Skocz do zawartości

Livescore - MŚ 2014 w Brazylii


Kuchar

Rekomendowane odpowiedzi

Tez tak napisałem - uważasz to za sprawiedliwe?


Tylko pytanie, w zasadzie dwa:

1) czy Francuz zrobił to specjalnie?

2) czy Suarez ugryzł nie specjalnie?

Tak - Onaziemu robi to wielką różnicę, a jeśli, co wielu twierdzi, Suarez jest chory psychicznie, to tez nie zrobił tego specjalnie - działanie w afekcie jest dla mnie oczywiste - no ale FIFAki wiedzą lepiej pewnie.


Oczywiście, że Matuidi powinien wylecieć z mistrzostw. Tyle, że to Francuz nie zrobił tego z premedytacją. Zakażmy gry wślizgiem, będzie bezpieczniej. :_confused:

Od lat jestem za zakazem gry wślizgiem - nie pamietam danych, ale to chyba ponad 90% przyczyn groźnych kontuzji. Poza tym byłoby więcej sytuacji podbramkowych, bo obrońcy przegrywając szybkosciowo atakują wslizgiem w desperacji.

Odnośnik do komentarza

 

 

lekko licząc - gdyby ugryzł do krwi, to pewnie na 12

http://youtu.be/xGdDX730wwg

 

No i drodzy chłopcy Matuidi złamał nogę Onaziemu - jeżeli kara bedzie mniejsza niz dla Suareza oznacza to, że FIFA rządzą debile, a wy dalej podniecajcie sie nieszkodliwym i śmiesznym, a nie groźnym gryzieniem. Matuidi dostał żółta, więc z tego co pamietam nie moze byc drugi raz karany - juz czekam niecierpliwie jakie go dotkną konsekwencje, jesli proporcjonalne do sprawy Suareza, to powinno być z 8 lat dyskwalifikacji i minimu 6 zakazu trenowania futbolu gdziekolwiek.

 

Moim zdaniem dyskwalifikacja powinna być do momentu powrotu Onaziego do grania + 3 miesiące (minimum).

 

Suarez swoim czynem nie wpłynął na przebieg meczu, ani nie zaszkodził Chielliniemu. Prymitywny rzeźnik Matuidi wręcz przeciwnie.

 

"Ogenyi Onazi stwierdził, że zgadza się z Diego Maradoną, który powiedział, że zachowanie Francuza jest gorsze od tego, którego dopuścił się Luis Suarez. Urugwajczyk dostał surową karę, więc Nigeryjczyk apeluje o podobną dla Matuidiego. Zdaniem piłkarza, FIFA musi być teraz konsekwentna w swoich decyzjach. "

 

 

Onazi zgadza się ze starym kokainistą, który zdobywał bramki rękoma boga. Maradona na prezydenta świata!!

 

Różnica z karą będzie taka, że Matudi jest nie mniejszym rzeźnikiem niż 80% graczy w Szkocji (czy też brytyjskich obrońców w ogóle). Wszedł ostrzej niż było trzeba i pewnie niż chciał. I tyle. A Suarez jest emocjonalnie upośledzony i powinien grać w masce, żeby następnym razem nikomu żyły nie przegryzł, jak mu się znowu zapomni o tym, co deklarował. Zachowanie Suareza, chociaż gryzienie nie jest zabronione, w futbolu jest anomalią. Na dodatek z recydywą. Wślizgi i idące za tym ryzyko, że się komuś poharata nogę, jest poniekąd częścią gry. Nie jestem zwolennikiem propagowania brutalności w piłce nożnej, ale jestem głębokim zwolennikiem eliminowania nieobliczalnych psychopatów, którzy w przypływie ataku bezradności przestają panować nad sobą. Tym razem ugryzł, ale skoro działa w afekcie, to następnym razem może zacząć machać grabiami i wydłubać komuś oko.

 

Na dodatek kara dla Suareza nie jest wynikiem jednorazowego ugryzienia, tylko całokształtu jego zachowań w ostatnich llatach. Proste?

Odnośnik do komentarza

jedno słowo i wszystko jasne - recydywa. jak ktoś nie widzi różnicy między trzykrotnym, zamierzonym (jak można ugryźć przypadkowo?) ugryzieniem przeciwnika, a po prostu walką z której zawsze mogą wyniknąć jakieś przykre konsekwencje no to sorry, oglądanie piłki nożnej nie jest dla niego.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że nawet ofiara Suareza uważa, że kara FIFA jest za wysoka. Masz rację wskazując na recydywę Suareza, nie wiem czy Matuidi miał podobny incydent. Ale jednak jest coś na rzeczy: semipsychopaci w stylu Vinniego Jonesa duże bany dostawali jedynie w zawiasach... i to za sprawy w rodzaju firmowania kontrowersyjnych filmów czy nie stawienia się przed komisją FA.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że nawet ofiara Suareza uważa, że kara FIFA jest za wysoka. Masz rację wskazując na recydywę Suareza, nie wiem czy Matuidi miał podobny incydent. Ale jednak jest coś na rzeczy: semipsychopaci w stylu Vinniego Jonesa duże bany dostawali jedynie w zawiasach... i to za sprawy w rodzaju firmowania kontrowersyjnych filmów czy nie stawienia się przed komisją FA.

 

Feanor - naprawdę? Naprawdę w to wierzysz? Z ręką na sercu? Chiellini ma na to wyjebane i po latach byzia uznawanym za bad boya może poprawić sobie wizerunek. Ja bym na jego miejscu zrobił dokładnie tak samo, bez względu na to, co prywatnie myśli.

 

Ile dostał Cantona za karate-kid pod koniec lat 90? 8 miesięcy. Bez zawiasów. Więc?

 

Wydaje mi się, że lepiej każdy przypadek rozważać indywidualnie. Suarez nie panuje nad swoimi emocjami i zachowuje się jak pięciolatek. Na dodatek niezbyt bezpieczny, bo nikt nie wie, co w swojej nieprzewidywalności zrobi.

Odnośnik do komentarza

 

Tyle, że nawet ofiara Suareza uważa, że kara FIFA jest za wysoka. Masz rację wskazując na recydywę Suareza, nie wiem czy Matuidi miał podobny incydent. Ale jednak jest coś na rzeczy: semipsychopaci w stylu Vinniego Jonesa duże bany dostawali jedynie w zawiasach... i to za sprawy w rodzaju firmowania kontrowersyjnych filmów czy nie stawienia się przed komisją FA.

 

Feanor - naprawdę? Naprawdę w to wierzysz? Z ręką na sercu? Chiellini ma na to wyjebane i po latach byzia uznawanym za bad boya może poprawić sobie wizerunek. Ja bym na jego miejscu zrobił dokładnie tak samo, bez względu na to, co prywatnie myśli.

 

Ile dostał Cantona za karate-kid pod koniec lat 90? 8 miesięcy. Bez zawiasów. Więc?

 

Wydaje mi się, że lepiej każdy przypadek rozważać indywidualnie. Suarez nie panuje nad swoimi emocjami i zachowuje się jak pięciolatek. Na dodatek niezbyt bezpieczny, bo nikt nie wie, co w swojej nieprzewidywalności zrobi.

 

Jak to nie wie? Ugryzie :)

 

Nie pamiętam przypadku Cantony. Pamiętam Jonesa, który potrafił ostro faulować zawodnika 30 sekund po rozpoczęciu spotkania i wszystko co dostawał, to 3-4 meczowe bany. Ale mniejsza z nim. Jaką karę dostał Tassotti po złamaniu nosa Luisowi Enrique (intencjonalnym)? Osiem meczów banu reprezentacyjnego. Porównaj to z karą dla Suareza.

Odnośnik do komentarza

Ile razy Tassotti wcześniej złamał komuś nos podczas meczu? :)

 

Nie ma co dalej się zagłębiać. Dostał, bo nabroił. Uważam, że powinni mu te zęby wybić i byłoby po problemie :) Łamiącemu nogi powinni dać też jakąś karę, ale nie na poziomie Dolcana Ząbki i tyle.

Odnośnik do komentarza

OK, tu jest jeszcze ta recydywa, ale jeśli ukradnę trzeci raz samochód, to nie dostanę w związku z tym większej kary, niż człowiek z pojedyńczym brutalnym gwałtem. Chyba :) Przynajmniej w moim poczuciu sprawiedliwości to się nie mieści. I na wszelki wypadek: nie, nie porównuję LE do poziomu gwałtu, ale i ugryzienie (przynajmniej takie, jak w przypadku Suareza, bez krwi i konsumpcji protein) dla mnie jest mniejszym kalibrem niż kradzież samochodu.

Odnośnik do komentarza

Ludzie, to jest incydent typu palca Arboledy, tylko u bardziej znanego piłkarza (i któryś raz z rzędu), a wy z tego robicie kanibalizm jakiś.

 

Przypominam, że Roy Keane za złamanie nogi Haalandowi (czym zakończył praktycznie zawodową karierę Norwega) dostał trzy mecze zawieszenia, a po wyjściu na jaw, że zrobił to z premedytacją, dostał - uwaga, uwaga - dodatkowe pięć :)

Odnośnik do komentarza

Z tym Haalandem to akurat nie do końca tak było. Karierę skończył ze względu na wielokrotne kontuzje tej drugiej nogi, niż ta złamana przez Keane'a. Ale zagranie ewidentnie bandyckie, podobnie jak większość życia Materazziego.

 

Patrząc na ten faul http://www.lematin.ch/CM2014/les_equipes/La-grosse-faute-de-Blaise-Matuidi-sur-Ogenyi-Onazi/story/14841331

to nie wydaje mi się, żeby Francuz naprawdę chciał uszkodzić Nigeryjczyka. Był o chwilę spóźniony, ale walka była o piłkę i bardzo nieszczęśliwie postawił nogę. NB, postawienie swojej nogi na czyjejś może częściej nawet kończy się kontuzją tego stawiającego. Piłka nożna to kontaktowy i kontuzyjny sport, gdzie ryzyko urazu jest powszechne, nawet bez celowości zagrania.

 

Urugwaj to też niech się cieszy, że Maxi Pereira nie wyleciał z mistrzostw po faulu na bodajże Campbellu w pierwszym meczu.

 

A na Suareza chyba ratunku nie ma, bo co można zrobić komuś upośledzonemu psychicznie?

 

@Feanor - recydywa jest często karana dodatkowo, np.

http://www.arslege.pl/recydywa-podstawowa-i-wielokrotna/k1/a70/

https://en.wikipedia.org/wiki/Three_strikes_law

Odnośnik do komentarza

Z tym Haalandem to akurat nie do końca tak było. Karierę skończył ze względu na wielokrotne kontuzje tej drugiej nogi, niż ta złamana przez Keane'a. Ale zagranie ewidentnie bandyckie, podobnie jak większość życia Materazziego.

 

Keane nie złamał Haalandowi nogi. To mit. Norweg nawet dograł mecz do końca.

 

To nawet nieważne - to pokazuje tylko skalę przewinienia: Keane z premedytacją, w bandycki sposób chciał uszkodzić Norwega, za co dostał oczywiście czerwoną kartkę i w sumie osiem meczów zawieszenia (w dwóch ratach). Suarez popełnił przewinienie podpadające pod unsporting behaviour/violent conduct, za co powinien dostać również czerwoną kartkę (podobnie jak za plucie, uderzenie przeciwnika, wsadzanie palców gdzie nie trzeba itp) i dyscyplinarną karę zawieszenia, ale w granicach rozsądku, na pewno nie pół roku wygnania, bo to był po prostu zwyczajny lincz i tyle.

Odnośnik do komentarza

 

Tylko pytanie, w zasadzie dwa:

1) czy Francuz zrobił to specjalnie?

2) czy Suarez ugryzł nie specjalnie?

ja wczoraj niechcący przejechałem samochodem matkę z dzieckiem. Ale naprawdę NIECHCĄCY.

 

Czemu nabijasz posty? Czemu piszesz coś, co nie wnosi nic do tematu? Jak nie zrozumiałeś kontekstu, to nie pisz. Napisz o FMie, jaka to porażka.

Odnośnik do komentarza

Z tym Haalandem to akurat nie do końca tak było. Karierę skończył ze względu na wielokrotne kontuzje tej drugiej nogi, niż ta złamana przez Keane'a. Ale zagranie ewidentnie bandyckie, podobnie jak większość życia Materazziego.

 

Patrząc na ten faul http://www.lematin.ch/CM2014/les_equipes/La-grosse-faute-de-Blaise-Matuidi-sur-Ogenyi-Onazi/story/14841331

to nie wydaje mi się, żeby Francuz naprawdę chciał uszkodzić Nigeryjczyka. Był o chwilę spóźniony, ale walka była o piłkę i bardzo nieszczęśliwie postawił nogę. NB, postawienie swojej nogi na czyjejś może częściej nawet kończy się kontuzją tego stawiającego. Piłka nożna to kontaktowy i kontuzyjny sport, gdzie ryzyko urazu jest powszechne, nawet bez celowości zagrania.

 

Urugwaj to też niech się cieszy, że Maxi Pereira nie wyleciał z mistrzostw po faulu na bodajże Campbellu w pierwszym meczu.

 

A na Suareza chyba ratunku nie ma, bo co można zrobić komuś upośledzonemu psychicznie?

 

@Feanor - recydywa jest często karana dodatkowo, np.

http://www.arslege.pl/recydywa-podstawowa-i-wielokrotna/k1/a70/

https://en.wikipedia.org/wiki/Three_strikes_law

I w moim przypadku złodziej trzeciego samochodu dostanie wyższą karę, niż brutalny gwałciciel? Nie twierdzę, że kara nie powinna wzrastać: twierdzę, że skala progresu jest absurdalna.

Odnośnik do komentarza

Wiesz Feanor, zgodnie z art. 197 , za gwałt jest 2 do 12 lat, a zgodnie z art. 278 za kradzież od 3 mcy do 5 lat, a z włamaniem (art. 279), o ile na to się kwalifikuje wejście do samochodu, nawet 10 lat. Nie znam kazuistyki oczywiście, ale taka możliwość całkiem istnieje.

 

NB, oczywiście, że gwałcicieli należy bardzo karać, ale trzykrotnie skazany złodziej samochodów również powinien być odseparowany od społeczeństwa, skoro go dwa wyroki nie nauczyły.

 

"ja wczoraj niechcący przejechałem samochodem matkę z dzieckiem. Ale naprawdę NIECHCĄCY. "

 

Zaryzykujmy minusa, ale widzę Twój kolejny wpis i stwierdzam, że jesteś absolutnie żenującym trollem i idiotą. Niemniej mimo Twoich ograniczeń umysłowych może przyjmiesz do wiadomości istnienie dwóch oddzielnych kategorii: morderstwa (czyn umyślny) oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

"Art. 173. § 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...