Skocz do zawartości

Nowa droga życia


PiotruH

Rekomendowane odpowiedzi

Brachu: po meczu z Factor wynosi ona 27 ptk.

peżet: No stanie się to zapewne lada moment ;) Już teraz składem odstajemy od reszty ligi to jak jeszcze byśmy awansowali do Ligi Mistrzów to wieloletnia dominacja na krajowym podwórku zapewniona.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

30.3.2008

Słoweńska 1 Liga [26/36]: [8] Koper-Triglav [1]

(Mujcinovic- Pregelj, Frasinescu, Bajlec, Hadzic- Vukojevic- Aljancic, Bukovec, Petasz- Komljenovic- Tobon)

 

 

 

Ciągle ekipa Koper w tych rozgrywkach ligowych jest jedyną drużyną, która dała radę urwać nam punkty i nawet z nami wygrała. Dzisiejsze spotkanie do 60 minuty toczyło się w szaleńczym tempie, a dokładna ilość akcji stuprocentowych prezentowała się bilansem 5-8 na nasza korzyść z czego aż cztery miał Tobon. Obydwie ekipy błyszczały jednak w negatywny sposób psując każdą dogodną okazję i po godzinie gry wyczerpani zawodnicy jakby się umówili, że najlepszym rozwiązaniem będzie podział punktów. Tak więc nadal przez naszą nieskuteczność nie gramy na miarę moich przynajmniej oczekiwań, a ekipa Koper po raz drugi w tym sezonie pokrzyżowała nam szyki i urwała punkty.

 

Koper-Triglav 0:0 (0:0)

 

Mom: Igor Nenezic – 8 (GK, Koper)

Widzów: 824

 

 

 

2.4.2008

Słoweńska 1 Liga [27/36]: [1] Triglav-Factor [9]

(Mujcinovic- Pregelj, Frasinescu, Gonc, Hadzic- Vukojevic- Aljancic, Bukovec, Petasz- Komljenovic- Volas)

 

 

 

W dzisiejszym spotkaniu nie mogłem skorzystać z usług kontuzjowanego Bajleca i zawieszonego za kartki Tobona, który jednak po ostatnim wyczynie kiedy zmarnował cztery akcje sam na sam i tak zapewne usiadłby na ławce rezerwowych. Nakazałem dzisiaj swoim zawodnikom bardzo ofensywną grę, do której moi gracze nie mogli się dostosować przez prawie pół godziny. Po upływie tego czasu przebudził się Petasz dając nam prowadzenie i do końca połowy kreując jeszcze kilka groźnych okazji. W przerwie spotkania został on zmieniony, ponieważ narzekał na drobny uraz. Zastąpił go Cerne i w 47 minucie z ostrego kąta mało brakowało, a wpisałby się na listę strzelców. Trzy minuty później powalony na murawę w polu karnym został Komljenovic,a pewnym egzekutorem jedenastki po raz kolejny w tym sezonie został Frasinescu, który mimo, iż jest środkowym defensorem to poprzez liczbę przyznawanych nam karnych stał się drugim strzelcem w drużynie. Zamiast jednak szukać okazji na dobicie przeciwnika, moi gracze znowu zwolnili tempo i mimo, iż ostatni kwadrans graliśmy w przewadze jednego gracza to znowu zadowoliliśmy się mizernym zwycięstwem.

 

Triglav-Factor 2:0 (2:0)

31’ Petasz (1:0)

50’(k) Frasinescu (2:0)

 

Mom: Piotr Petasz – 9 (Triglav)

Widzów: 1524

 

 

 

 

W Pucharze UEFA grająca po raz drugi z rzędu w ćwierćfinale tych rozgrywek krakowska Wisła o mały włos nie wyeliminowała Szachtara Donieck, dwukrotnie z nimi remisując co i tak niestety oznaczało dla Białej Gwiazdy powtórzenie historycznego wyniku sprzed roku.

Odnośnik do komentarza

6.4.2008

Słoweńska 1 Liga [28/36]: [1] Triglav-Domżale [2]

(Mujcinovic- Pregelj, Frasinescu, Gonc, Hadzic- Vukojevic- Aljancic, Bukovec, Petasz- Komljenovic- Tobon)

 

 

 

 

Już trzykrotnie w tym sezonie ogrywaliśmy mocną ciągle ekipę Domżale, która chciała zgarnąć mistrzowski tytuł. Jeśli dzisiaj wygramy to na aż na osiem kolejek przed końcem zapewnimy sobie ligowa koronę i będziemy mogli grać na większym luzie co może przełożyłoby się wreszcie na większą ilość zdobywanych bramek. W czwartej minucie lewym skrzydłem przedarł się Petasz i szkoda, że wybrał samolubne rozwiązanie aniżeli podanie do któregoś z kolegów, bo tylko trafił w bramkarza. W 13 minucie polskiego skrzydłowego w uliczkę wypuścił Komljenovic jednak i tym razem musiał on uznać wyższość Rutara. Dwie minuty później jego wyczyn skopiował Tobon i powoli miałem dość tej strzeleckiej impotencji. W końcu dopiero za czwartą próbą w 31 minucie Kolumbijczyk wykorzystał podanie od Petasza i dał nam zasłużone prowadzenie. Po zmianie stron Tobon z ostrego kąta obił poprzeczkę i nadal musieliśmy szukać drugiej bramki, która dałaby nam komfort psychiczny. Wreszcie w 64 minucie po raz drugi udało się Tobonowi trafić do siatki, a uczynił to po ładnym i ostrym dośrodkowaniu od Aljancica. Po tych dwóch bramkach wreszcie widziałem swoją ekipę głodną kolejnych goli, ale nadal byliśmy bardzo nieskuteczni. Cieszyło mnie to jednak, że nie odpuszczaliśmy i ciągle przebywaliśmy na połowie mocnego przecież Domżale. Ostatecznie wygraliśmy 3:0 po bardzo dobrym spotkaniu.

 

Triglav-Domżale 3:0 (1:0)

31’ Tobon (1:0)

64’ Tobon (2:0)

90+3’ Volas (3:0)

 

Mom: Luis Alberto Tobon – 9 (Triglav)

Widzów: 1992

 

 

 

Tak jak już wspominałem ta wygrana dała nam pierwszy w historii klubu mistrzowski tytuł I to wywalczony na aż osiem kolejek przed końcem dzięki czemu teraz częściej szansę gry otrzymają zmiennicy.

Odnośnik do komentarza

Przed półfinałami krajowego pucharu graliśmy na wyjeździe w lidze z walczącym o puchary Publikum. Mecz był zacięty i do ostatniej akcji meczu prowadziliśmy 2:1 Po bramkach Markovica i Tobona, ale właśnie wtedy gospodarze doprowadzili do wyrównania i uratowali dla siebie cenny punkt.

 

 

 

16.4.2008

Puchar Słowenii półfinał [1/2]: [1L] Triglav-Gorica [1L]

(Lejko- Basa, Gonc, Novaretti, Mattiuzzo- Matic- Gorinsek, Martinez, Cerne- Markovic- Chesnoiu)

 

 

 

Podobnie jak przed rokiem w półfinale mierzymy się w dwumeczu z Goricą. Mimo, iż obrona tytułu jest blisko to nie rezygnuję z zamiaru grania w krajowym pucharze zmiennikami, którzy przecież na to sobie zapracowali, ponieważ dwie wcześniejsze rundy wygraliśmy właśnie dzięki nim. W 12 minucie Lejko uratował nas swoim dobrym ustawieniem przy strzale głową Sturma, który uciekł moim defensorom i miał wyborną okazję do zdobycia gola. My odpowiedzieliśmy trzy minuty później, ale tym razem to bramkarz gości instynktownie wybronił strzał Markovica. Serb miał dobrą okazję również w 25 minucie, ale jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął dalszy słupek bramki gości. Rywale nie pozostawali dłużni i szybko Sturm ponownie urwał się moim defensorom, ale efekt był ten sam co na początku spotkania. W końcu w 28 minucie, Martinez dobrze przymierzył z rzutu wolnego i strzałem przy słupku, otworzył wynik spotkania. Rywale nie zdążyli się otrząsnąć, a w 32 minucie długie podanie od Basy wykończył Chesnoiu chociaż wydawało mi się, że w momencie podania był on na pozycji spalonej. Rywale postanowili po tych dwóch bramkach zaostrzyć grę czego efektem były urazy moich dwóch zawodników co również zaowocowało kontaktowym golem Gregorica. Na całe szczęście jeszcze przed przerwą Cerne przywrócił nam dwubramkowe prowadzenie. W 47 minucie wyborną okazję zaprzepaścił Matic, a ta bramka mogłaby już doszczętnie podłamać gości i zbliżyć nas do finału. Tymczasem to goście zaczęli dochodzić do głosu i w 0 minucie po faulu na Gregoricu zyskali rzut karny. Blasko jednak uderzył prosto w bramkarza, a jego dobitka minęła później lewy słupek bramki. Niestety w ostatnich minutach goście po kontrataku zmniejszyli rozmiary porażki i furtka do finału wciąż jest dla nich otwarta.

 

Triglav-Gorica 3:2 (3:1)

28’ Martinez (1:0)

32’ Chesnoiu (2:0)

36’ Gregoric (2:1)

44’ Cerne (3:1)

88’ Zinko (3:2)

 

Mom: Danijel Cerne – 8 (TriglaV)

Widzów: 826

 

 

 

 

W wyjazdowym spotkaniu z Dravą szybko straciliśmy bramkę I zmuszeni byliśmy do odrabiania strat. Na całe szczęście skuteczność w miarę dopisywała i udało się ostatecznie wygrać 3:1 mocno ograniczając Dravie szansę na występ w pucharach.

Odnośnik do komentarza

23.4.2008

Puchar Słowenii półfinał [2/2]: [1L] Gorica-Triglav [1L]

(Lejko- Basa, Gonc, Novaretti, Mattiuzzo- Matic- Gorinsek, Martinez, Cerne- Markovic- Chesnoiu)

 

 

 

Musieliśmy bardzo uważać przed rewanżem, bo nawet porażka 0:1 eliminowała nas z gry w finale. Pierwsza połowa była nudnym widowiskiem, a na dodatek straciliśmy w niej na wskutek kontuzji, Cerne. Jedyna dobra okazję miał Markovic lecz ją zaprzepaścił. Tuż po zmianie stron Serb szybko wpisał się na listę strzelców, ale równie szybko odpowiedzieli gospodarze i za sprawą trafienia Sturma wrócili do gry. W 56 minucie czerwoną kartkę ujrzał Srebrnic co natychmiast wykorzystaliśmy i na listę strzelców wpisał się wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie, Petasz. Grająca w osłabieniu Gorica nie była w stanie już nam się przeciwstawić i w 66 minucie dryblujący Markovic dograł prostopadle do Chesnoiu, a ten zbliżył się do korony króla strzelców krajowego pucharu. Na liderowanie w tej klasyfikacji wyszedł dziesięć minut później gdy ustalił wynik meczu na 4:1 po raz drugi wpisując się na listę strzelców. W finale podobnie jak przed rokiem zmierzymy się z Domżale, które ledwo uporało się z ekipą Dravy w półfinale.

 

Gorica-Triglav 1:4 (0:0)

46’ Markovic (0:1)

48’ Sturm (1:1)

57’ Petasz (1:2)

66’ Chesnoiu (1:3)

76’ Chesnoiu (1:4)

 

Mom: Darko Markovic – 10 (Triglav)

Widzów: 2164

 

 

 

W lidze mając zapewniony tytuł mistrzowski przed finałowa potyczką w finale pucharu Słowenii rozegraliśmy cztery spotkania:

 

Gorica-Triglav 2:3 (Petasz, Tobon 2)

Triglav-Primorje 1:2 (Tobon)

Triglav-Maribor 1:0 (Tobon)

Nafta-Triglav 1:3 (Frasinescu, Pregelj, Petasz)

 

 

 

 

Puchar UEFA finał: Feyenoord-Valencia 0:0k

Odnośnik do komentarza

13.5.2008

Puchar Słowenii finał: [1L] Triglav-Domżale [1L]

(Lejko- Basa, Gonc, Novaretti, Mattiuzzo- Matic- Gorinsek, Martinez, Cerne- Markovic- Chesnoiu)

 

 

 

Już po raz piąty w tym sezonie mierzymy się z Domżale, które nie miało w tym sezonie z nami szans nawiązać równorzędnej walki o mistrzowski tytuł i chcą sobie to odbić w finale krajowego pucharu, którego jesteśmy obrońcami. Mimo wszystko nadal dam szansę swoim zmiennikom, którzy przecież wyeliminowali trzech poprzednich rywali więc zasługują na to by dzisiaj powalczyć o to trofeum. Spotkanie rozpoczęło się dla nas kapitalnie, ponieważ nie upłynęła nawet minuta, a Chesnoiu wpadł w pole karne i oddał strzał z bardzo ostrego kąta. Piłka nie miała prawa wpaść do bramki jednak błąd w ustawieniu popełnił Rutar i Rumun skierował futbolówkę w długi róg bramki. Domżale jednak się nie poddało i nie załamał ich ten szybko stracony gol i już w 11 minucie po rzucie rożnym, Pavlovic głową doprowadził do remisu. W 16 minucie powinniśmy byli ponownie prowadzić, ale tym razem Rutar zrehabilitował się i wygrał pojedynek sam na sam z naszym napastnikiem. 25 minuta przyniosła nam przewagę jednego zawodnika, ponieważ Belanik sfaulował od tyłu Markovica, który pędził na bramkę i sędzia podjął słuszną decyzję o wyrzuceniu gracza Domżale z boiska. Dwie minuty później wykorzystaliśmy przewagę liczebną w środku pola i odebraliśmy piłkę natychmiast dogrywając ją do Chesnoiu, ale ten po raz kolejny przegrał pojedynek z goalkeaperem przeciwnika. Bramkarz Domżale bronił jak natchniony jeszcze dwukrotnie przed przerwą wychodząc obronną ręką z nieprawdopodobnych sytuacji, ale to i tak nie wystarczyło na naszą ofensywę i do przerwy wygrywaliśmy jednym golem. W drugiej połowie kontrolowaliśmy wydarzenia na murawie aż do 62 minuty kiedy to Misura zaskoczył naszego bramkarza, bezpośrednim strzałem z … rzutu rożnego. Przeciwnik teraz przeszedł na defensywny styl gry, którego nie mogliśmy sforsować, a dwukrotnie nawet nasz bramkarz ratował nas broniąc w bardzo groźnych sytuacjach. Mimo przewagi przez ponad godzinę gry do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej oczywiście mieliśmy ogromną przewagę, ale nic z niej nie wynikło i to rzuty karne miały wyłonić zwycięzcę. Je wykonywaliśmy fatalnie aż czterokrotnie uderzając w sam środek z czym radził sobie Rutar i to Domżale zdobyło to trofeum mimo naszej ogromnej przewagi w strzałach (26-5).

 

Triglav-Domżale 2:2k (2:1)

1’ Chesnoiu (1:0)

11’ Pavlovic (1:1)

34’ Chesnoiu (2:1)

62’ Misura (2:2)

 

Mom: Ionut Chesnoiu – 8 (Triglav)

Widzów: 4781

 

 

 

Liga Mistrzów finał: Milan-Lyon 3:1 (Iaquinta, Nesta, Kaka-Benzema)

 

 

 

W przedostatniej ligowej kolejce tego sezonu podejmowaliśmy drużynę Koper, która dwukrotnie skutecznie nas zatrzymywała urywając nam punkty. Tym razem nam jednak nie sprostali i po bramkach Komljenovica, a także Petasza ograliśmy ich w stosunku 2:1. W ostatniej kolejce natomiast jechaliśmy na mecz z ciągle walczącym o utrzymanie beniaminkiem, Factor. Gospodarze postawili nam twarde warunki zażarcie się broniąc co przy końcowym rezultacie 1:1 (Markovic) zapewniło im pierwszoligowy byt.

Odnośnik do komentarza

TABELA SŁOWEŃSKIEJ 1 LIGI 2007/2008

 

 

| 1.  | M | TRIGLAV  | 36 | 31 | 3  | 2  | 78 | 23 | +55 | 96 |
| 2.  |   | Domżale  | 36 | 22 | 5  | 9  | 59 | 37 | +22 | 71 |
| 3.  |   | Primorje | 36 | 14 | 10 | 12 | 43 | 36 | +7  | 52 |
| 4.  |   | Maribor  | 36 | 14 | 7  | 15 | 38 | 38 | 0   | 49 |
| 5.  |   | Publikum | 36 | 11 | 13 | 12 | 32 | 34 | -2  | 46 |
| 6.  |   | Gorica   | 36 | 12 | 8  | 16 | 43 | 43 | 0   | 44 |
| 7.  |   | Drava    | 36 | 12 | 8  | 16 | 36 | 52 | -16 | 44 |
| 8.  |   | Factor   | 36 | 10 | 7  | 19 | 30 | 49 | -19 | 37 |
| 9.  | Br| Koper    | 36 | 9  | 9  | 18 | 43 | 59 | -16 | 36 |
| 10. | S | Nafta    | 36 | 4  | 12 | 20 | 27 | 58 | -31 | 24 |

 

 

 

Średnia ocen:

1. Piotr Petasz – 7.86

2. Luis Alberto Tobon – 7.55

3. Janez Aljancic – 7.41

 

Król strzelców:

1. Luis Alberto Tobon – 25

2. Oskar Drobne (Koper) – 23

3. Damir Pekic (Maribor) – 16

 

Król asyst:

1. Janez Aljancic – 16

2. Piotr Petasz – 13

3. Luis Alberto Tobon – 12

 

Zawodnik meczu:

1. Oskar Drobne (Koper)/Piotr Petasz – 8

2. Luis Alberto Tobon – 5

3. Almir Sulejmanovic (Gorica) – 4

 

Dryblingi:

1. Piotr Petasz – 8.3

2. Zoran Zeljkovic (Domżale) – 3.97

3. Janez Aljancic – 3.61

Odnośnik do komentarza

Bramkarze:

Andrej Lejko (23, SLO) – [9/ 7/ 4/ 0/ 7.22] – grał tylko w krajowym pucharze lub gdy Amel był kontuzjowany i dobrze wywiązał się ze swojej roli.

Amel Mujcinovic (34, BiH 1/0) – [38/ 25/ 20/ 7.42] – numer jeden w bramce. Dobrze zastąpił sprzedanego Bete. Nie mam do niego zastrzeżeń.

 

- Chcemy się ciągle rozwijać dlatego też poszperamy na rynku transferowym i może uda nam się zakontraktować jeszcze lepszego goalkeapera, ale warunkiem jest paszport UE.

 

 

Środek obrony:

Diego Novaretti (23, ARG) – [6/ 0/ 2/ 0/ 7.17] – to, że ma paszport włoski zadecydowało o tym, że do nas dołączył i nieźle pracował na treningach wywierając o wiele bardziej pozytywne wrażenie aniżeli Gonc, na którego mocno liczyłem.

Jure Gonc (23, SLO 3/0u-21) – [12(3)/ 0/ 0/ 0/ 6.87] – moje rozczarowanie. Polecany przez skautów już dwa lata temu jako jeden z dwóch zawodników miał średnią ocen niższą od 7 w drużynie. Rozważę jego sprzedaż.

Sinisa Andjelkovic (22, SLO 10/0u-21) – [2/ 0/ 0/ 0/ 7.00] – nie ma szans nawet na grę w pucharach i łapanie się na ławkę rezerwowych więc ląduje na liście transferowej.

Andraz Bajlec (20, SLO 8/1u-21) – [27(1)/ 0/ 1/ 0/ 7.00] – po sprzedaży Bogunovica odważnie postawiłem na tego młodziana i się nie rozczarowałem, ale z czasem będę wymagał od niego coraz więcej.

Cosmin Frasinescu (23, ROM 18/2u-21) – [38/ 11/ 1/ 1/ 7.24] – nasza gwiazda w linii defensywy. Drugi strzelec zespołu dzięki wykonywanym rzutom karnym, a przecież paru nie wykorzystał więc jego dorobek strzelecki mógł i powinien być jeszcze bardziej okazały. Szkoda, że w Słowenii paszport krajowy dostaje się po upływie aż dziesięciu lat, ale nie wyobrażam sobie zespołu bez Cosmina więc nadal będzie on pewnym punktem mojej układanki.

 

- Poszukam dobrego środkowego defensora, który być może wygryzie Bajleca nawet jeśli nie będzie on posiadał europejskiego paszportu.

 

 

Prawa obrona:

Andrej Basa (24, SLO 2/1u-21) – [14(2)/ 1/ 2/ 0/ 7.19] – dobry zmiennik

Martin Pregelj (31, SLO) – [33(1)/ 1/ 4/ 3/ 7.29] – nie wiem czemu Martin dotychczas nie zadebiutował w kadrze, a już wydaje się być na to za późno. Bardzo dobry gracz i dobre wzmocnienie.

 

- Nie zamierzam nic zmieniać na tej pozycji, ponieważ jestem z niej bardzo zadowolony.

 

 

Lewa obrona:

Hernan Mattiuzzo (24, ARG) – [11(2)/ 0/ 1/ 0/ 7.15] – solidny zmiennik. Jedyne czego mogę się przyczepić to słabe atrybuty fizyczne, które nie ulegają poprawie.

Damir Hadzic (23, SLO 3/0) – [34(1)/ 1/ 4/ 3/ 7.43] – podobnie co w przypadku Martina na prawej obronie. Świetne wzmocnienie i to na lata. Damir wolałby grać bardziej ofensywnie, ponieważ może także z powodzeniem występować na lewym skrzydle jednak ja wolę by bardziej poświęcał się defensywie.

 

- Może gdyby udało mi się znaleźć silniejszego zawodnika to rozważyłbym jego zakup jako pierwszy zmiennik dla Damira.

Odnośnik do komentarza

MISTRZOSTWA EUROPY 2008:

 

Grupa A:

Albania-Włochy 0:2 (Gilardino, Chiellini)

Austria-Czechy 0:2 (Baros, Sivok)

Włochy-Austria 2:1 (Gilardino, Iaquinta-Scharner)

Czechy-Albania 1:1 (Jun-Salihi)

Albania-Austria 2:1 (Salihi, Sinani-Pichler)

Włochy-Czechy 3:0 (Gilardino 3)

 

Grupa B:

Szwajcaria-Belgia 0:1 (Huysegems)

Rumunia-Portugalia 1:0 (Marica)

Portugalia-Szwajcaria 0:2 (Frei, Elmer)

Belgia-Rumunia 2:1 (Huysegems, Van Buyten-Marica)

Portugalia-Belgia 1:0 (Postiga)

Rumunia-Szwajcaria 1:0 (Marica)

 

Grupa C:

Francja-Słowacja 2:1 (Henry 2-Sestak)

Niemcy-Holandia 3:0 (Schmitt 3)

Słowacja-Niemcy 0:2 (Schafer, Schroter)

Holandia-Francja 0:1 (N’Zogbia)

Francja-Niemcy 2:2 (Trezeguet, Sagnol-Schafer, Reinhardt)

Holandia- Słowacja 3:0 (van Nisterlooy 2, Huntelaar)

 

Grupa D:

Hiszpania-Białoruś 2:0 (Fernando Torres 2)

Anglia-Dania 0:0

Dania-Hiszpania 3:0 (Tomasson 2, Skoubo)

Białoruś-Anglia 0:0

Anglia-Hiszpania 1:0 (Terry)

Dania-Białoruś 3:0 (Kahlenberg, Silberbauer, Poulsen)

 

 

Ćwierćfinały:

Rumunia-Włochy 2:3 (Rat, Mutu-Pirlo 3)

Belgia-Albania 2:1 (Buffel, Yulu-Matondo-Salihi)

Anglia-Niemcy k1:1 (Lampard-Schmitt)

Francja-Dania 2:1 (Saha, N’Zogbia-Tomasson)

 

 

Półfinały:

Włochy-Francja 1:1k (Gilardino-Malouda)

Belgia-Anglia 0:1 (Lampard)

 

 

Finał:

Francja-Anglia 2:1 (Sinama-Pongolle, N’Zogbia-Owen)

Odnośnik do komentarza

peżet: Dziękuję bardzo za uratowanie tyłka. Tyle alt gram w FM, a nie pamiętałem o tej opcji ;)

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Defensywna pomoc:

Darijan Matic (25, SLO) – [7(1)/ 1/ 0/ 1/ 7.00] – każdy zapewne ma w pamięci jego cudowną bramkę w debiucie, ale później nie było tak kolorowo, a wręcz przeciętnie.

Igor Stojanov (27, SLO) – [2(4)/ 0/ 0/ 0/ 7.00] – pewnego poziomu już nie przeskoczy dlatego też ląduje na liście transferowej.

Edwin Ernesto Martinez (25, SAL) – [13/ 2/ 1/ 0/ 7.15] – problem tego zawodnika polega na tym, że nie posiada on paszportu UE I nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych. Szkoda, bo posiada on umiejętności, które byłyby w stanie zapewnić mu regularniejsze występy aniżeli dotychczas. I tak dostał sporo szans w tym sezonie i mnie nie zawiódł. Niestety odejdzie z wolnego transferu.

Ognejn Vukojevic (24, CRO 2/0u-21) – [33/ 2/ 2/ 0/ 7.24] – nasz podstawowy zawodnik na tej pozycji oczywiście wyróżnia się na tle ligowych rywali posiadając spore umiejętności. Jedynym mankamentem jest brak paszportu UE co trochę ogranicza moje pole manewru jednak ciągle jest to mój pierwszy wybór na pozycji pivota.

 

- Jeżeli znajdę odpowiedniego pivota z paszportem UE co jest bardzo ciężkim zadaniem, ponieważ ciągle nie mamy odpowiedniej reputacji to wtedy rozważę sprzedaż Ognejna. Reszta zawodników zapewne pożegna się z klubem, a ja dokonam czystki na tej pozycji.

 

 

 

Prawa pomoc:

Janez Aljancic (25, SLO 13/0u-21) – [39/ 9/ 19/ 5/ 7.44] – absolutna gwiazda zespołu od lat trzymająca wysoki poziom. Król asyst z Triglavu w tym sezonie oddał to miejsce Petaszowi ustępując mu o jedną asystę jednak i tak grał on znakomicie notując znacznie wyższą średnią niż przed rokiem. Ciągle doskonali swój warsztat piłkarski i mimo ofert z wielu możniejszych klubów ciągle pozostaje lojalny.

Gorazd Gorinsek (25, SLO) – [9(5)/ 1/ 4/ 1/ 7.36] – narzeka na brak regularnej gry czemu się nie dziwię, ponieważ ma on niezłe umiejętności jak na ligę jednak lepszy od Janeza nie ma być szans i skoro zamierza tak marudzić to możliwe, że w nowym sezonie zagra w innych barwach.

 

- Poszukać zmiennika dla Aljancica.

 

 

 

Lewa pomoc:

Danijel Cerne (22, SLO 1/0u21) – [3(3)/ 1/ 2/ 1/ 7.33] – choć nie jest to nominalny lewy pomocnik to jest to dobry zawodnik, który godzi się z rola rezerwowego.

Piotr Petasz (24, POL) – [41(1)/ 11/ 20/ 8/ 7.83] – nowy król asyst w drużynie świetnie wkomponował się w zespół. Jego dorobek strzelecki mógł być jeszcze bardziej imponujący, ale często w decydujących momentach brakuje mu zimnej krwi. Skrzydłowych jednak rozliczam z asyst, a w tym elemencie Piotrek pokazał absolutny top. Ciężko będzie go zatrzymać, ponieważ już teraz napływają kilkumilionowe oferty z takich klubów jak Marsylia czy Ajax. Zastąpienie takiego gracza w Słowenii jest bardzo trudne, a może wręcz niemożliwe.

 

- Wszystko zależy od tego czy Petasz pozostanie w klubie.

 

 

 

Środkowa/ofensywna pomoc:

Darko Markovic (21, SRB 1/0u-21) – [14(1)/ 8/ 5/ 4/ 7.53] – jakże ja żałuję, że Darko nie ma paszportu UE, ponieważ świetna grą w krajowym pucharze zapewne wywalczyłby sobie podstawowe miejsce w składzie także w lidze. Jeśli jednak z nami zostanie to przy każdej nadarzającej się możliwości będę na niego stawiał.

Mihael Bukovec (29, SLO) – [34/ 7/ 2/ 1/ 7.32] – dobre wzmocnienie i dobry egzekutor rzutów wolnych. Pewne miejsce w składzie na kolejny sezon.

Dejan Komljenovic (24, SLO) – [33(2)/ 10/ 6/ 1/ 7.14] – spodziewałem się więcej po tym graczy, ponieważ skoro może on grać jako napastnik to powinien mieć większy instynkt strzelecki aniżeli zawodnicy z innych pozycji, a tymczasem zmarnował on tyle dobrych sytuacji, że traciłem do niego cierpliwość. Od utraty miejsca w składzie uchronił go brak paszportu UE Markovica, a także nieumiejętność gry w systemie z dwoma zawodnikami w napadzie ustawionymi w jednej linii. Nie wiem jednak co będzie z nim w kolejnym sezonie.

 

- Jak trafi się dobry AMC z paszportem UE, który z miejsca wskoczy za Komljenovica to nie zawaham się wydać sporego grosza na takiego gracza.

 

 

 

Napastnicy:

Ionut Chesnoiu (22, ROM 11/0u-21) – [10(13)/ 10/ 3/ 2/ 7,13] – w lidze ten wielki talent rozczarowywał, ale za to w krajowym pucharze już błyszczał. Świetnie się rozwija i zwrócił uwagę na siebie bardzo dużych klubów także zapewne nie uda nam się go zatrzymać.

Luis Alberto Tobon (23, COL) – [36(1)/ 33/ 14/ 7/ 7.59] – nie tak utalentowany jak pozostała dwójka napastników, ale to ciągle mój wybór numer jeden w ataku i ciągle najlepsza strzelba zespołu. Miał on sporo przestojów strzeleckich w tym sezonie jednak i tak obronił koronę króla strzelców, a w Pucharze UEFA został v-ce królem (chociaż nie grał nawet w fazie grupowej)! Nie wiem czemu wyceniany jest tak nisko (ledwie 300 tysięcy przy prawie 2 milionach Chesnoiu), ale może to i dobrze, ponieważ póki co nie zgłaszają się po niego mocniejsze kluby.

Dalibor Volas (21, SLO 1/0u-21) – [1(6)/ 1/ 1/ 0/ 6.71] – kupiłem go z Domżale żeby osłabić naszego przeciwnika w walce o ligowy tytuł. Tam był najlepszym strzelcem, a u nas zawiódł jednak dostanie kolejną szanse, ponieważ wiem, że otrzymał on ich póki co zbyt mało. Bardzo dobrze pracuje na treningach i umiejętnościami może i przewyższa Tobona jednak napastnik ma zdobywać bramki.

 

- Lubię skupować napastników więc zapewne jakiś do nas trafi, a może nawet i większa ilość jeżeli sprzedam Chesnoiu.

Odnośnik do komentarza

Za wygranie ligi otrzymaliśmy ledwie 85.000 Euro, a kibice na najlepszego piłkarza roku wybrali Tobona. Przez zdobycie mistrzostwa oczywiście podnieśliśmy sobie poprzeczkę w założeniach zarządu, który liczy na obronę tytułu. Kadra jest jednak tak silna jak na słoweńskie warunki, że oczywiście jesteśmy faworytami tych rozgrywek.

 

Mnie jednak najbardziej interesowało losowanie Ligi Mistrzów. Zaczynamy od drugiej rundy eliminacyjnej i oczywiście nie jesteśmy rozstawieni. Za wszelką cenę chciałem uniknąć Wisły Kraków, która dwa razy z rzędu grała jak równy z równym w ćwierćfinale Pucharu UEFA z Tottenhamem i Szachtarem. Celticu też udało się uniknąć, ale i tak nie trafiliśmy najlepiej, ponieważ czeka nas batalia z Trabzonsporem. Warto przypomnieć, że jeżeli odpadnie się w tej fazie rozgrywek to nie zagra się nawet w Pucharze UEFA. Zadanie czeka nas bardzo trudne jednak Turcy to nie chociażby Tottenham także jakieś tam szanse mamy.

 

Zanim jednak mieliśmy rozpocząć karuzelę transferową to po Mistrzostwach Europy zwolniły się stanowiska wśród wielu reprezentacji. Mnie interesował jedynie kierunek europejski i wiadome, że w grę wchodziła mniej znana reprezentacja, ponieważ mam tylko lokalną reputację i to właśnie doceniły władze Słoweńskiego Związku Piłki Nożnej, który po dwóch dniach od złożenia aplikacji przeze mnie, zatwierdziło moją osobę jako nowego szkoleniowca reprezentacji narodowej. Moim celem będzie walka o awans do Mistrzostw świata, ale o to nie będzie zbyt łatwo, ponieważ w grupie eliminacyjnej zagramy z Holandią, Belgią, Walią, a także dostarczycielami punktów w postaci Irlandii Północnej i San Marino. Na mundial pojadą zwycięzcy z każdej grup, a także pięć najlepszych ekip z drugich lokat (9 grup eliminacyjnych).

 

 

TOW: Crvena Zvezda-Triglav 1:1 (Bukovec)

TOW: Partizan-Triglav 1:1 (Komljenovic)

TOW: OFK Belgrad-Triglav 1:1 (Markovic)

TOW: Napredak-Triglav 3:1 (Lewandowski, Tobon 2)

 

 

Sprzedani piłkarze:

 

Andrej Lejko -> Gorica, 10.000 E

Sinisa Andjelkovic -> Czernomorec 919 -> 16.000 E

Igor Stojanov -> Koper, 35.000 E

Jure Gonc -> Maribor, 45.000 E

Ognejn Vukojevic -> Helsingborg, 400.000 E

Darko Markovic -> Ahlen, 450.000 E

Ionut Chesnoiu -> Ajax Amsterdam, 2.500.000 E + 50%

Piotr Petasz -> Unterhaching, 3.000.000 E + 30%

 

 

Zakupieni piłkarze:

 

Oscar Dario Bogado (22, PAR, DL) <- Nacional (PAR), 5.000 E

Wilson Lizarazo (26, COL, DRC/DM) <- Centauros, 10.000 E

Robert Lewandowski (19, POL 1/0u-21, FC) <- Legia, 14.000 E

Jose Luis Silva (18, Chile, AMC) <- Universidad de Chile, 55.000 E

Rua Tisam (20, POR, AMRL/FC) <- Puaikura, 60.000 E

Sandro Bloudek (22, SLO 5/0u-21, AMC) <- Gorica, 85.000 E

Denis Goncharov (21, BLR 7/0u-21, GK) <- MTZ Ripo, 90.000 E

Marko Drevensek ( 20, SLO 1/0u-21, MRC) <- Domżale, 220.000 E

Jan Koprivec (20, SLO 2/0u-21, GK) <- Maribor, 300.000 E

Vladimir Ostojic (26, SLO, DC/DM) <- Maribor, 325.000 E

Danijel Lalic (17, CRO 3/0u-21) <- Osijek, 850.000 E

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...