytucji VF, ale po odejściu takiej ilości tak znaczących zawodników. Iashvilli, Coulibaly, Antar, Sascha, Diarra i reszta stanowiła o sile zespołu w poprzednich latach, a tym czasem widać, że najwyraźniej tego nam trzeba było. Świeża krew, nie ludzie spijający piankę i na dodatek zdradzający Club dla największych wrogów :-)

 

To fakt, niektórym blask srebrników przesłonił szare komórki... Paradoksalnie taka czystka wyszła tylko nam na dobre, pojawiło sie kilku nowych graczy, inni całkiem odżyli po odejściu "dawnych liderów" i wszystko pięknie sie zazębia. Tworzy sie nam drużyna...:)

Odnośnik do komentarza

Zgadnijcie co? Znowu porażka :sciana: Oczywiście u siebie...Mam już powyżej uszu tego sezonu. Od sierpnia to jest pasmo samych nieszczęść przeplatanych drobnymi radościami (awans do UEFA, pokonanie Eintrachtu 5-1). Owszem, nie takie ekipy przegrywają u siebie z Evertonem, ale gdyby w lidze było inaczej to bym przymknął oko na to pechowe w sumie 0-2. Ale to jest kolejny cios w nos na przestrzeni 3 miesięcy. Ten tydzień to już katastrofa, przegraliśmy wszystko co można było :/ Pozostają dwa wyjścia: albo wylatuje Meyer albo w styczniu wypierdalają piłkarzykowie, którym się Nbg przejadła albo nie ma motywacji do gry (syndrom polskiego piłkarza: uuu zdobyłem puchar, tera się musze lansować do lepszej ekipy). Innego wyjścia nie widzę. Nie wydaje mi się, że z tej mąki będzie chleb. Potrzeba radykalnych zmian, bo inaczej zaczniemy wszystko od początku w drugiej lidze. A chyba nie o to chodzi :roll:

 

Btw - niemiecka piłka ogólnie ma jakiś dramatyczny sezon. Chyba przepaść jaka powstała między BuLi a najlepszymi ligami powiększa się i to drastycznie. Wyniki z tego tygodnia:

 

LM:

Schalke 0-0

Vfb 2-4

Werder 1-2

 

UEFA

FCN 0-2

Bayer 1-2

Bayern 2-2

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...