Skocz do zawartości

Elite: Dangerous


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mam parę pytań:

1. Czy jest prosta wyszukiwarka celów pod kątem zawartości metali?

2. Czy jest system pozwalający na automatyczne zbieranie wydobytych ładunków przy stosowaniu lasera górniczego?

3. Gdzie można znaleźć samar (samarium)? Nie znalazłem odpowiedniej planety z tym, nigdzie tego nie widziałem, zatem udałem się do pierwszej saturnopodobnej planety z oznaczeniem bogatych w metale pierścienie, ale wydobyłem z nich jedynie kilkadziesiąt bezużytecznych ładunków z jednym czy drugim cennym pierwiastkiem - jednakże zawsze nie tym, którego szukam, za to takim, który łatwo znalazłbym gdzie indziej ;)

Odnośnik do komentarza

W ogóle nie bawię się w handel danymi, we wszelkich misjach mi sugerowanych ma on dać zysk góra 80/100k CK, a właściwie zawsze udaje mi się znaleźć zlecenia transportu surowców >100k, co przy prawie 50 tonowej ładowności mojego Transportera 6 daje dużo większe zyski w dużo krótszym czasie. Mając już cztery statki: sidewindera, haulera, Cobrę MKIII i Transportera sprzedałem tego pierwszego i podzieliłem zadania: Transporter będzie od ładunków i przewożenia pasażerów, Cobra od kopania, odłożę teraz parę milionów i na próbę kupię sobie coś sensownego do walki.

Dziś pierwszy raz zniszczono mój statek, ledwo co wyleciałem z bazy z poszukiwanym przestępcą - nie zauważyłem, że jest poszukiwany w tym samym miejscu :keke: - przez co straciłem kupę forsy na karach za niezrealizowanie powziętych wcześniej zadań transportowych. Jest to jednak tak zbilansowane, że jeden kurs z pasażerem do systemu oddalonego o <10ly z nadwyżką zwrócił mi kupno najwyższej klasy małej kabiny pasażerskiej + ponad 150k CK kar + koszt wykupu zniszczonego statku.

Odnośnik do komentarza

Stukło mi 100% rangi (none) u Federacji i teraz poluje na misję od marynarki, która da mi pierwszą rangę. Przyleciałem do systemu, w którym wszystkie stacje są kontrolowane przez federacje i szukam, czekam. Staram się wyrobić sobie conajmniej reputacje "cordial" u każdej frakcji i dziwnym trafem jak podlatuje do stacji, to akurat misja rangowa jest zawsze u tej jedynej frakcji, dla której wciąż jestem neutralny :D

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem ruszyć w pielgrzymkę podstawowym statkiem do HR 8444. Stolico Husarii przybywam. Obecnie jestem w połowie drogi, na handlu kompletnie przypadkowym dorobiłem 30k, zapewne z 200k dostanę za eksplorację, gdyż odkrywam sobie wszystkie możliwe gwiazdy i planety po drodze.

 

Przy okazji trenuję sterowanie hotasem i muszę przyznać, że po poczatkowych problemach z dokowaniem teraz już czuję się naprawdę komfortowo.

Odnośnik do komentarza

Przywiozłem pierwsza turystkę po punktach widokowych i tu już gorzej, bo trzeba było zrobić niemal 300LY, tankować z gwiazd, dolecieć do punktu i jeszcze wrócić do domu. Wszystko zajęło około 45 minut, a przychód ledwo 1,4M (poprzednia misja za 1,25M zajęła mi z 5 minut :)) Za to w nagrodę miałem fajne opisy atrakcji i latanie u boku Bieługi (chyba) w jednym z tych punktów.

Z innej beczki: zupełnie nie widzę misji na podniesienie rangi. Mam wbite 100% u Feds i Rank NONE oraz całkowity brak możliwości awansu. Kiedyś było to bardziej oczywiste, teraz Internet jest podzielony w radach: jedni twierdzą ze wystarczy wbić cordial u jakiejś frakcji w systemie sprzymierzonym z Federacją, inni, ze misje dostaje sie dopiero od friendly, jeszcze inni, ze misje pojawiają sie całkowicie losowo i są bardzo rzadkie i trudne do znalezienia. Jak to jest, może ktoś potwierdzić z całą pewnością?

Odnośnik do komentarza

@me_who

 

Też miałem problem z misją awansową, latałem po systemach sprzymierzonych z federacji i nigdzie ani widu, ani słychu. Dopiero jak wleciałem do systemu, w którym wszystkie stacje były kontrolowane przez federacje, to pojawiły się te misje. Najczęściej wymagane było cordial (zawsze akurat misja pojawiała sie u tej frakcji, z która jeszcze nie miałem stosunków wyrobionych. A misje pojawiały sie praktycznie przy każdym dokowania). No i póki co latam po okolicznych systemach i bije kolejne procenty :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...