Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Finał Setanta Cup zostanie rozegrany na stadionie Windsor Park. Gorączka przedmeczowa już trwa jakiś czas. Sporo osób chce zobaczyć pojedynek Celtów z The Pots.

Niech siadają i oglądają. My pędzimy po kolejny sukces. Pięć takich pucharów mamy, przyda się szósty, a tak, żeby było parzyście.

Rywal doskonale znany, trzecie miejsce w Premiership na koniec. Jakoś tak świetnie przeciwko nim nie graliśmy w tym roku, może dziś to się zmieni.

Ruszamy po wgraną!!

 

18.05.2024, Belfast, Windsor Park, godz.15:00.

 

Alves- Lumbreras, Doolin (84` Grieve), Fabio, Ward- Dias ©- Kennedy- Gilbert (69` Silva), Sutherland, McGibbon- Reilly

 

[NIR] Lurgan Celtic 6-1 Portadown [NIR] Setanta Cup Finał

1:0 Fabio (3`)

2:0 Sutherland (5`)

2:1 Keohane (26`)

3:1 Dias (49`)

4:1 Reilly (51`)

5:1 McGibbon (61`)

6:1 Silva (72`)

 

MoM: Luis Dias (Lurgan Celtic)
Frl.: 12,342

 

 

JEST! W wielkim stylu rozbijamy przeciwnika. Genialny mecz na pożegnanie się z kibicami przed urlopem. Rekord wygranych (6) Setanty jest w Lurgan.

Piękne zwycięstwo, kibice na długo będą pamiętać to popołudnie. Świętowania na trybunach było sporo. Oklaskiwali i nas i mnie. Przez dobre 10 minut skanowali moje nazwisko. Sympatyków Lurgan Celtic na stadionie dziś było ponad 8 tysięcy.

Piłkarze też nie pozostali dłużni, zrobili rundkę honorową po murawie z trofeum, później już ze mną na plecach. Był to dla mnie bardzo wzruszający moment. Po 10 latach spędzonych w tym mieście i w tym klubie nadszedł czas pożegnania. Nie ukrywam, że było mi z jednej strony smutno odchodzić, ale z drugiej radowałem się wielce z tego, co osiągnąłem z Celtami.

 

Z tego, co mi wiadomo, to do klubu przychodził niezliczone pisma z prośbami, żeby mnie zatrzymać na stanowisku. Nie pomógł nawet fakt, iż została dobitnie przekazana informacja, że to ja poprosiłem o rozwiązanie kontraktu. W końcu nigdy nic nie wiadomo- może za X lat przy dobrych wiatrach wrócę do Lurgan.

 

Mam 42 lata, uchodzę za jednego z najlepszych treneiro na świecie. Sam potrzebuję powiewu świeżości. Zastanawiałem się nawet na roczną przerwą w zawodzie, ale chyba bym nie dał rady tak. Muszę walczyć, zdobywać. Widocznie coś z tych prawdziwych Celtów zostało mi zaszczepione we krwi przez Irlandczyków.

Przez długie minuty oklaskiwałem kibiców, a oni mnie. Siła jakaś nie pozwalała nam się rozstać. A jednak trzeba.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu 2023/24:

 

Danske Bank Premiership - Lurgan Celtic,

JJB Sports Irish Cup - Lurgan Celtic,

Mid-Ulster Cup - Lurgan Celtic,

Co-operative Insurance Cup - Lurgan Celtic,

Setanta Sports Cup - Lurgan Celtic,

WKD Intermediate Cup - Lurgan Celtic Reserves,

County Antrim Shield - Linfield,

Steel & Sons Cup - Linfield Swifts.

 

Liga Mistrzów - Real Madryt 2-0 Man Utd,

Liga Europy - Tottenham 0-4 Schalke.

 

* * * *

 

W lidze Irlandii Pn. najlepsi:

 

Piłkarz Roku Irlandii Pn.: Johnny Grieve (Lurgan Celtic),

Piłkarz Roku Danske Bank Premiership: Vaughan Keane (Lurgan Celtic) - 20 bramek w 24 spotkaniach,

Król strzelców Premiership: Joe Reilly (Lurgan Celtic), 22 bramki,

Najwięcej Asyst w Lidze: Dino Silva (Lurgan Celtic) - 17,

Młody Piłkarz Roku: Cameron Shearer (Linfield) - 11 bramek w 21 spotkaniach,

Menedżer Roku Danske Bank Premiership: Maciej Makkow (Lurgan Celtic).

 

* * * *

 

Danske Bank Premiership awansowało o 4 miejsca na 27. pozycję w najnowszym rankingu rozgrywek.

Lurgan Celtic zanotowało skok o 12 pozycji na 13. (rok wcześniej 20.) miejsce w nowym rankingu klubów europejskich.

Real Madryt jest najlepszą klubowa drużyną Europy.

 

Europejski Złoty But - Marvin Parris (Man Utd)

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie skład po sezonie 2023/24:

 

Bramkarze:

 

Kerry Dickeson [27, WAL] - 49 m, 2 as, 29 puszczonych goli, 29 razy czyste konto, 600 tys. €

Valter Alves [24, POR] - 19 m, 4 puszczone, 15 razy czyste konto, 475 tys.€

Jason McFaul [17, NIR] - 4 m, 3 puszczone, 2 razy czyste konto, 235 tys.€

 

Środkowi obrońcy:

 

Matthew Deighan [O (PŚ), 30, NIR] - 13 m, 0 br, 1 as, 175 tys.€

Johnny Grieve [O (PŚ), 24, NIR] - 42 (5) m, 8 br, 8 as, 700 tys.€

Fábio Joel Ribeiro [O (LŚ), 27, POR] - 40 m, 10 br, 1 as, 650 tys.€

Paddy Newton [O (Ś), 26, NIR] - 9 m, 1 br, 0 as, 71 tys.€

Adam Doolin [O (Ś), 26, IRL] - 27 (3) m, 6 br, 1 as, 625 tys.€

Daniel Ayala [O (Ś), 33, ESP] - 35 m, 4 br, 3 as, 110 tys.€

 

Boczni obrońcy:

 

Chris Baxter [O (PL), WOL, 21, NIR] - 22 (4) m, 2 br, 7 as, 325 tys.€

Reece Moore [O (L), 26, NIR] - 10 (2) m, 0 br, 3 as, 400 tys.€

David Ward [O/WO (L), 24, IRL] - 40 m, 2 br, 11 as, 750 tys.€

Mikel Lumbreras [O/WO/P (P), 24, ESP] - 26 (3) m, 2 br, 10 as, 575 tys.€

Aaron Gilbert [O/WO/P/OP (P), 25, ENG] - 22 (3) m, 2 br, 14 as, 675 tys.€

 

Defensywni pomocnicy:

 

Glenn Hanna [DP, P (Ś), 24, NIR] - 20 m, 1 br, 1 as, 185 tys.€

Luis Dias [DP, P (Ś), 25, POR] - 38 m, 3 br, 5 as, 725 tys.€

Tyrone Toppar [DP, P/OP (LŚ), 29, WAL] - 10 m, 1 br, 2 as, 98 tys.€

 

Środkowi pomocnicy:

 

Gael Bigirimana [P (Ś), 30, BDI/ENG] - 32 (3) m, 3 br, 11 as, 1 mln €

Carl Kennedy [P (Ś), 27, NIR] - 10 m, 1 br, 0 as, 675 tys.€

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Scott Watson [P (PŚ), OP (P), 27, ENG] - 10 m, 1 br, 2 as, 475 tys.€

Dino Silva [P (P), OP (PŚ), 26, POR] - 39 (11) m, 23 br, 31 as, 900 tys.€

Chris McGibbon [P (L), OP (LŚ), 25, NIR] - 17 (8) m, 4 br, 13 as, 675 tys.€

Ivor Jordan [P/OP (L), 26, NIR] - 9 m, 6 br, 10 as, 550 tys.€

Keith Keegan [P/OP (Ś), 27, ENG] - 30 (1) m, 12 br, 6 as, 700 tys.€

Daniel Kearns [P/OP (P)Ś, 32, IRL] - 17 (4) m, 6 br, 11 as, 58 tys.€

Frankie Sutherland [P/OPŚ, 30, IRL] - 18 (1) m, 8 br, 10 as, 210 tys.€

Marty Chambers [P/OPŚ, 19, NIR] - 15 (4) m, 9 br, 5 as, 325 tys.€

 

Napastnicy:

 

Vaughan Keane [OP (PL), N (Ś), 27, ENG] - 41 (4) m, 29 br, 17 as, 850 tys.€

Robbie McDaid [N (Ś), 27, NIR] - 36 (4) m, 40 br, 12 as, 750 tys.€

Joe Reilly [N (Ś), 21, IRL] - 28 (5) m, 32 br, 17 as, 825 tys.€

John O'Donnell [N (Ś), 18, NIR] - 12 (8) m, 19 br, 9 as, 450 tys.€

Kieran Asare [OP(PL), NŚ, 23, ENG] - 18 (1) m, 20 br, 10 as, 475 tys.€

Odnośnik do komentarza

Od 20 czerwca 2024 zostałem wolnym menedżerem. Pojawiło się sporo ofert z różnych krajów.

Ogromna presja i wyniki na już oraz poprawianie czegoś na szybko po innych trenerach nie bawiła mnie. Kilka ofert odrzuciłem, gdyż nie przepadam za tymi drużynami. Mam tu na myśli np. Rangers FC. Jeśli Glasgow, to tylko Celtic. Na rozmowie w Tottenhamie byłem, ale nie spodobała mi się koncepcja na ten zespół narzucona przez prezesa. Podziękowałem serdecznie.

 

W końcu na coś bym się zdecydował, ale po przejrzeniu gazety dotarło do mnie, czego chcę. Zapaliła się żaróweczka nad łepetyną. Olśniło mnie.

Szybko skontaktowałem się, z kim trzeba i na kolejny dzień udałem się na rozmowę. Tym kimś był prezes Gavin McKay. Jego poprzednik Rod Petrie nie byłby zadowolony z obecnej formy drużyny. Team z Easter Road Stadium popadł w totalny dołek.

W dwa lata zespół spadł ze Scottish Premiership do II ligi. Bolesny upadek.

 

Moim nowym pracodawcą zostało Hibernian Football Club.

 

Kibice byli w małym szoku, iż wybrałem ich klub. Nie mogli uwierzyć, że tak znany trener poprowadzi ich ukochaną drużynę. Wielu porównywało mnie do Guardioli. Osobiście uważam, iż to złe porównanie. On prowadził wielką drużynę z już ukształtowanymi graczami, z budżetem, bazą i całą resztą. Ja nie miałem dostępu do wielkiej kasy i Messiego. Później poszedł do równie wielkiego Bayernu. I znowu powtórka z rozrywki. Ja z dołów znowu wrócę na szczyt. Tak, jestem lepszy nie Pep Guardiola.

 

Krajowa ekstraklasa została zdominowana przez Celtic. Od 2012 roku do teraz rządzą nieprzerwanie. Nikt nie jest im w stanie zagrozić.

Do czasu. Za jakąś chwilę zbuduję ekipę na tyle mocną, że zdetronizujemy Celtów z Glasgow. Wgryziemy się w między nich, Rangers i Dundee United.

Tyle słowem wstępu.

Odnośnik do komentarza

Tak myślałem, że wylądujesz w Hibs :)

 

Zamierzasz sięgnąć po kogoś z Lurgan czy nie chcesz rozbrajać swojego byłego pracodawcy?

Nie wiem, skąd tak myślałeś, ale ok :) Na razie tajemnica co do transferów. Jak już, to będzie ciężko kogoś wyciągnąć- spójrz jaka różnica w renomie i poziomie.

 

Nowa miotła Lurgan jest już znana, ale o tym później :)

Odnośnik do komentarza

Bo kiedyś już wspomniałeś, że jak Szkocja to najchętniej Celtic lub Hibs. Wystarczyło pewnie, że nawet "lekko zagrożona" była posada w Edynburgu i się do nich zgłosiłeś, a dalej renoma menedżera zrobiła swoje i MUSIELI Cię mieć :)

Bo już wtedy wiedziałem :D Posada była mocno zagrożona. Rozmowa była płynna i mnie wzięli.

Odnośnik do komentarza

 

Bo kiedyś już wspomniałeś, że jak Szkocja to najchętniej Celtic lub Hibs. Wystarczyło pewnie, że nawet "lekko zagrożona" była posada w Edynburgu i się do nich zgłosiłeś, a dalej renoma menedżera zrobiła swoje i MUSIELI Cię mieć :)

Bo już wtedy wiedziałem :D Posada była mocno zagrożona. Rozmowa była płynna i mnie wzięli.

 

To ile Ty kur*** jesteś do przodu z grą? :P :o

Odnośnik do komentarza

 

 

Bo kiedyś już wspomniałeś, że jak Szkocja to najchętniej Celtic lub Hibs. Wystarczyło pewnie, że nawet "lekko zagrożona" była posada w Edynburgu i się do nich zgłosiłeś, a dalej renoma menedżera zrobiła swoje i MUSIELI Cię mieć :)

Bo już wtedy wiedziałem :D Posada była mocno zagrożona. Rozmowa była płynna i mnie wzięli.

 

To ile Ty kur*** jesteś do przodu z grą? :P :o

 

Dawno, dawno temu, w odległej... :D Mało jestem do przodu. Mi chodziło o to, że wspominałem kiedyś o Hibsach. Czyli jakiś czas temu. Teraz ledwo okres przygotowawczy skończyłem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...