Skocz do zawartości

Marynia kupuje garść malin po 452 zł


Kuchar

  

53 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Hokiej jest? Przeczytałeś Odwróconą Piramidę? Ja sobie właśnie zamówiłem wersję książkową, bo wcześniej czytałem PDF po angielsku.

Właśnie wrócił z roboty, kurwa dawno temu już bym przeczytał ale pierdolony sklep weszło sobie ku mojemu wielkiemu bulowi dupy postanowił urlop zrobić i rezultat jest tego taki, że książki doszły dwa dni po tym jak opuściłem naszą piękną ojczyznę. Jak wrócę w przyszłą niedzielę dopiero zacznę czytać :/
Odnośnik do komentarza

każda spółdzielnia prędzej czy później stanie się korpo, chyba, że wcześniej upadnie

dokładnie. Albo ją korporacja liberalnie zeżre, chyba że to będzie płotka której nawet nie zauważy :) Takie pitolenie o wolnym rynku to sobie można dla relaksu co jakiś czas prowadzić, taka sama teoria, jak utopijny socjalizm :)
Odnośnik do komentarza

 

każda spółdzielnia prędzej czy później stanie się korpo, chyba, że wcześniej upadnie

dokładnie. Albo ją korporacja liberalnie zeżre, chyba że to będzie płotka której nawet nie zauważy :) Takie pitolenie o wolnym rynku to sobie można dla relaksu co jakiś czas prowadzić, taka sama teoria, jak utopijny socjalizm :)

 

Korporacjonizm nie jest ewolucją kapitalizmu tylko jego wynaturzeniem. Główną bronią wielkich korporacji jest prawo i potężna armia prawników.

 

Nie mówiąc już o tym, ile potężnych korporacji powstało dzięki zamówieniom rządowym, dzięki wojnom czy w czasach szalonego socjalizmu.

Odnośnik do komentarza

Teraz mam trudniej, bo prawo nie jest jednakowe dla wszystkich - wielkie korporacje lobbują, unikają płacenia podatków i zyskują prawne przywileje (ostatni przypadek to skażanie alkoholu). To teraz korporacje są w najlepszym położeniu, nie na tym przerażającym wolnym rynku.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego czego od niego oczekujesz - chcesz żeby Milik był centralną postacią tego zespołu, cofał się głęboko po piłkę, krążył po całym boisku i atakował z głębi pola? Taką rolę pełni generalnie K10.

 

Ja bym tego Levina cofnął na pozycję DP, i Milik miałby więcej miejsca i miałbyś ładny trójkąt w pomocy dający większą/lepszą możliwość rozegrania piłki. Granie trójką w linii to IMO kiepski pomysł.

 

Poza tym myślę, że "lepiej" byłoby spróbować go jako fałszywego napastnika. WN wypycha środkowych obrońców, enganche jest zawsze na rozegraniu (to statyczna rola) i Milik miałby fajną możliwość wbiegania w miejsce, które robiłby mu Kiessling. Przydałoby się bo masz bardzo mało atakujących z głębi pola - jedynie PD, który nie robi tego zawsze. W gruncie rzeczy wystarczy wyłączyć ci z gry napastnika i pozostaje ci liczyć na przebłysk geniuszu K10. Trochę lipka.

Odnośnik do komentarza

U mnie wszystko wygląda generalnie dobrze, tylko mam problem z dużą ilością fauli. Jako zespół prowadzący grę, mamy ponad 60% posiadania piłki. Czy w takiej sytuacji dobrą opcją jest zrezygnowanie z agresywnego odbioru piłki? Z poleceń obronnych mam jeszcze nękanie rywali. Coś jeszcze warto ustawić?

Odnośnik do komentarza

Ostatni mecz w sezonie. W tej chwili zajmujemy drugie miejsce w tabeli z identyczną zdobyczą punktową jak Basel. Gramy na wyjeździe z Young Boys (5.), a oni w domu z Lausanne (ostatnie, 10 miejsce). Potrzeba nie szczęścia, nie cudu, a cholernego tsunami w Bazylei, żebyśmy obronili tytuł.


W 5 minucie jest chyba jakaś namiastka cudu. Lausanne prowadzi 1:0 z Basel, a my z Young Boys :blaga:


W 13. Basel wyrównuje, 1:1. W tej chwili wciąż mamy mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza

To "agresywny odbiór piłki" to nie jest taki odbiór na np. Dortmund. Że wysoko,szybko,ostro siadamy na rywala i wpierdalamy się na pełnej w niego,ale raczej w myśl przepisów,a ewentualnie to jakieś drobne przewinienia? Bez wślizgów i takich ryzykownych wejść?

 

Się nie dziwię,że grać w to nie umiem,jak poleceń podstawowych nie rozumiem :keke:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...