Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza moja nagroda w rękach. Menedżer Miesiąca Scottish League 1 to ja. Piłkarz Miesiąca to z kolei Domingo.

Dobry miesiąc to dla nas był.

Czwarta kolejka League 1 prowadzi do Edynburga ósmą ekipę ligi, czyli Albion Rovers. Kibice Hibs oraz ja czekamy na trzy punkty.

 

03.09.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Milton- N.Coyle, Fulton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, Morton

 

[1.] Hibernian FC 4-0 Albion Rovers [8.] L4/36

1:0 Domingo (22`)

2:0 Morton (23`)

3:0 Domingo (43`)

4:0 Domingo (61`)

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian FC)
Frk.: 7,062

 

 

Ponad 7 tysięcy kibiców ponownie nas mocno oklaskiwało i wychodziło ze stadionu zadowolonych bardzo. Kolejny popis młodego Hiszpańskiego gracza.

Trochę nieoczekiwanie docierają do mnie dziwne informacje na temat mojego prowadzenia zespołu. Podobno zarząd jest lekko rozczarowany, iż nie gramy defensywnie i tracimy gole. Dziwne to mocno. W lidze mamy komplet punktów, 14 goli strzelonych i tylko 3 stracone. Chyba będę się musiał przejść do pana prezesa i zapytać, o co biega.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy trudny wyjazd przed nami. Czwarty zespół w lidze Peterhead FC.

Nie grają bardzo dobrze, na koncie tylko jedno zwycięstwo i 3 remisy. Postawimy na ofensywę, bo rywal nie jest zbytnio skuteczny, w czterech spotkaniach trafiali do siatki rywali tylko 9 razy. My już mamy zgromadzonych 14 trafień.

 

14.09.2024, Peterhead, Balmoor Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Zhenggen, Payne, Fisher- Toppar- Domingo, R.Coyle

 

[4.] Peterhead FC 0-3 Hibernian FC [1.] L5/36

0:1 Domingo (5`)

0:2 R.Coyle (18`)

0:3 Domingo (42`)

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian FC)
Frk.: 602

 

 

Spodziewałem się trudniejszej przeprawy, a tu gładkie 3-0. Dopiero początek występów duetu Domingo-Coyle, a już widać, że łapią się razem. Jeden z drugim będzie dobrze współpracował.

Rozmontowali obronę gospodarzy trzy razy w pierwszej połowie, później rywal stracił ochotę do gry i się zamurował. Ciężko było wsadzić kolejne trafienia. No nic, zostajemy liderem tabeli.

Odnośnik do komentarza

Drugi z kolei mecz wyjazdowy to Stirling Albion. Mieliśmy już przyjemność z nimi grać, wygraliśmy 5-0. Gospodarze zajmują obecnie przedostatnią pozycję, mają tylko 1 punkt, 4 zdobyte gole oraz aż 12 straconych. Ich defensywa jest najgorsza w Scott`s Second.

Na tym aspekcie się właśnie skupimy. Wyjdziemy, rozklepiemy ich obronę. Musimy zgarnąć kolejne trzy punkty.

 

21.09.2024, Stirling, Forthbank Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[9.] Stirling Albion 0-3 Hibernian FC [1.] L6/36

0:1 Domingo (14`)

0:2 R.Coyle (23`)

0:3 Clark (36`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 1,483

 

 

Ktoś powie- kolejne nudne 3-0. Może i się zgadza, ale na początku przygody z nową drużyną właśnie takimi meczami i wynikami się zostaje liderami. Teraz może prezes już nie piał o jakiś defensywnym stylu, którego brakuje. To był czwarty mecz Hibsów bez straty gola z rzędu.

Odnośnik do komentarza

Na drugiego października dostałem zaproszenie. Przyszło z Lurgan. Tego dnia właśnie moja była ekipa zmierzy się z Chelsea w ramach grupy Ligi Mistrzów. Chętnie się pojawię w Belfaście i popatrzę, co wykombinował nowy trener. Poza The Blues, Lurgan Celtic ma w grupie Senicę oraz Feyenoord. Dadzą radę wyjść.

My już skupiamy się na Co-operative Cup oraz Kilmarnock FC. Dobrze sobie radzą na razie w Premier League, zajmując piątą lokatę.

 

25.09.2024, Kilmarnock, Rugby Park, godz.19:30.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[sP] Kilmarnock FC 1-8 Hibernian FC [sL1] Co-operative Cup 3.Rnd.

0:1 Newton (4`)

0:2 N.Coyle (10`)

0:3 R.Coyle (18`)

0:4 Fisher (25`)

0:5 Domingo (40`)

0:6 R.Coyle (45`)

1:6 Hewitt (65`)

1:7 R.Coyle (karny) (74`)

1:8 R.Coyle (77`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 3,134

 

 

Można stwierdzić, iż gracze Hibernian powoli przyswajają sobie mój styl gry oraz taktykę. Pokonać tak wysoko i gładko rywala z ekstraklasy? Nikt by na to nie stawiał, a jednak. Udał się pogrom.

Kibice się cieszą i świętują, odnosimy rekordowe zwycięstwo w Co-operative Cup. Wcześniejszy rekord to 5-0.

W ćwierćfinale tego pucharu zagramy z III ligowym East Fife.

Odnośnik do komentarza

Losowanie The Homecoming Scottish Cup przynosi nam Montrose FC w trzeciej rundzie. To za jakiś czas.

Teraz wracamy do ligi, gdzie spotkamy się z Brechin City. Jakimś sposobem zajmują czwarte miejsce z 2 wygranymi i 4 remisami. My wyjdziemy po to, co nasz- po kolejne punkty. Nad drugą w tabeli Alloa mamy tylko cztery oczka przewagi.

Do spotkania na Easter Road Stadium wychodzimy jako faworyt. Worek goli, jaki ostatnio wcisnęliśmy, przydałby się i teraz. Tak dla kibiców.

Drugi raz z rzędu zgarniam nagrodę Manedżera Miesiąca Scottish League 1.

 

01.10.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn (51` Dennis), Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian FC 3-0 Brechin City [4.] L7/36

1:0 R.Coyle (36`)

2:0 Zhenggen (56`)

3:0 N.Coyle (71`)

 

MoM: Neil Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 7,056

 

 

Ciężka przeprawa za nami. Goście przyjechali ewidentnie się bronić. Myślę, że ich założenie na to wystąpienie to był remis. Jakoś nie specjalnie się garneli do grania. Coś tam pokopali do swojej poły, potem już słabo. W całym meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Wygrana jest, pozycja pierwsza utrzymana.

Odnośnik do komentarza

Kolejnego dnia wsiadłem w samolot i udałem się do Belfastu. Siedzieć na Windsor Park i oglądać rozgrzewkę Celtów to... strasznie dziwne uczucie. Dopiero co byłem ich trenerem, a teraz obejrzę pojedynek ich w Lidze Mistrzów z poziomu trybun.

Lurgan Celtic w lidze idzie bardzo dobrze- dziewięć spotkań, wszystkie wygrane, 30 goli strzelonych, dwa stracone. W fazie grupowej LM na razie zagrali raz i była to wygrana z Senicą.

Tym razem się jednak nie udało i Celtowie polegli 0-3 z Chelsea.

 

Jedyny szkocki klub w europejskich pucharach to Celtic w LM. W grupie mają Liverpool, Atletico oraz Szachtar. Po dwóch kolejkach uzbierali 2 remisy. Do Ligi Europy nikt ze Szkocji się nie zakwalifikował.

 

My przystępujemy do ligowej rywalizacji. Mamy wyjazd do wicelidera League One- Alloa Athletic.

 

05.10.2024, Alloa, Indodrill Stadium, godz.15:00

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- McDonald, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[2.] Alloa Athletic 0-7 Hibernian FC [1.] L8/36

0:1 McDonald (5`)

0:2 Domingo (16`)

0:3 Zhenggen (21`)

0:4 Coyle (26`)

0:5 Zhenggen (27`)

0:6 Domingo (63`)

0:7 Coyle (88`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian FC)
Frk.: 1,335

 

 

Popularne Oski dziś bez żądełek. Moja układanka pod tytułem Hibernian Football Club zaczyna się układać w całość, poszczególne elementy zdają się dopasowywać do siebie. Ładna gra, ładny wynik. Nie spodziewałem się takiej przejażdżki po wiceliderze. Zostali rozjechani przez walec zwany Hibees. Zapytam po spotkaniu prezesa czy nadal nie jest zadowolony ze stylu.

Moje przewidywania co do Coyle`a i Domingo sprawdzają się. Znaleźli wspólny futbolwoy język od razu. Współpracją na każdej płaszczyźnie.

Mamy już 24 punkty i 30 goli.

Odnośnik do komentarza

Stworzyłeś z tego klubu rasowego terminatora do rozjeżdżania, no właśnie, każdego :D Masz tam na horyzoncie w kalendarzu jakiś klub, który jest w stanie nawiązać z Tobą równą walkę w jakimś stopniu? Powodzenia w zakończeniu sezonu z kompletem punktów.

Odnośnik do komentarza

Stworzyłeś z tego klubu rasowego terminatora do rozjeżdżania, no właśnie, każdego :D Masz tam na horyzoncie w kalendarzu jakiś klub, który jest w stanie nawiązać z Tobą równą walkę w jakimś stopniu? Powodzenia w zakończeniu sezonu z kompletem punktów.

Ahaha, jeszcze daleko do tego. Nie wiem sam czemu tak dobrze idzie :-k Do Premier League jeszcze daleko i tam to dopiero będzie rzeź na Hibsach :/

 

 

Marzy mi się zobaczenie kiedyś finału LM Lurgan Celtic - Hibernian :D

No, to by było COŚ! Nie sądzę jednak, że Lurgan się doczłapie tam znowu, ale nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

W ostatnich dniach pojawiła się informacja, która mocno się odbiła w mediach szkockich. Mianowicie, Dunfermline AFC ma przejąć jakiś miliarder. Byłoby to spore wydarzenie dla tutejszego futbolu, który już jakiś czas temu podupadł dosyć mocno.

 

Jako że w ligowych rozgrywkach gra każdy z każdy aż 4 razy, to teraz przystępujemy do rywalizacji numer dwa ze Stranraer FC. Wcześniej pokonaliśmy The Blues 6-2. Liczę dziś na podobny wynik.

 

19.10.2024, Stranraer, Stair Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- McDonald, Horn, Fisher- Toppar- Domingo, R.Coyle

 

[4.] Stranraer FC 0-2 Hibernian FC [1.] L9/36

0:1 Macari (40`)

0:2 Toppar (58`)

 

MoM: Andrew Macari (Hibernian FC)
Frk.: 534

 

 

Tym razem gospodarze postawili nam twardsze warunki, natomiast i tak daliśmy radę. Zgarniamy trzy punkty oraz zaliczamy siódmy mecz z rzędu bez straconej bramki.

Odnośnik do komentarza

W trzecim meczu LM Lurgan zremisowało z Feyenoordem 1-1, w lidze natomiast rządzą- 11 spotkań, 11 wygranych.

My dziś wyjdziemy po jedenaste zwycięstwo ligowe. Do Edynburga zawita East Fife. Dzieli nas aż 17 punktów w tabeli. Nie powinno być dziś komplikacji.

 

26.10.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Fulton, Starr ©, Burns- Payne, Horn, Fisher- Toppar- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian FC 1-1 East Fife [7.] L10/36

0:1 Stewart (karny) (24`)

1:1 Domingo (31`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 7,059

 

 

Pierwsza strata punktów staje się faktem. Nie jest to, co prawda przegrana, ale dwa punkty na własnym stadionie poszły do kosza.

Wina tu leży po stronie gości, którzy za dobrze się zaprezentowali w defensywie. Co prawda Coyle też mógł się lepiej spisać i nie trafić dwa razy w poprzeczkę, tylko siatki.

Odnośnik do komentarza

Szanse na rewanż z East Fife mamy już dziś. W Edynburgu zagramy ćwierćfinał Co-operative Cup. Dobrze by było ich przejść i awansować do półfinału imprezy. Dalej już jest szansa myśleć o powtórzeniu sukcesu z 2007 roku.

A więc do dzieła!

 

29.10.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Miltom- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn (45` Harris), Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[sL1] Hibernian FC 3-1 East Fife [sL1] Co-operative Cup Ćwf.

0:1 Moffat (48`)

1:1 R.Coyle (55`)

2:1 R.Coyle (70`)

3:1 R.Coyle (74`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 6,406

 

 

Udało się! Pierwsi my straciliśmy gola, ale później Coyle pozamiatał. W przerwie zmieniliśmy grę z 4-3-1-2 na 4-2-3-1 i rywal się trochę pogubił.

W innych ćwierćfinałach:

Ross County 0-6 Celtic

Rangers 3-0 Dundee United

Heart of Midlothian 2-1 St.Johnston FC

 

W finale fajnie byłoby zagrać z Heart. Derby Edynburga i do tego finał? Brzmi świetnie.

Odnośnik do komentarza

Dzień po wygranej odbyło się losowani półfinału Co-operative Cup. Zagramy w nim z Celticiem. Oj, będzie bardzo ciężko coś ugrać.

Tymczasem startujemy z The Homecoming Scottish Cup. W trzeciej rundzie ugościmy Montrose FC z ligi niżej niż my. Ostatni raz Hibernian FC zdobyło to trofeum w 1902 roku, najwyższy czas powtórzyć to.

 

02.11.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo (45` Morton), R.Coyle

 

[sL1] Hibernian FC 5-1 Montrose FC [sL2] Scottish Cup 3.Rnd.

1:0 R.Coyle (5`)

2:0 Domingo (13`)

3:0 R.Coyle 924`)

4:0 Morton (63`)

5:0 Payne (78`)

5:1 McGowan (karny) (86`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 4,460

 

 

Zacne zwycięstwo. W zasadzie każdy pokazał się z dobrej strony, no może trochę Starr obniżył swoje noty końcowe, bo sprokurował karnego. Ale ogólnie całość na plus.

Przechodzimy do kolejnej rundy, gdzie zagramy z zespołem IV ligi- Formatine United.

W nagrodę dostajemy 6 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Na 4 mecze wracamy do ligi. Na początek Livingston FC, które już mieliśmy przyjemność pokonać 3-1.

Teraz ta ekipa ma pozycję wicelidera Scott`s Second ze stratą 6 punktów do nas.

Nie widzę innej możliwości niż pokonanie ich. Wyjdziemy naszym standardowym ustawieniem 4-3-1-2. Wolałbym jednak grać 4-2-3-1, ale niestety nie mam odpowiednich graczy, ażeby zagrywać ze skrzydeł. Może po sezonie uda się kogoś ściągnąć. Wtedy jednak bym musiał się przestawić na grę jednym napastnikiem. A to rodzi kolejny problem- na kogo postawić- Coyle czy Domingo? Niepotrzebna dywagacja, ze sobą bardzo dobrze współpracują.

 

05.11.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian FC 3-0 Livingston FC [2.] L11/36

1:0 R.Coyle (45`+1)

2:0 R.Coyle (47`)

3:0 Zhenggen (85`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 7,051

 

 

Wygrana. Domingo dziś nic nie ustrzelił, ale za to zanotował dwie asysty, obie przy golach Coyle`a. Irlandczyk z Północy ma już 16 trafień, natomiast Hiszpan- 22.

Bardzo ważne punkty zostały w Edynburgu. Odskakujemy rywalowi na 9 punktów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...