Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Po dzisiejszym sobotnim popołudniu idę spać. Wstanę dopiero w maju.

Kończymy z Ballymeną United tą masakrującą serię spotkań na boisku. Drużyna, która w poprzednim sezonie ledwo uniknęła spadku z ligi, w tym jest nie do poznania. Twardo okupują piąte miejsce i zagrają w przyszłym roku w Lidze Europy.

My oraz Linfield to Liga Mistrzów, kolejne cztery zespoły powalczą o LE.

 

27.04.2024, Lurgan, Knockramer Park, godz.15:00.

 

Dickeson ©- Grieve, Doolin, Newton, Baxter- Hanna- Bigirimana- Watson, Silva, Asare- McDaid

 

[1.] Lurgan Celtic 3-0 Ballymena Utd [5.] L37/38

1:0 McDaid (31`)

2:0 McDaid (38`)

3:0 Asare (43`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frk.: 1,901

 

 

Ostatni mecz przed własną publicznością na Kncokramer Park. W tym sezonie oczywiście. Zostały nam co najmniej 4 spotkania do rozegrania, ale wszystkie poza stadionem w Lurgan.

Nadchodzący miesiąc niestety także posiada mocno napięty grafik, występujemy: 1, 4, 11 i 18 maja.

Odnośnik do komentarza

Madryt. Piękne miasto, wspaniały stadion, wspaniała drużyna. Tylko czy musieliśmy na nią trafić? Chyba tak.

Pierwszy mecz nieznacznie przegraliśmy (1-2) i teraz musimy się spinać mocno. Na SB nie ma szansy odrobić strat. Uważam jednak, iż dojście do półfinału Ligi Mistrzów to i tak sukces. Tak, jesteśmy obrońcami trofeum. Ale także wiadomo, jaka klątwa wisi nad tymi rozgrywkami- nikt nie zdołał ich wygrać dwa lata z rzędu. W tym roku też się to spełni.

Ot, taka mała ciekawostka- w przeciągu pięciu lat (2017-2021) PSG wygrało trzy razy, co dwanaście miesięcy przerwa jednak była. Złośliwość losu? Może.

Taką złośliwość i ja poproszę dziś dla Królewskich. Niech dziś słabszy wygra.

 

01.05.2024, Madryt, Santiago Bernabeu, godz.19:45.

 

Dickeson- Grieve, Ayala, Fabio, Ward- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, Keane- Reilly

 

[ESP] Real 4-0 Lurgan Celtic [NIR] 1/2 LM, Rewanż

1:0 Vietto (36`)

2:0 Ibsen (44`)

3:0 Torres (73`)

4:0 Lukaku (87`)

 

MoM: Santiago Martin (Real)
Frk.: 76,337

 

 

Takie życie. Wyszliśmy zagrać bez kompleksów, powalczyć o korzystny rezultat z ekipą dużo mocniejszą. Nie udało się. Na półfinale kończymy tegoroczną edycję Champions League.

Akurat Real był nie do przejścia w tym sezonie. Gratulujemy im awansu. Będę trzymał kciuki za ich zwycięstwo końcowe.

Na pocieszenie dostajemy 4.9 mln €.

 

Półfinał rewanż:

Atletico (2) 1-5 (12) Man Utd

Odnośnik do komentarza

lepiej dostać od Realu 2-1 i 4-0 niż od Manchesteru UTD 7-1 i 5-1 :) pisałeś coś o ich dobrym napadziorze, kogo miałeś na myśli ? :> Jak nie teraz to za rok, półfinał to też sukces!

Z tymi wynikami, to wiadomo. Lepsze 6-1 w dwumeczu. Napastnik to niejaki Marvin Parris, później podrzucę profil. Półfinał to sukces dla takiej drużyny, wspomniałem o tym.

 

Półfinał to i tak świetnie :). Graty za top 4 LM :). Odpaść z Realem to żadna hańba :).

Dzięki. Za mocny skład mają.

Odnośnik do komentarza

I oto nastała chwila, kiedy to kończymy rozgrywki Danske Bank Premiership na sezon 2023/24.

Ostatni mecz tej batalii zagramy w Coleraine.

Osobiście uważam, że to był gorszy rok niż poprzedni. Nieznacznie, ale był. Może się uda, choć zakończyć do dobrze?

 

04.05.2024, Coleraine, Coleraine Showgrounds, godz.15:00.

 

Dickeson- Lumbreras, Ayala, Fabio, Ward- McEvoy ©- Bigirimana- Kearns, Sutherland (45` Reilly), Keane- McDaid

 

[4.] Coleraine 1-5 Lurgan Celtic [1.] L38/38

0:1 McDaid (19`)

0:2 McDaid (21`)

0:3 McDaid (24`)

1:3 Healy (42`)

1:4 Kearns (48`)

1:5 Keane (83`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)

Frk.: 1,371

 

 

Fajne, miłe zakończenie przygody ligowej na ten sezon. Chłopaki ucieszyli i mnie i kibiców naszych.

Za zwycięstwo w Premiership dostajemy 158 tys.€.

Dobiliśmy do 114 punktów oraz 150 bramek strzelonych. Plus jest taki, że defensywa się polepszyła- straciliśmy tylko 14 goli.

Naprawdę miło się patrzy na taką tabelę, którą zostawiamy na koniec.

Odnośnik do komentarza

Tabela Danske Bank Premiership na koniec sezonu 2023/24:

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | PM | Lurgan Celtic | | 38 | 38 | 0 | 0 | 150 | 14 | +136 | 114 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | PM | Linfield | | 38 | 27 | 4 | 7 | 93 | 38 | +55 | 85 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | PE | Portadown | | 38 | 21 | 7 | 10 | 77 | 50 | +27 | 70 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | PE | Coleraine | | 38 | 20 | 1 | 17 | 69 | 71 | -2 | 61 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | PE | Ballymena Utd | | 38 | 18 | 3 | 17 | 59 | 61 | -2 | 57 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | PE | Limavady Utd | | 38 | 12 | 4 | 22 | 56 | 87 | -31 | 40 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | Glentoran | | 38 | 14 | 6 | 18 | 48 | 58 | -10 | 48 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Cliftonville | | 38 | 15 | 3 | 20 | 53 | 70 | -17 | 48 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Crusaders | | 38 | 13 | 6 | 19 | 49 | 69 | -20 | 45 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Carrick | | 38 | 10 | 6 | 22 | 46 | 70 | -24 | 36 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | Br | Dungannon | | 38 | 8 | 9 | 21 | 52 | 84 | -32 | 33 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | S | Glenavon | | 38 | 4 | 7 | 27 | 31 | 111 | -80 | 19 |

| ------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Długi i męczący sezon dobiega końca. Dziś ostatni mecz JJB Sports Irish Cup.

Nasz rywal zdobył ten puchar 44 razy, my 6 z rzędu. Chcemy dołożyć jeszcze jeden. Wszyscy zwarci i gotowi udaliśmy się do Belfastu, na stadion The Oval.

Celtic vs. The Blues

 

11.05.2024, Belfast, The Oval, godz.15:00.

 

Alves- Gilbert, Doolin, Deighan, Moore- McEvoy ©- Watson- Silva, McKenzie, McGibbon- Reilly

 

[DBP] Lurgan Celtic 5-0 Linfield [DBP] Irishi Cup Finał

1:0 Reilly (7`)

2:0 McKenzie (13`)

3:0 McGibbon (23`)

4:0 Silva (27`)

5:0 Keane (karny) (77`)

 

MoM: Dino SIlva (Lurgan Celtic)
Frk.: 5,056

 

 

Palce lizać! Świetne spotkanie! WYGRANA! Siedem razy z rzędu mamy ten puchar. Derbowy pojedynek Irlandii Północnej po raz kolejny na naszą korzyść, rywal rozbity praktycznie w nie całe pół godziny.

To będzie długa noc dla kibiców i piłkarzy. Kolejny raz na murawę wybiegniemy za tydzień, więc mogą się trochę pocieszyć tymi wszystkimi wygranymi.

Za Irish Cup dostajemy od federacji 50 tys.€. Akurat starczy do podziału dla graczy.

Odnośnik do komentarza

Nie myślałeś żeby może objąć jakiś inny klub z Wysp? Może to najwyższa pora by zrobić krok do przodu, z najwyższym szacunkiem dla Twojego dotychczasowego klubu :)

Odnośnie klubu z Wysp- odpowiem jak rabin: może tak, może nie ;) Przed Lurgan Celtic jeszcze sporo kroków do zrobienia.

Odnośnik do komentarza

Dzień po wygranej z Linfield udałem się do klubu. Chciałem się spotkać z prezesem Bryanem Houghes`em. Usiedliśmy i porozmawialiśmy o moim kontrakcie.

Z wielkim bólem serca i smutkiem w nim oświadczyłem, iż czuję koniec swojej przygody z Lurgan Celtic. To było wspaniałe spędzone 10 lat w tym miejscu. I ludzie i miasto i klub- wszystko siedzi w mojej głowie oraz sercu.

Mój kontrakt obowiązuje jeszcze przez dwa lata, tyle jednak bym nie chciał czekać. Po dżentelmeńsku za porozumieniem stron rozwiązaliśmy go z końcem tego sezonu. Mecz przeciwko Portadown będzie moim ostatnim na ławce Lurgan.

 

Na tę chwilę jestem zdania, że więcej już nie osiągnę z tym klubem. Wygraliśmy prawie wszystko, prawie, bo brakuje tylko Ligi Europy oraz Superpucharu Europy.

W kraju mamy:

Danske Bank Premiership - 7 razy,

Irish Cup - 7 razy,

Co-operative Cup - 6 razy,

WKD Cup - 1 raz,

Mid-Ulster Cup - 9 razy.

 

Do tego należy dołożyć:
Liga Mistrzów - 1 raz,

Setanta Cup - 6 razy,

Klubowe Mistrzostwo Świata - 1 raz.

 

W Premiership nie przegraliśmy meczu od ponad 3 lat! To jest dopiero wynik, mistrzowskie osiągnięcie.

Wnieśliśmy klub z Lurgan na wyżyny i krajowego i europejskiego futbolu.

To nie zmienia faktu, iż bym chciał spróbować czegoś nowego, nowego wyzwania mi potrzeba.

Oczywiście ciężko mi się rozstać z drużyną, którą tworzyłem od podstaw. Wszyscy gracze, których widzimy na murawie, to moje transfery, co do jednego.

Zastałem Celtów jako klubik z reputacją lokalną, wart ledwo ponad 80 tysięcy euro. Liga też była trochę zapyziała.

Zostawiam ich jako markę z reputacją Kontynentalną, wartość urosłą do ponad 30 mln €. Stworzyłem swoją własną legendę w tym mieście.

 

Po uzgodnieniu warunków udaliśmy się poinformować zawodników o tym fakcie.

Nikt z nich nie był zadowolony z nowin. Większość się wzruszyła, ja także. Naprawdę ciężko mi było przemawiać do nich w podziękowaniu za wszystko. Gula w gardle, łzy same napływały do oczu. Jest to jakoś tam smutna chwila w moim dotychczasowym życiu. Rozstanie takie boli, szczególnie po latach.

 

Każda osoba dopytywała: co teraz? Nie byłem w stanie udzielić odpowiedzi. Z tego, co słyszałem, bardzo wiele europejskich klubów widziałoby mnie na swojej ławce trenerskiej. Zacząć można wymieniać od Rangersów z Glasgow, w Anglii- Liverpool, West Ham, Newcastle, Tottenham. Dalej- BVB, Monaco, Valencia, Sevilla i wiele innych.

Sam wiem, iż Hiszpania i Niemcy odpadają na pewno. Na wyspach zapewne się coś znajdzie dla mnie.

 

Wypada mi tylko powiedzieć głośne "DZIĘKUJĘ". To był zaszczyt.

 

Był chaos. Przyszedłem ja, włożyliśmy mnóstwo pracy, pracowite lata. I wyszedł sukces, czyli jest zrobione. Porzekadło się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...