Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość dla klubu- sprzedaliśmy aż 6893 karnety na ten sezon, trochę kasy wpadnie.

Po jednym pucharze idziemy od razu do drugiego. Rusza Co-operative Cup, gdzie my zaczniemy od pierwszej rundy. Przeciwnikiem będzie Stirling Albion.

Kibice oczekują od nas efektownej wygranej. Postaram się spełnić to życzenie.

 

03.08.2024, Stirling, Forthbank Stadium, godz.19:30.

 

Milton- Macari, Newton, Tena, Clark- Payne, Horn, Fisher ©- Zhenggen- Domingo, Morton

 

[sL1] Stirling Albion 0-5 Hibernian FC [sL1] Co-operative Cup 1.Rnd.

0:1 Morton (15`)

0:2 Domingo (20`)

0:3 Domingo (28`)

0:4 Domingo (61`)

0:5 Tena (72`)

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian FC)
Frk.: 1,073

 

 

Świetny mecz Hibsów. Mogliśmy wygrać wyżej, ale w 80. minucie meczu Fisher przestrzelił rzut karny. Za to z dobrej strony pokazał się hiszpański napastnik Domingo.

Dobre rozpoczęcie przygody z tym pucharem. Ostatni raz mój nowy pracodawca wygrał w tych rozgrywkach w 2007 roku. Wcześniej w 1992 oraz 1973.

Odnośnik do komentarza

Czy to czasem nie ten puchar, który wygrywałeś z Celtami?

Nie. Szkoci mają taki sam swój. Tzn ten sam sponsor :)

 

Pokaż "ciekawszych" grajków jakich masz. No i tego Duńczyka na bramie ;)

Wrócę po południu do domu to podrzucę.

Odnośnik do komentarza

Ty to jesteś Kamikaze z tym zespołem. Musisz mieć dobrego lapka, że Ci tyle lig i sezonów ciągnie. Mój już powoli zaczyna zamulać :P

Ależ Panie Kolego! Nie mam laptopa- mam kompa :P i tak owszem, dobrego, mocnego, dopiero co w sierpniu zakupiona maszyna ;) Ligi miałem tylko 3 wrzucone, później dodałem jedynie Szkocję. Nie ma sensu więcej dawać, skoro nie gram tam :)

Czemu Kamikaze? Z deszczu pod rynnę? :>

Odnośnik do komentarza

Tydzień przerwy. Po tym czasie zaczynamy ligę. Debiut ligowy zaliczę ze Stranraer FC. Ekipa z zachodniej Szkocji jest typowana na zajęcie szóstego miejsca na koniec sezonu.

Wierzę, że nasi kibice zjawią się w znacznej ilości i poniosą nas swoim dopingiem, jak to mają w zwyczaju. Zaczną odśpiewaniem "Sunshine on Leith!" co brzmi w ich wykonaniu fantastycznie.

Dla fanów musimy zagrać i wsadzić rywalowi parę bramek.

 

10.08.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Newton, Tena, Clark- Payne (4` Fulton), Horn, Fisher ©- Toppar- Domingo, Morton

 

[/] Hibernian FC 6-2 Stranraer FC [/] L1/36

1:0 Horn (14`)

2:0 Domingo (30`)

3:0 Domingo (52`)

4:0 Park (sam.) (69`)

5:0 Domingo (75`)

5:1 Makombo-Eboma (76`)

5:2 Mitchell (80`)

6:2 Morton (88`)

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian FC)
Frk.: 7,059

 

 

Świetne spotkanie, pokazaliśmy mocny charakter. Od 2. minuty graliśmy w osłabieniu, gdyż Newton dostał czerwoną kartkę. Na boisku nie było tej różnicy widać. Kibice wychodzili bardzo zadowoleni i oklaskiwali nas mocno.

Dobre rozpoczęcie sezonu. Oby tak dalej nam poszło w Scotts`s Second.

Odnośnik do komentarza

Uuu, jest parę talenciaków :) Mr. Starr ikoną Twojego Hibernian? Ma ku temu predyspozycje... Chyba ;) Ciekawie prezentują się Ci grajkowie, pewnie zrobisz z nich pożytek. Już robisz :D

Starr wychowanek, będzie pożytek. A z resztą? Zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Po wygranej znowu postanowiłem sięgnąć do Lurgan. Wypożyczyliśmy snajpera Ivan`a McAleer. W poprzednim sezonie strzelił na wypożyczeniu 19 goli, wcześniej 12 oraz 15. Niestety, odszedł od nas lewy ofensywny pomocnik James Hilson. Sprzedaliśmy go do Dundee United za 2 mln €. Oferta nie do odrzucenia. Taka kasa się przyda.

Pierwsza kolejka ligowa za nami.

Teraz przystąpimy do rywalizacji w drugiej rundzie Alba Challenge Cup. Goście to Raith Rovers FC.

Nie mogę skorzystać z Domingo, Milton`a, którzy udali się na kadrę narodową.

 

13.08.2024, Edyburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Deane- Graham, Newton, Tena, Clark- Payne (22` Fulton), L. McDonald, Fisher ©- Toppar- Morton, Matthews

 

[sL1] Hibernian FC 0-1 Raith Rovers [sC] Alba Cup 2.Rnd.

0:1 Newton (sam.) (32`)

 

MoM: Andrew O`Donnell (Raith Rovers)
Frk.: 6,313

 

 

To, co dziś miało pójść nie tak, poszło. W 21. minucie prawu obrońca Graham dostał czerwoną kartkę za bezsensowny wślizg na przeciwniku. Od tego czasu graliśmy w osłabieniu. Jedenaście minut później z prawego skrzydła pomocnik gości wrzucał piłkę w nasz pole karne. Obrońca Newton źle wyskoczył i umieścił futbolówkę w naszej siatce. Nie potrafiliśmy odpowiedzieć na to trafienie.

Fatalny nasz występ. Co ciekawe- Raith Rovers nie oddało żadnego celnego strzału.

Wynik do zapomnienia, niestety, odpadamy z Alba Cup.

Otrzymaliśmy aż 473 €.

Odnośnik do komentarza

Kolejny wypożyczony z Lurgan Celtic to lewy obrońca Neil Coyle oraz obrońca/pomocnik- Aaron Burns.

Do drugiej kolejki przystępujemy jako faworyt. Gościć nas będzie Livingston FC, które w pierwszym meczu wygrało 2-1 z East Fife.

Trzeba zagrać mniej agresywnie i w końcu nie skończyć meczu w 10.

 

17.08.2024, Livingston, The Energy Assets Arena, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr, Burns- Payne, Horn, Fisher ©- Zhenggen- Domingo, Morton

 

[3.] Livingston FC 1-3 Hibernian FC [1.] L2/36

0:1 Zhenggen (12`)

0:2 Morton (29`)

0:3 Domingo (31`)

1:3 Hynd (44`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian FC)
Frk.: 1,614

 

 

Wszystko w zasadzie rozstrzygnięte w pierwszej połowie. Dobry nasz występ, bez rewelacji, ale dobry. Kibice bardzo zadowoleni z naszego wyniku. Może myślą, że coś się ruszyło w ich drużynie. Od dwóch lat przeszło w zielonej części Edynburga widać wg nich światełko w tunelu.

Tylko mi tu bez zbytniego optymizmu.

Odnośnik do komentarza

Pierwszą rundę Co-operative Cup przeszliśmy na spokojnie, pokonaliśmy rywali 5-0. Teraz na naszej drodze stanie Cowdenbeath FC. Zespół z Central Park dobrze zaczął ligę i zajmują drugie miejsce w Scott`s First.

Pracujemy nad kolejnymi wzmocnieniami. Po otrzymaniu 2 mln € możemy trochę wydać. Pierwszy w kolejności do przyjścia jest napastnik... Lurgan Celtic. Młody, zdolny, z przyszłością.

 

27.08.2024, Cowdenbeath, Central Park, godz.19:30.

 

Milton- Coyle, Newton, Starr, Clark- Payne, Horn, Fisher ©- Zhenggen- Domingo, Morton

 

[sC] Cowdenbeath FC 1-4 Hibernian FC [sL1] Co-operative Cup 2.Rnd.

0:1 Domingo (47`)

0:2 Domingo (65`)

0:3 Starr (70`)

1:3 Stein (87`)

1:4 Domingo

 

MoM: Manuel Angel Domingo (Hibernian FC)
Frk.: 1,135

 

 

Pierwsza połowa był kiepska. Oba zespoły grały straszny piach. Po zmianie stron gra się poprawiła. Główny aktorem tego był Domingo, który strzelił trzy bramki. Nad obroną musimy jeszcze sporo popracować, ale lepiej wygrać 4-1, niż przegrać jak ostatnio 0-1, kiedy to przeciwnik nie odda ani jednego celnego strzału.

W kolejnej rundzie czeka nas wycieczka do Kilmarnock FC.

Odnośnik do komentarza

21-letni snajper z Irlandii Północnej, Ryan Coyle trafia do Edynburga. Bardzo się cieszę z tego transferu. Razem z Domingo mogą stworzyć zabójczy duet. Młodziak, kiedy ja jeszcze prowadziłem Celtów, w zespole rezerw trafiał w sezonie aż 50 goli.

Przed nami w lidze Dumbarton FC. Zespół, który jako drugi w historii zdobył tytuł mistrza Szkocji. To był rok 1892. Takiego sukcesu już nigdy nie powtórzyli. Obecnie zajmują ostatnie miejsce w Scott`s Second.

 

31.08.2024, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Newton, Starr ©, Clark- Zhenggen, Payne, Fisher- Toppar- Domingo, Coyle

 

[1.] Hibernian FC 1-0 Dumbarton FC [10.] L3/36

1:0 Domingo (70`)

 

MoM: Andrew Macari (Hibernian FC)
Frk.: 7,055

 

 

Rywal postawił trudne warunki, ale daliśmy radę. Domingo po raz kolejny zalicza świetne 90 minut. Na sześć meczów ma 11 bramek.

Zgarniamy trzy punkty i już nie możemy się doczekać kolejnego występu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...