Skocz do zawartości

Bundesliga


Rekomendowane odpowiedzi

Der Sport-Club Freiburg hat am Mittwochabend mit einem 3:1-Erfolg beim 1. FC Köln den ersten Auswärtssieg der Saison geholt

 

Jupi :mistrzostwo: Idziemy na majstra :D

 

Jak miło :D Najpierw Kaiserslautern, teraz Koeln i gdyby tak TSV się jeszcze potknęło... Jednym słowem robi sie ciekawie...

T-m, a ten osiemnastoletni Uzoma to jakiś talent...?

Widzę, że ostatnio wskoczył do składu, teraz strzelił bramkę... może coś z niego będzie... :)

Odnośnik do komentarza
Co się stało z FCN? Znowu wtopa, tym razem z Bayerem.

 

Ja już nic nie mówię, bo barry nazywa mnie panikarzem, choć jesteśmy przedostatni w tabeli, dostajemy regularnie łomot na własnym stadionie, gramy padakę, a do "normalnych" miejsc mamy już 7 punktów starty.

Sorki, ale dla mnie 5 punktów w 7 meczach to dla 6 drużyny poprzedniego sezonu to blamaż absolutny i nie ma usprawiedliwień, że "W zeszłym roku mieliśmy 10 meczów bez zwycięstwa". Owszem, ale po zajebistym starcie, tak, że cały czas byliśmy bezpieczni. A teraz imo jest dramat i są powody do paniki. Bo się obudzimy jak Gladbach, które pewnie nie wierzyło, że spadnie a tu zack, zack i są w drugiej lidze :/

 

Teraz gramy trzy mecze na wyjeździe - Bochum, Rapid i Minśen...Skończy się tak, że minimalnie przegramy w Bochum, w czwartek odpadniemy z UEFA i doznamy klęski z Bayernem :/ I wtedy zacznie się w klubie nerwówa, abo przynajmniej ktoś się obudzi :|

Obym się mylił...

 

Z ciekawszych rzeczy to jeszcze:

FCN trafił na okładkę najnowszego kickera - tytuł "Kiessling i spółka wtrącają Club w kryzys" (ale to ja wyolbrzymiam :roll:)

Wg. Meyera i innych ludzi z FCN problemem Clubu jest nieskuteczność - szykowane są wzmocnienia (?). Do Nbg może trafić John Aloisi - reprezentant Australii ostatnio grający w baskijskim Alaves. W rezerwach trenuje Lawrence Aidoo, który już kiedyś był zawodnikiem FCN.

Smuda jest ponoć kandydatem na trenera Energie Cottbus - :rotfl: - dla mnie bomba niech go biorą, bo w Poznaniu mnóstwo osób czeka na moment odejścia Franza.

Odnośnik do komentarza

Laki - szczerze, to o nim nie słyszałem. W szkółkach młodzieżowych Freiburga jest trochę ... obywateli świata, o kolorze skóry czarno-brązowym, i po prostu go widać nie obczaiłem.

 

Zresztą nasz trener przegrzebał trochę rezerwy i testuje sporo z grających tam zawodników. To mi się podoba, bo i przyszłość i wyniki na raz ;-)

Odnośnik do komentarza

Troszkę poczytałem sobie co tam panie w FCN i jest źle.

Kontuzji w meczu z Leverkusen doznał Pinola i nie zagra najprawdopodobniej aż do Bożego Narodzenia :| Na lewej ma zagrać Jan Kristiansen :roll: ale możliwe jest też, że zagra tam niejaki Ralf Schmidt (który przyszedł przed sezonem z Jeny)

Nadal nie ma Vittka, nie będzie - przynajmniej w Bochum - Charisteasa. Poobijany jest Wolf, który mam nadzieję że jednak zagra, wraca - choć to potwierdzone na 90% Saenko, co jest pocieszające :) Jacobsen wciąż się leczy, a Mnari, Engelhardt i Glauber mimo nie najwyższej dyspozycji i kłopotów ze zdrowiem zostali włączeni do kadry na mecz z Bochum.

Najbardziej boli strata Pinoli, bo w tym momencie na lewej flance jest wielka dziura, bo Kristiansen lewym obrońcą nie jest, a jak przestawimy tam kogoś ze środkowych, to na 100% nie zrobi on takiego "wiatru" jak Javier...

Skład awizowany na mecz jest zaskakujący, szczególnie środek obrony, który średnio się sprawdził z Bayerem...

Blazek - D. Reinhardt, Beauchamp, Spiranovic, Kristiansen - Galasek - Kluge - Misimovic, Mintal, Engelhardt - Kennedy

 

 

Żeby nie było tak do końca grobowo to jest i dobra wiadomość - Galasek przedłużył z FCN kontrakt do 2009 roku - wygląda na to, że "klątwa kapitana" (tzn. każdy kto zostawał kapitanem po roku noszenia opaski odchodził), w jego przypadku nie będzie miała miejsca, bo Czech pewnie w 2009 wróci do domu albo skończy karierę :]

 

Do zespołów narodowych na najbliższe mecze powołani zostali: Blażek i Galasek (Czechy), Mnari (Tunezja), Charisteas (Grecja), Kristiansen (Dania) i Misimovic (BiH). Wolf tradycyjnie pominięty, choć akurat w tym sezonie na powołanie jeszcze nie zasłużył.

Odnośnik do komentarza

Ufff, FCN wywiózł z Bochum jeden punkt. Po szalenie emocjonującym meczu padł remis 3-3. Gdyby nie moment dekoncentracji, to może i byśmy wywieźli z Zagłębia Ruhry "trójkę", ale po objęciu prowadzenia w 60 minucie błyskawicznie straciliśmy dwie bramki (jedną z nich strzelił Mięciel).

Dla Clubu gole zdobyli Kluge (2) i Misimovic, który pognębił swój były klub. A więc jednak można strzelać bramki, no proszę..Teraz tylko poprawa w obronie jest potrzebna, no i jakiś napastnik, bo znów gole pomocników. Ważne, że są i nie ma co marudzić,

 

Masakrą zakończył się mecz Werderu z Arminią. Gospodarze roznieśli przyjezdnych 8-1 - jedyną bramkę dla zmiażdżonych zdobył Wichniarek (5 trafienie w sezonie)

Sensacyjny wynik padł w Rostocku, gdzie Hansa dość spokojnie pokonała mistrza Niemiec 2-1. Stuttgart ma olbrzymie kłopoty w tym sezonie i już teraz właściwie przestaje się liczyć w walce o obronę zeszłorocznego trofeum.

W innych meczach bez niespodzianek większych.

Na uwagę zasługuje fakt, ze w 6 dzisiejszych meczach padło 27 bramek, co daje kosmiczną średnią 4,5 bramki na mecz.

Odnośnik do komentarza

Wynik w Bremie masakryczny ;> dawno takiego nie bylo w Buli :>

 

Lukas Podolski i FC Bayern? Jak na razie to połączenie nie spisuje się zbyt dobrze. We wczorajszym meczu napastnik ten siedział cały mecz na ławce. Czy jest to skutkiem wypowiedziUliego Hoeneßa? Jego słowa o młodym zawodniku – jeśli on nie zmieni stanowczo swojego nastawienie, to tu sobie nie poradzi.

 

Oficjalnie Podolski nawet nie myśli o poddaniu się. Wewnątrz drużyny coraz więcej osób mówi jednak, że nie jest pewne czy Poldi da sobie radę.

 

Co do alternatyw gry w Bayernie urodzony w Polsce piłkarz nie musi się obawiać. Werder Brema, która chciała już latem ściągnąć go do siebie, znów ukazuje swoje zainteresowanie. Całkiem możliwe, że temat wróci już tej zimy!

 

Klaus Allofs dla BamS – nie bez kozery mówiliśmy latem o transferze Lukasa. Nasze zainteresowanie nim nie minie z dnia na dzień. Po Miro Klose widać, jak piłkarze dobrze się u nas rozwijają.

 

Jest jeden problem: Podolski nie chce się „wypożyczyć”.

 

Allofs – Najważniejsze, aby Podolski wykazał chęć na transfer. O tym muszą nam dać znać wszyscy zainteresowani.

 

Teraz kolej na Poldiego.

 

No coz, Lukas powinien juz chyba myslec o transferze, w FCB juz nic wielkiego nie pokaze, a o tym zeby wygryzc Klose czy Toniego z ataku moze tylko marzyc.

Odnośnik do komentarza

Pewnie jakos niedlugo, chociaz on jak gral to pokazal sie z dobrej strony, podobnie bedzie z Ottlem :) ktoremu konczy sie kontrakt po sezonie :> troche szkoda ze odejdzie wychowanek, chociaz z drugiej strony juz do pierwszego skladu puka Toni Kroos ktory w wieku 17 lat zaliczyl fenomenalny debiut w Bundeslidze, w meczu z Cottbus, dwie fenomenalne asysty.

Odnośnik do komentarza

No nie mów, że Ottla puszczacie? Przecież koleś jest całkiem niezły i trochę równoważył pierwiastek FC Hollywood.

Ciekawe kto go zgarnie :-k Nie zdziwię się jak S04 czy kto inny z bundesligowego topu :-k

A Schlaudraff to się wdżebał na minę i to konkretną. W kazdym innym klubie by grał, a tu musi grzać trybuny...No ale jak podpisywał kontrakt, to nie wiedział, że przyjdą Toni i Klose...

Dlaczego go nie wypożyczyliście? Kto tam w ogóle jeszcze jest w ataku poza Klose, Tonim, Janem i Poldim?

Odnośnik do komentarza

No Ottl chce odejsc, grzeje lawe a granie 5-10 minut go nie satysfakcjonuje i nie ma sie co dziwic bo to bardzo utalentowany zawodnik, u Magatha dosyc sporo gral. Przejdzie moze do HSV, Werderu lub Schalke, bo na wyjazd za granice pewnie sie nie zdecyduje a do innych klubow Buli pewnie nie pojdzie, a moze jeszcze sie go uda zatrzymac :-k trzeba czekac...

 

Z napastnikow sa tylko Klose, Toni i wlasnie Podolski, Schlaudraff. Pierwsza dwojka w fenomenalnej formie nie do wygryzienia ze skladu, Podolski totalnie bezformy i nie wierze ze ta forme jeszcze odnajdzie w FCB, Schlaudraff dostaje malo szans, ale jak juz je dostaje to chociaz cos pokazuje :> ale jezeli nadal bedzie malo gral to nie wieze zeby zostal na kolejny sezon. Jezeli Poldi&Schlaudraff by odeszli to znow trzeba bedzie znalesc dwoch napastnikow :-k

 

Troche szkoda tych mlodzikow, Schweinsteiger przeplata bardzo dobre mecze bardzo slabymi, a do tego mu szajba odbija, paznokcie pomalowane na czarno, biale wlosy :>

Odnośnik do komentarza
w sumie juz teraz zostalismy z Tonim

 

Myślę, że swobodnie możecie ustawić się 4-5-1 w tej bardziej ofensywnej wersji.

 

Klose jest kontuzjowany, mozliwe ze nawet z FCN nie zagra

 

Ee, u nas są gorsze problemy. No i pewnie zagra Charisteas :roll:

 

:keke: :keke: :keke: barry nadal w niego wierzy? :keke: :keke: :keke:

 

4-5-1 gralismy juz kilka razy jednak to nie to samo co KLONI ;)

Odnośnik do komentarza

Spoko. Ja tylko na chwilkę, żeby powiedzieć, że Freiburg na szpicy tabeli :jupi: Aue poszło się utopiło, dzięki czemu kolejne 3 punkty zdobyły Lisy :-)

 

Dość ciekawe i szokujące są jeszcze dwie rzeczy: primo miejsce Wehen Wiesbaden i przedostatnie miejsce Kaiserslautern (yes!yes!yes!yes!yes!) :-) Będzie się działo :-)

Odnośnik do komentarza
Spojrzałem na kicker.de na relację z meczu FCN i zgadnijcie co?

Sędzia dostał 5 :lol:

 

Z innych wieści - Kahn musi przejść operację i będzie pauzował 5 tygodni. Niby dla innych klubów to dobra wiadomość, ale z Rensingiem w składzie Bayern jeszcze nigdy nie przegrał....

 

W meczu Bayer-Bayern sedzie tez dostal 5, ogolnie ostatnio sedziowie lapia slabe noty :>

 

Czyli juz wiadomo ze FCN nie wygra ;):keke:

Odnośnik do komentarza

Zweite Runde ROOOOM!

 

FCN awansowało do grupowej fazy Pucharu UEFA z czego jestem niesłychanie szczęśliwy. Naprawdę po 19 latach posuchy chce się widzieć Club w konfrontacji z uznanymi markami i szkoda by było się wyłożyć na Rumunach (którzy słabi nie są, ale renomowani też nie) po zaledwie dwóch spotkaniach. Po meczu rozmawiałem z barrym - mówił, że mecz bardzo fajny, atmosfera na trybunach mega-gorąca i że wyjazd zupełnie z innej bajki niż podróże po Niemczech :]

Ma kilka fotek i może wrzuci coś jak wróci z Bukaresztu w okolicach niedzieli :keke: Nawet na derby z Bayernem nie jedzie :>

Tym razem spotkania nie widziałem - nawet bramek, więc trudno mi cokolwiek napisać. Cieszy, że kolejne bramki strzelili nasi "nowi" - Kluge i Misimović :] Cieszyłem się na ich transfery, ale teraz zaskakują mnie swoją gra :] Szkoda tylko, że nie udało się wygrać, bo to kolejny któryś tam mecz bez zwycięstwa, ale pal sześć. Barry stwierdził nawet, że specjalnie puścili bramkę, żeby więcej czasu upłynęło :lol:

Dodam jeszcze, że do dalszej fazy PUEFA awansowały wszystkie cztery niemieckie zespoły :]

 

Rapid Bukareszt - 1. FC Nurnberg 2-2 (1-1)

Cesinha 15', Lazar 90'+4 - Kluge 22', Misimovic 55'

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...