Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet płacowy na ten sezon - 160 tys.€ miesięcznie,

Budżet transferowy - 1.39 mln €

 

Minimalne oczekiwania zarządu na nowy sezon- wygrana.

W 2. rundzie kwalifikacyjnej LE zagramy z HJK lub KF Tirana.

 

W Lurgan Celtic Leonid Slutskiy zrezygnował ze stanowiska! Zastąpił go na stołku Slaven Bilić. Wcześniej trenował Hajduk Split, Everton i West Ham.

 

Sparingi:

 

[TOW] Hibernian 3-0 Spartans (Scott, R.Coyle, N.Coyle)

[TOW] Hibernian 0-0 Dundee Utd Harris - mecz pożegnalny

[TOW] Hibernian 1-0 Stirling Albion (R.Coyle)

[TOW] Huntly 0-5 Hibernian (Zhenggen, Fulton, Domingo, R.Coyle x2)

[TOW] Edynburg Utd 0-5Hibernian (Zhenggen x2, R.Coyle x2, MacLeod)

[TOW] Hibernian 4-0 Watford (Zhenggen, R.Coyle x3)

[TOW] Hibernian 5-2 Rokycany (Zhenggen, Eliot, Domingo, R.Coyle, Holt)

[TOW] Hibernian 5-0 Leicester (R.Coyle x4, Matthews)

 

Pierwsze trzy mecze towarzyskie zagraliśmy w sprawdzonym ustawieniu 4-3-1-2. Następnie zaleciłem graczom przejście na 4-2-3-1 z jednym ofensywnym pomocnikiem, jednym Klasyczna 10 oraz z lewej strony skrzydłowy. Na szpicy wysunięty napastnik, co jak widać dobrze odwalił swoją robotę.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz sezonu 2025/26 tuż tuż. Od razy zaczniemy mocnym akcentem- Liga Europy.

Druga runda eliminacyjna przyniosła nam HJK. Finowie wcześniej wyeliminowali Albańczyków z KF Tirana: 4-0 i 4-0.

Dla Hibernian FC będzie to fajna okazja do zarobienia paru groszy. Nie ma jakiegoś ciśnienia na dostanie się do fazy grupowej, ale by było sympatycznie. Ja uważam, że jak zagramy mocno poprawnie, to zajdziemy tam. To jest mój osobisty cel. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu.

Gospodarz dzisiejszego spotkania są podobno zdecydowanym faworytem.

 

17.07.2025, Helsinki, Sonera Stadium, godz.19:45.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- Fisher, S.McDonald- MacLeod, Zhenggen, Domingo- R.Coyle

 

[FIN] HJK 0-4 Hibernian [sCO] LE 2.Rnd. 1.Mecz

0:1 Fulton (10`)

0:2 R.Coyle (25`)

0:3 R.Coyle (45`+3)

0:4 Zhenggen (73`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 6,061

 

Je! Wyszło duużo lepiej niż myślałem. Rozgromiliśmy gospodarzy. Duża zasługa tu Chińczyka, który zaliczył trzy asysty i dołożył na koniec bramkę. Dwa trafienia Coyle`a oraz główka Fulton`a z rzutu wolnego i mamy okazałą wygraną. W rewanżu zagramy dla kibiców i spróbujemy wygrać z finami jeszcze wyżej.

Oddaliśmy 12 strzały, 16 celnych. Rywal 5 strzałów, 1 celny. Posiadanie piłki mieliśmy też lepsze: 62% - 38%.

Odnośnik do komentarza

Na rewanżowe spotkanie czekamy tydzień. W tym czasie mocno trenowaliśmy szczególnie zgranie oraz defensywę. Słabo by wyglądała strata goli u siebie, a gładko na wyjeździe. Tragedii oczywiście nie będzie.

Skład wyjdzie taki sam, nie zamierzam wystawiać ściągniętego Chorwata, który ma dopiero 17 lat, ale wiem, iż będzie już niedługo sporą gwiazdą. Przyszedł do nas z Rijeki z wolnego transferu. Tam miał ekstraklasę kraju, europejskie puchary (LE), ale wybrał Hibernian i współpracę ze mną. Schlebia mi takie stanowisko; poćwiczy, pogra, podniesie swoje umiejętności, a ja poprowadzę go na samą górę.

 

24.07.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:45.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- Fisher, S.McDonald- MacLeod, Zhenggen, Dennis- R.Coyle

 

[sCO] Hibernian 2-0 HJK [FIN] LE 2.Rnd. Rewanż

1:0 R.Coyle (4`)

2:0 Zhenggen (90`+2)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 19,502

 

 

Skromne, pewne zwycięstwo. Rywal nie miał nic do powiedzenia. Pokonanie Finów okazało się czystą formalnością, bez żadnych przeszkód. W dwumeczu 6-0 to wynik zaskoczenie i dla mnie i dla zarządu. Nie byli optymistami, a ja im udowodniłem, iż się mylili. Może niedługo szef bardziej jeszcze we mnie uwierzy.

Za przejście tej rundy dostajemy 100 tys.€.

Po meczu od razu dowiedzieliśmy się, z kim zagramy dalej- turecki Trabzonspor.

Odnośnik do komentarza

Przed rywalizacją w Lidze Europy zagramy pierwszą rundę Alba Challenge Cup. Na początek rywal z niższej półki- trzecioligowe Berwick Rangers.

Na murawę wystawię lekko rezerwowy skład. Nich chłopaki pograją, bo niektórzy nie dostaną za wielu okazji do pokazania się.

 

27.07.2025, Berwick, Shielfield Park, godz.15:00.

 

Flynn- Thompson, Scromgour, Starr ©, Graham- L.McDonald, Stephen- Macauley, Toppar, Matthews- Hartmann

 

[sL2] Berwick Rangers 1-4 Hibernian [sC] Alba Cup 1.Rnd.

0:1 Matthews (16`)

0:2 Starr (22`)

1:2 Simpson (23`)

1:3 Toppar (45`+2)

1:4 Hartmann (50`)

 

MoM: Kresimir Hartmann (Hibernian)
Frk.: 840

 

 

Mecz bez historii? Owszem. Jutro nie będę go pamiętać, co i jak. Obrona w porządku, pomoc środkowa fajnie, ofensywa dobrze. 17-letni Chorwat zagrał nadwyraz dojrzale. Zdaję sobie sprawę, iż rywal nie był zbyt wymagający, ale chłopaczek, który zdążył zagrać już 30 meczów dla Rijeki, wypadł w mojej opinii dobrze. I nie tylko mojej- w końcu został graczem meczu. Strzelił bramkę oraz dwa razy asystował.

Dobra wróżba dla niego na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Dobre otwarcie sezonu za nami. Czy uda się nam je kontynuować? Mam nadzieję. Pierwszy mecz trzeciej rundy Ligi Europy zagramy u siebie i liczę na dobre spotkanie moich podopiecznych. O frekwencję się nie martwię, bo kibice na pewno przybędą w odpowiedniej liczbie i pokażą, iż spokojnie mogą konkurować z dopingiem z Turkami.

 

Do całej rzeszy zespołów, która bije się o mojego bramkarza Milton`a dołączył właśnie wielki FC Bayern. Oferta w wysokości 8 mln € została odrzucona. Uważam, że można wyciągnąć znacznie więcej za tego gracza, to raz. Dwa- on nie chce odchodzić, a ja go nie chcę sprzedawać.

 

31.07.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, gdzo.19:45.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- S.McDonald, Fisher- MacLeod, Zhenggen, Dennis- R.Coyle

 

[sCO] Hibernian 3-1 Trabzonspor [TUR] LE 3.Rnd. 1 Mecz

1:0 Starr (30`)

2:0 MacLeod (33`)

3:0 Zhenggen (56`)

3:1 Silin (68`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 19,652

 

 

Dobrze? W miarę. Wolałbym nie stracić gola. Panowie zagrali bez żadnego respektu, co przełożyło się na małe przygaszenie zespołu gości. Byliśmy lepsi w każdym aspekcie.

Wynik otworzył Starr, który po rzucie rożnym umieścił piłkę głową w siatce. Młody pomocnik/napastnik MacLeod podwyższył mocnym uderzeniem trzy minuty później. Chińczyk dokończył dobrą swoją akcję w drugiej połowie. Dziś Coyle nie zdobył bramki, ale zaliczył asystę przy drugim golu.

Wynik nie jest zły przed rewanżem. Będzie gorąca atmosfera, a my chłodno po szkocku zagramy zgodnie z założeniami.

Odnośnik do komentarza

Pesymizm w szkockiej prasie oraz u naszych kibiców przed rewanżem z Turkami. Ja tak nie uważam. Jestem pełen optymizmu, jak i moi zawodnicy. Ten etap zakończy się powodzeniem na pewno. Może i bardziej utytułowany klub ten Trabzonspor, ale na tym futbol nie polega. Wygrywa ten, kto zdobędzie więcej bramek, to raz. Dwa- zagra lepiej, włoży więcej serca w to, co robi. O to akurat obawiać się nie muszę.

Do Trabzonu po wygraną!

 

07.08.2025, Trabzon, Yeni Trabzon, godz.19:45.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- S.McDonald, L.McDonald- MacLeod, Zhenggen, Toppar- R.Coyle

 

[TUR] Trabzonspor 1-2 Hibernian [sCO] LE 3.Rnd. Rewanż

0:1 Starr (6`)

0:2 R.Coyle (59`)

1:2 Erdil (89`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 13,726

 

 

My górą, nasi kibice też. Było ich słychać lepiej niż miejscowych. A ci jak wiadomo, należą do bardzo zagorzałych. Po bramce na początku zrobiło się cicho. Awans gospodarzy oddalił się bardzo mocno. Po przerwie sporo osób już wyszło ze stadionu, kiedy Coyle trafił na 2-0.

Przed końcowym gwizdkiem gol dla Trabzonu nic nie zmienił, pewny awans i 5-2 w dwumeczu dla Edynburga.

Za udział w tej rundzie dostajemy 100 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Prasa pewnie głupieje, bo drugoligowy klub szkocki przechodzi jeden z czołowych klubów tureckich :P. Ciekawe co powiedzą jak wejdziesz do grupy LE, a potem z niej wyjdziesz (tak, wierzę że tyle osiągniesz :))

Zawsze będzie wiało pesymizmem oraz czarnowidztwem ;)

Odnośnik do komentarza

Myślałem, iż kadra Hibs jest już gotowa i zamknięta. Jednak trafiła się okazja i do zespołu dołączył pomocnik rodem z Włoch. 23-letni Marcello Capitani może grać na prawej pomocy oraz w środku pola. Przyszedł do nas z wolnego transferu, wychowanek AC Milan.

Druga linia prezentuje się teraz bardzo porządnie.

Kadra za chwilę.

 

Wracamy na zmagań na podwórku krajowym. Rusza druga runda Alba Challenge Cup. Po przejściu Berwick Rangers tym razem zmierzymy się z Dumbarton FC.

Dam dziś szansę na grę zmiennikom.

 

12.08.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Deane- Thompson, Scrimgour, Starr ©, Graham- Capitani, Stephen, Dennis- Toppar- Hartmann, R.Coyle

 

[sC] Hibernian 5-2 Dumbarton FC [sL1] Alba Cup 2.Rnd.

1:0 Starr (15`)

2:0 Stephen (37`)

3:0 Hartmann (45`+1)

4:0 Starr (62`)

4:1 Buchanan (karny) (65`)

5:1 Toppar (82`)

5:2 Green (89`)

 

MoM: Milan Starr (Hibernian)
Frk.: 7,872

 

 

Kibice chcieli pogromu i wielu bramek- dostali to. Pięć bramek władowanych. Spory udział w takiej wygranej miał Capitani, który zadebiutował. Włoch dziś zanotował 3 asysty. Co prawda dwie wylądowały na głowie Starr`a z rzutów rożnych, które to obrońca zamienił na gole.

 

W kolejnej rundzie zagramy ze Stranraer FC.

Odnośnik do komentarza

Mimo, że długo mnie tu nie było to w kwestii wyników wciąż jest niezmiennie. Przy takiej dyspozycji dojście do fazy grupowej LE jest bardzo realne. Życzę powodzenia i kolejnych zwycięstw :)

Na razie (na szczęście) idzie podobnie. Zobaczymy z tą LE.

Odnośnik do komentarza

Cztery dni po przejściu w Alba Cup, nadchodzi czas zacząć rozgrywki ligowe 2025/26.

Jesteśmy stawiani jako faworyci do awansu z pierwszego miejsca w tym roku. Czy pójdzie tak kładko, jak wcześniej? Raczej nie. Będzie kilka mocnych rywalizacji. Myślę, że głównymi naszymi rywalami do miejsca na szczycie może być Motherwell FC oraz Falkirk.

Derby Edynburga też odłożone na kolejny sezon- Heart`s już w Scottish Premier League.

 

Ostatnia faza kwalifikacyjna Ligi Europy przynosi nam rywalizację z holenderskim Vitesse.

Ciekawe dwa mecze nas czekają. Mam nadzieję, że przejdziemy ich i wpadniemy do fazy grupowej LE.

 

Z mojego punktu widzenia napływają z mediów (głównie scotsman.com) niewesołe informacje- ponoć jakieś konsorcjum finansowe przymierza się do przejęcia drużyny Hibernian Edinburgh Football Club.

Mam tylko nadzieję, że zmiana zarządu nie wpłynie na obsadę ławki trenerskiej. Po pierwszym dobrym roku (oby i drugim też) i początkach budowania mocnej ekipy nie chciałbym odchodzić stąd.

Zobaczymy, jak to się potoczy.

 

16.08.2025, Livingston, The Energy Assets Arena, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, S.McDonald, Horn- Zhenggen- MacLeod, R.Coyle

 

[2.] Livingston FC 0-5 Hibernian [8.] L1/36

0:1 R.Coyle (4`)

0:2 Starr (35`)

0:3 R.Coyle (45`+2)

0:4 R.Coyle (47`)

0:5 R.Coyle (55`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 2,111

 

 

Debiut w Scottish Champioship udane bardzo. Coyle zaczyna szaleć- dziś cztery trafienia. Dwie asysty zaliczył Capitani i młody MacLeod.

Rywal nie przeszkadzał nam za bardzo w grze. Byli na boisku i ze dwa razy coś próbowali. Na tym się skończyło. Gwiazda popułdnia- Ryan Coyle.

Formo, trwaj!

Odnośnik do komentarza

Pozostał mały krok, mała przeszkoda- Vitesse. Holendrzy postarają się nam przeszkodzić w Lidze Europy 21 i 28 sierpnia. Najpierw my będziemy bronić Edynburga, później zdobędziemy Arnhem.

Przekazałem swoim graczom, iż to tak naprawdę żaden rywal. Nie są przeszkodą nie do przeskoczenia. Hibs to mocniejsza, bardziej scementowana drużyna i już dziś to pokażemy.

Do składu wraca Manuel Angel Domingo, który przebywał na zgrupowaniu kadry Hiszpanii U-20.

 

21.08.2025, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:45.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, S.McDonald, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[sCO] Hibernian 1-0 Vitesse [NED] LE Baraż 1.Mecz

1:0 Zhenggen (karny) (39`)

 

MoM: Milan Starr (Hibernian)
Frk.: 20,421

 

 

Było ciężko bardzo. Goście postawili trudne warunki, w grze Vitesse przeważał, za to my oddaliśmy więcej strzałów. No i w końcu, to Hibs wygrali! Skromnie, bo tylko 1-0, ale zawsze. W rewanżu będzie nerwowo. Na razie pół kroku zrobione.

Odnośnik do komentarza

Pełne skupienie i koncentracja zabrana przez Hibernian FC do Holandii. Na stadionie rywala trenowaliśmy na spokojnie.

Do dyspozycji mojej mam pełen zdrowy skład. Mała zaliczka z pierwszego meczu się przyda, a remis jakikolwiek biorę w ciemno.

 

28.08.2025, Arnhem, Gelredome, godz.19:45.

 

Milton- Macari, Scrimgour, Starr ©, N.Coyle- Capitani, S.McDonald, Horn- Zhenggen- Domingo, R.Coyle

 

[NED] Vitesse 3-2 Hibernian [sCO] LE Baraż Rewanż

1:0 Kuijpers (27`)

2:0 de Lange (35`)

2:1 Scrimgour (43`)

3:1 el Yaakoubi (60`)

3:2 Zhenggen (67`)

 

MoM: Tony el Yaakoubi (Vitesse)
Frk.: 24,515

 

 

Cóż za horror! Na początku mocno oberwaliśmy- do 43. minuty przegrywaliśmy już 2-0, ale w końcu po rzucie rożnym mój środkowy obrońca zdołał pokonać golkipera gospodarzy i w dwumeczu zrobiło się 2-2. Na szczęście, szybko odpowiedzieć potrafiliśmy po bramce z 60. minuty. Niezawodny Chińczyk dał nam upragniony remis w dwóch pojedynkach i to my koniec końców awansujemy do fazy grupowej Ligi Europy!

W nagrodę też dostajemy 1.3 mln €.

Odnośnik do komentarza

Dzień po powrocie do Edynburga odbyło się losowanie LM i LE.

Jesteśmy jednym z dwóch Szkockich zespołów w tej fazie, Dundee United wpadło do grupy H, my do A.

Grupa A:

Arsenal

Dinamo Zagrzeb

Malaga

Hibernian

 

Grupa H:

PSV

Stuttgart

Kubań

Dundee

 

Hibernian FC trafili na bardzo mocnych rywali, nie jestem zadowolony z losowania. Tak sobie myślę, że nie mamy szans w starciu z innymi grupowymi ekipami. Są za mocni. My jesteśmy dopiero w budowie.

 

W Lidze Mistrzów moi byli podopieczni, Lurgan Celtic trafił do mocnej grupy, gdzie mają: Atletico, Galatasaray oraz Maccabi Tel-Awiw.

Zaś Celtowie z Glasgow mają: FC Bayern, Man City i Napoli.

Odnośnik do komentarza

Emocje w europejskich pucharach zostawiamy na razie. Wracamy do Scottish Championship. Mamy trochę meczów zaległych- większość zespołów z naszej dywizji zagrała już nawet i 4 spotkania. My mamy cały czas jedno. Trzeba nadrobić.

Na pierwszy ogień idzie drużyna, która obecnie zajmuje drugą pozycję- Motherwell FC. Po trzech występach mają dwie wygrane i jeden remis, 7 punktów. Do tymczasowego lidera (Dundee FC) tracą dwa oczka.

Hibernian FC są na 6. pozycji po jednym meczu.

 

31.08.2025, Motherwell, Fir Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, S.McDonald (45` Toppar), Horn- Zhenggen- R.Coyle, Domingo

 

[2.] Motherwell FC 0-6 Hibernian [6.] L2/36

0:1 R.Coyle (4`)

0:2 Zhenggen (44`)

0:3 R.Coyle (74`)

0:4 Capitani (77`)

0:5 Zhenggen (80`)

0:6 R.Coyle (89`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 4,937

 

 

Wicelider pokonany w dobrym stylu. Sześć bramek na boisku rywala, to jest coś! Hattrick Coyla daje mu po dzisiejszym meczu już 11 bramek w 9 występach. Zhenggen dziś dwa razy na liście strzelców, w tym pierwszy gol bezpośrednio z rzutu wolnego po ziemi. Piękne trafienie- na bank może pretendować do Bramki Kolejki. Do tego dołożył jedną asystę i ma już ich 9.

Dzięki tym trzem punktom wskakujemy na trzecią pozycję w lidze. Sześć punktów, w bramkach 11-0.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...