Skocz do zawartości

Livescore - MŚ 2014 w Brazylii


Kuchar

Rekomendowane odpowiedzi

Pójdźmy dalej, zawodnik z piłką jest chroniony i nie możesz zbliżyć się na metr do niego, będzie jeszcze bezpieczniej. :roll:

żałosna próba erystyki - widzę, że dotarłeś aż do sposobu 1. (wg Schopenhauera) - należy rozszerzać argumentację przeciwnika poza założone przez niego lub naturalne granice, przerysować i wyjaskrawić - jesli nie masz nic do powiedzenia, to zamilcz i udawaj mędrca...

 

oglądasz piłkę nożną halową? dają radę bez wślizgów jakoś?

Odnośnik do komentarza

 

Pójdźmy dalej, zawodnik z piłką jest chroniony i nie możesz zbliżyć się na metr do niego, będzie jeszcze bezpieczniej. :roll:

żałosna próba erystyki - widzę, że dotarłeś aż do sposobu 1. (wg Schopenhauera) - należy rozszerzać argumentację przeciwnika poza założone przez niego lub naturalne granice, przerysować i wyjaskrawić - jesli nie masz nic do powiedzenia, to zamilcz i udawaj mędrca...

 

oglądasz piłkę nożną halową? dają radę bez wślizgów jakoś?

 

No tak, ale piłka halowa to jednak dość inny sport, tak jak siatkówka plażowa to inny sport niż halowa. Mimo podobieństwa część przepisów też jest różna i też różne zagrania są dozwolone. Zgadzam się, że niebezpieczne zagrania winny być tępione i karane, ale nie przekładałbym tego na absolutny zakaz wślizgów. Inna sprawa, że nie mogę znaleźć żadnej definicji "wślizgu". Regulaminy futsalu, owszem, zakazują wślizgów, ale nigdzie nie znalazłem opisu, co rozumie się jako wślizg.

Odnośnik do komentarza

Wiesz Feanor, zgodnie z art. 197 , za gwałt jest 2 do 12 lat, a zgodnie z art. 278 za kradzież od 3 mcy do 5 lat, a z włamaniem (art. 279), o ile na to się kwalifikuje wejście do samochodu, nawet 10 lat. Nie znam kazuistyki oczywiście, ale taka możliwość całkiem istnieje.

 

NB, oczywiście, że gwałcicieli należy bardzo karać, ale trzykrotnie skazany złodziej samochodów również powinien być odseparowany od społeczeństwa, skoro go dwa wyroki nie nauczyły.

 

"

Więc Twoim zdaniem powinien dostać karę podobną do tej, która spotkała gwałciciela? Nie zgodzimy się nigdy. Zaręczam Ci, że ta kobieta wolałaby, żeby ktoś ukradł jej pięć samochodów pod rząd, gdyby mogła sobie skasować brutalne bicie i poniżenie związane z gwałtem. To się tyczy też ugryzień Suareza i łamaczy nóg.

Odnośnik do komentarza

 

Wiesz Feanor, zgodnie z art. 197 , za gwałt jest 2 do 12 lat, a zgodnie z art. 278 za kradzież od 3 mcy do 5 lat, a z włamaniem (art. 279), o ile na to się kwalifikuje wejście do samochodu, nawet 10 lat. Nie znam kazuistyki oczywiście, ale taka możliwość całkiem istnieje.

 

NB, oczywiście, że gwałcicieli należy bardzo karać, ale trzykrotnie skazany złodziej samochodów również powinien być odseparowany od społeczeństwa, skoro go dwa wyroki nie nauczyły.

 

"

Więc Twoim zdaniem powinien dostać karę podobną do tej, która spotkała gwałciciela? Nie zgodzimy się nigdy. Zaręczam Ci, że ta kobieta wolałaby, żeby ktoś ukradł jej pięć samochodów pod rząd, gdyby mogła sobie skasować brutalne bicie i poniżenie związane z gwałtem. To się tyczy też ugryzień Suareza i łamaczy nóg.

 

Feanor, po pierwsze ja wskazywałem na obecnie istniejące przepisy, nie na moje własne zdanie. Problem z karaniem obu przypadków jest taki, że życie jest "s-cap-owane" na powiedzmy 100 lat, więc jeśli złodzieja wsadzimy na 100, a gwałciciela na 300 to w sumie i tak odbędą ten sam wyrok. Oczywiście przy gwałcicielach rozważyłbym chętnie dodatkowo ciężkie roboty ;) Inna sprawa, że nie chcesz chyba usprawiedliwiać tutaj złodzieja? Bo to dobry chłopiec i tylko auta kradnie, a nigdy nikogo nie zgwałcił? Moim zdaniem każdy z nich winien odpokutować.

Odnośnik do komentarza

 

Więc Twoim zdaniem powinien dostać karę podobną do tej, która spotkała gwałciciela? Nie zgodzimy się nigdy. Zaręczam Ci, że ta kobieta wolałaby, żeby ktoś ukradł jej pięć samochodów pod rząd, gdyby mogła sobie skasować brutalne bicie i poniżenie związane z gwałtem. To się tyczy też ugryzień Suareza i łamaczy nóg.

 

Co za niskiej klasy trolling, bo nie wierzę, że nie masz świadomości, o co w tej sprawie się rozchodzi i że rzucasz tymi absurdalnymi hasłami o gwałcie na poważnie.

Mówimy o grze dla mężczyzn. Tak, wiem, że grają w piłkę też kobiety, ale chodzi mi o męską odmianę i o wypadki między mężczyznami. Bądź przez moment poważny i zastanów się, co jest bliższe męskim rozrachunkom - gryzienie przeciwnika czy próba faulu?

Pewnie, że zachowanie Suareza zrobiło mniej szkód cielesnych niż np. brutalny wślizg, ale gwarantuję Ci, że piłkarze woleliby zostać ostro sfaulowani niż dostać np. palec w tyłek czy zostać pocałowani przez rywala - w przeciwieństwie do Twoich absurdalnych argumentów o gwałcicielach to są dużo bliższe sytuacji przykłady. Suarez zrobił na boisku coś niesportowego i niemęskiego, co nie ma nic wspólnego z piłką nożną, dlatego został ukarany (w moim odczuciu i tak za nisko), w przeciwieństwie do graczy, którzy zachowali się agresywnie, ale przynajmniej poważnie.

Dziesięć razy bardziej wolę zobaczyć zawodnika grającego twardo i w odwecie za chamstwo łamiącego komuś nos niż widzieć panienkę, która gryzie rywali.

W prawie karnym, które z taką nieudolnością przywołujesz, jest coś takiego jak kontratyp. Kontratyp to wyłączenie bezprawności czynu np. ze względu na istniejącą umowę, nazwijmy ją "społeczną". Jest kontratypem wylanie na kogoś wody w śmigus-dyngus, jeśli okoliczności na to pozwalają, jest też kontratypem to, co Witsel zrobił Wasilewskiemu. Piłkarze godzą się na brutalne faule, to jest sport.

Ale nie godzą się na gryzienie, tak samo jak pewnie by się nie godzili, gdyby Suarez brał ich członka do ust w celu prowokacji. Tak nie wypada.

I bardzo słusznie.

Albo jeszcze inaczej: wyobraź sobie, że jesteś francuskim arystokratą sprzed zakazu pojedynków (bodaj Ludwik XIII ich zakazał, ale nie będę zgrywał znawcy). Jak myślisz, prędzej zostaniesz towarzyskim pariasem jeśli będziesz pierdział bez przerwy, czy gdy w honorowym pojedynku kogoś ubijesz w pojedynku? Odpowiedź nasuwa się sama, a przecież to zabójstwo w pojedynku powoduje więcej szkód.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że każdy z nich powinien odpokutować. Ja jednak widzę, że FIFA kamieniuje złodzieja samochodów, a gwałcicieli każe chłostą. Krótką.

Ale chyba problem polega na tym, że nie zgadzamy się co do oceny faulu Matuidiego. Moim zdaniem było to nieumyślne acz nieudolne wejście. Aby posłużyć się Twą analogią - czy kogoś, kto nieumyślnie spowoduje wypadek samochodowy (np. zagapienie przy niedużej prędkości) też z założenia należy karać bardziej niż złodzieja?

Odnośnik do komentarza

Ja odszedłem od Matuidiego, chyba to gdzieś wcześniej napisałem. Odnoszę się do tych, którzy jak Tassotti czy inni wspomniani tu gracze swój bandytyzm uskutecznili z wyrachowaniem (a u Matuidiego tego chyba nie było).

A Gacek w ogóle mnie nie zrozumiał i nie mam już siły go uświadamiać. Sugestia, że zawodnik woli mieć połamane nogi, niż zostać lekko ugryzionym była ciosem podobnym do nadejścia Prusaków pod tym przeklętym Waterloo.

Odnośnik do komentarza

Napisałem sam sobie w głowie, a że język nie tak giętki, to...

 

 

 

Tyle, że nawet ofiara Suareza uważa, że kara FIFA jest za wysoka. Masz rację wskazując na recydywę Suareza, nie wiem czy Matuidi miał podobny incydent. Ale jednak jest coś na rzeczy: semipsychopaci w stylu Vinniego Jonesa duże bany dostawali jedynie w zawiasach...

 

Tam po Matuidim miało być mocniejsze zdystansowanie się od tego przypadku ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...