Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy gra znacznie się "ułatwiła" na PS4 czy to zachęta dla nowych graczy, czy może też zaprocentowało doświadczenie z PC, ale w ciągu dwóch dni bez oddania strzału nawet, dorobiłem się nawet niezłej Cobry i składam grubszy hajs na dopakowanie jej. Na PC pamiętam był nieziemski grind, gdy latałem z towarem Haulerem w tę i nazad, bez uzbrojenia, żeby domaksować zasięg i cargo :keke: i zajęło mi to kilka dni latania zanim kupiłem wymarzoną Cobrę. A tutaj cyk, dwie sesje w sumie 10h i już właściwie mam "konia pociągowego" do dalszych przygód i jak uzbieram te parę milionów udam się do Sol czy tam gdzieś i sobie dołożę wszystko z klasy A ;)

Odnośnik do komentarza

True that.

Nie mam za bardzo pojęcia o konstrukcji statków i robię to mocno na czuja - jest gdzieś poradnik do tego tłumaczący to wszystko jak labradorowi? - ale podzielam Twoje wrażenia. Odłożyłem bardzo szybko jakieś półtora miliona po wcześniejszym zakupie i podrasowaniu Sindwindera (sprzedany) i Haulera (zostawiłem w hangarze), więc kupiłem Cobrę MK III, wpakowałem w nią kilkaset tysięcy kredytów i w ciągu jakichś dwóch godzin latania zarobiłem znów tyle, by móc kupić kolejną o takim wyposażeniu. W tym świetle nie rozumiem tych wszystkich poradników czy porad doświadczonych graczy nakazujących uprzednie odłożenie kwoty pozwalającej na zakup kilku wymarzonych statków zanim się kupi choć jeden jego egzemplarz - tym bardziej, że mając 95% ubezpieczenie (czyli wykup mojej Cobry wyniesie wedle informacji z gry 5% jej ceny, powiedzmy 60k) tak na chłopski rozum (okej, nie przerabiałem tego w praktyce) potrzebuję nie pięciokrotności ceny statku (czyli 500%), lecz pięciokrotności ceny z ubezpieczenia (czyli 25%). A przecież w hangarze mam jeszcze tego Haulera, na którym mógłbym szybko zarobić na kolejną Cobrę.

No i jak dotąd nie musiałem chyba ani razu uciekać przed żadnym poważnym zagrożeniem, więc nawet kwestia zniszczenia statku jest dla mnie problemem czysto teoretycznym. Zapewne mogę wylecieć gdzieś, gdzie zginę w ułamku sekundy w jakimś systemie pełnym graczy klasy Bracha, ale z drugiej strony przecież mogę natłuc tak nieprawdopodobne (w skali wydatków na Cobrę) pieniądze w tych bezpiecznych systemach, że będę mógł sobie pozwolić na prędkość ginięcia porównywalną z plażami Normandii :keke:

Plan na dziś/jutro to nauczyć się pracy górnika i odłożyć z 5mln kredytów, po czym wylecę do systemów Husarzy - o ile mnie przyjmą oczywiście. Muszę znaleźć coś ciekawszego niż role kuriera, niewątpliwie jest masa innych zadań, bo tak właściwie to ja nic jeszcze o tej grze nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Tez mam wrażenie ze teraz zarabia sie o wiele łatwiej, jak pisałem wczoraj - kiedyś misje były nieopłacalne prawie w ogóle, a teraz za skok do sąsiedniego systemu można dostać ~~200 tys. No i tez muszę poszukać sobie czegoś ciekawszego niż bycie kurierem. Póki co jednak planuje zdobyć pozwolenie na wlot do Sol, trzeba zobaczyć Matkę Ziemię :D

Odnośnik do komentarza

Moja Cobra ma ładownie 32t, a wczoraj na jakiejś większej stacji udało mi się zgarnąć 5 misji transportowych po 6 ton jakiegoś szrotu, każda płatna 100-150k, z czego dwie były do tego samego systemu, więc w ciągu 20 minut skakania zarobiłem niemal 600k. Ok, dla posiadaczy Pythonów to tyle jest pewnie koszt paliwa, ale dla kogoś, kto jeszcze przed chwilą miał katastrofalnego Sidewindera to to jest eldorado.

Kusi mnie, żeby wstawić kabinę pasażerską i może uda się trafić na jakiegoś VIPa z Bardzo Ważną Podróżą za, powiedzmy, 2-3M :-k

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, w międzyczasie zmieniły się stawki (podniosły się), niestety nie retroaktywnie, w związku z czym ponad połowa odkryć jest inaczej monetyzowana niż te z mojej końcówki :) Jakbym całą podróż odbył w nowych warunkach finansowych, to dostałbym duuuużo (kilkadziesiąt milionów?), a tak, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

No włąsnie byłem ciekaw, bo przeleciałeś taki kawał drogi, to pewnie i z milyjard ;) skoro ja kręcąc się po uczęszczanych szlakach i skanując niewiele ciał niebieskich potrafię dostać 250k za jeden system, który akurat mi się chciało skanowac tym gówienkiem, które ma się na starcie.

Odnośnik do komentarza

A ja powoli wracam z Sagitariusa, Annihilatora i dachu galaktyki i mam coraz większego stracha. Stracha przed lądowaniem na zupełnie innym sprzęcie, bo przecież na dżoju jeszcze trgo nie robiłem :) o pieprzonych piratach już nie wspominam :)

 

włącz sobie tutorial z lądowaniem i poćwicz - ja tak robiłem

Ja za niezbyt dokładne skanowania zarobiłem ok.20-22 milionów (Colonia plus Sagg A*)

ja za tą samą trasę zebrałem 75mln

Odnośnik do komentarza

Autolądowanie jest tak uwłaczające godności czy po prostu żal jednego slotu? :>

Dla mnie żal slotu. Z czasem lądowanie jest coraz łatwiejsze

Dzisiaj do Quince lecę zarabiać na CZ'cie. Jak będzie chociaż jedna Vetta ze mną w wingu, to może dużo zarobię

Odnośnik do komentarza

Autolądowanie jest tak uwłaczające godności czy po prostu żal jednego slotu? :>

Oczywiście, że jest dla plebsu.

 

 

 

 

 

...a poza tym, to oczywiście, że każdy slot na wagę złota (ile jak bolesnych wyborów dokonywałem przy konfigurowaniu mojego Starkillera...).

 

Kiedyś sobie kupię może do sidewindera, z nostalgii. Ponoć (nie wiem, nigdy nie próbowałem) Strauss leci przy takim automacie, so much Frontier era...

 

A ja powoli wracam z Sagitariusa, Annihilatora i dachu galaktyki i mam coraz większego stracha. Stracha przed lądowaniem na zupełnie innym sprzęcie, bo przecież na dżoju jeszcze trgo nie robiłem :) o pieprzonych piratach już nie wspominam :)

włącz sobie tutorial z lądowaniem i poćwicz - ja tak robiłem

 

Nie wiedziałem, że jest tutek z lądowaniem :) Dzięki :)
Odnośnik do komentarza

Ogolnie tutoriale sa dla mnie w tej grze tępe. Dają coś, ale nie za dużo, reszte uczysz się ginąc - przynajmniej na ps4. Jak zrobią VR to może spróbuje, a jak sie spodoba to zrobie upgrade na pro.

 

Swoją drogą doswidczenia nie zdobywa sie za skanowanie planet ktore mozna odkryc przez beacon? Dziwne to troche

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...