Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi mecz z rzędu wyjazdowy. Rewanż w Dublinie z Koniczynkami.

Jedziemy tam bez napinki, w końcu mamy zaliczkę siedmiu bramek. Starczy, a i tak teraz nie przegramy z nimi.

Nie twierdzę, że się nie czaimy na szósty tytuł. Chcę go dołożyć do kolekcji.

Zagramy mocno rezerwowym składem, dam szansę niektórym chłopakom na porządny odpoczynek.

 

27.03.2024, Dublin, Tallaght Community Stadium, godz.19:45.

 

[iRL] Shamrock Rovers 0-3 Lurgan Celtic [NIR] Setanta Cup Ćwf. Rewanż

0:1 Asare (9`)

0:2 Morton (72`)

0:3 McKenzie (84`)

 

MoM: Kieran Asare (Lurgan Celtic)
Frk.: 1,650

 

 

10-0 w dwumeczu. Dobry wynik i skuteczność. Gospodarze nie zagrozili nam nawet na chwilę. Wszystko poszło bez przeszkód.

W półfinale zagramy z St.Pat`s Athletic.

Odnośnik do komentarza

Na koniec marca wsiedliśmy w samolot i polecieliśmy do Turynu. Ćwierćfinał Champions League zbliża się wielkimi krokami.

Stara Dama już gotowa i czeka na Celtów. A ci zjawią się i może nawet zjedzą damulkę z Włoch.

Dotychczasowa rywalizacja obu ekip jest na naszą korzyść, ale to historia. Dziś postaramy się coś na nowo napisać.

Wierzę, że półfinał jest w naszym zasięgu. Czy moją wiarę podzielą również gracze Lurgan?

 

02.04.2024, Turyn, Juventus Stadium, godz.19:45.

 

Dickeson- Lumbreras, Ayala, Fabio, Ward- McEvoy (k)-Dias- Silva, Sutherland, Keane- Reilly

 

[iTA] Juventus 1-0 Lurgan Celtic [NIR] 1/4 LM, 1.Mecz

1:0 Zaldivar (karny) (34`)

 

MoM: Jose Maria Zaldivar (Juventus)
Frk.: 38,947

 

 

Minimalna przegrana. Trudno, taki futbol. Oczywiście nie jest to strata nie do odrobienia. Całe szczęście. Możemy awansować.

Juve zagrało lepiej i temu wygrali. Nie ma co płakać i szukać winnych, zagraliśmy tak, jak pozwolił przeciwnik.

 

Inne ćwierćfinały:

Real 1-0 Chelsea

BVB 1-2 Atletico

Man Utd 6-0 Man City

Odnośnik do komentarza

Zanim przystąpimy do rewanżu z Juve, to w rozkładzie jazdy mamy Mid-Ulster Cup.
Dla nas to będzie 10 finał za mojej kadencji. Ogólnie to Lurgan Celtic grało w decydującym spotkaniu tegoż pucharu 11 razy.
Przeciwnikiem naszym będzie zespół z Premiership- Dungannon. Faworyt jest jeden- Celtic.
Do boju ruszą zastępcy.

05.04.2024, Newry, Newry Showgrounds, godz.19:45.

Alves- Gilbert, Deighan ©, Murphy, Baxter- Hanna- Mckenzie- Kearns, Sutherland, Asare- O'Donnell

[DBP] Lurgan Celtic 3-0 Dungannon [DBP] Mid-Ulster Cup Finał
1:0 O'Donnell (10')
2:0 Asare (19')
3:0 O'Donnell (40')

MoM: John O'Donnell (Lurgan Celtic)
Frk.: 6,000

 

 

Wygrana! Czwarty tytuł w tym sezonie dla nas! Nie było problemów ze zwycięstwem. Gładko, spokojnie, bez nerwów wygrało się.
Dziewiąty tytuł Mid-Ulser Cup dopisany do mojej biografii.
Nagroda to 33 tys.€.

Ustanowiliśmy także nowy rekord w tym pucharze- 6 meczów z rzędu bez straconej bramki.

Odnośnik do komentarza

Następne świętowanie odkładamy na koniec sezonu. Teraz skupiamy się na najbliższym meczu- rewanż z Juventusem.

Prezes nie wymaga ode mnie przejścia do półfinału. To moja ambicja chce więcej. Niedługo się przekonamy czy zdołamy przebić się przez słynną włoską defensywę.

Na Windsor Park powinni się stawić kibice w znacznej liczbie. Niech trzymają kciuki i głośno nas dopingują. Wsparcie się przyda.

 

10.04.2024, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Grieve, Ayala, Fabio, Ward- Dias- Bigirimana- Keane, Silva, McGibbon- McDaid

 

[NIR] Lurgan Celtic d 2-0 Juventus [iTA] 1/4 LM, Rewanż

1:0 McDaid (81`)

2:0 McDaid (105`)

 

MoM: Robbie McDaid (Lurgan Celtic)
Frk.: 8,071

 

 

UFFFF!!! Kupa nerwów, emocji i dwa oblicza Lurgan! Sporo osób do 80. minuty już widziało nasze odpadnięcie. A tu taka niespodzianka! W 81. płaskim strzałem McDaid daje nam nadzieję, ciśniemy dalej, nic nie wchodzi. Zarządzona została dogrywka. Tu znowu wyskoczył Robbie. Dokładnie w 105. minucie ten sam napastnik skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym. Na trybunach i ławce szał radości. Wszyscy na stojąco wyczekiwali ostatecznego gwizdka.

Później już tylko radość i w szatni i na ulicach wśród kibiców. Musimy poczekać na losowanie i następnego rywala w półfinale LM.

McDaid zanotował 34. trafienia w 33 meczach.

Za przejście tej fazy dostaliśmy 3.9 mln €.

 

Rewanże LM:

 

Atletico (3) 1-1 (2) BVB

Man City (1) 1-2 (8) Man Utd

Chelsea (1) 1-5 (6) Real

Odnośnik do komentarza

Przed półfinałem Irish Cup obejrzeliśmy losowanie UEFA. Liga Mistrzów Półfinał prezentuje się tak:

Man Utd - Atletico

Lurgan Celtic - Real

 

Ale trafiliśmy! Zobaczymy, czy się zrewanżujemy za poprzednie mecze. Finał zatem będzie albo wyspiarsko- wyspiarski, wyspiarsko- hiszpański lub hiszpańsko- hiszpański.

Wiem, że mówiłem to nie raz, ale tym razem jestem pewny- w finale nie zagramy. Real to 10 klas wyżej od nas.

 

W dzisiejszym meczu gramy z Ballymeną United, która sobie dobrze radzi w Premiership. Jestem zdania, że na spokojnie ich przejdziemy i znajdziemy się w finale tej imprezy. Tam zagramy z Linfield lub Dungannon. Stawiam na ekipę ze stolicy.

 

13.04.2024, Belfast, The Oval, godz.15:00.

 

Alves- Gilbert, Deighan, Newton, Baxter- Hanna- Kearns- Sutherland, McKenzie, Asare- O`Donnell

 

[DBP] Ballymena Utd 0-2 Lurgan Celtic [DBP] Irish Cup Półfinał

0:1 O`Donnell (5`)

0:2 Asare (41`)

 

MoM: Aaron Gilbert (Lurgan Celtic)
Frk.: 3,402

 

 

Bez pośpiechu, bez emocji. Płynna gra spokojna do wygranej. Nic szczególnego dziś nie odbyło się.

Mamy finał.

W drugim półfinale Linfield wygrało 2-0.

Odnośnik do komentarza

W natłoku wszystkich spotkań wyszła fatalna zbieżność terminów. Dwa dni z rzędu gramy. Dziś z St.Pat`s i jutro... też z nimi. Pierwszy mecz w Dublinie, później się pakujemy, jedziemy i po 24 godzinach widzimy się na stadionie w Lurgan. Co za bezsens.

 

16.04.2024, Dublin, Richmond Park, godz.19:45.

 

Alves- Lumbreras, Ayala, Fabio, Ward- McEvoy ©- Bigirimana- Keane, Chambers, Jordan- McDaid

 

[iRL] St.Pat`s Athletic 0-4 Lurgan Celtic [NIR] Setanta Cup Półfinał 1.Mecz

0:1 Chambers (5`)

0:2 Bigirimana (41`)

0:3 Keane (56`)

0:4 McDaid (67`)

 

MoM: Ivor Jordan (Lurgan Celtic)
Frk.: 5,183

 

 

Wygrana na trudnym terenie. Graczem meczu został 26-letni pomocnik, który zanotował 3 asysty. Dobry występ tego grajka.

Już jutro rewanż.

Odnośnik do komentarza

Irlandczyków przyjmujemy nazajutrz na Knockramer Park. Nasz szeroki skład właśnie się przyda teraz, zobaczymy inną jedenastkę niż ostatnio. Ciekawe jak ze zmęczeniem poradzi sobie trener St.Pat`s?

W drugim półfinałowym meczu Portadown pokonało aż 5-1 Linfield.

 

17.04.2024, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Gilbert, Grieve, Doolin, Baxter- McEvoy ©- Dias- Silva, McKenzie, Asare (45` McGibbon)- Reilly

 

[NIR] Lurgan Celtic 4-0 St.Pat`s Athletic [iRL] Setanta Cup Półfinał Rewanż

1:0 Reilly (5`)

2:0 Reilly (45`+2)

3:0 Reilly (46`)

4:0 Reilly (53`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)

Frk.: 2,173

 

 

One man show! Ależ dał popis ten napastnik! Zdobył cztery fantastyczne gole. Irlandczycy odprawieni w dwumeczu 8-0. Mogło być więcej, ale golkiper gości miał swój dzień.

Finał w kieszeni.

Odnośnik do komentarza

Teraz to zaczniemy maraton. Choć nie, to będą zawody IronMan. Mecze mamy... 23, 24, 25, 26, 27 kwietnia. Będziemy chyba bić rekord wybiegnięć na murawę. Paranoja jakaś.

A zaczniemy z "wysokiego c". W Belfaście wylądowali i są gotowi do pojedynku gracze Królewskich z Madrytu.

Jest to team, z którym jeszcze nigdy nie wygraliśmy. Spotkaliśmy się już sześć razy. Mieliśmy 3 porażki (4-0, 1-0, 1-0) oraz 3 remisy. W tym dwumeczu nie pogardziłbym dwoma remisami, może być np. dziś 0-0 i w rewanżu 2-2.

 

Ciekawostką może być fakt, iż moje rezerwy zdobyły właśnie WKD Intermediate Cup. Pokonali w finale Dergview 4-0. Grzebiąc w śmietniku historii odnajduję informację, że pod moją wodzą Lurgan Celtic wywalczyło to trofeum w 2015 roku, czyli niecałe 12 miesięcy po moim przybyciu do drużyny. Zdaje się, iż to był pierwszy wywalczony tytuł przeze mnie.

 

23.04.2024, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Grieve, Ayala, Fabio, Ward- McEvoy ©- Dias- Silva, Keegan, Keane- Reilly

 

[NIR] Lurgan Celtic 1-2 Real [ESP] 1/2 LM, 1.Mecz

0:1 Lukaku (54`)

0:2 Roales (73`)

1:2 Ayala (82`)

 

MoM: Fran Roales (Real)
Frk.: 10,878

 

 

Wygrali lepsi. W końcu to REAL MADRYT. My pokazaliśmy się z dobrej strony, widocznie na więcej dziś nie było nas stać. Osobiście nie wierzę, że odrobimy straty. Musielibyśmy wygrać różnicą dwóch goli, aby przejść do finału Ligi Mistrzów. Taka sytuacja może mieć miejsce jedynie w momencie jakiejś katastrofy w Madrycie.

Za to ustanowiliśmy nowy rekord ze sprzedaży biletów- 300 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że FM sobie nie radzi i jak jest natłok meczów, to upycha je dzień po dniu..

Czasem da się przełożyć mecze. Tych pięciu jednak się nie dało.

 

* * * *

 

Po meczu pakujemy się i ruszamy do Portadown. Po drodze na stadion rywala dokonujemy podmianki piłkarzy w autokarze i ruszamy dalej. Ci, co zmęczeni po LM zostają, a jadą wypoczęci.

Od dawna (23 marca) wyczekiwana kolejka Premiership.

 

24.04.2024, Portadown, Shamrock Park, godz.19:45.

 

Alves- Lumbreras, Doolin ©, Murphy, Baxter- Hanna- Kennedy- Gilbert, Silva, Asare- Reilly

 

[3.] Portadown 1-4 Lurgan Celtic [1.] L34/38

0:1 Reilly (5`)

0:2 Asare (8`)

1:2 Kirkpatrick (29`)

1:3 Asare (31`)

1:4 Silva (75`)

 

MoM: Kieran Asare (Lurgan Celtic)

Frk.: 3,789

 

 

Dobre, emocjonujące spotkanie. Uzyskaliśmy ważne trzy punkty. Nie do mistrzostwa, to w końcu już mamy jakiś czas temu. Na koncie 102 punkty, 134 gole strzelone, tylko 13 straconych.

Nie odpoczywamy, lecimy dalej.

 

Na koniec dnia nie miałem siły już oglądać pierwszego półfinału Ligi Mistrzów, ale zakończył się zacnie:

Man Utd 7-1 Atletico

Odnośnik do komentarza

Wracamy na swoje śmieci. Po 24 godzinach wybiegamy na boisko ponownie. Trochę nie wyspany, z zaklejonym oczami siadam na ławce rezerwowych i popatrzę, co wykombinują moi kopacze w spotkaniu z szóstą obecnie drużyną Premiership. Do piątej lokaty nie dobiją- braknie im aż 13 oczek.

 

25.04.2024, Lurgan, Knockramer Park, godz.19:45.

 

Dickeson- Grieve, Doolin, Fabio, Ward- Dias- Bigirimana- Sutherland, McKenzie, Asare- O`Donnell

 

[1.] Lurgan Celtic 6-0 Limavady Utd [6.] L35/38

1:0 Asare (3`)

2:0 Dias (karny) (17`)

3:0 Doolin (44`)

4:0 Asare (81`)

5:0 O`Donnell (88`)

6:0 Doolin (90`)

 

MoM: Adam Doolin (Lurgan Celtic)
Frk.: 1,411

 

 

Lekka dominacja- United bez żadnego strzału, posiadanie piłki- 30%.

Gramy w tym sezonie wyśmienicie to i frekwencja rośnie prawie z meczu na mecz. Wcześniej od święta bywało tylu kibiców na trybunach, ilu teraz pojawia się prawie co spotkanie.

Odnośnik do komentarza

Wstaje nowy dzień, a ja wiem, co muszę zrobić. Zebrać paczkę Celtów i tradycyjnie (od już 4 dni) wyjść z nimi na murawę.

Dziś pogramy w futbol w stolicy. Przyjmuje nas wicelider. Ich najgroźniejszy zawodnik to napastnik Nile Ranger, który w ligowych potyczkach trafiał 21 razy do siatki rywali, a ogólnie ma 27 goli.

Derby Ulsteru start!

 

26.04.2024, Belfast, Windsor Park, godz.19:45.

 

Dickeson ©- Lumbreras, Deighan, Ayala, Moore- Kennedy, Keegan- Reilly, Chambers, McGibbon (45` Gilbert)- Keane

 

[2.] Linfield 0-2 Lurgan Celtic [1.] L36/38

0:1 Reilly (18`)

0:2 Reilly (34`)

 

MoM: Joe Reilly (Lurgan Celtic)
Frk.: 11,287

 

 

Skromne, pewne zwycięstwo. Zagraliśmy, jak na mistrzów przystało- rozważnie i skutecznie.

Seria 120 meczów bez przegranej, jaką zaliczyliśmy między 27/02/2021 a 26/04/2024, stanowi nowy rekord rozgrywek Premiership.

Przeszło trzy lata nikt nam nie zabrał punktów. Nieźle!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...