Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Czas przed rewanżem dobrze wykorzystaliśmy, jesteśmy zwarci i gotowi do boju. Presji wielkiej na nas nie ma. Wg prezesa mieliśmy dojść minimum do piątej rundy, to się już udało, więc nie ma na co narzekać. Moje ambicje są o wiele większe, ale to z czasem. Nie ma co się spieszyć.

Jedziemy, wychodzimy na boisko rywala, gramy z sercem i dajemy z siebie dużo- takie jest założenie na dzisiejszy wieczór.

 

05.03.2025, Glasgow, Firhill Stadium, godz.19:30.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Payne, Fisher, Horn- Toppar- Scott, R.Coyle

 

[sP] Patrick Thistle 1-2 Hibernian [sL1] Scottish Cup Ćwf. Powtórka

0:1 R.Coyle (45`)

0:2 R.Coyle (59`)

1:2 Paxton (62`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 5,734

 

 

Udało się! Awans do półfinału! Coyle wszedł na swój pułap i jest efekt. Gorzej dziś bohater poprzedniego pojedynku- Toppar. Zmarnował 2 setki, wycelował centralnie w bramkarza, jak był z nim sam na sam. Dodatkowo każda próba zagrania przez niego prostopadłej piłki zatrzymywała się na graczu gospodarzy. No nic, jest awans i jestem zadowolony z postawy.

Dostajemy pokaźną kwotę 12 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Postawiłem w szatni moim podopiecznym sprawę jasno- trzeba się poprawić znacząco! Mieliśmy wcześniej takie ładne wyniki (5-0, 6-0, 4-0), a teraz ledwie co. O zmęczeniu nie ma mowy, coś im się w głowach zacięło chyba. Chcę, żeby wyniki poprawiły się znacząco do końca tego miesiąca. Wyglądali tak, że chyba dotarły do nich moje oczekiwania.

 

Do naszej szkółki doszło 16 młodych adeptów. Na razie ciężko powiedzieć, czy z którego coś będzie. No, może jeden (Stevie Paterson; WN, OPP) wygląda całkiem nieźle. Poczekamy, niech ćwiczą i się uczą.

 

Edynburg przywita za chwilę trzecią ekipę ligi. Za mojej kadencji z tym zespołem zagraliśmy już 3 razy i za każdym wygrywaliśmy. Dziś nie może być inaczej.

 

08.03.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Newton, Starr ©, N.Coyle- S.McDonald, L.McDonald, Fisher- Horn- Scott, R.Coyle

 

[1.] Hibernian 2-1 Livingston FC [3.] L30/36

1:0 Scott (2`)

2:0 Scott (12`)

2:1 Holt (30`)

 

MoM: Stephen Scott (Hibernian)
Frk.: 8,208

 

 

Jedyny jasny punkt tego meczu, to dwa premierowe trafienia młodego Scott`a. Resztę muszę zapomnieć. Szczególnie kiks Starr`a, który podał za lekko do bramkarza, przeciwnik przejął piłkę i trafił mocnym uderzeniem. Milton był bez szans.

W dalszej części mocno naciskaliśmy, ale bez powodzenia. Trzy punkty zostają z nami.

 

Celtic już świętuje mistrza kraju- po raz 14. z kolei na 9 kolejek przed końcem.

Lurgan Celtic w pierwszym meczu 2. rundy eliminacyjnej LE zremisował u siebie 2-2 ze Spartakiem Moskwa. W lidze nadal bez przegranej- 29 wygranych i jeden remis, 16 punktów przewagi nad Linfield.

Odnośnik do komentarza

Do końca sezonu 2024/25 zostało nam 6 spotkań w lidze. Przewaga nad drugą Alloa bardzo bezpieczna- 34 punkty.

Wygrane już mi nie wystarczą, kibicom chyba też nie. Piłkarze Hibernian muszą pokazać serce i dobrą grę. Trzeba się rozwijać i nie osiąść na tym, co jest. Awans jest spokojny, pracujemy nad resztą.

Dobrą okazję ku temu będziemy mieli teraz. W meczu domowym zagramy z Peterhead FC.

Całe szczęście, wszyscy gracze Hibs się wyleczyli i mam pełny skład do wyboru.

 

11.03.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- S.McDonald, Fisher, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian 5-1 Peterhead FC [9.] L31/36

1:0 R.Coyle (2`)

2:0 Zhenggen (23`)

3:0 Domingo (32`)

3:1 Macaulay (40`)

4:1 Zhenggen (44`)

5:1 R.Coyle (77`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 7,066

 

 

Okazała wygrana. Dobra postawa graczy pomocy i ataku, obrona tak sobie. Szczególnie mam pretensje do Fulton`a, który dał się łatwo przepchnąć, przez co rywale trafili.

Warte uwagi są też trafienia Coyle`a- właśnie dobił do 50 goli w tym sezonie! Gratulacja dla niego.

Jak na naszą ligę, to kosztował sporo- 600 tysięcy €, ale już w tym momencie mogę powiedzieć z czystym sumieniem- sprawdził się. Dopasował się z Domingo świetnie- Hiszpan ma teraz 38 trafień.

Odnośnik do komentarza

W najbliższym meczu nie pogardziłbym wynikiem zbliżonym do naszego ostatniego. Rywal, jak i mecz- nie byle jaki. W finale Co-operative Cup spotkamy się z Rangers FC. Niegdyś wielka marka, która nadal wspina się. Obecnie zajmują czwarte miejsce w Scottish Premier League. Mają jeszcze szanse na drugie miejsce nawet. 49 punktów na ich koncie, strata tylko trzech oczek do fotela wicelidera.

Do tej drużyny należy rekord w zdobyciu tytułu, o który razem zawalczymy- mają go zdobytego aż 30 razy. Hibernian FC ma 3 tytuły. Pora na czwartą wygraną.

 

Lurgan Celtic niestety odpada z Ligi Europy. W rewanżowym meczu ze Spartakiem dostali gładko 0-3. Zostało już im krajowe podwórko do zdobycia całe.

 

16.03.2025, Glasgow, Hampden Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Newton, Starr ©, N.Coyle- Toppar, Fisher, Horn- Zhenggen (23` Clark)- Domingo, R.Coyle

 

[sP] Rangers 0-1 Hibernian [sL1] Co-operative Cup Finał

0:1 Domingo (64`)

 

MoM: Milan Starr (Hibernian)
Frk.: 48,657

 

 

WYGRANA! Drugi mój tytuł w Szkocji zdobyty. Musieliśmy grać przeciwko mocnej drużynie i przeciwko sędziemu. Chyba mu bardzo nie pasowało, że dobrze gramy. Od samego początku chciał nas odstrzelić. Sypał żółtymi kartkami, jak tylko mógł. W pierwszej połowie pokazał nam aż 6 takich kartoników, w 22. minucie lewy obrońca Neil Coyle dostał drugą żółtą i wyleciał z boiska. Ściągnąłem Chińczyka, wszedł Clark.

Po tym wydarzeniu wymienialiśmy ciosy z rywalem. Posiadanie piłki (61% - 39%) było na ich korzyść, ale w ogólnym rozrachunku to my możemy się cieszyć z wyniku. W 64. minucie Domingo po indywidualnej akcji wpakował piłkę do siatki.

Ponad 30 tysięcy kibiców Hibernian mogło się cieszyć w tamtej minucie i po końcowym gwizdku.

W nagrodę dostajemy 109 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje od kibiców i szefa przyjęte. Wracamy do ligi. Wyjazdowe spotkanie z ósmą drużyną Scott`s Second. Albion Rovers mają 26 punktów, tyle samo co przedostatnie Peterhead FC. Także mocno walczą o pozostanie, a nie bawienie się w baraże. Ja mam inny cel- dojść do końca rozgrywek bez przegranej i bez kolejnej straty punktów.

 

Kolejny tytuł mistrzowski dla Lurgan Celtic. Już beze mnie po raz piąty na samym szczycie Danske Bank Premiership.

 

23.03.2025, Coatbridge, Cliftonhill Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Tena, Clark- S.McDonald, Fisher ©, Horn- Toppar- Domingo, Scott

 

[8.] Albion Rovers 0-1 Hibernian [1.] L32/36

0:1 Toppar (5`)

 

MoM: Tyrone Toppar (Hibernian)
Frk.: 723

 

 

Wygrana na farcie. Swój dzień miał golkiper gospodarzy. Zatrzymał 13 celnych naszych strzałów. W sumie oddaliśmy 29 strzałów, 14 celnych- wpadł jeden. Może wpływ na skuteczność miała też pogoda, bo cały czas mocno lało.

Ważne trzy punkty.

Odnośnik do komentarza

Sądząc po sezonie to wystarczyło zrobić ctrl+c, ctrl+v z wynikami z zeszłego sezonu, tylko nazwę zmienić z Lurgan na Hibs i nikt by nie zauważył :)

Czy ja wiem... Na koniec tego sezonu chyba jest lepiej- w sensie gry. Wyniki może nie za ładne, ale gra ok.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem nagroda Menedżera Miesiąca Scottish League One trafia do mnie.

Kwiecień zaczynamy domowym meczem z ostatnim teamem ligi i zarazem najgorszą defensywą- stracili już 75 goli, dla porównania my tylko 16. Dołożymy im kolejne trafienia.

 

05.04.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Tena, Starr ©, N.Coyle- S.McDonald, Fisher, Horn- Zhenggen- Comingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian 4-1 Stirling Albion [10.] L33/36

1:0 R.Coyle (18`)

2:0 Zhenggen (30`)

3:0 R.Coyle (32`)

4:0 Zhenggen (51`)

4:1 Douglas (67`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 7,251

 

 

Minus meczu- stracona bramka z rzutu wolnego. Milton bez szans był przy uderzeniu. Resztę gry zrobili Coyle i Zhenggen, którzy zaliczyli po dwa trafienia. Ten pierwszy ma 52 gole, Chińczyk zaś 21.

Seria 42 spotkań bez porażki to nowy rekord zespołu.

Odnośnik do komentarza

Może dziś uda się przedłużyć serię wygranych. Przed nami Półfinał Scottish Cup. Rywalem jest Aberdeen FC. W Scottish Premiership zajmują szóste miejsce. Będzie to trudny rywal do przejścia. Nie niemożliwy, ale trudny.

Naszykowaliśmy się porządnie i uważam, iż jesteśmy gotowi do rywalizacji.

Druga półfinałowa para to Rangers i Celtic.

 

12.04.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Fisher, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[sL1] Hibernian 3-0 Aberdeen FC [sP] Scottish Cup Półfinał

1:0 R.Coyle (16`)

2:0 R.Coyle (22`)

3:0 Starr (43`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 14,296

 

 

Co za mecz! Wynik niby rozstrzygnięty w pierwszej połowie, ale druga część była także emocjonująca. Oprócz posiadania piłki byliśmy we wszystkim lepsi. Pierwszoligowiec zagroził najmocniej tylko raz, ale na posterunku był pewny Milton.

Robotę jak zwykle odwalił dobrą w ofensywie Coyle, który dwa razy pewnie pokonał golkipera gości. Zhenggen zaliczył dwie asysty.

Zebrani licznie kibice mogli świętować razem z nami po końcowym gwizdku. Teraz czekamy na rezultat spotkania drugiego.

Za wygraną dostajemy 15 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Scottish Cup półfinał drugi mecz:

Rangers 0-2 Celtic

 

No to już wiadomo, z kim zagramy o to trofeum, ale to dopiero na koniec maja. Na kolejne trzy mecze wracamy do zmagań ligowych. Najbliższe spotkanie mamy z czwartym Brechin City. Oni znajdują się w strefie barażowej do awansu, ale do końca chyba będą drżeć o to. Mają punkt przewagi nad kolejnym zespołem.

 

Lurgan Celtic dobija do 180 meczów bez porażki z rzędu w rozgrwkach Danske Bank Premiership.

 

19.04.2025, Brechin, Glebe Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Payne, L.McDonald, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[4.] Brechin City 0-3 Hibernian [1.] L34/36

0:1 R.Coyle (36`)

0:2 Domingo (48`)

0:3 Zhenggen (karny) (74`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 896

 

 

Zaczęło się źle- Zhenggen nie trafił z karnego, który został podyktowany już w 10. minucie. Na szczęście, moich dwóch napastników pociągnęło grę do siatki. Za drugim razem Chińczyk się nie pomylił i tym samym ustalił wynik spotkania na 3-0.

Gra i wynik na plus. Ryan Coyle trafia swojego 40. gola ligowego, a Domingo 29 trafienie ma.

Odnośnik do komentarza

Jako zdecydowany faworyt przystępujemy do walki z wiceliderem- Alloa Athletic.

Ilość punktów, która nas dzielą to 37. On już zapewnili sobie tak czy inaczej udział w barażu. Od trzeciego Livingston FC mają 8 punktów więcej.

Przewiduję, że to może być ciężki pojedynek, ale wygrany przez nas. Do składu na przedostatni mecz wskoczy kilku zmienników.

 

26.04.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Deane- N.Coyle, Scrimgour, Starr ©, Graham- Payne, L.McDonald, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian 3-0 Alloa Athletic [2.] L35/36

1:0 Miller (sam.) (1`)

2:0 Starr (38`)

3:0 Domingo (76`)

 

MoM: Milan Starr (Hibernian)
Frk.: 12,938

 

 

Wszyscy się cieszą z kolejnej wygranej. Ja zasadniczo też. Może nie gramy jakoś porywająco w mojej opinii, ale wygrywamy ze spokojem i pewnie. Gracze mają pełne zaufanie do swoich umiejętności, które im wpajam i wyniki przyszły.

Spiąć się i wygrać jeszcze dwa razy, a sezon będzie w pełni udany.

Odnośnik do komentarza

Wyjazd na spotkanie z East Fife będzie ostatnim meczem Hibernian w Scott`s Second. Ten rok się udał i to bardzo. Po moim przyjściu nie sądziłem, że tak gładko pójdzie. Wierzyłem w swoje umiejętności i graczy, ale postawa Hibs przeszła najśmielsze oczekiwania.

Dziś potwierdzimy aspiracje i charyzmę. Wygrana musi być.

 

03.05.2025, Methil, New Bayview Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Scrimgour, Starr ©, N.Coyle- Fisher, S.McDonald, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[7.] East Fife 0-2 Hibernian [1.] L36/36

0:1 Fisher (karny) (33`)

0:2 Zhenggen (80`)

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian)
Frk.: 1,980

 

 

Koniec! Ostatnie trzy punkty w sezonie 2024/25 zdobyte. Wbrew temu, co ostatecznie widniało na tablicy wyników, to był dobry mecz. Najpierw faulowany był Coyle i sędzia podyktował karnego, którego zamienił na bramkę Fisher. Później gospodarze mieli szansę na wyrównanie, ale Milton obronił pewnie uderzenie z jedenastu metrów. Pod koniec spotkania Zhenggen zaliczył swoje 23 trafienie w sezonie.

Za zajęcie 1. miejsca w klasyfikacji końcowej rozgrywek dostajemy 101 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Tabela Scottish League One na zakończenie sezonu 2024/25:

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | M | Hibernian | | 36 | 34 | 2 | 0 | 121 | 17 | +104 | 104 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Alloa Athletic | | 36 | 19 | 7 | 10 | 71 | 54 | +17 | 64 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | A | Livingston FC | | 36 | 15 | 8 | 13 | 56 | 58 | -2 | 53 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Brechin City | | 36 | 13 | 13 | 10 | 53 | 62 | -9 | 52 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Dumbarton FC | | 36 | 13 | 11 | 12 | 49 | 47 | +2 | 50 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Stranraer FC | | 36 | 14 | 7 | 15 | 63 | 66 | -3 | 49 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | East Fife | | 36 | 12 | 9 | 15 | 44 | 47 | -3 | 45 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Peterhead FC | | 36 | 7 | 9 | 20 | 46 | 83 | -37 | 30 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | S | Albion Rovers | | 36 | 7 | 8 | 21 | 40 | 68 | -28 | 29 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | S | Stirling Albion | | 36 | 5 | 8 | 23 | 44 | 85 | -41 | 23 |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

22 dni nam zostały na przygotowanie się do finałowej walki w Scottish Cup. Nowy stary mistrz kraju będzie najtrudniejszym przeciwnikiem, z jakim się spotkamy w tym roku.

Nie ukrywam przed nikim, nawet piłkarzami, iż będzie ciężko osiągnąć nam końcowy sukces w tym pucharze.

Sam awans na ten szczebel rozgrywek jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę ostatnie chudziutkie lata w edynburskim futbolu.

Na Hampden Park będzie zapewne gorąca atmosfera. Jedni i drudzy kibice będą dopingować swoich ulubieńców. Kto będzie uradowany po końcowym gwizdku, a kto smutny? Niebawem się dowiemy.

Wyjść na murawę, posłuchać jak fani Celticu śpiewają "You Never Walk Alone", a później nasi "Sunshine on Leith" to niezapomniane uczucie. Aż ciarki przechodzą po plecach. Takiej właśnie atmosfery brakowało mi mimo wszystko w Lurgan i w Irlandii Północnej.

 

25.05.2025, Glasgow, Hampden Park, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- S.McDonald, Payne, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[sP] Celtic 3-2 Hibernian [sL1] Scottish Cup Finał

0:1 Zhenggen (9`)

1:1 van Dijk (14`)

2:1 Ashley (31`)

2:2 R.Coyle (72`)

3:2 Saponara (77`)

 

MoM: Gary Reed (Celtic)
Frk.: 52,025

 

 

Świetny mecz, ale nie zwycięski. Trudno, może za rok się uda. Wygrał lepszy. Co prawda, to my pierwsi trafiliśmy do siatki rywala, ale oni szybko odpowiedzieli. W 31. minucie Ashley po wrzutce z prawej strony umieścił głową piłkę w siatce. Na wyrównanie czekaliśmy aż do 72 minuty. Wtedy to niezawodny Coyle plasowanym, mocnym strzałem pokonał bramkarza Celticu.

Po pięciu minutach doświadczony Włoch ustalił wynik meczu. Strzał nie był ani techniczny, ani mocny. Trochę zasłonięty był Milton i nie widział, gdzie leci futbolówka. Jak się rzucił, to było już za późno. Chcieliśmy bardzo odrobić straty, ale rywal dobrze się ustawiał w defensywie.

Zasłużony triumf ekipy z Glasgow.

Na pocieszenie zostaje nam nagroda 30 tys.€ oraz zakwalifikowanie się do Ligi Europy! Włączymy się do Drugiej Fazy Kwalifikacyjnej.

 

Tam za wiele nie ugramy raczej, ale troszkę grosza wpadnie do klubowej kasy. Przed wejściem do Scottish Premier League przyda się trochę euro na wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie składu Hibernian FC za sezon 2024/25:

 

Bramkarze:

 

Gareth Deane [bR; 30; NIR] - 5 m, 4 str, 1 czyk, 28 tys.€

Thomas Flynn [bR; 34; ENG] - 3 m, 1 str, 2 czyk, 4 tys.€

David Milton [bR; 17; DEN] - 43 m, 25 str, 22 czyk, 2 as, 39 tys.€

 

Tu sprawa jest jasna i pewna. Młody Duńczyk to numer jeden między słupkami w minionym i kolejnym sezonie. Nie dość, że 22 razy schodził z murawy niepokonany, to do tego dołożył dwie asysty. Jak dalej będzie się tak rozwijał, to za kilka lat może zostać jednym z najlepszych golkiperów na świecie.

Pozostała dwójka to czyste uzupełnienie składu. Zostaną obaj, ewentualnie w razie odejścia któregoś to do składu wskoczy jakiś młodziak z rezerw.

 

Obrońcy:

 

Gordon Graham [O(PL); 19; SCO] - 3 m, 0 br, 0 as, 5 tys.€

Milan Starr [O(PŚ); 19; SCO] - 45 m, 4 br, 1 as, 94 tys.€

Andrew Macari [O(P); 20 (5) m, 1 br, 6 as, 44 tys.€

Jordan Thompson [O(P); 18; SCO] - 1 m, 0 br; 2 as, 11 tys.€

Neil Coyle [O(PL),PL; 20; IRL] - 39 m, 5 br, 10 as, 230 tys.€

Tiger Clark [O(L); 19; SCO] - 34 (2) m, 5 br, 12 as, 27 tys.€

Paddy Newton [O(Ś); 27; NIR] - 22 m, 1 br, 0 as, 89 tys.€

Andy Scrimgour [O(Ś); 22; SCO] - 6 m, 0 br, 0 as, 25 tys.€

Ryan Fulton [O(Ś); 19; SCO] - 22 (2) m, 0 br, 0 as, 34 tys.€

Jesus Garcia Tena [O/PŚ; 34; ESP] - 9 (1) m, 2 br, 0 az, 1 tys.€

 

Kapitan Starr jest młody, utalentowany bardzo oraz Fulton to dwójka odpowiedzialna za środek obrony. Wypożyczony z Lurgan Celtic Newton najpierw grał dobrze, później kontuzja. W końcu obniżył trochę loty i wyleciał z pierwszego składu. W lipcu wraca z wypożyczenia, nie zamierzam dalej go posiadać w drużynie. W kolejnych zmaganiach ligowych po wakacjach mam zamiar stawiać na Scrimgour`a, który jak już zagrał, robił to bardzo dobrze.

Tena kończy przygodę z graniem. Może uda się go namówić na pozostanie w klubie w roli trenera.

Boki obrony to tak naprawdę trzech graczy- Coyle, Clark na lewą stronę, Macari. Irlandczyka od Celtów udało się zatrzymać na zasadzie wypożyczenia na kolejny rok. Fajnie sobie radził na prawej i lewej obronie. Reszta to uzupełnienie składu.

Na prawą flankę przydałby się jakiś dobry gracz.

 

Defensywni pomocnicy:

 

Gary Fisher [DP,PŚ; 32; SCO] - 44 m, 4 br, 8 as, 5 tys.€

Luke McDonald [DP,PŚ; 20; SCO] - 9 m, 1 br, 2 as, 14 tys.€

Steven McDonald [DP, PŚ; 18; SCO] - 11 (1) m, 0 br, 1 as, 12 tys.€

Tyrone Toppar [DP,P/OPLŚ; 30; WAL] - 16 (3) m, 9 br, 5 as, 27 tys.€

 

Walijczyk i Fisher pewna pierwsza jedenastka. Młodzi bracia McDonald dostaną swoją szansę, żeby dalej się rozwijali i pokazali swoje umiejętności w pełni, jak awansujemy do Scottish Premier League.

Nie przewiduję wzmocnień, chyba że trafi się jakaś okazja.

 

Pomocnicy:

 

Allan Dennis [P(PL), OPP; 19; SCO] - 2 (5) m, 0 br, 0 as, 12 tys.€

Neil Horn [P(LŚ),OPL; 18; SCO] - 43 (2) m, 2 br, 11 as, 52 tys.€

Jack Payne [PŚ; 33; ENG] - 39 m, 1 br, 6 as, 11 tys.€

Sun Zhenggen [P/OP(PŚ); 29; CHN] - 39 (1) m, 24 br, 30 as, 53 tys.€

 

Młody (18 lat) Thomson został przesunięty w połowie sezonu do rezerw z tego względu, iż nie gramy flankami, a to jest taki typowy lewoskrzydłowy. Po części takie obranie przeze mnie taktyki dotknęło też Dennis`a. Ten natomiast ma inklinacje na grę w środku pola, dostanie swoją szansę.

Ze wszystkich pomocników najlepiej (zgodnie z przewidywaniami) wypadł Chińczyk. Sprowadzony przed sezonem Zhenggen występował najczęściej w roli OPŚa. Mimo bardzo dobrych statystyk nadal mam do niego spore zastrzeżenia za samolubną grę- często zdarzało się, iż uderzał na bramkę, zamiast podawać do lepiej ustawionych partnerów. To musi poprawić. Trzeba mu jednak oddać, to, że aż 30 razy otwierał swoimi zagraniami drogę do bramki dla innych graczy. Zazwyczaj z takiego podania korzystał Domingo lub Coyle.

Drugi ważny punkt pomocy to Payne, który zapewne odejdzie z drużyny. Doświadczenie sobie cenię, ale umiejętności już nie te, wydolność i kilka innych aspektów mocno spada mu.

Środkowy pomocnik z dobrym podaniem bardzo mile widziany w Edynburgu będzie.

 

Napastnicy:

 

Manuel Angel Domingo [OP(L),NŚ; 20; ESP] - 47 m, 41 br, 25 as, 82 tys.€

Ryan Coyle [NŚ; 21; NIR] - 42 m, 56 br, 23 as, 250 tys.€

Stephen Scott [NŚ; 19; SCO] - 4 (1) m, 2 br, 1 as, 14 tys.€

 

Sytuacja jasna I bezdyskusyjna- Coyle i Domingo pozamiatali. We dwóch trafiali do siatki przeciwnika aż 97 razy! Razem z Chińczykiem stworzyli zabójcze trio. W nowym sezonie liczę na powtórkę. Scott mimo skromnej ilości występów może być zadowolony ze swojej postawy.

Wypożyczony z Lurgan Carl Morton szybko zawinął się i wrócił do poprzedniego zespołu. Nie podobała mu się rola, którą dostał ode mnie. Przy dyspozycji Irlandczyka z Północy i Hiszpan nie miał najmniejszych szans na pierwszy skład. Morton wrócił po 4 miesiącach do Celtów i tam grzał ławę w rezerwach. Trudno, jego wybór.

Nie mam w planach kupowania nowych napastników, w razie potrzeby wyciągnę z rezerw i drużyny młodzieżowej dwóch utalentowanych graczy.

Odnośnik do komentarza

Scottish Premier League - Celtic

Scott`s First - Heart of Midlothian

Scotts`s Second - Hibernian FC

Alba Challange Cup - Falkirk FC

Co-operative Cup - Hibernian FC

The Homecoming Scottish Cup - Celtic

 

Liga Europy - Barcelona wygrywa po karnych z Romą,

Liga Mistrzów - Real 3-0 PSG.

 

* * * *

 

Menedżer Roku Scottish League One: Maciej Makkow (Hibernian),

Piłkarz Roku Scottish League One: Ryan Coyle (Hibernian), 40 bramek w 32 spotkaniach,

Najlepszy strzelec ligi: Ryan Coyle (Hibernian) - 40,

Najwięcej asyst: Manuel Angel Domingo (Hibernian) - 22,

Piłkarz Roku w Szkocji: Zach Clough (Celtic).

 

Hibernian FC zanotowało skok o 133. pozycje na 314. miejsce w nowym rankingu klubów europejskich na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...