Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 2024 rok, Rooney, Ronaldo, Messi jeszcze żyją ? :D Masz screeny ?

A powiem Ci szczerze, że... nie wiem :D Ronaldo został Koordynatorem pionu juniorskiego, chciałem go wziąć do Lurgan, ale odrzucił ofertę. Na resztę spojrzę co kto gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza

Drugi mecz listopadowy mamy na wyjeździe. Zagramy z Dumbarton FC. Team, który był typowany do zajęcia czwartego miejsca, na razie radzi sobie słabiej- mają tylko siódmą lokatę.

Jednakże meczem kolejki można nazwać pojedynek Stranraer FC i Linvingston.

 

Dwa dni wcześniej miałem przyjemność obejrzeć w TV mecz Lurgan Celtic - Feyenoord. Celtowie wygrali 3-2. Ładne zwycięstwo i cenne bardzo. Zajmują cały czas drugie miejsce z dorobkiem 7 punktów. Holendrzy trzeci są- 4 pkt.

Celtic w swojej grupie nadal zbiera baty, tylko dwa remisy i dwie przegrane- ostatnie miejsce. Szkocki futbol zszedł na psy.

 

09.11.2024, Dumbarton, The Best Butler Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[7.] Dumbarton FC 0-4 Hibernian FC [1.] L12/36

0:1 R.Coyle (4`)

0:2 Domingo (30`)

0:3 Zhenggen (39`)

0:4 Zhenggen (51`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian FC)
Frk.: 1,220

 

 

Jakby się napastnicy bardziej postarali, to wynik by był wyższy. Jakąś taką manierę trafiania w słupki mają chłopaki. Chyba trzeba im narzucić nowy trening.

Co nie zmienia faktu, że jestem wielce uradowany z faktu wygranej i to w takim rozmiarze. Kolejny rywal nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Milton`a.

 

Przejęcie władzy i pakietu z Dunfermline AFC się zakończyło sukcesem. Singapurski biznesmen Andrew Anuar przejął klub. Ponoć kasy ma jak lodu i będzie mocno wsadzał go w drużynę. Chce zrobić bardzo silny team na krajowym i europejskim podwórku. Ciekawe co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

CR7 by był ciekawym koordynatorem. Ma jeszcze zapas w skillach, zanim uzyska pozostałe licencje do Pro, no i przede wszystkim bdb charakter. Myśle, że wyłapywałby ciekawych graczy do szkółki ;)

To zapewne. Tylko nie wiem gdzie pójdzie :p

Odnośnik do komentarza

Koniec listopada zbliża się wielkimi krokami. Nim się obejrzałem, to mam na koncie 12 wystąpień w roli trenera Hibs. Czas szybko leci.

Przed nami kolejka nr 13.

Do Edynburga zawita piąta siła Scott`s Second- Peterhead FC. Liczę na wygraną, później mały wypoczynek i wypad do Belfastu na spotkanie Lurgan Celtic vs. Senica.

 

23.11.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Scrimgour, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Toppar- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian FC 4-1 Peterhead FC [5.] L13/36

1:0 Toppar (23`)

2:0 R.Coyle (29`)

2:1 Hendry (40`)

3:1 Toppar (51`)

4:1 R.Coyle (71`)

 

MoM: Tyrone Toppar (Hibernian FC)
Frk.: 7,451

 

 

Zwycięstwo do kolekcji. Toppar ładnie trafił dwa razy z rzutów wolnych. Coyle instynkt zabójcy. Domingo dziś mniej szczęścia- dwa razy słupek, 3 razy na spalonym. Przynajmniej dołożył asystę.

Na puls tylko remis drugiego Livingston, co pozwala nam utrzymać bezpieczną przewagę 11 punktów.

Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Dzień przed środowym meczem z Albion Rovers skoczyłem do Belfastu.

Zasiadłem sobie na Windsor Park ponownie w roli honorowego obserwatora widowiska pod tytułem: Lurgan Celtic konta Senica.

Na trybunach wrzawa po wyczytaniu mojego nazwiska przez spikera. Fani pamiętają i doceniają nadal. Wcześniej jeszcze, przed meczem pogadałem i pogratulowałem nowemu trenerowi postawy zespołu.

W kuluarach stanął przede mną jakiś jegomość, którego w pierwszym momencie nie poznałem. Dopiero po chwili przypomniałem sobie. To był Aaron Haire. Na samym początku przygody z Lurgan Celtic grał u mnie jako ofensywny pomocnik. Szmat czasu temu. Okazało się, iż obecnie pisuje do magazynu "FourFourTwo". Zagadał, czy nie zgodziłbym się odpowiedzieć na kilka pytań. Dobrze wiedział, że nie mam tego w zwyczaju, ale się zgodziłem.

 

- Mój artykuł będzie nosił nazwę "Degradacja?". Wiesz do, czego pasuje?

- Ciężkie pytanie. Pewnie do Hibernian FC?

 

- Nie. Do Twojej osoby trenerze.

- Do mnie? A czemu to?

 

- Prowadzić drużynę z nizin piłkarskich, wejść parę razy do Ligi Mistrzów, wygrać ją i odejść do III ligi szkockiej. To nie degradacja?

- Absolutnie nie! Nie czuję się tak. Bardzo wielu było zdziwionych i mocno zaskoczonych taką decyzją. Dla mnie to jest krok do przodu. Sam już nie wiedziałem, czy w Lurgan zdołam coś jeszcze zrobić, coś większego zbudować.

 

- Sięgnąć po kolejne mistrzostwa i LM?

- Może, kto to może wiedzieć. Nie ma co gdybać. Teraz jest tu, w Edynburgu i chcę odbudować Hibernian. To wielki, fajna klub ze świetną otoczką i kibicami. Tu na nasze mecze, nawet w III lidze, przychodzi ponad 6, 7 tysięcy kibiców. W Irlandii Północnej mogą na razie o takich rzeczach pomarzyć tylko. Ponad osiem tysięcy zasiadało na stadionie, jak graliśmy w Lidze Mistrzów.

 

- Rozumiem, ale tamta liga zaczęła się dzięki wam rozwijać, piąć się w górę. Rozgrywki Danske Bank Premiership wskoczyły koło pierwszej dziesiątki w Europie. To o czymś świadczy.

- Tak, zgadzam się. Niech się rozwijają i idą w górę, życzę tego.

 

- A tu Szkocki futbol to coraz niżej i słabiej.

- Muszę się niestety i z tym zgodzić. Na ten sezon tylko Celtic gra w pucharach, reszta słabiutko. Szkocka piłka jest w totalnym dołku. Ja chcę coś tu odbudować. Hibernian to zapewne, może i się uda dołożyć jakąś cegiełkę do tutejszego futbolu, będę rad.

 

- Aż tak słabo to wygląda?

- Szczerze? Nawet bardzo. W drużynie mistrza kraju, w Celticu, w pierwszym zespole jest aż 10 zawodników wypożyczonych z Anglii. Chelsea, Man Utd ogrywa tu swoich kopaczy. Jak to możliwe? To przecież bez sensu. Zamiast hodować swoich, ogrywać ich i walczyć w Europie, to się ściąga jakichś najemców. Nie do zaakceptowanie takie coś jest dla mnie.

 

- No dobrze, ale w Hibernian też są wypożyczenia.

- Są. Raptem 4. Żaden nie jest kluczową postacią. Będę chciał stawiać na krajowych graczy oraz wychowanków. Mam swoją wizję zespołu i na pewno skuteczną.

 

- Czyli to nie jest degradacja na rubieże europejskiego futbolu?

- Nie. Zawsze ceniłem sobie wyspiarską piłkę i cieszę się, że mogę brać w niej udział. Powtórzę- to dla mnie krok naprzód. Żadna degradacja. Wystarczy wyjść na murawę i posłuchać trybun. Miazga! Chyba najlepsi kibice świata są w tym kraju.

 

- Dziękuję za słowa. Zaraz mecz. na kogo stawiasz? Lurgan czy Senica?

- Haha, takie pytanie? Poważnie? Oczywiście, że Lurgan Celtic. powodzenia dla nich.

Odnośnik do komentarza

To pewnie jakiś błyskotliwy, nieodkryty przez nikogo sposób na pewną bramkę z RW, którym @MaKK jako twórca nie chce się podzielić :D Do końca sezonu jeszcze sporo czasu i wiele może się wydarzyć, ale kciuki trzymam mocno żeby obecna passa trwała możliwie jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza

Po powrocie do Edynburga skupiłem się na spotkaniu swoim. Wyjazdowy mecz z Albion Rovers, które to zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 6. punktami. My mamy więcej o 31 oczek. Przepaść.

Musimy udowodnić ponownie, że jesteśmy najlepsi i to nie przypadek, że liderujemy.

Atmosfera w zespole Hibsów jest świetna, każdy już łapie po trochu gdzie jego miejsce i jakie ma obowiązki.

 

27.11.2024, Coatbridge, Cliftonhill Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[10.] Albion Rovers 1-3 Hibernian FC [1.] L14/36

0:1 R.Coyle (8`)

0:2 Domingo (49`)

0:3 R.Coyle (51`)

1:3 Milton (sam.) (90`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 724

 

 

Mało brakowało, abyśmy mieli kolejne zero z tyłu. Nie popisał się Milton, który po lekkim płaskim strzale z rzutu wolnego rywala praktycznie wrzucił piłkę do siatki. Chwila rozprężenia i klops!

Grunt, że Domingo i Coyle nie zawiedli po raz kolejny.

Przewaga Hibs rośnie- druga drużyna w tabeli tylko zremisowała 2-2 z Peterhead FC.

Odnośnik do komentarza

Następny szkocki klub w rękach biznesmenów. Tym razem padło na St.Johnstone FC. Jakiś Rumun ze sporą kasą wszedł w ten biznes. Ma ponoć sporo władować w drużynę.

I ktoś mówił, że tu się nic nie będzie działo przez najbliższe lata?! A jednak coś się ruszyło i idzie ku lepszemu. Może za jakieś dwa, trzy lata Scottish Premier League będzie dysponować takimi środkami, jak liga Angielska? Kto wie.

 

Koniec listopada mamy i The Homecoming Scottish Cup. Przed nami staje zespół z IV ligi, beniaminek Formatine United. Kilku graczy rezerwowych się pojawi w skłądzie naszym.

 

30.11.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Flynn ©- Thompson, Scrimgour, Fulton, Burns- L.McDonald, S.McDonald, Dennis- Toppar (45` Zhenggen)- Morton, Domingo

 

[sL1] Hibernian FC 7-1 Formatine Utd [sL2] Scottish Cup 4.Rnd.

1:0 Burns (4`)

2:0 Morton (15`)

3:0 Donnelly (sam.) (35`)

4:0 Zhenggen (62`)

5:0 Zhenggen (72`)

5:1 McLoughlin (73`)

6:1 Morton (78`)

7:1 Zhenggen (86`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian FC)
Frk.: 5,280

 

 

Chińczyk wszedł i zrobił, co trzeba. Hatticka zaliczył, dołożył dwie asysty.

Za wygraną dostajemy 8 tys.€. Przemy przez Puchar Szkocji mocno. Oby tak zostało do samego końca. Wiem, że nie jest realne sięgnięcie po ten tytuł w tym roku. Z drugiej strony moi podopieczni mają jakieś zdolności do sprawiania niespodzianek.

Piąta runda ma dla nas Greenock Morton.

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem ze Strirling Albion odbieram nagrodę Menedżera Miesiąca Scottish League One. Piłkarz Miesiąca- ponownie Domingo.

Półmetek sezonu 2024/25 zbliża się dużymi krokami, a my dalej prezentujemy świetną formę. Jestem trochę zdziwiony, ale miło. Dziś udowodnimy swoją wartość z przedostatnim zespołem tabeli.

 

07.12.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian FC 5-0 Stieling Albion [9.] L15/36

1:0 R.Coyle (22`)

2:0 R.Coyle (25`)

3:0 Zhenggen (44`)

4:0 R.Coyle (karny) (69`)

5:0 Domingo (83`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 7,447

 

 

Zobaczyliśmy dziś kawał dobrego, ofensywnego futbolu. Cały atakujący tercet R-Z-D pokazał się ze świetnej strony. Miałem co do nich dobrego nosa. Zgrali się raz-dwa.

Coyle ma 24 gole, 6 asyst. Domingo- 25 goli, 11 asyst, a Zhenggen- 11 goli, 18 asyst.

 

Niestety, aż tak dobrze nie radzi sobie Lurgan Celtic. Właśnie odpadli z dalszej rywalizacji w Lidze Mistrzów. Zajęli trzecie miejsce. Pierwsza była Chelsea, później Feyenoord. na plus jest fakt, iż zagrają chociaż w Lidze Europy. Szkoda.

Odnośnik do komentarza

Gorzej od Lurgan poradził sobie Celtic. W mocnej grupie H mają ostatnie miejsce z dorobkiem ledwo 3 punktów, żadnej wygranej. Słabiutko to wygląda.

Wracamy do pojedynków ligowych. Szesnasta kolejka przyniosła nam na Easter Road trzeci zespół tabeli- Alloa Athletic. W październiku wyrwaliśmy im żądła i ulegli nam 0-7. Dziś dla kibiców by mogło być podobnie. Postawimy na efektywny i ofensywny futbol.

 

14.12.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- N.Coyle, Newton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[1.] Hibernian FC 3-0 Alloa Athletic [3.] L16/36

1:0 R.Coyle (33`)

2:0 R.Coyle (37`)

3:0 Zhenggen (69`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian FC)
Frk.: 7,455

 

 

Deklasacja! Może wynik tego dobitnie nie pokazuje, ale tak było. Rywal na boisku ograniczył się tylko wybijania piłek oraz przeszkadzaniu we własnym polu karnym. Nie przeprowadzili żadnej akcji zaczepnej, nawet nieskutecznej. Nic, zero, null.

Przez takie granie Alloa spada na czwarte miejsce.

Livingston FC przegrywa 2-3 i pozostaje jako wicelider, ale nasza przewaga rośnie już do 16 punktów.

Odnośnik do komentarza

21-letni Ryan Coyle ustanawia nowy rekord zespołu- ma już 26 bramek na koncie. Całkiem ładna statystyka biorąc pod uwagę, iż jesteśmy mniej więcej w połowie sezonu. Jak utrzyma taką formę, to może dojechać spokojnie do 50 trafień.

Seria bez przegranych w lidze utrzymana do 16. Czy będzie kolejna? Oby. Musimy popracować nad Breichin City, aby tak się stało.

 

17.12.2024, Brechin, Glebe Park, godz.19:30.

 

Milton- N.Coyle, Fulton, Starr ©, Clark- Payne, Horn, Fisher- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[3.] Brechin City 0-6 Hibernian FC [1.] L17/36

0:1 Fisher (22`)

0:2 R.Coyle (38`)

0:3 N.Coyle (44`)

0:4 Clark (63`)

0:5 R.Coyle (70`)

0:6 Domingo (82`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hbiernian FC)
Frk.: 785

 

 

Uf! Co za mecz! Oklaski dla całego zespołu. Deklasacja totalna, futbol na TAK. Co prawda graliśmy w przewadze od 73. minuty, ale wtedy już mieliśmy nastrzelane 5 goli.

Co śmieszniejsze- to gospodarze byli więcej przy piłce- 51% czasu. My oddaliśmy 21 strzałów, w tym 12 celnych, Brechin- 2 celne.

Zajmujemy cały czas pierwsze miejsce, 61 goli strzelonych, 6 straconych.

Odnośnik do komentarza

7:1, 5:0, 6:1... Jak tak patrzę to albo przygotowałeś wybitną killer taktykę, albo poskładałeś ten zespół i wyciskasz z piłkarzy ostatnie soki :P Aż się boję pomyśleć jakich rozmiarów będzie ten rekord ustanowiony przez Coylea, przecież do końca sezonu jeszcze czasu, a czasu. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza

Sam nie wiem, czemu tak dobrze idzie ;) Myślałem, że będzie większy opór. Taktyka jest bez skrzydeł, bo nie mam na tą pozycję odpowiednich grajków. Killer nie jest niestety, stosuję te same, co w Lurgan.

Coyle idzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...